Pôrod na videu

slim
30. říj 2006

Holky, v úvodu si o mne nemyslete nic nechutného 😖
jen tak náhodou jsem našla na internetu info, tak přeposílám, kdybyste některá měla zájem...
Porod na videu - ukázka živě (v odkaze zhruba uprostřed stránky):
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...
bohužel žádná kvalita. a císařák je fakt hnus, to jsem musela vypnout.

tady je odkaz pro objednání DVD za 100,-Kč (70min záznamu)
http://www.porod-na-videu.cz/index.htm

a na závěr krátká diskuze ostatních, co to viděli...
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...

kdo jste tohle DVD viděl, můžete pls přidat svůj názor, zda to stojí za koupení? zase na druhou stranu, alespoň žena ví, do čeho jde a nemusí se bát neznáma 😎

porodni_baba
30. říj 2006

a co bych prala kazde zene, je prekotny porod, nejlepe doma nebo mezi dvermi do porodnice, abyste vubec nemusely resit v jake poloze a jak porodite. Jenze tohle stesti ma jen velmi malo zen 😠 😉

raculka
30. říj 2006

porodni baba- tak já tě zneužiju a hned se zeptám 😀
za jak dlouho po porodu by se mělo vše upravit ?
já mám 3 měsíce po a pořád cítím, že to není ono, občas cítím řezání,svěrače už taky nejsou jako dřív a jít na wc po pár dnech taky nic příjemného ☹
jinak jsem se ale hojila dobře,kontrola po 6ti nedělí taky dopadla o.k.
díky 🙂

lucisa
30. říj 2006

Já se, raculko, po nástřihu při prvním porodu neuměla až do 10 měsíce pořádně vyka... Manžel měl také celých 10 měsíců smůlu, prostě mě ta jizva šíleně bolela, že jsem si nedokázala ani zavést MS tampon. A kontroly byly také v pořádku. Má gynekoložka tvrdila, že se to musí rozmasírovávat a hlavně odbourat psychický blok z bolesti. Druhý porod byl bez nástřihu, ok.
Tak a teď se jdu mrknout na ty vaše odkazy, když jste mě tak vyděsily 😕

porodni_baba
30. říj 2006

na úpravu po porodu by teoreticky melo stacit sestinedeli...na to bylo vymysleno (urceno...? tezko to definovat 🙂 )
ale tak jako je kazdy porod uplne jiny je i kazde hojeni jine...
jeste se zeptam raculko:
byla jste nastrizena
a kolikaty to byl porod?

raculka
30. říj 2006

lucisa-díky za útěchu, 10 měsíců je teda nářez 😅
doufám,že už jsi v pořádku 🙂

raculka
30. říj 2006

porodni baba- nastrizena jsem byla a jsem prvorodička
mám hodně kamarádek,které tvrdí,že cítí jizvu i rok po porodu,takže určitě nejsem nějaká vyjímka 😒
tak nějak jsem s tím počítala,že nějaké problémy se najdou,ptala jsem se hlavně proto,do kdy se ty problémy berou tak nějak normálně a kdy zhruba by se mělo zajít za DR, pokud problémy neodezní ?

porodni_baba
30. říj 2006

neco jinyho je zhojeni poraneni.. to by melo byt do konce sestinedeli
a neco jinyho je pocit, ze je to stejne jako driv... muze trvat pul roku, rok i dele a nektera zena muze mit i pocit, ze se to nikdy nevrati. Pomoci muze gymnastika, masaz, ale hodne je to o psychice...to jsem asi moc nepomohla 😒

lucisa
30. říj 2006

raculko: teď už jsem v poho. To se týkalo prvního porodu. Měla jsem pocit, že tam mám místo jizvy šíííílenou bolestivou jitrnici, na kterou si nemůžu ani sáhnout 😒
Největší radost z toho měl manžel, já si po těch 10 měsících připadala jako panna, pořád jsem cukala a sykala bolestí (na radu dr. jsme se měli milovat co možná často, ať se to "rozhýbe"), ale stejně to bylo tak jednou za 14 dní, pak jsem se zase odhodlávala. A nejlepší nakonec, pokud počítáš frekvenci našich tehdejší styků, tak za 4 měsíce od ukončení celibátu (tzn. za asi 8-10 milování) jsem znovu otěhotněla, takže se manžel strašně radoval, že ho zase čeká roční celibát 😀
Druhý porod, ač jsem se bála poranění stávající jizvy, proběhl úplně úžasně - bez nástřihu, takže bych si ho ráda tak za 3 roky zopakovala 😅

lamia
31. říj 2006

Porodní baba - tak zrovna překotný porod bych nepřála nikomu, není lepší způsob jak se potrhat v porodních cestách nebo i na děložním hrdle.

