Porod s "naředěnou" krví, na co se mám těšit?

safarikovag
1. črc 2016

Ahoj holky, které jste absolvovaly porod s "naředěnou" krví, poraďte, na co se mám těšit? Ještě sama nevím, jestli budu rodit normálně nebo císař, tak mě zajímají obě varianty. Jsem prvorodička, takže to z vlastní zkušenosti neznám, ale prý je krvácení po porodu dost silné, tak si to moc neumím představit ještě naředěná... Úplně mi stačila manstruace, když jsem brala Warfarin, to fakt stálo za to... Díky 🙂

bublinka2015
3. črc 2016

Ahoj, já v těhotenství píchala Fraxiparine. Porod byl vyvolávaný, takže mi ráno, kdy se začalo vyvolávat, řekli, ať si dávku nepíchám. Porodila jsem ještě ten den večer a podle mě krve bylo tak nějak přiměřeně, možná trochu víc než jsem čekala 🙂 těžko říct.. PA ani doktor to nijak nekomentovali, tak to asi bylo v mezích normy..

denisa3101
5. zář 2017

Ahojte oživují diskusi ... Píchám si poprvé fraxiparin od 20 TT 1x denně 0,3 a zajímá mě jelikož to je mé 4 mimi ale předchozí byli 2 před termínem a třetí byla 2 dny po termínu ... Jak se to řeší co když zase pořídím cca o 10 dní dříve a ráno pichnu injekci a porod začne třeba za 2 hodiny ? :/ Nemám zkušenosti netuším co mě teď čeká :/

lovely_creature
5. zář 2017

@denisa3101 12 h po aplikaci injekce nesmí být podán epidural! To je je asi jediná zásadní věc. Nevykrvacis, nepotecou z tebe proudy krve... Já teprve rodit s fraxiparnem budu asi za 12 dní, ale krev si musím ředit asi 2 let.... A žádná operace nebyla problém, jen mám víc modřin.... Neplas a nestresuj, hlavně s fraxiparinem můžeš kojit!

denisa3101
6. zář 2017

@lovely_creature děkuji za radu 🙂 epidural nechci odradila jsem 3 děti bez jakych koliv oblbovaku 😂 a jak to je vyvolávají porod na termín nebo to neřeší ?

lovely_creature
6. zář 2017

@denisa3101 pokud nejsou jiné duvody tak neí nutné vyvolávat. KAždopádně to že si fraxiparin pícháš rozhodně v nemocnici uved, možná jsou i jiné kontraindikace krom epiduralu... A nevšude spolu v nemocnici oddělení komunikují

bamishop
6. zář 2017

@denisa3101 u toho epiduralu de spis o cisare. U normalniho porodu je to vcelku jedno, u cisare to nemaji radi, pokud se musi delat akutni je to do 12 hodin od injekce, tak neni volba narkozy, musi byt celkova, aspon lege artis. U toho prirozeneho se to tolik neresi, u zen, co si redi krev je preferovany. Taky sem si u syna redila, byl to jeden z argumentu pro dohodu na prirozeny porod po dvou sekcich, prirozeny preferovaly pred sekci kvuli vyssi krevni ztrate, nakonec se porod nespustil, sekce byla planovana a proste sem si vecer pred nepichla injekci. Spis me zarazilo, ze mi to akorat doslo a porodnice mi napsala injekce jen na tyden, tak sem pak musela manzela hnat do trombocentra, aby mi privezl zbytek na sestinedeli...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru