Pôrod na videu

slim
30. říj 2006

Holky, v úvodu si o mne nemyslete nic nechutného 😖
jen tak náhodou jsem našla na internetu info, tak přeposílám, kdybyste některá měla zájem...
Porod na videu - ukázka živě (v odkaze zhruba uprostřed stránky):
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...
bohužel žádná kvalita. a císařák je fakt hnus, to jsem musela vypnout.

tady je odkaz pro objednání DVD za 100,-Kč (70min záznamu)
http://www.porod-na-videu.cz/index.htm

a na závěr krátká diskuze ostatních, co to viděli...
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...

kdo jste tohle DVD viděl, můžete pls přidat svůj názor, zda to stojí za koupení? zase na druhou stranu, alespoň žena ví, do čeho jde a nemusí se bát neznáma 😎

aktak
31. říj 2006

tak ten nastrih som fakt nemusel avidiet... 😅

slim
autor
31. říj 2006

tak uz se mi podaril spustit ten porod do vody. krasne i ta hudba. nic konkretniho tam videt nebylo a o tom to asi ma byt. aby to nikoho neodradilo do porodů 🙂
presne tak by to meli poustet i s hezkou hudbou vsude, aby se na porod kazda maminka tesila... no ale pak se probudila do te brutalni reatlity 😒

pavlaneu
31. říj 2006

ahoj holky:Tak to je mazec!!!!!!!Jasně,že moje zvědavost zvítězila a shlédla jsem porody na videu,mám jeden za sebou a živě jsem si to připoměla i s tím nástřihem,mám čím dál větší radost,že jsem ženská 😀 Jsme opravdové bohyně,nebojte se,dá se to vydržet a dokonce si u toho uvědomíte,že jsme naprosto vyjemečný!!!!!!! 😉 Mě k porodu pustili rádio Profil-hitparádu a nechápala jsem,jak se mám uvolnit při metelovém šílenství,já funěla jak lokomotiva a fakt jsem se nechytala do refrénu 😀 😀 😀

xsipm04
31. říj 2006

slim, jak se ti prosim podařilo spustit ten porod do vody?Mě to pořád hlásí, že stránku nejde najít ☹

pavlaneu
31. říj 2006

mě to do tě vody taky nejde spustit,ale stačil mě ten zbytek,říká se,že to tak má být,třeba jako,když něco hledáš a najdeš to,až když to nehledáš 😅

slim
autor
31. říj 2006

mne se to holky taky podarilo asi jen 1x z 10ti pokusu 😠
na tomhle odkaze:
http://www.entbindungswanne.de/video.htm
kliknete na ten prvni text nahore:
Wassergeburt.wmv - 4.580 KB

a melo by se otevrit nove okno s malou obrazovkou,date play a jede to... teda by melo jet 😀

marijana
31. říj 2006

slim ja som amater cez PC,prosim ta skusam si pozriet ten cisar ale nejak mi to nejde.Porad prosim.Dik

0401
31. říj 2006

Holky, tak jsem na to mrkla. Je to ukázka z nějaké rakouské kliniky, kterou už údajně zavřeli. Pouštěli nám celou tu kazetu na kurzu. Jedna mamina, když tam uviděla ty německé bobry, dostala záchvat smíchu a málem se počurala. Na konci jsme si držely břicha všechny a chlámaly se 😀 😀 😀
U nás v porodnici to stejně do vody nedělají, tak nechápu, proč nám to dávaly jako možnost.

slim
autor
1. lis 2006

marijana:pokud myslis,ze ti nejde najet ten prvni odkaz hned v uvodu,tak to zkus pres tohle:
http://video.google.com/videoplay?docid=5584604...

