Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

gedren
12. říj 2008

Jezismarja, co je to hadi sila, doufam, ze ne nejaka lesbicka praktika ;)

No synchronni porod, to by byla fakt prdel 🙂. Tak si v Podoli zaplatime planovanyho cisare na stejnej den, ne? ;)

kyri
12. říj 2008

woe, jako buddhista bys to mela vedet, ne?
hehe, nebo to vime jenom my, tantricky praktici? ;))

a z cisare bych se posr. desne to potom boli. jizva, bricho vevnitr. kojeni. hukot. na podoli jsem lezela s cisarkama na pokoji-jinde nebylo misto a jak vypadaly - zlata nastrihnuta pr***! nechapu, jak si nekdo muze dat cisare "aby ho to min bolelo"

tannawe
12. říj 2008

😀 😀

johanda
12. říj 2008

radko.m- tak to jo 🙂

lenkabu
12. říj 2008

Ja nevim,ja kdyz vypravim jak jsem si sedala a chodila po porodu tak holky co mely CR zacnou byt za nej rady 😀 😀 😀 😀 Ale zahojila jsem se rozhodne driv nez ony 😉 A kdybych mela CR tak si to budu vycitat,natolik se znam, i kdyz rozumove chapu ze je to blbost.Doufam ze i dalsi dite projde spodem 😉

tannawe
12. říj 2008

Asi boli jizva jako jizva...kazde ma sve, ja tedy nevim co na tech nastrizich ti nasi porodnici vidi...ja se orosim jen si na sve jizvy vzpomenu...no ale kluk mel ctyri kila a rodila jsem vaginalne, takze tam asi nebylo co resit vzhledem k me porodni "rychlovce..." 😉
Jinak kazdy ma pak nejake vycitky, to je normalni...jsme jen lidi 😕

nikka.vo
12. říj 2008

No vidim, že se tu debatuje v míru a pokoji 😵 🙂 to je dobře, milý bobře.

To mě přivedlo ještě na myšlenku: Já myslela, že bobra v porodnici holí, protože by se pak blbě šilo, jakože by zašili ránu a do té by se dostaly ty chlupy 😅 😕 😅 Všili by bobra do rány 😅

vikvik
12. říj 2008

Jilkovou sem nedokoukala, protoze ji nesnasim, hned prvni vetou me nas*ala. vazne nestranna moderatorka...
jinak ty PA se molhy vic snazit, padz takhle to rozhodne vyslo v jejich neprospech :( vecna skoda...
porody doma? kdokoliv se k porodu doma rozhodne, tak se pred tim vzdela, pochybuju, ze dotoho nekdo jde bez toho, aniz by vedel, co se muze stat. kazdy porod doma ma sva pravidla, doma prece nebude rodit maminka, ktera ma cele tehu problemy atd.
pokud by porod doma byl tak strasne nebezpecny, jak je pak mozne, ze treba v Holandsku se doma rodi tretina deti a zaroven maji nejmin porodnich komplikaci, nejmin CR, nastrihu atd? jak je mozne, ze i u nas v UK, je to normalni vec (bohuzel tak ale rodi jen 2% maminek) ale i tak je to legalni, stat poskytne PA, informace.
stejne tak ambu porod? prijde mi vazne vtipne, ze v CR je porad normalni drzet maminy v porodnici minimalne 3dny, kdyz jinde tak strasne riskuji a pousti domu do 24hodin i prvorodicky (do 6ti druhorodicky). tak je to vazne tak strasne riskantni a nebo je to jen zazita predstava?
ja sama sem mela celkem drsny porod, skoncil klestema, Erin pres oblicej krvavy sram, ze ocicko jeste par dni nemohla otevrit, ale prave si vubec nejsem jista tim, jestli to nebylo tim, ze jsme vyrazili do porodnice na kontrolu a uz me odtamtud nepustili kvuli zvysenemu tlaku a uz to jelo... prave kvuli tehle zkusenosti budu druhe miminko rodit zas v porodnici, ale kdyz vse dobre pujde, necham se po par hodinach pustit domu, padz doma nam bylo rozhodne nejlip a bylo to uzasne.
a kazdy at si rodi, jak se mu chce, chapu, ze ma nekdo z porodu panickou hruzu a takove by porod doma neprospel. ale bylo by fajn kdyby i v CR existovalo pravo vyberu aby kazda maminka mohla rodit v klidu, bez stresu a privest na svet nevystresovane miminko, ktere ji nikdo nevezme a nezpusobi mu trauma odebranim a prdnutim do studene postylky nekde daleko od ni (jaky sok je porod pro mimco tu nema cenu rozebirat...)

