Postava po skončení kojení+hormální změny

mikulka
11. bře 2010

Ahoj holky, přestala jsem kojit a ráda bych si koupila podprsenku na doma (lepší na ven mám 😉 ). Nebo teda myslím, že bych měla podprsenky nosit i doma, i když dříve jsem je nenosila...
Co vy, nosíte i doma, myslíte, že je to lepší, aby prsa nebyla vytahaná.

A taky mi poraďte, jestli ji mám kupovat teď, nebo se ještě velikost prsou změní? Mám pocit, že prsa moc nalitá nemám.

A jak je to s hormonálními změnami, bude se teď něco dít? Slyšela jsem jen, že po kojení začnou padart vlasy.

Jak to probíhalo u vás, mám se na něco připravit?

kulimka
11. bře 2010

Ahoj tak toto tema me taky zajima 3 dny nekojim. Mam druhe dite, prvni jsem kojila jen 6 mesicu a prsa se mi zmensila hodne zda se mi ze byla dokonce mensi nez predtim ale uz nevim za jak dlouho. Mela jsem pred kojo kosicky B ted mam D,tak uvidim jak dlouho bude trvat nez se zmensi. Nekde jsem cetla ze i pul roku. U dcery jsem i po kojeni hodne zhubla.

mikulka
autor
11. bře 2010

kulimka: já taky měla košíčky B a teď D a bojím se, jak to bude vypadat nakonec.
To by se mi líbilo, kdybych zhubla 🙂 Já myslela, že po kojení se naopak přibere, tak to tak není?
A pevnost prsou se ti taky po dceři změnila?

standu
11. bře 2010

mne sa prsia paradoxne po vysadeni hak a v priebehu tehu zmensili..pri dojceni zvacsili o 1kosik a dceru som odstavila pred mesiacom a pol..a prsia sa mi zmensili opat o 1kosik uz pri kojeni, ked sme presli na nocne a ranne kojenie...odstavila som ju ked som ju kojila uz len rano, par dni som mala pocit troska vacsich prs, teraz som opat na normale, mlieko este mam, ked si stlacim (to by ma zaujimalo, ako dlho?????) a v takom stave prsia uz asi ostanu, takze summa summarum, podprsenka 75D ako po vysadeni hak a v tehotenstve..

kulimka
11. bře 2010

Mikulka ono ke to u kazde jine, zalezi jaky mas tvar prsou ja je mela vzdy takove volnejsi

jancaroul
11. bře 2010

Ahojky, asi to bude opravdu hodně individuální záležitost, já přestala kojit v prosinci (Tomča se odstavil sám, v jeho 13 měsících a kousek). Prsa jsem měla při kojení 75B a po skončení jsem se ustálila na 75A, před kojením 70B. Takže totálně vycuclé a to raději nebudu ani rozebírat jejich pevnost 😠 Jak já vám závidím to zvětšení. 😝 JOo a do normáního stavu bez nalití se dostaly cca za týden, ale já nakonci kojila jen jednou po probuzení. Dítko mě slušně vysávalo i váhově, během kojení jsem byla většinu času -4 kila oproti své normální váze 56 kg, ale během těch 3 měsíců, co nekojím se váha opět přiblížila té původní, zatím mám o kilo méně než normálně, takže si myslím, že se to vrátí k normálu a pak bude jen na mě, aby to dál nestoupalo 😉 . K padání vlasů, ty mě po ukončení koja nepadaly, padaly mi hodně mezi Tomčovým 3-6 měsícem,to jsem měla pocit, že nedělám nic jiného než sbírám své vlasy všude po bytě. Spíš by mě zajímalo, kdy se to mlíko přestane úplně tvořit, protože když si bradavku zmáčknu tak teče doteď, což mi přijde docela divné, myslela jsem, že když není poptávka tak se tak do měsíce mléko zcela vytratí.

zuzanaca
11. bře 2010

Ahojte 🙂
Ja som malu odstavila pred tyzdnom. Uzivam homeopatiká riccinus 30ch, no prsia mam stale naliate, tazke, zvacsene ☹ . Ako vas tak citam, este sa s tym mliečkom v prsnikoch budem dlhsie pasovat..... 😠

Inak aj mna by zaujimalo, ako to bude s mojou postavou po odstavení.............počula som, že baby schudli 🙂

mikulka
autor
12. bře 2010

Tak já radši s koupí podprdy počkám. Zatím mám pocit, že prsa mám trochu nalitá.
Holky, a nosíte podpr. i doma, jakou jste si pořídily? Ono je asi lepší nosit ji i doma, aby se prsa nevytahovala, ne?

