Potíže se spánkem po porodu

zuzinaaaa
11. bře 2017

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, zda někdo nemá podobné problémy jako ja a popřípadě jak se mu je podařilo vyřešit. Přibližne po sestinsdělí jsem začala mít problémy se spánkem. Malá mi od začátku spala krasne,probouzela se maximálně jednou na jídlo. Na začátku se mi stávalo, že jsem nemohla spát treba i celou noc. Postupně se to měnilo- někdy jsem usinala špatně, někdy jsem se v noci hodně probouzela, často jsem usnula až nad ránem ze začátku jsem byla ze všeho dost uzkostna, špatně jsem snášela když malá brecela a bála jsem se někam s ni chodit. Postupně jsem se ale cítila lépe a strach ze me opadl, takže jsem doufala, že se to zlepší ale bohužel. Nyni je dceri 7 měsíců a problémy se spánkem mám stále, špatně usinam, někdy usnu až nad ránem, ale to se zase třeba malá za hodinu budi. Jsem pak přes den jak prejeta a bez nálady. Vyzkoušela jsem vše možné- bylinky,homeopatika... ale nic nepomáhá. Už sice nekojim, ale chtěla bych se vyhnout jakékoliv chemii. Chodím í k psychologovi, cítím se fajn jen ten spánek mi chybí ke štěstí.

pafca4
11. bře 2017

já po porodu také měla velké problémy s usínáním... až pak jsem přišla na jednu takovou metodu. Když si lehnu,tak si rychle v hlavě projdu všechny myšlenky, které by mě pak mohly rušit od spánku. Pak si řeknu, ok, vše vyřešeno (co budu vařit druhý den...) a od slova TEĎ, které si řeknu v hlavě, si zakazuji jakoukoliv myšlenku, soustředím se jen na tmu v hlavě. Když se mi začne drát do hlavy cokoliv k přemýšlení (máme zítra jet tam a tam?) tak si okamžitě představím červený vykřičník a dál se soustředím na "nic". Po nějaké chvíli se mi začnou do toho "nic" plést už nevědomé myšlenky, takové počátky snů, či jak to říct a pak usnu 🙂 nevím, jeslti ti to pomůže, ale já nemohla x dní po porodu vůbec spát, bylo to hrozné a tohle mě zachránilo...

terorka
11. bře 2017

@pafca4

Smekám, málokdo dokáže takhle svoji hlavu porazit, obdivuji 🙂 tazatelce přeji, ať to brzy vyřeší.