Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

sisstin
9. říj 2008

apon: si taky říkám, že zubák je stokrát horší jak porod 😅

animatua
9. říj 2008

kristi: prave proto ze uz je dlouho baby boom a jeste dlouho bude a porodnice nestihaji, tak by meli byt radi ze nekdo chce rodit doma nebo chce amb. porod a tim jim odlehci.. je to cely postaveny na hlavu

ad porodni plan - jsem prvorodicka a porodni plan me vysel na 100%, proste jsem dala dohromady poznatky rodicek ze svyho okoli (ktery mi rekly jak probihal jejich porod), poznatky z predporodniho kurzu, zkusenosti duly a dalsi info jsem si vyhledala. Nechtela jsem zadny blbosti, ale chtela jsem aby respektovali veci, ktere jsou pro me podstatne..

A k tomu jak vcera v tom poradu tvrdili ze amb. porod je bezny.. ja jsem mela amb. porod a byla jsem tam za nejvetsiho exota, dokonce se na me chodili divat medici, jako ne k nejakymu lekarskymu ukonu, ale proste se prisli kouknout kdo to je co chce tu strasnou vec amb. porod 😀 No des. Milionkrat jsem si musela vyslechnout jak po predcasnym odchodu z porodnice umreme ja, dite a pomalu i manzel a cela nase rodina.. Jako fakt psychickej teror. Nikdo nerespektoval ze nemam IQ 5, ze jsem svepravny clovek a mam pravo se rozhodnout, a ze kdyz budou problemy tak z porodnice bud neodejdu nebo se tam vratim 😠

kristi
9. říj 2008

schnek a stezovala sis?

kristi
9. říj 2008

animatua: jo, ale k tomu taky potrebujes vyskoleny personal, AP nebo dulu....tech je dle me nedostatek

aponchie
9. říj 2008

jj zuby sou silene ne nadarmo jsem slysela od zenskych driv narozenych ,ze bolest zubu je jedna z nejhorsich a ,ze porod je oproti tomu prochazka

dzany
9. říj 2008

tak milé maminy 😉 už jsem se k tomu nechtěla vracet - ale ted jsem zkoukla kousek toho večerního pořadu 😅 holky opravdu si stojím za svým názorem a plně souhlasím s doktorem který tam mluvil a i s tou profesionální PA!!! Porod doma není bezpečnýýýýý! a jelikož tenhle názor mají študovaní lidé tak matky naturalistky mně nepřesvědčí! líbí se mi když už tak představa porodu s PA ale v porodnici kde jsou všichni doktoři po ruce!
no síla - ta matka tam - prý věří v inteligenci těla u porodu! Bože takovéhle názory! já jsem asi fáááákt divná!
Bohu děkuji že mám štěstí že nemám takovehle blbé nápady!

sisstin
9. říj 2008

dzany: divna nejsi, já si myslim naproto to samý 😎 ale u ostatních je mi to fakt fuk 😎

dzany
9. říj 2008

no to mně siss taky 😉 říkám že jsem ráda že mně takováhle blbost nenapadla 😀

sisstin
9. říj 2008

ale tohle téma asi není o tom, aby jsme navzájem jedna druhou přesvědčovaly, co je lepší že 🙂

aponchie
9. říj 2008

ja se klidne necham nastrihnout pokud to bude treba a nebudu cvicit zadne balonky do pipiny ani pit caje na to sem leniva a nebavi me to radsi procvicim panevni dno cvikama to staci a porodim tak jak se mi bude nejlip lezet,neverim,ze nejaka sestra by nekoho servala nebo donutila lezet na zadech ja znam holek co ani nepipli a nelibylo se jim to to je pak tezko kdyz se neozvou,ja treba vcera kecala se svou rehabilitacni a ta ma 3porody za sebou 18,11,2roky takze celkem rozptyl casovej a rikala,ze jak byla porvana poprve tak doporucuje se radsi trosku nastrihnout nez se rozervat prej mela hodne sitiho jak rupla az k zadku a to byl des,me strihnuti nevadilo nebolelo zacelilo se fajn takze ja jsem spokojena spis nez ja me zajima aby neodnesli dite pryc a porodni plan sepisovat nebudu rovnou jim to reknu na sale co a jak budu potrebovat