Já jsem 3 dny po kojení a zatím mi připadá, že nemám takový hlad jako při kojo.

Ted posl. týden jsem tay kojila už jen ráno.

Na www.kojeni.net jsem četla, že MM může v prsou zůstávat i půl roku, rok po skončení koja.

jancaroul: jj, mně taky v tomto období hrozně padaly vlasy, tak třeba teď nebudou.

Holky, a jak vám děcka berou jiná mlíčka? Můj zatím nechce žádné. 😒

kulimka
12. bře 2010

Mikul, ahoj. Tak to ja mam zas ted zravou. Maly mi taky nechce UM ale davam mu ho po lzickach takhle mi ho s ni. On mi celkove malo pije musim mu vse davat po lzickach. Jinak podprdu nosim i doma. Dneska maly zase sel kontrolovat prsa,vlezl mi pod tricko ale zkontroloval jen speky a sel.😀

mikulka
autor
12. bře 2010

kulimka: no já bych klidně kojila dál právě proto, že malý málo pije. Ale snad se naučí časem. A tobě se taky odstavil sám?

veva1
12. bře 2010

Ahoj. ja by som bez podprdy nevydrzala ani pol hodku. este kojim a nosim tie co pred tehu. nemam rozdelene na doma a na von.

mikulka
autor
12. bře 2010

Tak já na ven jedině push-upky. 😉 A ty jsou zase na doma nepohodlné...

Jinak mi připadá, že jsem po skončení kojení víc unavená, ale taky to může být počasím.

veva1
12. bře 2010

Mik a tehu podprdu?

aurecon
12. bře 2010

V těhotenství se mi zvětšily na C, při kojení D a po kojení zůstaly D (nebo spíš něco mezi C a D). Ale mám je tak vytahané, že mi končí někde u pupku, takže si je musím srolovat a pak šup do podprsenky 😀 To jsem přehnala, ale nějak tak to bohužel vypadá ☹

radka.m.
12. bře 2010

ahoj,tak já jsem při mkojení měla prsa o tři velikosti větší,než normálně,jinak se mi po skončení kojení po každém dítěti zmenšili ještě více,než jsem je měla před těhu,to samé s postavou,jakmile jsem přestala kojit,tak jsem po každém dítěti zhubla ještě více než před těhu,když se mě někdo zeptá,po čem tak hubnu-mám tak 47-48kg,tak odpovím,že po dětech a to ani nekecám 😀 😀 😀 ,jinak s tím mlékem po kojení,já nekojím rok a pět měsíců a mléko mám pořád 😀 😝

veva1
12. bře 2010

Aurecon krasny opis,som sa zasmiala,juj som zvedava co zostane mne

kulimka
12. bře 2010

mikul, neodstavil se sám. Já bych taky dál kojila ale už jsem z něj byla zoufalá.Místo aby se přes den třeba jen přitulil tak vyžadoval prso a to bylo tak jednou do hodiny což je fakt často. A v noci spal tak do jedné hodiny a pak každých patnáct minut jsem ho kojila až do tří čtyř. Vždycky jsem nakojila, dala lehnout já jsem usla a za 15 min. byl řev tak další prso a pořád dokola. Nejdříve to bylo co tři dny pak co druhý den a jak už to bylo tři dny po sobě tak jsem řekla dost. Zalepila jsem si ráno bradavky řekla že mlíčko není a Vojta to pochopil. S postupným odstavováním bych asi neuspěla. Teď mi spí celou noc, jen jednou nebo dvakrát se vzbudí, potulí se a hned usne.
Jinak taky si připadám víc unavená teď, tak asi to možná budu ta hormony. Jinak beru homeopatika ricinus 30ch a jednou denně odstříkávám, ale už ty prsa nemám tak plné odstříkám jen když mě už fakt bolí

kulimka
12. bře 2010

jinak mám docela strach, že ty prsa budu časem asi taky rolovat 😀 😅

kulimka
12. bře 2010

a ještě jako bych ztratila chuť včera mi dcera u oběda říkala, že to jídlo nemá žádnou chuť a teď piju kafe mám ho silné, dvě lžička cukru normálně dávám jen jednu a připadám si jako bych pila holou vodu 😅

jancaroul
12. bře 2010

Radka: Fíha, takže 1,5 riku a méko pořád! Tedy to je mazec, to vůbec nechápu, to bych ho snad už měla skoro připravené pro další, takže místo mleziva by už dostal pořádný nášup 😀

Mikulka: Nosím stejnou podprsenku doma i naven, neřeším to. Malej mi nepije nic jiného než vodu nebo vodu se štávou, do ukončení kojení spíš ucucával, tak max. 150-200 ml za den, pak se rozpil s brčkem - přes den používáme hrníček s brčkem s DM drogerie, na noc Avent s ouškama a tím nástavcem od jednoho roku (on z něj tedy pil už v cca půl roce, savičku vůbec nepochopil). Takže UM nemáme, ale doktor říkal, že stačí 2 mléčné dávky denně - jí jogurt, kaši, sýry.

