Pouští vás v autobuse sednout v pokročilém těhotenství?

vendeta
17. pro 2007

Chtěla jsem se zpetat jakou máte zkušenost se sezením v autobuse v pokročilém těhotenství? Pouští vás lidi, museli jste si někdy o to říct?..... 😉

zuzik03
17. pro 2007

Řekni si o to, obzvlášť v zimě, lidi, kteří s tím nemají zkušenost, těžko poznají přes kabát, jestli jsme jen baculaté nebo těhotné 🙂

sisstin
17. pro 2007

vendeta: já mám zkušenosti ty, že jsem měla docela pupek..a nepustil mě nikdo, ani v den porodu ve 42tt 😝

berunda
17. pro 2007

tak ja zatim jezdim vlačkem, tam, jee misto vždy, a vtramvaji většinou take, dlouho jsem nejela, tak uvidim ted když už mam břicho, zrovna zitra se chystam.
Sisstin to je hrozny že ve 42 tt tě nikdo nepustil, ty lidi jsou dnes fakt hulvati....

josefa
17. pro 2007

někdy pouštěj, ale většinou ne, břicho mám myslím si jasny těhu 😉

vivian
17. pro 2007

Nevím, jak je to jinde, ale v Praze má těhotná žena nárok sedět na vyhrazených místech pro invalidy, je to výslovně napsáno v přepravních podmínkách DP 😉 Pokud tam sedí někdo, kdo nemá nárok, tak ho můžete zvednout. Jinak já mám vesměs dobrou zkušenost, ale pouštěly mě sednout hlavně starší ženy nebo dokonce babičky... stalo se mi snad jen jednou, že se zvedl chlap. Takoví jsou v Praze gentlemani 😎

mobina
17. pro 2007

Tak já aktivně hledám místo na sezení, což jsem před těhu nedělala. Když není, tak postojím, ale sleduju jízdu a pevně se držím.
Sednout mě pustila jen jednou mladá holka jinak smolík. Jedna slečna mi dokonce čučela celou cestu na břicho a ani to sní nehnulo 😝

terkajesterka
17. pro 2007

dnes jsem jela do porodnice tramvají a nikdo mě nepustil. I přes kabát je pupek k nepřehlédnutí. Prostě kdo si nechce všimnout, tak to nevidí 😉

Na zpáteční cestě mě ze sedačky chtěla zvedat asi 50letá paní, která nedbala na to, že jí přes uličku někdo chtěl pustit a dožadovala se mé sedačky. Paní naproti jí 2x řekla, že jsem těhotná a že jí pustí ona, ale to nebylo dost dobrý. Takž následovaly kecy typu: To je dneska mládež (je mi skoro 30 🙂 , to jsme se dočkali, takovou generaci jsme vychovali.... 😀 😀 to už pak nezbývá, než se nad tím pousmát 😀

petraluk
17. pro 2007

Ahoj holky, mě tedy spíše nikdo nepouštěl. A vymlouvat se, že to není vidět v létě jaksi nešlo. Jednou jsem jela z práce a vedle mě omdlela tak 15tilelá dívčina a stejně všichni seděli jak pecky. Já jí pomáhala zvednout a všichni jen civěli 😠 Ona to tedy naštěstí rychle rozdýchala, ale všem by asi upadli nohy kdyby vstali. 😒
Taky mě bylo pěkně trapně když mě pouštěla tak 70tiletá babča, nenechala si vymluvit, že to ustojim. Pořád řikala, že kdyby to prudce zabrzdilo tak bych mohla upadnout 😉

andilek
17. pro 2007

já autobusem nejezdím, tak nevím 😝

kamiska
17. pro 2007

ahojte, tak mam zkusenost, ze kdyz jsem jela s moji sestrou v tramvaji v Brne a ona byla tyden pred porodem, tak se nikdo teda nezvedal. tezko rict, nekdy jsou lidi proste bezohledni, no.