schnek
9. říj 2008

kristi, na hlavním nádraží? skončila bych jako hysterická matka s hormonálním výlevem... jak dokážu, že mě sestra buzerovala? jak dokážu, že v tu chvíli byl ten či onen zásah neopodstatněný, jak dokážu, že dítěti skutečně nic nebylo a přesto jsem ho do rukou dostala až za 6 hodin (skutečně mi ho nedali ani zabalený pochovat)? jak dokážu, že provedli dítěti ten či onen "zákrok" aniž bych se k němu vyjádřila, případně mě někdo informoval a dal mi vybrat ano/ne?... jak to chceš prokazovat? navíc při příjmu podepisuje každá informovaný souhlas, jeho součástí je i souhlas s provozním řádem oddělení a tím pádem nemáš šanci na cokoli...

kristi
9. říj 2008

ty jsi s sebou nemela manzela??? bych si teda stezovala aspon zpetne, klidne bych napsala clanek nekam. Ono kdyz o tom budes mlcet, tak se toho moc nezmeni. Spis to vypada, ze jsi proste fakt chytla debilni smenu, kdyz vsichni ostatni co tam kdy rodily, byly spokojeny.

schnek
9. říj 2008

aponchie, mě sestry seřvávaly celej porod a klasicky na zádech jsem byla vlastně nuceně, protože když jsem si řekla o zvednutí křesla, tak ho šoupli o jeden zub a o polosedu jsem si mohla nechat zdát... pak už po mě skákali a neměla jsem šanci vůbec na nic a ještě jsem byla za hysterku, když jsem se ozvala, že mě nástřih bolel...

schnek
9. říj 2008

ne, nepustili ho tam, až pak na poslední hodinu na sál... co změním na zrušený porodnici?

animatua
9. říj 2008

kristi: ja jsem nemela problem sehnat dulu, PA ani pediatra.. a to ze je jich malo je problem celyho naseho zdravotnictvi, je malo doktoru, a pak jsou sefove takovy ignoranti jako vcera v tom poradu..

me to nevadilo si vsechno zaplatit, ale je pravda ze kdyz si musim platit zdravotni pojisteni, tak at si taky muzu rozhodnout co mi z nej pojistovna bude hradit.. jenom proto ze jsem v mensine neznamena ze mam platit jako blbec zdravotni pojisteni a pak si vsechno jeste jednou platit casch 😠

aponchie
9. říj 2008

ja teda s odstupem casu a po tom zatemneni casovem mozkovem musim uznat,ze se mi snazili pomoct sice clovek to vidi uplne jinak asi ,ale mluvili semnou hladili me dovolili mi cokoliv ale ja chtela rodit na zadech pac sem se ani pohnout uz nemohla a nemusela sem nic mela sem cd s hudbou aromalampu meli oni po porodu stlumili svetlo,rodila me asistentka ,lekarka me drzela za ruku ,dali mi pak najist proste fajn jen odnesli malou na noc pryc a zpetne vim,ze jsem byla urvana uplakana unavena a hystericka z toho siti pac to bolelo desne tak muzu byt rada,ze se o ni postarali a ja jsem se vyspala aspon tu noc po tom fakt sem to potrebovala a kdybych mela malou tak bych hlidala jestli dycha a jedna sestra byla hnusna,ale zbytek byl fajn a kdyby byla volna vana mohla sem jit tam rikali mi co mi delaji a neco mi nerekli pac videla ,ze jsem hysterak 😀

berynka
9. říj 2008

Tak já bych to neoznačila za blbost, ale taky mě to ani nenapadlo 😉 ... rodit doma. Pořad jsem neviděla, Jílková je na můj vkus moc agresivní, ať se jedná prakticky o cokoli. A co jsem měla možnost, kdy shlédnout, tak se ani moc nesnaží o objektivitu a nahrává vždy jen jedné straně 😒 .