Kulimka: Já tedy při kojení i po kojení měla furt chuť na sladké a trochu mě to přechází až teďka, asi to bude tím, že se víc krotím.

mikulka
autor
12. bře 2010

kulimka: tak to je jasné, taková závislost to by nebylo dobré ani pro tebe ani pro něj.
A jsem strašně ráda, že jsi napsala, že nemáš žádnou chuť, protože to samé dneska cítím já! (jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂 )
Nemám ani moc chuť k jídlu a když se najím, jako by vše bylo mdlé. Fakt divný.

radko: tak to jsi mne potěšila s tím hubnutím, to jsem zvědavá, zda taky trochu zhubnu, i když teď to taky není katastrofa. 😉 Ale vždycky jsem si mysela, že se spíš hubne PŘI kojení, ne po. Ale třeba moje sígra při kojo měla takové ženské tvary, i zadek a tak, a po kojo se to ztratilo.

kulimko: ještě mne napadlo, ta homeopatika, co bereš, jsou na zástavu MM, já měla pocit, že jsem něco podobného brala spíš na podporu MM. 😕

Dneska mne teda dost bolí prsa a mám pocit plnosti, tak nevím, zda radši neodstříkat, ale bouličky či pnutí nemám... Jak to řešíte vy?

kulimka
12. bře 2010

tak beru to ve větší dávce než na podporu aspoň tak mi to poradili. já odstříkávám tak 1x za den ať to nepne a ať tam není pak zánět.

iloha
12. bře 2010

Nevím, ale mně sestřička doporučila stáhnout obinadlem hodně na těsno anebo malou podprsenku, aby se prsa mačkaly a hlavně vydržet neodstříkávat.............protože ve chvíli kdy se odstříkne, tak se automaticky spustí "signál" tvorby a proto to trvá dlouho než se mléko ztratí............
Já jsem nosila menší podprsenku i na spaní a neodstříkávala, musím řici, že jen jeden den mě bolela prsa, ale pak už to bylo dobrý a do měsíce jsem byla bez mléka......prostě se vypařilo 😉

radka.m.
12. bře 2010

na netu kojení holky lp doporučuje odstříkat trochu,jenom do úlevy a prsa hlavně nestahovat,je to prý zastaralý způsob a prý se tak nejčastěji po ukončení kojení zadělá na zánět,raději bych to asi nestahovala 😉

kulimka
12. bře 2010

Taky jsem cetla ze nestahovat, bala bych se zanetu,ja dneska nahrivala ve sprse a trosku odstrikala,ale jen jedno a dobry.

juliagregor
12. bře 2010

ahojte,
od soboty nekojím a prsia už chvalabohu nebolia, sú naliate a hrčky nemám...
pred prvým tehu som mala A, počas kojenia C, otehotnela som počas kojenia, odstavila som a schudla o 4 kilá, prsia išli znovu na A a pri kojení na C a teraz som ozaj zvedavá...
tiež si chcem kúpiť nové podprdy ale ešte chvíľku počkám...

mikulka
autor
13. bře 2010

Tak u mně dnes prsa lepší, nekojím asi 4 dny. Už jsem dnes ani neodstříkávala.

Holky, a za jak dlouho bylo už aspoň trochu vidět, že se prsa vrací do normálu, nebo že už v nich není nalité MM?

Zatím nosím normáně kojííc podprdu.

A to s tím hubnutím to vám, holky, šlo samo? Nebo jste měly menší hlad?

Já měla při kojení pořád chuŤ na sladké a furt jsem se cpala čokoládou.
Od porodu mám 8 kg nahoru, což se mi zdá hodně.

mikulka
autor
16. bře 2010

Ahoj holky, tak jak jste na tom? já jsem týden bez kojení, včera už jsem neodsávala, ale stjen ěmám prsa furt taková plná. Jinak chuť k jídlu mám menší (naštěstí!). Co u vás?

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz