Porod doma. Koukali jste to v televizi?

martek
8. říj 2008

koukate na jednicku??????
neverim vlastnim ocim a usim..... 😔

babalala
11. říj 2008

Díky, Nikko!!! ..."vstřebala jsem informace co tu domporodky psaly a beru to už trošičku jinak, nicméně názor jsem nezměnila.."
- nikdy by mě nenapadlo někoho přemlouvat k domácímu porodu, jde mi jen o to, aby se každý aspoň zamyslel nad našimi argumenty, než nám začne nadávat do nezodpovědných magorů! 😵
Spokojenou noc!

nikka.vo
11. říj 2008

babalala... 😉 , já už to chápu, všimla jsem si ,že už nemáte sílu tu nic psát 😅 , je to pořád dokola. 😖

animatua
11. říj 2008

ted jsem si cetla blog nejake "pani ve strednich letech" na idnes, broji proti porodum doma mimo jine proto ze to neni esteticka zalezitost... ach jo ☹ 😒 😠

nikka.vo
11. říj 2008

hodíš odkaz?

animatua
11. říj 2008

doufam ale ze ji nebudete zvysovat karmu 😀

kocicatko
11. říj 2008

Nikko, jsem ráda, že jsi to vzala takhle moudře a že se na to díváš z obou pohledů.. ač Ty sama bys doma nerodila, chápeš, co se tu snažíme říct a myslím, že i na porod doma se teď díváš maličko jinak... 😉

Stejně tak já nikoho nepřesvědčuju, ať rodí doma - myslím, že k tomu musí žena sama dospět a když ne, chápu, že pro ní je příjemnější rodit v nemocnici...

Tak dobrou noc všem

gedren
12. říj 2008

To mi pripomina, ze kdysi jsem se s moji maminkou bavila o porodu doma a rikala jsem, ze nektery lidi jsou proti tomu, a ze je potreba doktor a tak, ona "co, doktori, ty jsou neschopny...ale ten bordel, co bys doma mela!" 🙂

suki
12. říj 2008

No něco teda na tom článku pravdy je---Přítele mám teda na to až moc ráda, aby to pe mně musel uklízet, stačí, že mi pomáhal u porodu, ale ještě uklízet, s prominutím ten bordel, to bych teda po něm nemohla chtít, tedy ani po nikom jiném z rodiny a sama bych to asi neuklidila, teda určitě ne, kdyby ten porod probíhal tak dlouho jak probíhal v porodnici.

johanda
12. říj 2008

gedren - tvoje matka má na věc stejný názor jako já 😀

aponchie
12. říj 2008

ad bordel po porodu: 😀
ja teda nevim co ze me slo,ale asi nic pekneho to nebylo ,nicmene manzel podemnou vymenoval nejake hadry porad a utiral co se dalo ,takze neni fajnovka a uklidil by cokoliv(dodneska uklizi po male zvratky,ja ne),ale jak se znam me by ten curbes doma asi vadil,pekne jim zaneradit vsecko vsak maji na to podminky 😀

xsipm04
12. říj 2008

Tak to asi záleží na konrkétním porodu, pode mě v porodnici dala PA nepromokavou podložku, na tu malá i s plodovkou vyklouzla, po porodu jí hned zabalila a už mi tam přišlo čisto, i Kocicatko mi vyprávě, že to u domporodu bylo podobně, že bordel se nekonal 😀

lenkabu
12. říj 2008

No zalezitost svinciku uz mne taky napadadla 😅 A taky kde by se to v nasem panelakovem 3 plus 1 odehralo...v obyvaku a loznici mam koberce,loznice navic nema okno......koupelna je klasicka panelakova,tam se pomalu nevejde jeden clovek a v kuchyni a pokoji je dlazba studena.....

gedren
12. říj 2008

Moje dve kamaradky rodily doma, jedna ve vane, druha si dotahla matracku do kuchyne na ty dlazdicky (jinde nebylo misto), predpokladam, ze ji potahla necim nepromokavym 🙂

Ja bych ten svincik nevidela jako az tak kritickou zalezitost, proste igelit, nejaky ty jednorazovy podlozky, pak se to sbali a vyhodi...

lenkabu
12. říj 2008

Asi jak u koho,ja jsem docela krvacela tak y mel manzel co vytirat 😀 Ve vane mne napadlo taky,ale v nasi koupelne by se to fakt nedalo 😀 A v kuchyni by se mi asi nechtelo,bych musela koukat na mycku nebo sporak 😀 A v pokoji by na mne cuceli kralici a morce 😀 😀 😀 Ja bych teda mohla jen u nekoho jinyho doma 😅

ygreen
12. říj 2008

nikka: ne nenapadlo by mě to ani před prvním porodem. Strašně bych se bálůa že se něco zvrtne a ohrozím malého. Vyhovovalo mi, že se o mě a malýho někdo zprvu stará. Že se můžu pediatričky kdykoliv na cokoliv sama okamžitě zeptat.
Nemám problém s tím, že mě někdo sem tam prohrábne, ani že na mě někdo není pořád milý. Nestydím se a nemyslím, že svému dítěti naruším vstup do života.

