Pôrod na videu

slim
30. říj 2006

Holky, v úvodu si o mne nemyslete nic nechutného 😖
jen tak náhodou jsem našla na internetu info, tak přeposílám, kdybyste některá měla zájem...
Porod na videu - ukázka živě (v odkaze zhruba uprostřed stránky):
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...
bohužel žádná kvalita. a císařák je fakt hnus, to jsem musela vypnout.

tady je odkaz pro objednání DVD za 100,-Kč (70min záznamu)
http://www.porod-na-videu.cz/index.htm

a na závěr krátká diskuze ostatních, co to viděli...
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...

kdo jste tohle DVD viděl, můžete pls přidat svůj názor, zda to stojí za koupení? zase na druhou stranu, alespoň žena ví, do čeho jde a nemusí se bát neznáma 😎

mima3114
11. lis 2006

ja teda o porode rozmyslam vela.a to som este len v 10 tyzdni,ale tyka sa ma to a bojiiiiiim sa. 😲 strasne mam z toho strach.neviem ako to ja prezijem.

veronika13
11. lis 2006

mima, tak to prežiješ ako každá z nás aj tie miliardy pred nami 😀

lamia
11. lis 2006

Mima - neboj, budeš to muset přežít 😀 a pak už budeš mít svého broučka, tak Ti to tak určitě nepřijde 😉

sofika
12. lis 2006

Mima aj ja som presne ako ty v 10tt a aj ja rozmyslam nad porodom.Mam vsak pocit, akoby sa ma to ani netykalo. Porody na vidiach si kludne pozeram a vobec mi to nepripada strasne, ale prave naopak je to krasne. Vidiet ako malicke stvorenie ide na svet nie je vobec strasne. Uvidim, ako to budem brat po porode, ale teraz sa na porod tesim.

lamia
12. lis 2006

Sofika - tak to mě těší, že se taky někdo těší, protože já docela taky, sice mám nějaké obavy, jak to zvládnu, ale už se tak moc moc těším na miminko, že si říkám,že to prostě zvládnout musím 😉

sisa33
14. lis 2006

ja mám za sebou dva úspešné pôrody a obidva boli s nástrihom ale bolo to v pohode lebo to bolo veľmi rýchle

melory
14. lis 2006

nastrih n e b o l i , bolia kontrakcie.

malalady
14. lis 2006

ja som sa porodu bala,ale uz sa neviem dockat kedy budem mat babo v naruci 😀

mmmk
10. pro 2006

Tak muj manzel videl video porodu a byl pote uplne bledy a rikal, ze snad cisar nebude takovy masakr. Tak jsem mu promitla jeste video sekce... 😀 Pry jestli jsem pripravena, ze me to bude bolet. A ja na to, ze jo. Manzel pry neni na moji bolest jeste pripraveny 😀 Pry netusil, ze je to tak strasny zakrok 😵
Jak to brali vasi manzelove ci pritelove?

lucinocka
10. pro 2006

mmmk hehe kazdopadne je tvoj muzik velmi zlaty 😀

ladunka
10. pro 2006

mmmk - můj muž se odmítl na můj porod připravovat, video by určitě nepřežil. K porodu jít nechtěl, pak se rozhodl, že mě doprovodí při první době porodní, abych nebyla sama, a až začne "masakr", jak krásně píšeš 🙂, tedy druhá doba porodní, odejde a vrátí se až na vylezlé mímo. Nesnáší vypjaté situace, nervy, krev...
Při porodu byl se mnou nakonec celou dobu, prý mě nemohl nechat v bolestech samotnou, a říká, že to bylo vlastně úplně normální, vůbec ne dramatické a masakrové, a nakonec moc hezké, když se malá vyloupla.
Jediný okamžik, kdy jsem viděla, že mu není úplně nejlépe, byl, když doktorka vzala nůžky na nástřih. To, ač mi stál vedle hlavy, se okamžitě otočil úplně na druhou stranu, jakoby chtěl utéct...

lamia
10. pro 2006

Ladunka - ono to totiž prostě ze záznamu (video, fotky)vždycky vypadá mnohem hrůzostrašněji, než ve skutečnosti,když to člověk vidí a hlavně jak píšeš, pro chlapa je důležité, aby tam byl (když už tam má vůbec být) od začátku až dokonce, pak mu to bude připadat jako normální sled událostí. Nejhorší podle mě je varianta, když přijde až na vlastní druhou dobu porodní, to už tam podle mě vůbec nemusí být a navíc vpadne přímo do toho "masakru", který vlastně vůbec masakrem není,ale nutně mu to tak musí připadat

ladunka
10. pro 2006

lamia - to mi přijde taky strašné, volat tatínky až na konec porodu - a nesmyslné. Co si budeme povídat, podporu a společnost člověk potřebuje především během těch hodin předcházejících narození dítěte. Pak je to taky fajn, ale to předtím je hodně důležité. Taky jsme si porodnici vybírali podle toho, aby nevnímala tatínky u porodu jako dokumentaristy, ale skutečný doprovod rodičky. Porodnice, která dovolí tatínky až u druhé doby porodní a hlavně zdůrazňuje, ať si nezapomenou baterky do foťáku, to není ono 🙂