slim
autor
1. lis 2006

melo by ti to samo najet. ale podotykam, ze na to fakt neni hezky pohled.ja se to vcera snazila shlednout alespon do doby,nez vyndaji mimi,na šití uz bych fakt nemela zaludek (protoze poprve jsem to vypnula hned nazacatku,jakmile vzali do ruky skalpel). 😒
opravdu to mimco z bricha primo páčily,dost bolestivy pohled 😖

lusinta
1. lis 2006

není pravda,že u nás porody do vody nedělají.ve spoustě porodnic ho dělají (konkrétně já jsem z Brna a tady je dělají ve dvou nebo jedné, taky ve Vrchlabí a v Praze určitě taky)...Rozplakala jsem se u té ukázky dojetím...Taky bych si to přála takto... Za to ukázky těch porodů předtím,děsný!!nástřih hráze-na zvracení!a na císaře vážně nemám žaludek🙂třeba až po porodu🙂teď se tím nechci stresovat🙂

lusinta
1. lis 2006

na aperio.cz ve vyhledávači porodnic se dá najít,které porodnice to umožňují

marijana
1. lis 2006

skusala som potial mi to slo ale dalej neviem co mam stlacit aby sa to spustilo.Rada by som to videla lebo mne robili cisarsky rez,tak chcem vediet ako to vypada.A zaludok mam silny

lucisa
1. lis 2006

Hm, tak jsem byla zvědavá na ty porody, ale nějak se mi to seká, takže pohled, který je kouskovaný po setinách mě nijak nevyděsil. Musím říct manžovi, ať se podívá, proč nám to tak blbne.

erika153
1. lis 2006

lucisa aj mne to slo tak blbo nekvalitne ale som z toho riadne zdesena aj ked to slo takto... teraz mam este vacsi strach z porodu ako predtym nez som to nevidela!

mitinka
1. lis 2006

ja som to teraz tiez videla aj s muzom a hovori ze je to bolest ako kazda ina musela mat 100% pichnutu epi no ja tomu aj verim pochybujem ze by jej to tak islo a este by sa aj pri tom usmievala!!!!

erika153
1. lis 2006

ja som nevidela zeby sa usmievala videla som len strasnu bolest v tvari,ale ja som len jeden pozerala tak mozno iny, ale ked este aj to rodila s epiduralkou a ja idem bez nej tak dakujem pekne. neviem ci je bolest ako kazda ina ked ti idu prestrcit cez dierku ako palec hlavu 😖

xsipm04
1. lis 2006

Slim díky, konečně se i ten porod do vody podařilo spustit. Na ty ostatní se radši dívat nechci 😖 Ale do té vody to bylo nádherné, skoro tady z toho brečím 🙂

mitinka
1. lis 2006

to ano to je bolest ja by som si dala epi po nej neboli hlava a na druhy den si nemusis dat kavu ako pri spi tam budes umierat od bolesti hlavy aj spodku:(( a to teda nie je bohvieco 😖 preco si nedas epi ked uz je aj taka moznost??ja by som nevahala aj ked zo zaciatku som ju nechcela ani ja no velmi rychlo som si to roymyslela!!!

lucisa
1. lis 2006

Neboj erika153, to je jen video, každý porod je opravdu úplně jiný. Věřím tomu, že ten pohled od dr. by nebyl pro nezvyklého laika nikdy zvlášť příjemný. Z tvého pohledu půjde jen o to, mimčo dobře porodit a manžel (přítel,.., pokud bude u porodu s tebou) stojí stejně u hlavy a ne u nohou.
Hlavně se nenech vystrašit, mysli na to, že i když to bude pro tebe představovat určitou bolest (pochybuji, že existují úplně bezbolestné porody), tak pro vaše miminko to bude velký den, který potom budete každý rok slavit.
Já vždycky toužila aspoň po 3 dětech. První porod byl dost těžký, tenkrát jsem si řekla, že druhý ještě přežiju, ale do třetího už nejdu. No a druhý porod byl v pohodě, ale i kdyby byl stejný, dnes po 4 letech od prvního porodu a 2 letech od 2. porodu, se na to dívám zase jinak a třetí mimčo si ještě moc přeju.
Věř mi, Nathy Aňa má zítra své druhé narozeniny a já myslím na dárečky a na oslavu, aby se jí líbila a ne na to, jestli mi malá svým porodem způsobila nějakou bolest 😉
Jo a ještě se uklidni tím, že jsme ženské a my vydržíme všechno, chlapi jsou srabi, porod by určitě nedali, ti by už umírali při prvních poslíčcích, možná už i u první gyn. prohlídky 😀 😀 😝

erika153
1. lis 2006

dakujem lucisa si ma naozaj podporila, uz radsej nebudem pozerat ziadne cudzie porody, nejak to zvladnem sama, vies moj den sa uz blizi a chyta ma panika, to je vsetko..a na mimco sa tesim a tiez ho lutujem ako ho to bude boliet, dostat sa von cez taku dierku..k tomu priatelovi 😉 vobec nebude stat pri mne lebo by odpadol, tak ked este bude doma(odchadza pracovat do prahy) tak ma urcite bude podporovat ale na chodbe 😖
mitinka neviem preco nechcem epi, najprv som myslela ze len s epiduralkou a potom som si povedala ze to nejako prezijem..