Ale jak jsem psala včera večer - omluvila jsem se za magora, podle mě to není nic extra hroznýho, řečeno to bylo slangově, ale někoho se to může dotknou, chápu.
Ale dokáže mě naštvat, když o mě někdo napíše, že jsem celý těhu nic nedělala, o nic se nezajímala a čekala až to země někdo vytáhne, jen proto, že věřím českým porodníkům a neonatologům. A ještě víc to, že moje dítě nejspíš skončí na drogách, s alergiemi a odmítáním mě, páč nemělo extra harmonický vstup do života v pohodlí domova. Mimochodem, pohodlí našeho domova by bylo narušené naším 60kilovým štěnětem škrábajícím na dveře 😀

Ale už se tu stále vše omílá. Pochopím holky AP, něco se mi může i trošinku zamlouvat, ale jejich nahlížení na výchovu a vůbec na svět je mi cizí. Pro ně jsme zase cizí a divné, možná nezodpovědné my. S papírovkama, nespaním s rodičema v postely, apod. Nic proti ničemu. Každá jak je jí libo. The End 😉

kyri
12. říj 2008

jj, můžu dosvědčit, že u toho (jedinýho) domporodu, co jsem viděla, se taky svinčík nekonal. padly na to 2 nepromokavý podložky, finále se odehrávalo na fleku cca 1x1m a žádný bordel z toho nebyl 😀
krve moc nebylo, placenta se rodila do vany, kam si mamka chvíli po přiložení mimča došla dřepnout.
... někdo se tu ptal na šití u domporodů - i pa uměj šít. kámoška měla 1 trhlinku v pochvě (hráz byla naprosto ok), a tu jí pa zašila bez problémů 😉

anima: porod jako (ne)estetická záležitost 😀

... ježiš, ten článek je fakt vtipnej 😀

kyri
12. říj 2008

... jo, já ten pořad furt neviděla, páč se to nenahrává (prý je to ale kleknutej server čt) nemáte to někdo stažený? nechcete to někam zavěsit?

petraluk
12. říj 2008

PA umí zašít jen lehké poranění. Při větších poraněních, protržení branky apod. se šije se zrcadlama a dělá to jedině doktor 😉 K protržení branky může dojít třeba jen při přirozeném porodu většího dítěte, tak bych ráda viděla jak by si s tím PA doma poradila 😕

kyri
12. říj 2008

petro, už to tu sice bylo milionkrát, ale tak znovu: poradila by si tak, že by mamku do tý porodky převezla/nechala převézt. mluvíme tu o věcech, na který pa doma stačej (vybavením zejména) ne o těch, který si vyžadujou špitál 😉

anippe
12. říj 2008

mě to teda nedá a ještě jednou se zapojím....se tady píše o nějaké narušené psychice dítěte, když se rodí v porodnici, ale mě přijde že mají spíš nějaký blok, který by si zasloužil pozornost, ženy které tam rodit nechtějí!
Já do vás nechci nijak rejpat, ale uvědomte si, že prostě v životě můžou nastat situace, které bez lékaře a nemocnice sami nevyřešíte a nebudete mít jinou možnost, pokud budete chtít žít.

johanda
12. říj 2008

No já při porodu ohodila odšpuntováním (děckem) porodních cest zadní plodovkou a jinými tělními tekutinami PA i přilehlé okolí, ale doma bych asi rodila v jiné poloze, ten bordel by asi teda nebyl zase taková hrůza. Ale furt nemám jasno, co s děckama. Ty bych u porodu mít nechtěla, Kristýna má hysterické záchvaty i když mě bolí žaludek, kam bych je dala, když babičky nic moc nefungují?
Kyri, já to taky neviděla, ani nevím, jestli to má cenu, ale mhd se podívat chce (čte i tuhle diskuzi a pak doskutuje se mnou)
Ygeen, většině AP matek je šumák, jak to dělají non AP matky, přívlastky "divné a nezodpovědné" (mainstreemové matky a výchova) se v jejich diskuz nevyskytují, páč se o ní ani nebaví.

petraluk
12. říj 2008

Kyri chápu, myslela jsem spíš jako odpověď pro ty co se ptali, jestli umí PA šít. A k tomu dovětku, já díky tomu hodně krvácela a i bez toho, že bych musela někam přejíždět a šilo by se pozdějš,jsem musela dostat transfúzi, takže bych třeba díky tomu taky mohla vykrvácet.

