Pôrod na videu

slim
30. říj 2006

Holky, v úvodu si o mne nemyslete nic nechutného 😖
jen tak náhodou jsem našla na internetu info, tak přeposílám, kdybyste některá měla zájem...
Porod na videu - ukázka živě (v odkaze zhruba uprostřed stránky):
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...
bohužel žádná kvalita. a císařák je fakt hnus, to jsem musela vypnout.

tady je odkaz pro objednání DVD za 100,-Kč (70min záznamu)
http://www.porod-na-videu.cz/index.htm

a na závěr krátká diskuze ostatních, co to viděli...
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...

kdo jste tohle DVD viděl, můžete pls přidat svůj názor, zda to stojí za koupení? zase na druhou stranu, alespoň žena ví, do čeho jde a nemusí se bát neznáma 😎

slim
autor
30. říj 2006

Tady vložil video porodu nějaký muž:
http://www.lukas-hakos.com/index.php/2006/06/03...
a je fakt že u tohohle záznamu jsem "rodila" zároveň s rodičkou 😅
berme to tak, že je to prostě příroda že vše se dá pro to vydržet a až vám přinesou umytý uzlíček štěstí, na bolest rychle zapomenete 😉

kristi
30. říj 2006

ja uz to mam stahnuty asi tyden a jediny,co me na tom potesilo je to, ze to vlastne trva tak kratce...necely 2 minuty 😕

slim
autor
30. říj 2006

drsný, že? taky jsem byla ráda, že to netrvalo tak dlouho. při nastřihnutí jsem zavřela 😔 no nevím nevím... hraju si na hrdinku, ale naživo bych asi u toho omdlela 😀

melory
30. říj 2006

baby normalne porody su v pohode vidiet, ale ked vidim sekciu, normalne to nadopozeram.

snilko7
30. říj 2006

babenky, som v šoku. Ani som si doteraz nevedela predstaviť, ako vyzeral môj cisársky. A to som ho brala na ľahkú váhu...

melory
30. říj 2006

jaj mna bolelo brucho uz na zaciatku, po hlavicku som ani neprisla, no sok.

snilko7
30. říj 2006

melory aj ja som mala v bruchu divné pocity, len ja som bola na to strašne zvedavá, ale nepozerala som to ani ja celé, musela som preskakovať úseky...ale ja som si doteraz myslela že to je raz dva, no a koľko mali s tým práce kým sa dostali k bábenku....a to mne robil cisársky lekár po 24 hodinovej službe 😅

melory
30. říj 2006

tak to ti robil este pomalsie, nie? uz teraz viem co potom na tom moze tak dlho boliet.

snilko7
30. říj 2006

melory mňa našťastie skoro nič nebolelo. Ja som už na druhý deň išla sama na WC, normálne som chodila, len občas na WC som cítila také tlaky, ale inak OK. Ale druhý raz by som radšej rodila normálne, aj keď sa bojím, že to je horšie ako cisársky a hlavne či by som to zvládla

melory
30. říj 2006

tak potom alternativa dva - tak sa mu chcelo spat ze rychlo ta rezol vybral babo a siel spat 😀

snilko7
30. říj 2006

😀 😀

slim
autor
30. říj 2006

holky, taky jsem musela odkaz na cisarsky rez posunovat no a nakonec jsem to vypnula uplne. na tohle vazne nemam uplne zblizka a tak dlouho zaludek 😒
chudera maminka, opravdu to doktorum trvalo dlouho, nez se dostali k mimcu. ale nevim - nejsem odbornik na cisare, takze nevim, jak dlouho trva "obycejny" cisar.
kazdopadne "nasledky" a hojeni jsou urcite mnohem bolestivejsi a delsi nez u porodu normalni cestou.

monikapp
30. říj 2006

Dievčatá všimli ste si že len pri pôrode ktorý uverejnil ten chlap bola vykonana epiziotomia (zrejme klasicky pôrod v čechach,alebo žeby na slovensku?) Až ma brucho rozbolelo.
Pri tých prvých pôrodoch sa žiaden nástrih nekonal, doktor pomáhal rodičke, aby sa nepotrhala.

slim
autor
30. říj 2006

jojo, toho jsem si taky všimla.
ale ono se říká, že je lepší nástřih, než čekat a pořád se to snažit odrodit bez nástřihu.... až se mamina natrhne na více stranách a to je pak mnohem horší pro hojení.
ono to asi u toho videa (co zveřejňoval chlap) nedalo jinak. dr. musel hodně mimi přetáčet a tahat. skoro jsem měla strach, aby mu neublížil.
nepoužívají se na tyhle případy už kleště?

sunny6
30. říj 2006

mamicky by sa mali rozhodnut ci chcu ,alebo nie nastrih-nemalo by sa to robit nasilu,lebo vela rodiciek ho vobec nepotrebuje-ako aj ja,nastrih som nemala,porodila som do 4 hodin a maly ma roztrhal len z vnutra,takze ak rodin na SK ,nastrih by sm mala,a popritom by bol nepotrebny ☹

monikapp
30. říj 2006

Ja som to ani nedopozerala do konca, mi prišlo normálne zle ked som videla tu krv po nástrihu. Mäsiari jedny 😠 😖 ☹
Ono to potrebuje čas aby sa koža roztiahla, pekne pomaličky by malo isť babetko vonku. Ale doktorom sa asi s tym nechce zdržiavať, oni šmyk-nastrihnuť, skočiť žene na brucho a na 4 zatlačenia je babetko vonku, a je po porode. Len chudak žena potom sa trapi s takym poranenim a na takom citlivom mieste.

