Potřebují děti maso?

nikes
24. lis 2008

viděla jsem ráno v TV rozhovor doktorky a vegetariána. Doktorka říkala, že je hloupost , aby malé děti nejedly maso, protože potřebujou hodně železa , které je obsaženo v mase. A nedostatek masa může dětem hlavně ublížit. Protistrana říkala, že má doktorka zastaralé názory . Jak jste na tom vy? Já tedy souhlásím s doktorkou. Dospělí, at si klidně nejí maso , ale myslím, že děti ho potřebují.

aponchie
24. lis 2008

ja souhlasim s nazorem,ze dite nema byt vtazeno do zadne ideologie rodicu dokud neni schopne si samo rozhodnout co jist bude..do te doby je na rodicich aby zajistili primerenou plnohodnotnou a pstrou stravu s indiv.pozadavky ditete a nesnazili se praktikovat na detech sve nazory..jako co se tohohle tyce myslim..proste dle me ma clovek jist co je mu prirozene a hlavne od kazdeho trosku..v kazde veci jsou jinak a jine latky obsazene a vsechny potrebujeme..nepotrebujeme exoticke ovoce a zeleninu ,staci jablka svestky hrusky atd a v zime susene nebo kompot,ale maso bych rozhodne diteti dala.. 🙂

mila01
24. lis 2008

ahoj,přidávám se k vašemu názoru,já si taky myslim,že každý člověk má právo výběru,ale malé dítě si ještě vybrat neumí.Ono si nevybere,do jaké rodiny se narodí a když zrovna rodiče nejedí maso,kde je psáno,že ani on ( nebo ona ) ho nebudou chtít jíst?My tedy nejsme ani vegetariáni ani nijak jinak zaměřený,jíme vechno na co máme chuť,snažíme se,aby naše děti jedly zdravě a vyváženou stravu,ale přesně jak píšete - ode všeho něco. 🙂

kubaka
24. lis 2008

Je určitě nebezpečné vyřadit jakoukoliv základní potravinu dítěti, které prudce roste. Jsme geneticky všežravci. Neandrtálci byli bíložravci a vymřeli, protože masožravý homo sapiens je vyhubil. Z masa jsme schopni spotřebovat nejvýce železa a bílkovin, které se v rostlinné podobě nevyskytují. V dospělosti už si mohu maso relativně odpustit, ale s dětmi se experimentovat nemá. Čisté kvalitní maso bez tuku je stejně důležité jako lupení. 😉
Fanatici - jakéhokoliv druhu a zaměření - jsou nebezpeční - toť má zkušenost....

petule.h
27. lis 2008

já teda nechápu takovou bnlbost, já taky souhlasím, dítě by mělo jíst vše, už v přírmech od 4m je rozemleté maso...můj syn maso miluje jakékoliv...jsem ráda, on teda sní vše, kromě sladkých jídel, ke každému jídlu dávám i zeleninku a přes den kombinuji od všeho něco, vařím téměř denně, takže u nás nechybí nic, od příloh po masa o kombinace(mě to baví).. chudáci děti vegetariánů, čím to mají asi nahrazené to vše bobama??? s tím já nesouhlasím, ale je to každého věc

kacka79
27. lis 2008

Tak my jíme vše -samozřejmě s ohledem na věk Filípka.. i když já maso jím velmi málo, on ho má cca 4 x týdně, někdy i víckrát..Ale je to věc každého, nerada bych tady kritizovala maminky co svým dětem nedávají maso, jen si myslím že jakýkoliv vyhraněný názor je věc volby a i naše děti by si jednou měli zvolit jak chtějí žít.. a pokud bude můj syn vegetarián budu to plně respektovat, já k tomu také nemám daleko.. ale dokavaď roste a vyvíjí se, myslím že se živočišná bílkovina nahrazuje těžko...

petule.h
27. lis 2008

to je krásně řečeno, tak s tím souhlasím

lenkabu
28. lis 2008

Nedávat dítěti maso je blbost a nezodpovědnost.Jak už bylo řečeno, člověkk je všežravec a maso prostě potřebuje,ať si vegetariáni říkají co chtějí. A cpát dítěti nějakou svoji ideologii když si samo ještě neumí rozhodnout,je hnus.

kacka.va
28. lis 2008

podle mě se má jíst všechno, samozřejmě s mírou. Jedna moje spolužačka byla vegetariánka a to byste viděly, jak rychle začala jíst maso, když jí zmizela menstruace a doktorka jí řekla, že možná nebude moct mít kvůli tomu, že nejí maso, děti.

milik75
28. lis 2008

Tak s tebou naprosto souhlasim. Dospelaci at si jedi, co chteji, ale deti by mely mit pestrou stravu a maso k tomu samozrejme patri. Moje kamoska je taky vegetarianka a hodne s ni bojuju ohledne stravy jejich deti, ale bohuzel to nema zadny efekt. Bohuzel nekteri vegetariani jsou nekdy horsi, nez sekta.