lamia
31. říj 2006

Kromě toho, pokud porodíš překotně mimo porodnici, čeká Tě následně revize porodních cest a dělohy v celkové anestezii, alespoň nás to tak teda učili, takže překotný porod bych rozhodně nechtěla.

mitinka
31. říj 2006

caute baby tak terz som pozrela na tie videa az ma napinalo.ked som uvidela ako aj mne robili cisara tak mi bolo az do placu co som vlastne podstupila a moj muz mi nepovedal sam od seba ani posrate dakujem alebo bola si statocna ani nic podobne az ked som po tyzdni prisla domov a vynadala som mu ze nevie anni povedat dakujem co som prenho urobila a bol pri porode lebo je sestra a robi v nemocnici,tak jemu je to normalne sak porodi a ja mam depku ako svina a ani si ma niekedy nevsima!!!az po tyzdni aj par dni si zmyslel a kupil mi kyticu ruzi samozrejme ze ma to rozplakalo ale nie od dojatia ale od jeho sprostosti!!!a placem aj terz ked na to spominam je tomu 2mesiace ☹ 😢 😔

danii
31. říj 2006

no, mne sa to pre zmenu neda otvorit.....

katulka11
31. říj 2006

Baby, nevymyslel ešte niekto nejakú inú cestu ako priviesť mimčo na svet? 😀 😀 😀 Mne bolo zle z oboch verzií!

hana033
31. říj 2006

no pozrela som si, ako asi prišiel môj Adamko na svet - cisársky pri plnej anestéze. Moje nervy, no poplakala som si. Radšej som to nemala vidieť.

cat
31. říj 2006

baby, moj muž mi povedal že moj cisársky vyzeral úplne inak, celá sranda od 1. zárezu do vytiahnutia mimina netrvala ani 3 minúty, tá pani na videu musí mať riadnu nadváhu a strašné množstvo tuku na bruchu. Ja som to video nevidela, len mangel, ale verím mu, veď bol priamo na sále pri mne tak asi by mi nehovoril rozprávky. Vraj to vôbec nebol taký hnus ako na nejakom prezentačnom videu, ktoré má za ciel zrejme odstrašiť/nastrašiť 😖

icha5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
peta.cz
31. říj 2006

Kamarádky rodili co rodili císařem při vědomí taky říkali že to trvalo chvilku a mimi bylo venku - já jsem to video neviděla, ale jak tu všichni píšete, že to trvalo nějak dlouho, tak to asi fakt nebyl standartní císař...

lejla77
31. říj 2006

fuu, kocky
uplne ma to odradilo 😕

katulka11
31. říj 2006

Baby, pozerala som aj ten pôrod do vody, určite to bude tiež bolieť ale sa mi zdala mamička a hlavne bábo také oveľa menej vystresované, nezdá sa vám? Možno to je len môj pocit...
Mne z tých videí najviac naskakovali zimomriavky, ako sa manipulovalo s tým bábom keď ho doslova "ťahali" z brucha, bŕŕŕŕ

peta.cz
31. říj 2006

Icha5 - moje řeč, my to stejně uvidíme z úplně jiného pohledu a nemá cenu se dopředu stresovat pohledem na něco nepříliš příjemného. Já jsem viděla porod na videu naposledy na kurzu v porodnici a nepřišlo mi to nijak příšerný...a hlavně na konci nás přeci čeká dáreček v podobě mimíska!!!! A to je to nejdůležitější 😉

katulka11
31. říj 2006

Peta, presne tak, to bábo stojí za tú bolesť 🙂

lamia
31. říj 2006

Viděla jsem porody normálně naživo a při císaři bylo miminko za chvilinku venku, pak sice docela dloho šili mamince bříško, ale v pohodě, to už bylo miminko ošetřené a mazlil se s ním taťka 😉, bylo to v epidurální anestezii a maminka se tvářila naprosto v pohodě, bolela jí až pak ta operační rána, hlavně proto, že z důvodu prevence žilní trombozy musí začít maminky po porodu i císařem hodně brzy vstávat a chodit, a taky péče o mimi je náročná,ale rozhodně to není nic strašlivého. U normálních porodů jsem měla vždycky pocit, že ve chvíli, kdy se miminko konečně narodí, tak maminka naprosto zapomene na všechny porodní bolesti a strasti předtím a hrozně si to užívá, zažila jsem i paní, která měla docela těžký porod, nakonec museli miminku pomoct kleštěma, protože se mu začala zhoršovat srdeční činnost,ale po porodu bylo naprosto v pořádku a nádherné a i tahle maminka plakala štěstím a o tom, že si vytrpěla svoje, jako by vůbec nevěděla 🙂 Prostě je to dřina, bolí to, ale netrvá to tak šíleně dlouho, takže máte jistotu, že to jednou zkončí( navíc je většinou možnost nechat si dát třeba epidurál, když už maminku stahy a bolesti moc vyčerpávají), ale ta odměna stojí za to!!!

