Pôrod na videu

slim
30. říj 2006

Holky, v úvodu si o mne nemyslete nic nechutného 😖
jen tak náhodou jsem našla na internetu info, tak přeposílám, kdybyste některá měla zájem...
Porod na videu - ukázka živě (v odkaze zhruba uprostřed stránky):
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...
bohužel žádná kvalita. a císařák je fakt hnus, to jsem musela vypnout.

tady je odkaz pro objednání DVD za 100,-Kč (70min záznamu)
http://www.porod-na-videu.cz/index.htm

a na závěr krátká diskuze ostatních, co to viděli...
http://bolesti.abecedazdravi.cz/porod-na-videu-...

kdo jste tohle DVD viděl, můžete pls přidat svůj názor, zda to stojí za koupení? zase na druhou stranu, alespoň žena ví, do čeho jde a nemusí se bát neznáma 😎

porodni_baba
3. lis 2006

ad lamia a překotný porod: není pravda, že je to nejlepší způsob jak se potrhat, tedy porodní cesty včetně děložního hrdla. On totiž když takhle porod běží tak je to tak správně a ta maminka nejenže nepotřebuje nástřih, který třeba v provizorních podmínkách ani není možně provést, ale poranění bývají minimální. Nikdy jsem u takového porodu nebyla bohužel 😀 , protože když tu maminku pak přivezou k nam do porodnice (tak vubec nedelame zadnou kontrolu delohy v celkove anestezii, protoze k tomu neni zadny medicinsky duvod). Tedy musi spontánne vyjit i placenta, kterou mi zkontolujeme jestli je cela, stejne jako porodni cesty (ale to je normalni kontrola hrdla delozniho a porodnich cest v gynekologickych zrcadlech po porodu, to se dela kazde mamce po porodu (i te co porodila v porodnici) a to pri plnem vedomi - moc prijemne to asi neni, ale to ani jina kontrola u gynekologa, proste to tlaci a za chvili je to hotove.
Zadna velke poraneni po prekotnem porodu jsem nikdy nevidela a doufam, ze ani neuvidim. Vetsinou je jen mimi trochu podchlazene, ale to se zahreje a hned jde zase tam kam patri - do naruci k mamce.

ad video o cisarskem rezu - shledla jsem jen zacatek, protoze mam pomale pripojeni a nebavi me jak se to seka, ale to je nejake vyukove pro mediky, protoze se tam s tim hodne natahuji a vsechno do podrobna popisuji, jinak je to daleko vetsi rychlovka - to 100%

ad monikapp a jakou polohu bych doporucila: tu kterou si vybere kazda mamka sama, ale nejlepsi mi prijde poloha, kdy pomuze gravitace tedy treba v bobku, nebo na zidlicce, a videla jsem i nadherny porod na vsech ctyrech. A pak uz vam jen preji ochotneho porodnika, ktery si k vam na ta kolena klekne 😉

terra
3. lis 2006

Ono to s těma polohala při porodu asi opravdu není jen tak. Já se tedy o tyto věci ještě nezajímala a předpokládám,že skončím na zádech,tak jako drtivá většina. Takyby mne zajímalo,jak se k různým polohám při porodu staví porodníci. Jak to psala porodní baba,jak dalece jsou porodníci ochotní přistupovat k alternativním porodům. Asi nejsou nadšeni z rodičky,která se rozhodne pro porod na židličce nebo na čtyřech. Pro ně je nejpohodlnější,když rodíme hezky na zádech.

evule
3. lis 2006

to lusinta: 0401 to myslela tak, že u nás ve Zlíně se nedělají porody do vody, protože jsou tak časově vytíženi, že na to není čas. Mám známou přímo na porodnici, tak jsem se na to ptala.

peha
3. lis 2006

no ja som porod videla nazivo - rodila som s kamoskou, bola som pritomna od zaciatku az po koniec a nazivo to pripada cloveku normalne a prirodzene.
nemam zaludok na videa, takze ich zasadne radsej nepozeram, aby mi neprislo zle a nemala som zbytocne depky 4 mesiace dopredu.
aj v telke radsej krvave sceny a doktorske sado maso z operaciek vynechavam, takze radsej nekukam 😀 😝
takze ak ste si to pozreli, uprimne vas obdivujem 🙂

inak tie nastrihy - niekedy su ti lekari riadni sadisti, kamoske spravili take nastrihy pri obocho detickach - mimochodom ukazala mi to 😀 a minule po rokoch sa rozhodla, a sla konecne na plastiku susky, pretoze to mala stale kadejako pozasivane a nechutne. takze uz sa robi aj plastika takehoto druhu, normalne vam to spravia v nemocnici v plnej narkoze. brrrr. radsej sa k tomu nedopracovat.
tak nam vsetkym drzim palceky, nech mame dobre porody a hlavne zdrave deticky 😵