monikapp
30. říj 2006

A kde si rodila sunny ak sa možem opytať?
Najviac ma to hneva, že inde sa to da a u nas prečo nie? Chyba tu snaha zo strany lekarov meniť rokmi zauživane metody. Prečo si neberu priklad z inych krajin, to chcu do kedy ženy mrzačiť? ☹

janicka82
30. říj 2006

no poviem vam aj ja moc sa v tom nevyznam ale mam dost. normalne bleeeeee. som len tichy pozorovatel na tejto stranke ale este ten daky rok o detoch nechcem pocut 😒 au normalne ma zacalo vsetko boliet ☹

emjee
30. říj 2006

tak si pozrite porod do vody, ten je lepsi na pozeranie https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... uplne dole na strane 2

lyzenka
30. říj 2006

hmmm.....na mojom PC to sekaaa....uz mame taku staru sunku, neda sa to pozerat...... 😖

monikapp
30. říj 2006

No to je krásne fakt, také pohodové.

sunny6
30. říj 2006

monikapp-rodia som v UK,nevravim,ze to bol bezbolestny super porod,ale mas tu vyber,ci do vody,na lopte,v sede,v leze,z muzikou......ked povies ,ze chces epiduralku mas ju mat,vsetko je zadarmo,babo ide priamo na maminu,a je s nou non stop,nerobi sa ziadn vysetrenia zo spodu-teda pokial nie su komplikacie 🙂 a nerodi sa na koze brrr-to si neviem predstavit a iez som rada,ze som nemusela podstupit klystir 😲
a ty si kde rodiala monikapp?

porodni_baba
30. říj 2006

pro vsechny: nechci poucovat, jen vas trochu uklidnit...ten porod s tim nastrihem neni moc klasicka ukazka.
Je z nej jasne, ze se spechalo, z ukazky je jasne, ze po prvnim zatlaceni, tam nekdo poslechne ozvy mimca a ty se mu nezdaji, proto dale ten spech. Rychly nastrih na nerozvinutou hraz -- proto ta krev (pokud se dela spravne krev tam neni skoro zadna), a mimonko je nakoci zda se ozivovano, takze opravdu bylo na spech. Chapejte porodniky, ta odpovednost je tu preci jen za dva zivoty. A myslim, ze kazda z vas by radsi volila nepohodli po nastrihu a zdrave mimco, nez nejaky problem, ale krasnou hraz. Mate pravdu, ze pokud chceme porodit bez nastrihu je treba nespechat a nechat hraz, aby se rozvinula.

as slim
nepoužívají se na tyhle případy už kleště?
nepouzivaji - protoze kleste se daji nasadit pouze na hlavicku (v tomto pripade vazla raminka a pak tam byla vztycena rucka...tam uz kleste nic neresi)

kili
30. říj 2006

takúto odborníčku sme tu potrebovali 🙂
čo hovoríš na pôrod do vody?

corina
30. říj 2006

baby ako je to roztrhat z vnutra?
to co dnu roztrha??

raculka
30. říj 2006

Teda holky, já už mám po porodu, ale tohle jsem nebyla schopná dokoukat,br..
Myslím,že je lepší se na to nedívat.Při vlastním porodu to budete vnímat úplně jinak,takhle je to ošklivý,ale pro mě byl porod krásný, opravdu.
Nestresujte se dopředu,každý bolest vnímá jinak.
Co se týče nástřihu-dnes už se myslím DR sami snaží,nástřih nedělat,pokud není nutný.Ale když to nejde,je to lepší s nástřihem.Mám hodně kamarádek,které nebyly nastřiženy a bylo to pro ně daleko delší a horší,i co se týče hojení po porodu.
U mě to nejprve zkusili bez nástřihu,ale nešlo to,tak mě nastřihli.To jsem ale vůbec necítila,tak se toho nebojte.
Přeju vám hezké těhotenství bez strachu z porodu 😉

porodni_baba
30. říj 2006

to kili: jak myslis...myslela sem, ze by vas treba zajimal nazor nekoho z venku...ale pokud se ti to nezda tak promin (jakozto i vsem ostatnim, kterym to snad mohlo vadit 😨 )
porod do vody muze byt moc hezky, i kdyz asi neni urcen pro kazdou zenu. A ze zkusenosti vim (i kdyz ty o me odbornosti preci pochybujes), ze mnoho zen, ktere byly rozhodnuty rodit do vody, tak nakonec vubec nerodi, protoze tesne pred porodem instinktivne citi, ze by to nebylo ono a z vany samy vystoupi, ale rozhodne to jiste musi byt krasne porody... ukazku jsem zatim nevidela

raculka
30. říj 2006

porodni baba- já myslím, že to kili nemyslela zle 😉
já si ráda přečtu názory odborníka 🙂

kili
30. říj 2006

porodni baba, ja som to myslela v dobrom, že sme tu potrebovali odborníka. Sú tu baby, čo niečo zažili, ale žiadna toľko čo ty. Teda ak si naozaj pôrodná baba alebo také niečo.

porodni_baba
30. říj 2006

ok damy uz se neurazim 🙂
ano jsem porodni baba, tedy po dnesnim asistentka, tak jak budete resit nejaky problem rada poradim 🙂