Johando a minimálně 1 z vás se o nás non AP baví, ale to sem nechci a nebudu tahat 😔

gedren
12. říj 2008

Anippe, zastankynim prirozenych porodu vadi, ze ty spitalni praktiky, ktere samozrejme kazdy uvita, kdyz ma skutecne problemy, ze momentalne deji plosne, rutinne a z velke casti preventivne a neopodstatnene.

Ja jsem rodila v celkem friendly porodnici, porod byl prirozeny, ale nebyl by, kdybych se neptala, nevyjednavala a nemusela pak koukat na udivene az primo znechucene obliceje ("Jo tak vy nechcete nastrih? No kdyz myslite...") Zaclo to tim, ze mi doktor pri uvodnim vysetreni nerekl ani slovo a predepsal mi lek, ktery nebyl potreba (nic mi nebylo) a o kterym taky nerekl ani slovo (a nechal sestricky, at to se mnou dojednaji) - lek jsem odmitla, oni "tak jo", kdybych byla klasicka rodicka s duverou k doktorum, tak poslusne zobu a buhvijak by se muj porod vyvinul. Podobne s dalsimi zasahy... To mi prijde takovy smutny, ze rodicky jdou porodnice s duverou, ze porodnici vedi, co delaji, a oni proste jen delaji to, co "delaji vzdycky"...

kyri
12. říj 2008

johi, mě zas blaží pocit, že bych u tohohle porodu měla Téčko - ale ona je ještě malá a asi by to nějak nehodnotila, natož aby se o mě bála 😅
... a navíc, když viděla kámoše, jak jde na svět, tak co by neviděla "bráchu"? 😀

gedren
12. říj 2008

Petroluk, off-topic, mas na mysli sarika, nebo listicku? ;)

petraluk
12. říj 2008

Gedren nemam a fakt to sem nechci tahat a znova se v tom rejpat, Podíve se kde bydlim a asi ti to dojde 😉

johanda
12. říj 2008

Kyri, to je ta výhoda malého věkového odstupu, batolata to nesou asi líp než 5 letí předškoláci, kteří se ptají "mami, ty umřeš?", kdykoli má člověk sračku. 😅 To by mě u porodu docela znervózňovalo 😀
Já už do třetice nehodlám rodit,ale kdyby jako jo, volím ambuporod, sajrajt zůstane v porodnici (mmch můžou se tělní výlučky a kusy tkáně jen tak vyhodit do komunálního odpadu?) a děcka těch pár hodin vydrží bez matky.
Na porod si nestěžuju, jeden dr. tam byl "unaven" a nekomunikoval, tak jsem komunikovala já 😀 ,pak raději odešel a PA mě informovaly o všech zásazích a nechávaly mi u prostor pro vlastní rozhodnutí. Šestinedělí bylo docela fuj a naprosto zbytečně jsem zabírala lůžko, jako druhorodičku mě neotravovali vůbec s ničím, jednou za den se sestra zeptala, jak je a to bylo vše.
Navíc u nás doma je daleko hezčí, klidnější a hygieničtější prostředí než v porodnici s koši plen a vložek v koupelně pro 4 baby 😝 a návštěvami širokých dalekých rodin na pokoji

gedren
12. říj 2008

Petro, jo taaak 🙂 Ale to je (aspon co jsem mela moznost pozorovat) spis zalezitost osobnich emoci a problemu nez toho, kdo je a kdo neni AP - a dost uz o tom 🙂

anippe
12. říj 2008

garden , tohle chápu a věř že i já bych byla ráda, aby mě doktor o všem informoval a bral to jako samozdřejmost a svoji povinnost. Neříkám, že přístup lékařů nechce změnu! Ale např. Listicka tady uváděla důvody právě psychického rázu, kdy jen proto že rodí s cizím člověkem se porod komplikuje.
Já osobně, pokud půjde všechno hladce budu požadovat, aby měli se vším můj souhlas, bude tam partner, který bude hlídat.Ale úpřímě pokud se to nějak zkoplikuje, budu ráda když porodník udělá vše podle svého svědomí a vědomí!
Rok a půl navštěvuji porodnici, byla jsem tam operovaná a xkrát hospitalizovaná a zatím jsem si nevšimla, že by mě poslali na vyšetření, nebo podávali léky, bez mého vědomí a že by neměli snahu mi všechno vysvětlit.... až na jeden lék který mi předepsal lékař a já s užíváním nesouhlasila nebyl problém.