janka1
3. lis 2006

da sa to pozriet aj hned alebo az po objednani

slim
autor
3. lis 2006

ahoj, zalezi na tom, ktere video mas na mysli. jsou tu ulozeny odkazy, na kterych spustis video okamzite. ale je tu i odkaz na stranky, kde se da objednat DVD a to se neda shlednout pred koupenim-to by si asi nikdo potom nekoupil 😀

monikapp
3. lis 2006

Ďakujem pekne pani pôrodnej asistentke za odpoveď. Druhý krát už určite nechcem rodiť na chrbte, bola to pre mňa katastrofa a aj pre manžela-chudáka, ktorý sa na to musel dívať. ☹

deninka14
6. lis 2006

baby.. ja som si to pozrela cele... 😕 som v soku, hladkam si svoje brusko a neviem, ci to zvladnem.

katulka11
6. lis 2006

Deninka, ja som mala tú istú reakciu ako ty, nič si z toho nerob, to predýchaš. Nejak musí výjsť, že?

deninka14
7. lis 2006

ahoj Katulka,mas pravdu.Ked to slo "dnu" nejak to musi aj "von" 😀 .Esteze sa na to nebudem pozerat. Vidim,ze mate podobny termin ako my. 🙂 ...len skoda,ze my sa pred UZV stale otacame ritkou ☹ ...a ja by som taaaak velmi chcela vediet co to bude. Odkial si? mozno sa stretneme v porodnici 😉

makoush
7. lis 2006

nejsem si jista, jestli toto video uz tady bylo, takze pro jistotu....http://www.lukas-hakos.com/index.php/2006/06/03...

julka.n
7. lis 2006

JEZžžžžžžžžžžIšššššššš TO TAK VYZERA 😝 😝 TO SOM ASI NEMALA VIDIET 😝 😝

katulka11
7. lis 2006

Julka, veď tri detičky ti takto vyšli. Ja som myslela, že to iba my, ktoré to máme pred sebou takto stresujeme... 😀

katulka11
7. lis 2006

Deninka, to hej, máme podobné termíny, ale asi sa nestretneme. Ja totiž idem rodiť v Kežmarku a vidím že ty si od BB. A čo sa týka nášho bábätka, ta to tiež moc nechce ukázať pohlavie. To mne doktor len tipol, keďže TAM nič nevidel.

andrea.m
7. lis 2006

no ani jeden sa mi nezdaql drasticky,ani sekcia nie len ten nástrih je neprirodzený a mala som taký pocit že najviac trebs ľutovať to bábo čo ho tak drsticky za krk chuda malé ťahajú vonku na ten zlý svet.
sekciu mám za sebou a šetrila som sa po nej veľmi len teraz sa budem oveľa viac ak bude znova nedajbože

julka.n
8. lis 2006

katulka11 prve som sa tak nestresovala ako prave to tretie hrozne som sa bojila lebo prave som vedela co ma asi caka a konkretne u mna bol tento treti porod najhorsi 😝 😝 ale je to uz zamnou a takto video normalne som videla prvy krat ☹ ☹

peha
8. lis 2006

ahojte, tak ja stale odolavam a nekuknem si ani jedno video - a podla vasich reakcii robim asi dobre 🙂

julka.n
8. lis 2006

peha robis dobre nie kazdy znesie pohlad na nieco take 😝 😝 porodit je uplne nieco ine ako sa nato pozerat takto zbliska a kto nato nema creva tak ako ja 😝 😝 😲 neodporucam vsak ked som nato kukla aj som plakala spomenula som na moje trapenie 😅 😅 no a prave asi preto manzelou k porodu pustaju len za hlavu rodicky.moj pri porode bol ale ked som mu vcera ukazala to video bol tak isto zhrozeny ze tie baby si fakt vytrpia

expertka8
8. lis 2006

...môj mangel videl vyslovene "všetko"...a vyjadril sa..že nič krajšie v živote nevidel..nezažil... 😉

slim
autor
8. lis 2006

makoush: tohle video uz tu bylo 😉

vavka33
9. lis 2006

Ahojte,ako sa daju otvorit tie videa,mne to nejde.Pozrela som len to co tam dal ten chlap.