gedren
12. říj 2008

Nikko, no asi jo...ja teda zrovna na holeni nevidim nic spatnyho (a to i kdyz sama se neholim 🙂), proste je to uplna blbost a prijde mi vzdycky skoda, kdyz se debaty o porodech degradujou na tohle 🙂. Mne udelali (preventivne, nastrih nebyl, ani siti) fik fik ziletkou jenom asi tak na jednom centimetru ctverecnim na hrazi, kdyz uz jsem lezela na tom porodnim luzku, ani nevim kde a jak a kdy, proste uplne nepatrna vec...nevim, jestli nekoho holej uplne dohola 🙂

nikka.vo
12. říj 2008

gerden, to mě zase kvůli cs oholila sestra spíš nahoře a to jsem netušila, že to jde tak rychle 😀 , doma se s tím se*u a ona to měla asi za 4 vteřiny 😅

Ono jde o to, že vás tady asi dost holek vnímá, že odmítáte všechno ,,normální,, , že chcete rodit doma, v porodnici odmítáte holení, klystýr a v podstatě plavete totálně proti proudu 😉 Ale co váš tu tak čtu, tak nejste stádo a nestojíte si všechny za tím stejným. A neděláte všechno ,,na truc,, opačně. Mě se strašně líbí přístup třeba tebe a Johandy, že se zeptáte co vám kdo cpe za léky, já jsem blbec, co se nezeptá a už vůbec neodmítne.

gedren
12. říj 2008

No ja rozhodne nejsem nejakej principialni protestant 🙂, proste mi jde o to, aby byl nejakej dialog. Kdybych vedela, ze se sama nevyseru, tak si o ten klystyr rada reknu, ale kdyz prijdu uz do porodnice vyprazdnena durch, tak je to pro me zbytecny drazdeni streva...a stejne tak se vsema ostatnima vecma.

Proto mi treba prislo jako kravina psat si porodni plan, kor k prvnimu porodu, kdyz vubec nevim, jaky to bude; proste mi slo o to, aby mi nedelali neco, co je v tu chvili zrovna nevhodny az kontraproduktivni, ale to se vetsinou prave pozna az za chodu.

A je smutny, ze nekde ten dialog neni moznej. Ja treba nemela nikdy problem si nakonec prosadit, co jsem chtela, ale myslim, ze se ke mne doktori chovaj pomerne slusne i proto, ze mam v karticce pojistovny titul ;) a taky ze pusobim pomerne presvedcene a sebevedome. Kdyz prijde vyklepana mamina, tak se s ni asi tolik neparou.

babalala
12. říj 2008

Radko - ten tvůj příspěvek "co bude za deset let" jsem moc nepochopila.. co třeba ty osobně? Teď domácí porody odsuzuješ, ale za deset let změníš názor? (Až to bude názor většinový? 😉 )

Draga - hele - všechno dobrý, jo? Vždyť já vím, že ty patříš k nám (ne k domarodkám, ale k toleratním!) 😵
A svým způsobem máš pravdu - aspoň já osobně hodně věřím v sílu vůle a akce - shrnuto slovy "Štěstí přeje připraveným" a "Člověče přičiň se, příroda pomůže" (a ono mi to kupodivu skoro všechno vychází). Ale tak z pěti procent pořád zůstávám ostražitá a čekám, že se semele něco, co se prostě nedá ovlivnit..)

babalala
12. říj 2008

Jo - a ještě k holení: oholit mě nestihli, nástřih provedli, zašili, srostlo.. jestli to nebude tím, že na hrázi skoro žádné chlupy nerostou.. (teda možná, že vyjímečným chlupaticím jo 😉 )

vikinka27
13. říj 2008

ad. oholenie: mne pri prvom porode (nevyholila som sa doma) pri prijme sestricka kazala lahnut, volala akurat doktorku, tak som myslela, ze mam proste pockat na doktorku. a ona urobila smyk-smyk a bola som vyholena... s britvou, ktorou brala neviem kolko zien predo mnou a mne bolo z toho fuj (este teraz mi je na zvracanie).
spolu so zopar dalsimi praktikami mi to zastavilo porod na 24 hod....
keby nebola prisla lepsia zmena, tak to spatne vidim na vyvolavacku, prip. dalsie zasahy 😲
nie kazdy to znasa... kazdy ma inu mieru intimity.....