lenerka
28. lis 2008

my tedy rozhodně maso jíme
vzhledem k tomu že mě nepije UM tak ať má nějaký vitamíny
maso střídáme nejraději má rybu a kuřecí,nepohrdne ani guláškem pro děti
já taky vždycky byla na maso
rozhodně to nehodlám měnit vegetariáni z nás nikdy nebudou 😝

kristi
28. lis 2008

souhlas s doktorkou, maso urcite, at se pak eventuelne dite rozhodne samo

sylvar
28. lis 2008

naše malá maso vůbec nechce, žádný druh...já ho taky moc nejím,ale malá vůbec, tak aspoň vývar jí dělám z masa
dělám jí i pangase, toho sní trošinku, jinak maso vůbec

sylvar
28. lis 2008

al UM pije ráno po vzbuzení, dopo před spaním, odpo při procházce, večer před večeří 😀

petka80
28. lis 2008

Ahoj holky, ano rozhodně souhlasím, vegetariány bych z dětí nedělala, ale na druhou stranu mi tedy přijde dost přehnané dávat maso dětem už ve 4 měsících a dávat ho do roka věku 6x týdně, jak se někde doporučuje. Existují totiž i názory, že příliš masa znamená taky hodně bílkovin a těch má dítě až až např. z mléčných výrobků a taky z MM a potom se příliš zatěžují ledviny. Já osobně dávám maso tak 2x týdně a myslím, že je to dostačující..... 😉

petule.h
28. lis 2008

sylvaar: vy teda na mléku ujíždíte, tak mi teda od roka před spaním v poledne a večer, co nespí tak jen večer, ale není to nic strašného že ho pije...ba naopak...můj brácha taky maso nejedl a jsme masožravá rodina...jí ho až po pubertě, ale vyndavá vše, co jen trochu připomíná tlusté 🙂

aponchie
28. lis 2008

sylvar mas stejneho mlicnaka jak ja,u nas se dyndalo z prsu do roku a pul a do 3let!!se pilo rano 330ml mleka umeleho nebo obyc a po obede 330 a vecer jidlo kase z mleka a dalsi min 200ml mleka dodneska misto jidla si dava mleko..ale kdyz si to telo zada tak co..lekarka mi rikala,ze ji nemam branit proste nam taky neco nechutna a neco milujeme tak co a navic mleko je jako davka jidla 🙂

misuge
28. lis 2008

Viděla jsem tu diskuzi a docela mne rozčílilo, že nedali stejný prostor oběma stranám.... ]- doktorka mluvila, pak mluvil on ale jen chvilku..vůbec nestačil říct ten základ, jaké jsou nové studie a už to zpátky lifrovaly na ní ať reaguje.. 😅 a když se on tak z povzdálí ozval, že by dokončil myšlenku, tak se na něj posměšně všichni podívali...včetně obou moderátorů a ukočili to 😲 😲
Tomu já neříkám diskuze a prostor pro obě strany.A dost se o to zajímám a vím, že maso se dá nahradit něčím jiným.

Jen podotýkám, že nejsme vegetariáni a maso malé občas dáváme 😉 To je můj názor 😉 ..teda jestli mohu 😉 😉

aponchie
28. lis 2008

a jde to nekde najit na netu?

misuge
28. lis 2008

Myslíš čím nahradit?

http://www.csvv.cz/index.php?option=content&tas...

a kusek z článku, kdyby se ti to nechtělo číst celé 😉
Bod č.4: Čím nahradit maso po jeho vyloučení z jídelníčku.
V době přechodu na vegetariánskou stravu se doporučuje konzumovat sójové a obilné bílkovinné koncentráty, které vytvářejí optickou a chuťovou náhradu masa na talíři. Polotovary jako tofu, Klaso, Robi, seitan, sojové plátky a kostky jsou velmi výživné, mohou sloužit jako náhrada masa a přitom nepůsobí negativně na lidské tělo jako maso. Správně složená vegetariánská strava založená na obilovinách, zelenině, ovoci a luštěninách však poskytuje dostatek živin a žádná specifická náhrada masa není nutná.