daniela1977
9. lis 2006

Ahojte tehulky alebo uz maminy.Mozem sa pridat tiez mam jeden porod za sebou ale ked som bola tehotna pozeravala som na RTL moje dieta davaju to kazdy den pozrite si v programe o kolkej lebo casovo sa to meni.Tiez je to super a ukazuju tam porodi.Ale aj tak kazda zena je ina jednej trva porod 2hod. inej 8hod.Moze mat zena podla mna aj 5 porodou a kazdy bude iny.Ja som mala tiez muza pri porode a povedal,ze to je zazitok na cely zivot mal by to asi vydiet kazdy muz a urcite ty co si myslia ze to je nic porodit dieta 😲 😲 😲

mmmk
10. lis 2006

Ja to obcas, kdyz jsem doma, sleduju. A kdyz to jednou nahodou videl muj manzel (jedna pani rodila trojcatka cisarem a pak tam mluvila mamina, co jeji porod trval 38 hodin), tak rekl, ze to radsi adoptujem, nez aby me videl trpet. Rikal, ze deti chce, ale ne aby me to bolelo 😀

mirko06
10. lis 2006

ahojte,
my sme sa s mojim muzom dohodli, ze bude so mnou na cakacke a necham to na nom, ci so mnou pojde aj k samotnemu porodu na salu. ja som ho pripravila nato, ze budem k nemu asi protivna, ked budem mat bolesti a tak, takze nato bol pripraveny. nakoniec sa to vsetko zbehlo tak rychlo, ze na salu isiel so mnou uplne automaticky a skonstatoval so slzami v ociach, ked mu maleho podali ako prvemu, ze nic sa tomu pocitu nevyrovna. potom som sa smiala, lebo som si myslela, ze ma bude len drzat za ruku a tak, ale on videl vsetko a hlasil, uz vidim cierne vlasky, uz vidim celu hlavicku atd. 🙂 neviem si dost sobre predstavit ako manzel, ktory ma byt v tej chvili oporou by mal filmovat. ja zato velmi nie som, ale je to kazdeho vec.

mmmk
10. lis 2006

Hm, tak ted jsem to video videla... Uz se nedivim, ze se tolik holek rozhoduje pro cisar 😅

kila
10. lis 2006

Pozrela som aj tie videá... a musím povedať, že ma to vôbec neodradilo od rodenia prirodzenou cestou... len dúfam, že raz aj ja to budem mať za sebou tak rýchlo... 😅

maca77
10. lis 2006

ja si myslím, že pozerať rôzne videá je úplne zbytočné. myslím, že to mnohým prináša len väčší strach. Každá žena vie, že bez bolesti to nejde a keď to príde, tak to aj tak neovplyvníte, či to bude trvať hodinu alebo desať. tak vám len držím palce, aby ste to zvládli bez komplikácií 😉

vavka33
10. lis 2006

Ja mam jeden porod za sebou,dalsi pred sebou,aj ked viem aky je to pocit,tak myslim,ze ovela horsie je to ked to zena este aj vidi.Mne osobne to problem pozerat nerobi,aj ked je to dost kruty sposob prichodu na svet,ale prvorodicky to moze dost zneistit a mozu sa asi aj zlaknut.Ale porod nie je taky hrozny,lebo to sami na sebe nevidite-aj ked to citite.
A takto reagoval moj manzel,ked to vcera pozeral-vraj chudatko babatko,co to s nim robia,ved mu ublizia.A este dodal,ze nechce,aby ma to bolelo,lebo to vypada,ze to boli strasne....a nechce,aby nasej malinkej nieco urobili.Tak ja tiez nechcem a co mam urobit,von musi ist....

daniela1977
10. lis 2006

Ahojte.Myslim,ze tie bolesti su asi najhorsie celkovy porot je uz posledna fazaNo poviem vam skusala som rodit na stolicka ale ked my doktor povedal aby som si zdvihla nohy a zamnou kvocal manzel hned ma to preslo.Ako sa da rodit na stolicke z nohamy v lufte.Neviem ale mali by viac prihliadat na to ako je najlepsie tej zene mne bolo najlepsie ked som kvocala predca to dieta ide von vertikalne takze zemska pritazlivost spravi svoje.Ale ked zbadaju,ze by ste uz maly rodit daju vas lahnut na stol rodit po leziacky je podla mna horsie.Pocula som nazory mamiciek ktore rodily do vody a velmi si to chvalili ze vraj ta voda odlaksuje tu bolest.Ako dokaze nejaka zena porodit sama dieta bez akej kolvek pomoci to je ale odvaha.Prednedavnom hovorili v spravach ze nejaka zena si odviedla sama porod dvjiciek.

andrea.m
10. lis 2006

rodila som sekciou a som rada že ma uspali.som zdravotná sestra a podľa cinkotu náradia by som presne vedela čo so mnou robia a bolo by to zlé.dodnes mi ale chýba prvý plač môjho syna ktorý som vdaka narkoze nepočula.
moja babka mi rozprávala ako sama porodila maminu sestru počas prania.ľahla porodila obriadila dieťa aj seba a vrátila sa k práci lebo bolo terba doprať.bol to jej 3 pôrod.dodnes neviem či tomu mám veriť,či sa to vôbec dá.v takom prípade som riadná padavka.sekciu som znášala dosť zle a to ešte vraj najlepšie z tých čo sme tam vtedy ležali po sekcii tak to fakt neviem ako na tom boli ostatné.
teraz chválabohu nemám čas rozmýšľať o pôrode.