vikinka27
13. říj 2008

poznamka pre gedren, bolo to uplne dohola. teda, asi tak dohola, akoby som to spravila ja nohou za tie 4 sekundy (rozumejte osmikane) ... 😖

lenkabu
13. říj 2008

vikinka:ty ziletky jsou samozrejme jednorazove,zadne zeny pred tebou s tim snad nebrala proboha 😅

Holeni mi prijde logicky,prece jen je to lepsi kvuli siti a celkove tak nejak plati ze vyholena mista se daji snaz ocistit kdyz je potreba 😉 Taky moc nechapu co na tom holky resi,pokud nechci aby to delala cizi sestra tak se pred porodem udrzuju vyholena a pak to klidne muzu nechat zarust.

Stejne klyzma..neni pravda jak se tu psalo ze se kazda procisti sama pred porodem(ja treba ne),tak pak to ma smysl,nechcete snad sve dite rodit do s.acek 😉

animatua
13. říj 2008

ad jednorazove ziletky: me na predporodnim kurzu rekli, ze pokud chceme aby nas oholili v porodnici, at si vezmeme svoji jednorazovou ziletku, protoze tam sice maji jednorazovy, ale jako jednrazovy je teda nepouzivaji 😝 dost nechutny

jinak ale holeni snad uz nikde neni povinne, jednak to muze zenu fakt traumatizovat a jednak se neprokazalo horsi hojeni, resp. infekce kvuli chloupkum... spis jde o duslednou hygienu po porodu pro predchazeni infekce

lenkabu
13. říj 2008

anima:fuj,vzdyt to je na zalobu,vzdyt muzou prenest zloutenku nebo AIDS 😝 😠

elitera
13. říj 2008

tak to je docela drsný 😖 Švagrová rodila před 2 týdny a když volala mýmu manželovi (svýmu bráchovi), že teda už, tak on byl trochu vykolejenej z toho, že mu říkala, že čeká na přítele, aby ji oholil, až pak že pojedou. (teda takhle, jemu to bylo asi jasný, ví, že já budu chtít taky oholit doma, koneckonců mě udržujeme pořád, jen mu nebylo moc příjemný tohle slyšet od svojí malinký sestřičky 😀). No, švagrová je doktorka, tak asi taky věděla, co dělá, že se holí "sama" 😝

ladunka
13. říj 2008

Co se týče klystýru, bohužel není ani pravda, že zabrání tomu, aby při druhé době porodní odcházela stolice - mám velmi osobní zkušenost. Na druhou stranu - sestřička bleskurychle vyměnila podložky, které jsem měla pod sebou, utřela co bylo třeba a bylo to vyřízené, děťátko následovalo asi patnáct minut poté. Pokud je cílem, aby stolice předcházela dítě aspoň jednu dobu porodní, pak v klystýru smysl nevidím, protože slibované účinky nezaručí. A jestli nejsou problém s.acky s klystýrem, proč bez něj ano? Zároveň klystýr podle mého světová zdravotnická organizace nezařadila mezi škodlivé praktiky při porodu jen tak z rozmaru.

gedren
13. říj 2008

Jo, Ladunko, to jsem slysela nejen od Tebe, ze bez klystyru bud nic, nebo tuhy bobek, zatimco po klystyru obcas neco vytece a nic prijemnyho to neni 🙂

Ten klystyr bude asi dobrej na psychiku, ja (neklystyrovana - chtela jsem pockat, a ve chvili, kdy jsem si rekla, ze to precejenom mozna zkusim, uz bylo pozde) jsem do posledni chvile netusila, jestli ze me precejenom jeste neco nevypadne, a malinko jsem se bala poradne zatlacit vsemi smery, pak jsem si teda rekla, ze na to prdim ;), a ze uvidime, no a nic. Takze u druhyho porodu uz budu vedet, ze se nemusim bat. Mamina, co je proplachnuta, tak ma bud skutecnou, nebo aspon falesnou jistotu, ze nic nez dite z ni nevyleze, a neboji se do toho jit naplno 🙂

No a pak asi ten klystyr urychluje porod, coz nekdo uvita a nekdo (ja treba) ne...