monikapp
31. říj 2006

Ahojte dievčatá. Ja som zatial nevidela ten cisarák, nemám na to odvahu.
Chcem sa opýtať pôrodnej asistentky, ktorú polohu by nám poradila ako najvhodnejšiu.
Pri tej klasickej na chrbte tlačí váha maternice na dolnú dutú žilu a tym padom dieťa nemá dostatok kyslíka a často mu blbnu srdečne ozvy -preto zrejme ten rýchly zásah na tom videu s nástrihom.
A aj žene je pri tejto polohe zle, často stráca až vedomie. Tak teda ktora je ta naj pre matku aj dieťa?

Sunny6: no ja som teda rodila "na koze" a poviem ti že si o nič neprišla. Chcem ešte jedno bábo a určite inú polohu. Ale to bola len jedna nepríjemná vec na môjom pôrode aj ked dosť podstatná.
S ostatným som už bola spokojná pretože som nemusela absolvovať rituály ako holenie, klystír a dokonca ani nástrih, mala som šťastie na doktora ktorého som poprosila aby nestrihal ak sa dá, a on mi vyhovel.

Mitinka je mi to lúto že tvom muž si neváži čo si všetko musela podstúpiť. 🙄
Ten môj bol tiež pri pôrode a tak ti ma potom obskakoval ešte niekolko týždňov. 😉 Ked videl čo je to za fušku priviesť dieťa na svet, hned si ma viac vážil.

mitinka
31. říj 2006

monikap vdaka oon si ma nevazi a nikdy ani nebude a to chce este jedno no velmi rychlo nech zabudne som mu povedala!!!!!bodaj by som mala aj ja takeho muza ako niektore z vas!!a bol uplne pri vsetkom aj vtedy ked mi tiekli slzy od bolesti a nic preto neurobil odisiel lebo sa tam vzdy nudil ked mala stale spinkala jeho vecne vyhovorky ma uz prestavaju bavit ako aj on samotny!! ☹ 😢 😨

expertka8
31. říj 2006

..mitinka...pri čítaní Tvojho príspevku som len nexápavo krútila hlavou 😒 ...nex mám akokoľvek silne vyvinuté empatické cítenie..nedokážem sa vžiť do zmýšľania a postoja Tvojho mangela...je to skutočne veľmi smutné 😢 ...
...úprimne držím palce..želám veľa síl/najmä týx psyxickýx/...budeš ix za danej situácie určite potrebovať... 😔

...a Tvojmu mangelovi by som dopriala 😀 😀 😀 😠
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mitinka
31. říj 2006

expertka dakujem aj za fotku,naozaj by som to dopriala kazdemu aby vedeli ako velmi musime trpet a ako moj manzel este to bere aj normalne a ja mozem zdochnut od bolesti a nic mu to nerobi,ale ked je mamicka chora tak sa ide pretrhnut!!to nenavidim!! 😠

slim
autor
31. říj 2006

ahoj holky,
teda koukam ze se diskuze uchytila - snad jen v dobrem. pro nekoho to totiz muze byt poburujici.
chtela bych se zeptat, sel vam otevrit ten odkaz z prvni strany - porod do vody? mne ne ☹

mobina
31. říj 2006

slim teda mě se pěkně sevřel spodek 😀 ale co. Přežily to jiné, tak mi taky. Díky za odkaz.

vladunka
31. říj 2006

Ahoj video jsem zkoukla včera, nepříjde mi to pobuřujíci,vůbec.Přijde mi to naopak zajímavý.Ptala jsem se přítele jestli to chce vidět,ale odmítnul.Já rodila před 5ti lety a až budu čekat po druhé miminko ráda bych ho měla u porodu,tak nechci,aby ho to odradilo 🙂 Poprvé ho buhužel ke mě nechtěli pustit ☹

slim
autor
31. říj 2006

ja to priteli ukazovala - chtel. (tedy jen ten odkaz pro spontanni porod s nastrihem)no a v pohode. jen to potom komentoval slovy: milacku, to asi taky tak budeme rodit,ze? 😅 tak jsem ho ujistila, ze porod neni nalajnovany pro vsechny stejne jako na videu. 🙂