A pro holky, co fandí porodům doma... proč si myslíte, že by to mohlo běžně fungovat? Nemám namysli třeba porodní nebo poporodní komplikace... ale například zajišťování PA, když to bude komerční záležitost, tak zas jen pro vyvolené, když to bude organizovat stát, tak to bude vypadat jako v nemocnicích, kterých se tak děsíte.

kristi
9. říj 2008

schnek: aha, takze uz je zrusena, jo? a proc? Je mi lito tvyho neg. zazitku, v tom pripade fakt chapu, ze tedka to chces jinak. Tak at ti to vyjde.

nevite z kterych klinik to byli primari?

aponchie
9. říj 2008

ja teda kdyz po me nekdo rve tak ho poslu nekam ,nenecham po sobe rvat a klidne bych si stezovala zpetne na chovani a mohla jsi treba napsat oficialni stiznost ,kterou by museli oni mit v archivu a ne ji zahodit a je jedno co se tyce dukaznich materialu to je nepodstatne,ale ja bych byt tebou po takove zkusenosti sla na reditelem a klidne se i nekde dobrovolne o tom zminila v mistnim platku kdyby meli zajem 🙂

schnek
9. říj 2008

protože nám tu postavili novou moderní a tuhle proto zrušili. Díky 😉

berynko, pro soukromou PA, i když bude její péče hrazená z pojištění, budu klient, o kterého pečuje. Pro doktora v nemocnici jsem pacient, který ho svými nároky obtěžuje.

kristi
9. říj 2008

apii, asi tak....ofiko stiznost, noviny, bugr bych udelala....

aponchie
9. říj 2008

ale ne kazdy lekar je preci takovy 😉

sisstin
9. říj 2008

schnek: já bych akorát nezobecnovala..jsou doktoři blbci a jsou i moc fajn doktoři..mi neříkej, že každýho doktora otravuješ..já měla strašně hodnýho doktora u porodu, byl milej, snažil se mi pomoct..potom mi pogratuloval..prostě super 😎

kristi
9. říj 2008

schnek: no vidis, tak treba je to lepsi 😉 Ja nevim, ja s tim proste nejak nemuzu souhlasit, o mne se starali taky bezvadne, ja krome zradla nemam jedinou vytku

schnek
9. říj 2008

víte, ono se o tom dobře mluví, ale lékař z vás udělá hysterku, ketrá je hormonálně rozhozená z porodu a šestinedělí a tím pádem přehání a vy z toho vyjdete jako hlupák a on jako ten, kdo vám chtěl pomoct a jste mu za to ještě nevděčné...

kristi
9. říj 2008

je mi jedno, co rika lekar, zavolala bych si jinyho nebo bych chtela primare, reditele, proste neco. kdyby se mnou nekdo vyjebaval, udelala bych to same...

sisstin
9. říj 2008

schnek, ted to nevztáhni na sebe..ale se mnou rodila jedna baba..jsem se za ní úplně styděla..fakt hysterka...a nic se jí nedělo..já bejt doktor a mít za den takovejch 5, tak už visim na stromě 😝

aponchie
9. říj 2008

ja si taky myslim,ze je to postavene tak,ze matky co meli podle svejch predstav silenej porodni zazitek se na vec divaji uz principialne skepticky a soudi i tak a matky co meli vse v pohode to berou zase podle sebe takze nic neni cernobile a ne vsichni lekari te berou jako kus masa,holt nekdy se stane,ze trefime na spatnou smenu na nekoho kdo je ve spatne nalade,ale nebrala bych to cernobile a kdyz se mi neco nelibi ozvu se,ja kdybych mohla vstat a kleknout si k porodu tak bych to udelala ikdyby me nektera sestra servavala ,ze tak rodit nebudu chahcha to by mohl azkusit,ale vetsinou je to tak,ze ty zenske tak rodi pac neni uz cas neni sila to menit a uz se fakt rodi a me teda mala sla vytlacit i tak na 2x

schnek
9. říj 2008

siss, nepotkala jsem v nemocnici doktora (v rámci těhotenství a nikdy dřív jsem tam nebyla). kterej by byl sám od sebe milej a ochotnej, moje zkušenost je celkově negativní. Nechci tím říct, že to tak je vždy a u všech, v mém případě ale ano.

kristi, není, byla jsem tam za kamarádkou a bylo to tam strašný, setry s ní jednaly s takovým despektem, byly příšerný...

aponchie
9. říj 2008

no jo schnecku ,ale to ti muze byt jedno co doktor z tebe dela a mysli si to je to posledni co bych resila at si kafra co chce ja bych mu vmetla do obliceje at mi povi jak se on vyrovnava s porodnima bolestma a byl by klid 😀