Já jsem porody na videu viděla, a to jak porody v porodnici,tak doma. U těch domácích porodů jsem normálně plakala, jak to bylo hezký (byla jsem tehdy čerstvě těhotná 🙂 )

jess
25. pro 2006

Ty videa jsou zajímavé,ale doted jsem netušila jak to u mě probíhalo 😲 .Myslím tím ten nástřih z videa toho chlápka. Mě nastříhávali 5x,protože jsem byla ootevřená na 4cm a už byli vidět vlásky 😢 .No ještě že si dolů nevidíme 😀 .Takový potok krve z jednoho nástřihu a já jich měla tolik 😀 .Ale můj mi byl oporou celou dobu...neomdlel 😀 ,ale taky když jsme se o tom bavily,tak mi říkal že sam porod byl v pohodě,ale nejvíc mu vadilo,když mě nastříhávali,myslel,že trpím. Ale to je omyl,vysvětlila sem mu,že když jsem rodila zavřená prakticky,tak to nastříhávání jsem cítila jen jako štípnutí.A šití jsem po takovém porodu necítila vůbec.Dr.mě šila necelou hodinu a vůbec jsem to necítila,měla jsem to dole otupělé.A v mžiku jsem i na ten porod zapoměla,jak jsem byla štastná,že je mimi zdravé.Porod opravdu není nic strašného,a já furt tvrdím že radši rodit,než k zubaři 😀

lindda
28. pro 2006

ja som asi blb ale mne to video nejde spustit hmmm 😒

vavka33
28. pro 2006

Linda ktore?Mne slo len jedno,ten prirodzeny porod od toho chlapika nic ine sa mi nedalo pustit.

lindda
28. pro 2006

vavka mne zase od toho chlapika nejde a to google mi ide 😒

vavka33
28. pro 2006

No vidis,to je zvlastne

lindda
28. pro 2006

dost zvlastne 🙂

renola
29. čer 2007

birth as we know it download, mrkni te si toto, trosku sa v tom treba pohrabat

renola
29. čer 2007

toto si fakt pozrite, mozno to nepojde hned otvorit, ale treba sa v tom pohrabat trochu. fakt odporucam este raz.

karinkaf
3. črc 2007

ahojte.
nenasla som nijaku uz otvorenu temu, kde by sa hodil moj prispevok a taktiez nikoho, kto by bol teraz na cete. tak pisem sem.
som smutna. nam sa este nenarodilo babatko, ale mam pocit, ze niektore zeny su take necitlive k ostatnym a niektori ludia, ze proste ich nezaujima, co prezivaju druhe zeny. ja sa este stale pripravujem na porod a ocakavame den d, zakial nejaka ina zena sa uz moze robit mudrou a ma cas na vsetko mozne.
jednoducho som smutna z toho, ze niektore zeny maju vsetko v pohode pocas tehotenstva, ziadna bolest krizov, ziadne vracanie, ziadne nic, skacu ako srny a tie, co problemy maju, tak tie si to musia odtrpiet a take lady, ktore nemaju problemy, tak absolutne nevedia pochopit zeny, co maju starosti.

a tiez som si vsimla, ze zeny, co napr. nemohli mat dlho deti a potom maju, tak si myslia a robia sa navysoko. myslim, ze zena, ktora mala dieta hned ho miluje a moze milovat svoje dieta tak isto ak nie viac, tak isto ako ta, co nemohla mat deti dlho a ma.

a tak isto, ze niektore zeny, ktore teda nemohli mat dieta dlho a potom maju, sa robia, ze su neviem co oproti tym, co ho maju hned.
pripada mi to a citim to zo strany takychto zien, take dost necitlive.

mikca
3. črc 2007

ahoj, nevim jestli máš nějakou osobní zkušenost, ale já si nemyslim že máš pravdu....když si přečteš jenom zlomek diskusí co je tady tal pochopíš, že nebudde pravda to co píšeš
když si přečteš diskuze kdy holky podstupují už po čtvrté IVF čím vším si museli projít tak se jim nikdonemůže divit jestli jsou na sebe hrdé, protože mají být na co a já osobně jsem se s timto přístupem co popisuješ ty nesetkla

karinkaf
3. črc 2007

ale ja nehovorim o tychto zenach, co su tu. tie, co zazili nieco, tie chapem. asi si si neprecitala cely moj prispevok.

karinkaf
3. črc 2007

a tak isto mam skusenost, ze nejaka zena, ktora nemohla mat dieta a nakoniec ho ma, sa robi, jak to ma super v tehotenstve a vobec nechape nejaku, co ma problemy. ja som mala same problemy, nevladzem a niektore zeny, co nemaju pocas tehotenstva a po porode problemy sa robia, ake su mudre a z ich strany necitim pochopenie. Nehovorim o tychto zenach tu, hovorim o svojej skusenosti.

mikca
3. črc 2007

tvůj příspěvek jsem si přečetla dokonce dvakrát
pokud máš takovou zkušenost tak je mi líto,já např měla těhotenství relativně v pořádku,a naopak maje známa to nemá nejrůžovější, tak se jí znažim nějak pomoc a poradita určoitě ze seba nedělám nejchytřejší, nevim co máš za problémy, ale určitě nejsou důvod aby se nad tebe někdo povyšoval to určitě ne 🙂

kristi
3. črc 2007

jsem to nejak nepochopila, jsem jsem snad jeste nevidela zenskou,ktera by nemela problemy s tehu nebo s otehotnenim..... 😒

bihan
3. črc 2007

Babulky, fakt máte pocit, že to patrí do tejto témy?

kristi
3. črc 2007

ja ne, ale nedalo mi to neodpovedet ☹

mikca
3. črc 2007

ted jsem ajkorát chtěla navrhnout aby si karin založila nové téma, ale taky mi to nedalo neodpovědět