dagina
13. říj 2008

Ahojky, Babalala 😀 , tak to ti upřímně závidím 😉 , já se teda holím x let dole celá, a kdybych tak nečinila, tak jsem chlupatá až na pr... 😝 😀 . Nyní teda musí tuto úlohu převzít manža, jelikož si tam nevidím 😅 .
Jinak vám můžu říct, že se na klistýr upřímně těším (doufám, že si o něj nebudu muset říkat), jelikož zácpou jsem trpěla ještě před těhu, a v těhu to mám ještě x krát horší, zrovna tak před 14 dny jsem myslela že mám porodní bolesti, hrozná bolest..., asi po půl hodině se mi povedlo vyprázdnit a ta úúúúúleva byla nepopsatelná. Bez Espumisanu bych si už ani neškrtla..., a to jím hodně ovoce,zeleniny, vlákniny, pitný režim dodržuji...., nevím proč mám se zažíváním takové problémy 😖 .

animatua
13. říj 2008

ja jsem klystyr mela a nebylo to nic hroznyho, na druhou stranu jsem jej taky nepotrebovala, protoze jsem se zacala "cistit" noc pred porodem.. hodne porodu pry zacina prujem 😀 vzhledem k tomu ale ze jsem chtela rodit do vody, tak jsem klystyr absolvovat musela, bez nej to nejde, ikdyz agrumenty jsou stejne blby jako kdyz chteji podat klystyr i pri porodu "na sucho"

jinak co se tyce urychlovani porodu, tak myslim ze klystyr je jeste ta nejlepsi a nejsetrnejsi praktika..

ygreen
13. říj 2008

K CŘ - bolí to hodně dva dny po (na JIP), ale po 4 dnech, kdy jsem šla domu, to bylo v pohodě. Jediný nepříjemný byla dlouhá chůze a vstávání bez rukou jen za pomoci břišních svalů. Ale tak 7 dní po CŘ jsem byla absolutně v pohodě a mohla s potěšením sexovat 😀

dagina
13. říj 2008

Ygreen, po CŘ se nekrvácí??? Takže tě důkladně očistí od všech zbytků už při operaci???

babalala
13. říj 2008

Furt se řeší klystýr? Proš proboha? Myslím, že otázka by neměla znít klystýr ano nebo ne, ale klystýr za jakých okolností. Proč bych si měla od někoho nechat strkat hadici do zadku a dostávat to ze sebe v přítomnosti zdrav. personálu a kohokoliv, kdo jde zrovna kolem, když to můžu udělat v klidu doma? Doplatek za Yal je kolem deseti korun..
Otázkou pak je, jestli člověk nenarazí na nějakou sadistickou sestru, která mu bude onu proceduru v nemocnici znovu vnucovat (stalo se mojí kamarádce, sestra byla opravdu zklamaná, když byla tvrdě odmítnuta 😀 ).

dagina
13. říj 2008

Babalaa 😕 , v klidu doma ..., myslíš jako při domácím porodu????? Tak to pak ano. Ale když se mamina chystá poprvé do porodnice, když ještě neví co ji čeká...... nedovedu si představit, že by si těsně před odjezdem dala ještě Yal..., možná tak vícerodička...., ale ani to bych si nelajzla.

ygreen
13. říj 2008

no nevím, asi jsem kliku a zrovna neměl službu sadistický personál 😀 Tak mě na bulovce setřička dala velmi jemě klistýr v přípravném pokoji a nechala mě být. MOhla jsem si říct kolik vody mi už není příjemné. Byl tam i záchod a sprcha vše za plentou.
Doma bych si Yal nedala, páč bych se určitě po... v autě.
A v nemocnici ti ten YAL dá taky sestřička, takže v tom rozdíl nevidím.

Jo a pokud má někdo pocit, že sestřičky nadmíru baví někomu něco strkat něco do zadku, musí být blázen.

dagi: samozřejmě se taky očišťuješ, ale ty rodidla nejsou nijak "poškozená", prostě je to dole tak jak to bylo předtím 😅

dagina
13. říj 2008

Yg, jj, to víš porod se blíží..., jen se tak ptám... 😉 .

vikinka27
13. říj 2008

ad. moje oholenie:
nechcem to uz nejako rozoberat dookola, ale mne proste na tom vadil ten ponizujuci sposob ako to sestricka urobila (predpokladam, ze nieco na tento sposob vadi aj domrodickam).
osobne nemam nic proti oholeniu, ak to lekarovi pomoze (len sme vtedy v tom zhone zabudli...) ani klystiru (v oboch pripadoch vlastny yal). je to proste o pristupe.... a ten moze narobit vela sarapaty aj pri postupujucom porode... (vo vsetkych aspektoch, nielen vyssie spomenutych)