lucisa
1. lis 2006

Já po zkušenostech z prvního porodu jsem u druhého prohlásila, že si jej nechám píchnout a pak se to tak rozjelo, že než by to zabralo, byla malá na světě.
erika153: k těm chlapům u porodu - vždycky, když jsem měla těsně před porodem a už mě chytaly různé bolesti a já si postěžovala, chtěl manžílek startovat auto a valit do porodnice. Tak jsem mu vždycky řekla, ať si jede sám, jestli si myslí, že je to taková sranda. Ať zkusí dírou na citron protlačit meloun a pak že se taky nebude hrnout, když to nebude tak akutní. A měla jsem na chvilku pokoj.
A navíc, ty máš krásné datum na porod, jen jestli to vyjde, tak pak nesmíte mimčo ošulit s dárky. Můj strejda se taky narodil na Vánoce a babi mi vykládala, že už otravoval od rána, že chce dárek, protože oni mu většinou oddělili jeden zpod stromečku, když byl malý. Pak na to ale přišel, tak začal vyžadovat svá "práva" 😀

erika153
1. lis 2006

😀 to ano, nechcem malicke ošudit o darceky, nieco musim vymysliet potom lebo deticky maju pravo na vianoce aj na narodeninky sa tesia na oslavy a tak.. 😀 moj priatel je tiez narodeny 19.12 a stale sa mi stazuje ze ked bol maly tak ho rodicia odbili ze -oslavime tvoje narodeniny spolu na vianoce-a vidim ze na to doteraz nepekne spomina 😉 takze mame ponaucenie 🙂

mitinka
2. lis 2006

erika nic sa neboj.ked zistis az pridu bolesti ake to je bolestive tak staci iba povedat a hned ti pichnu epi!!

lidka619
2. lis 2006

Erika neboj nič, každá žena má strach - je to prirodzené, ale ešte ani jedna to nedokázala nezvládnuť. Prežili to koľké ženy pred tebou, prežijú to po tebe, a mojim mottom keď som rodila bolo : Všetko sa raz skončí. Nijaká bolesť netrvá večne, a predstav si bola to pravda 😀 😀 . Máš fakt krásny termín pôrodu, tak neboj nič. Držím palce.

marijana
2. lis 2006

tak konecne sa mi to podarilo a pozrela som si to ten cisar.Mala som teda uplne inu predstavu,som rada ze som to videla

terra
3. lis 2006

Ahoj kočeny
tak mě se teda podařilo shlédnout pouze to video od toho chlapa.
Nebylo to zrovna příjemné video,ale co naděláme? Šlo to dovnitř,musí to jít ven. Ale ovšem,ten nástřih to byl mazec.
Taky se už teď moc bojím porodu,nedokážu si vůbec tu bolest představit,ale to co jsme viděli na tom videu ,neuvidíme a pro nás bude směrodatné ať už to máme za sebou 🙂
Samozřejmě od své drahé polovičky jsem dostala řádně nadáno,že co se na to koukám. Že se dočkám a prožiju si to na vlastní kůži,ale hold ženská je tvor zvědavý 🙂 a jeho role u porodu by se mi vcelku líbila. Ale vyměnit si to nechce,holomek 🙂

melory
3. lis 2006

baby nastrih vobec neboli, aspon pri porodnych bolestiach sa neciti.

lidka619
3. lis 2006

Presne tak, ja som pri prvom porode ani nastrih necitila a tiez som sa toho najviac bala. Druhé bábo išlo bez nástrihu, či roztrhnutia - už som to odrodila profesionálne 😀 😀 😀

terra
3. lis 2006

Vím,že se nástřih provádí během kontrakce,takže se prý opravdu nic necítí.
Ale co ten život potom.Četla jsem,že se s tou jizvou ženské potýkají stašně dlouho,někdy celý život. Že už to prý nikdy není jako před nástřihem.