Poštovné 65 Kč za 10 věcí, je to moc?

mikirs
5. zář 2013

maminky, moc prosím. dnes jsem prodala věcičky a pani mi vynadala za poštovné. za cca 10 věcí 65kč + 5kč si připočítávám za zabalení....

kitinka76
5. zář 2013

@mikirs a co si myslela?? že jí to pošleš na vlastní náklady??? 😀 😀 😀

mikirs
autor
5. zář 2013

to opravdu netuším. nikdy jsem s tím problém neměla. vždy se snažím, aby to bylo co nejlevněji. musím říct, že je mi z toho až do pláče..... pani prý objednala jinde více věcí a poštovné bylo do 50kč

llluckaaa
5. zář 2013

@mikirs A už jsi to poslala - kolik bylo skutečné poštovné? Já to většinou zkouším odhadovat podle kalkulátoru na internetu. Na balení většinou recykluju různé tašky, takže za to si nic neúčtuju. Většinou se snažím zabalit balíček tak, aby vyšel co nejlevněji. Hodněkrát se vejdu do 37 Kč.

lucyvivien
5. zář 2013

@mikirs Paní si muže najít na netu kalkulačku ČP ,pokud se ji nelíbi 😀

hav81
5. zář 2013

Na nějakém fóru řešily taky ženské poštovné a nějaká pani tam psala,že je zajímavé,když si něco objednáváme normálně z obchodu a mají třeba poštovné 100,-,tak to nikdo neřeší a nikdo nesmlouvá.A na těchto bazarech se každý rozčiluje,když si někdo počítá o korun víc než je poštovné ve skutečnosti 😒
Netrap te se s tím,když nechce tak ať nechá být 😉 🙂 🙂 🙂

dorinek
5. zář 2013

@mikirs - a ty máš na bazárku napsanou cenu poštovného a balného ?? Věděla to ta paní dopředu ?? Pokud ano, tak se mohla svobodně rozhodnout, jestli to chce, ne?? Já vím, že taková reakce zamrzí, ale zbytečně si tím kazíš den. Ta paní možná taky má blbý den a jen si to na Tobě vylila. Nic si z toho nedělej a vyprdni se na to 😉

pppxx
5. zář 2013

Ja v podobnych pripadech odkazuju stezovatelky na online vypocet ceny postovneho na strankach Ceske posty.

mikirs
autor
5. zář 2013

pani si to dneska vybrala, tak jsem ji , po spočítání na online kalkulačce, poslala cenu i s poštou. tak pani reagovala s tím, že peníze odeslala, ale že jsem ji tím vyrazila dech, a že vydělávám na poštovném. na bazárku mám napsané, že jako balné připočítávám 5kč:o)

mikirs
autor
5. zář 2013

@llluckaaa kalkulátor požívám také. snažím se co nejlevněji, ale bohužel se mi to takto spočítalo:o( a opravdu nehodlám doplácet poštu ze svého. za mně to přeci jiná maminka taky nezaplatí....... ať se mi to líbí nebo ne. nedávno si jedna pani započítala poštu za botičky 65kč a taky jsem ji nic nevyčítala

llluckaaa
5. zář 2013

@mikirs Aha, tak v tom případě to neřeš 😉
Jasně, tak botičky nejdou smrsknout do 5 cm, u některých oblečku to jde. Já teď naúčtovala 60 Kč za zaslání zimní kombinézy.

Mně se jednou stalo, že jsem platila poštovné 200 Kč za golfky a ve skutečnosti bylo 120 Kč.

mikirs
autor
6. zář 2013

prostě pošta je drahá. pani si klidně pro to může z Litvínova přijet , jestli ji to vyjde levněji.... jen mi bylo líto, že se každé mamnce snažím vyjít co nejvíce vstříc a pak se dozvím, že vydělávám na poštovném ☹ ☹