Naučili jsme se dělat sójové maso na spoustu způsobů a můžu ti říct, že si an tom pochutnám více, než na číně z masa, kde jsem stejně před tím preparovala, jestli tam není kousek tlustého...to nesnáším 😉
Když třeba sóju naložíš do koření, do kterého jsi byla zvyklá nakládat maso..tak je tohodně podobné 😉

lenkazdenek
28. lis 2008

tak u nás maso jede,je teda fakt že většinou máme kuřecí nebo krůtí ,nebo ryby,málo kdy hovězí nebo vepřové,ale malá my zas oc bezmasá jídla nechce takže má maso tak 5x týdně,každopádně si myslím,že by si každý měl rozhodnout sám zda jíst nebo nejíst maso

misuge
28. lis 2008

souhlasím 😉

aponchie
29. lis 2008

ne myslim tu diskuzi na netu 🙂
http://zdravi.idnes.cz/sedm-nejcastejsich-chyb-...

sem dneska nasla tohle

listicka20
29. lis 2008

holky a myslíte, že jsou ty sójové náhražky pro děti vhodné? Jsem byla taky pár let vegetarián a některý výrobky, zejména párečky, vypadají a chutnají jako umělá hmota a myslím, že to i umělá hmota je 😀
to bych radši to maso nahradila luštěninama, vajíčkama a tak.
jo a sója prý obsahuje estrogen, nevhodný pro ženy a dívky.
moje dítko má maso rádo, ale myslím, že když některý děti maso nejedí, tak se nic moc nestane.
Horší je veganství nebo makrobiotika, to myslim, že neni zdravý ani pro dospělý... 😖

lukik
29. lis 2008

koukala jsem na nějaký dokument od BBC a tam mluvili o tom, že dělali test a dávali vybraným dětem maso a jiným zas ne a ty co jedly maso měly lepší neuronové spoje v mozku a byly víceméně chytřejší. Sice tam nebylo, jak často, ale maso bych prostě nevyřadila. Jen vybírám pěčlivě. Dříve jsem kupovala krůtí maso a telecí. Kuře vůbec, díky přecpávání antibiotiky. Ale z nemálo stran se mi doneslo, že veškerá drůbež je tím krmená. Vepřové se nedoporučuje nijak zvlášť ani dospělým, kvůli alergiím, takže už jen to telecí a jehněčí. Váhám s rybou, protože rybí tuk je fakt potřeba, ale trochu se bojím těch pitomých alergií. Možná ještě počkám...ale to vám teda říkám, že jsem zvědavá na tu stravu ve školce...🙂

lukik
29. lis 2008

má kamarádka co dělá výživu mi říkala, že sóju až v pubertě, (neresila by sojovou omacku) - jak píšeš listicko20, rika se, ze soja ma podobne ucinky jako zenske hormony, tak bych to u deti neriskovala. Kdyz jednou za pul roku udelas Tofu nebo sojove maso, tak se nic nestane, ale nezarazovala bych ho pravidelne do jidelnicku.

kubaka
29. lis 2008

soja je vůbec alergen a ty výrobky z ní mají do přírodního produktu už hodně daleko. Je to opravdu jak umělina. tofu do toho nepočítám. to občas i vařím. Kdysi jsme ty sojové kostky jedli, ale co máme děti, vrátili jsme se k poctivé, zdravé, přírodní stravě s kvalitním masem, zeleninou, ovocem, mlékem atd.. Pro děti ty sojové granuláty a kostky nejsou vhodné vůbec a pro kojence už absolutně ne.
Co mám třeba ráda je govindova vegetariánská restaurace, indická kuchařka bezmasá, ale jako zpestření. Vegani a makrobiotici a ti co jedí jen co upadne ze stromu si zahrávají se životem a zdravím. To je prostě fakt.

aponchie
29. lis 2008

soja je dle me fakt tezkej alergen to je jako cpat decku kozi mleko kdyz je malinke to si clovek zadelava na alegie vic nez kdyz da v roce rybu..teda v roce a pul bych s euz vubec nebala a davala bych toho pangasiuse a losose uplne v pohode pac jako stredoevropani mame hodne velkej nedostatek latek pochazejicich z ryb..a opet musim jako u spusty temat rict,ze jestli nekdo rozhoduje za deti tak me to stve,at si kazdej ji jak chce,ale detem se ma poskytnout svoboda volby vyberu atd..treba si to nekdy v budoucnu vyberou sami

nikkos
29. lis 2008

Ahojky, tak já byla několik let vegetariánkou, maso jsem začala jíst až kvůli těhotenství. Přesto by mě v životě nenapadlo dítěti maso nedávat! Pokud bude mít jednou důvod proč maso nejíst, ať si to rozhodne sám, v dospělosti, ale teď ho pro správný vývoj potřebuje a jíst ho rozhodně bude 🙂

polu3
18. led 2014

Ale čistě sójové výrobky přece nejsou jedinnou možností jak doplňovat bílkoviny. Já si myslím, že třeba seitan je výborná věc a velmi chutná a zdravá, když se umí připravit. http://www.veganfoods.cz/Soja-Seitan-Obiloviny/... 🙂

katfan
19. led 2014

@nikes moc odsuzuji rodiče,které vedou děti k vegetariánství.je to určitě nezdravé a špatné pro jejich vývin.v dospělosti se můžou sami rozhodnout,jaký budou uznávat živ.styl