Poškozená autosedačka, poraďte částku jako náhradu

jannis81
3. črc 2014

Milé maminky, ráda bych se zeptala na váš názor. Měla jsem půjčenou autosedačku, pro upřesnění Be Safe izi go 2012 0-13kg. Ale bohužel, co čert nechtěl, podařilo se mi poškodit plastový obal boudičky od stínítka škrábancem, který v plastu nejde nijak napravit, a pak jsem ještě objevila malou dírku na stínítku, která nejspíš půjde snadno zašít. jinak je bez poškození. Nová boudička koupit nejde, to jsem u výrobce zjišťovala. Majitelka, která mi sedačku půjčila chce po mě 2000kč jako náhraduza tuto estetickou vadu. Já osobně trvám na nižší částce vzhledem k tomu, že není poškozená funkčnost, ale jen vada na vzhledu sedačky. Ještě dodám, že původní cena byla 3600kč. Jakou částku byste poradili jako náhradu?Děkuji moc za vaše příspěvky.

hojda
3. črc 2014

TAk se koukni na bazar za kolik se prodávají tyto sedačky, ve staří ve kterém ti jí půjčovala, abys měla nějakou cenu od které se můžeš odpíchnout. Přišlo by mi divné, kdyby po tobě chtěla víc, než je prodejní cena této použité sedačky.

tkanicka
3. črc 2014

@jannis81 paní je dobře vyčůraná, předpokládám, že už ji používala před vámi. Za tuhle cenu ji pak i prodá dál a má pěkně vyděláno. Nevím, jak velká je vada a jakým způsobem jste měli ošetřené půjčení. Já když něco půjčuji kamarádkám, tak předpokládám, že se věc trochu opotřebí a nikdy bych si nevzala víc než třeba lahev vína, nebo nějaké dobroty pro děti.

luciebx
3. črc 2014

taky se divim ze jestli to byla znama ze po tobe chce takovou palku za skrabanec.. vzdyt to na funcknosti sedacky nehraje zadnou roli.. my meli novou tv a znamy nam skrabl ram... ja byla vyjukana jako zajic a muz mi rekl at reknu o tisic korun ze to nechame nekde profesionalne zabrousit.. no ale to byla telka za 15 litru.. tak sedivim ze potobe chce tolik penez.. ja bych argumentovala tim ze tolik ji nedas.. mrkni na bazary za kolik se takova sedacka prodava.. a kdyztak ji nabidni nejaky kompromis..

jannis81
autor
3. črc 2014

Holky, děkuju moc za rady a vlastně i podporu, to jsem trochu potřebovala 😉 Použitá stojí právě ty dva tisíce, tak jí navrhnu odprodej za tu cenu, ale ne odškodné a uvidíme🙂