chechta
18. pro 2007

ahoj tak já autobusem mc nejezdila, ale vesměs mám dobrou zkušenost - no mladí kluci a holky mě opravdu nepouštěli - jen straší paní a nebo dokonce babičky 😀 😀 i když těm jsem teda vysvětlila, že raději postojím 😀 U mě byl spíš problém v tom, že když jsem ještě jezdila v těhu ze začátku a bylo mi fakt zle, že to nikdo nepoznal a když už jsem byla v pokročilým stádiu tak jsem raděj stála páč to zvedání se ze sedačky bylo 1000x horší

kacka.va
18. pro 2007

Tak s MHD je to fakt "radost". Ke mně minule přilítla v přetopené tramvaji ženská, strčila mi arogantně průkazku až před nos, abych ji pustila sednout, tak jsem sáhla do batůžku a ukázala jí těhu průkazku. Pak už ani necekla a obrátila, že ať se nezvedám, že si řekne někomu jinému. No ale z praxe u kamarádek vím, že i když byly třeba 14 dní před porodem, břicho stěží táhly, tak je nikdo nepustil sednout, a když už, tak to byly ženské. Chlapi, i když nad nima stál pupek jak obr meloun raději obrátili hlavu a koukali z okénka. Jak já bych jim přála, aby je taky nikdo nepustil sednout, až to budou potřebovat. Ale já jsem držka velká dost, takže když jsme s těhu kamarádkou jely, tak jsem těm chlapům klidně řekla, ať koukaj vstát. 😉

r123
18. pro 2007

terkajesterka.to znám když sem čekala prvního prcka tak si pamatuju jak dneska situaci že sem jela v plné šalině týden před porodem(bylo teplo takže jsem měla jen košili a pupek byl k nepřehlédnutí)a jedna paní mě pustila sednout.nastoupila taková nepříjemná stará bábinka a začla do mě šťouchat ať jí pustím sednout já na to že jsem těhotná a že je tu spoustu jiných lidí .no taky následovalo tak mladá a už tak drzá z tebe musí mít rodiče radost atd... 😀 smála jsem se ještě doma!! 🙂

r123
18. pro 2007

ale jinak sem se bála si říct,ale teď kdy sem pořád jak na kolotoči klidně hubu otebřu.onehdá sem sebou málem sekla v plné šalině lidí (žádný vzduch)a lidi dělaly jako že nic.tak sem tam řëkla jedné mladé slečně co seděla hned pode mnou jestly by se laskavě nechtěla zvednout.tak slečna hodila ksicht a zvedla se! 🙂

sisstin
18. pro 2007

je pravda, že u nás mě ani pustit nemůžou..když visíte na schodech a vlasy vám pomalu čuměj z busu 😅

katerinka.kr
18. pro 2007

Ahoj holky, něco podobného bylo napsaného v novinách. Jedna mamina tam popisovala svou zkušenost, že jela ve vysokém stupni těhotenství tramvají a nějaka babka po ní chtěla, ať ji pustí sednout - že těhotenství není nemoc. Na to bych ji řekla, že stáří taky není nemoc. No a co? 😀

sisstin
18. pro 2007

katerinka.kr:hahahaha 😅 😅 😅 já už jsem na důchodce alergická jak svina (ale to je nemoc z povolání 😅 😅 )si myslej, že když jsou starý, tak si z toho všichni sedneme na prdel 😠

r123
18. pro 2007

katerinka přesně tak.já vím že to nemají lehký,ale když lítají celý den po obchodňácích tak je nohy nebolej!

sisstin
18. pro 2007

r123: já právě dělala v obchodáku..a to byste holky měly vidět, jak jsou najednou čiperný 😅

r123
18. pro 2007

sisstin mamko tak co jak si užíváš maminkování?Peťulka je moc moc krásnej!!!!!teda ale letí to co!už je to normálně velkej kluk viď!

sisstin
18. pro 2007

jo..a ještě pro nás maminy..já nejela ani jednou busem, páč mám strach, že mi nikdo nepomůže..a doprošovat se mi fakt nechce 😒 😠 😠 ale viděla jsem, že chtěla nastoupit mamina s kočárkem do nacpanýho busu..a fakt nebylo místo..tak vyletěl řidič, že kočárky maj přednost..a ať si lidi vystoupí..to už mi zas přijde docela jako síla 😲 😅

jabber
18. pro 2007

mě vždycky pustily ženský, tak 50 let, jinak to nezajímalo absolutně nikoho 😒

lukin
18. pro 2007

Holky a nevite jak je to opravdu s tou prednosti? Treba podle toho přepravniho řadu? Fakt maji tehotne přednost před důchodci? Nebo si maji tehotne požadat o misto jinde? Omlouvam se, ale pokazila se mi klavesnice :-/

r123
18. pro 2007

sis,ale měl pravdu.obvzláště když jsou lidi nacpaný tam kde je místo pro kočárky.proto je tam to místo udělaný.tohle právě nesnáším.když chci nastoupit do autobusu či šaliny a lidi stojí nacpaný na místě pro kočárek a nehnou se a nehnou tak to už semse naučila přejíždět nohy jelikož fakt nehodlám stát s kočárem někde na schodech!lidi sou fakt bezohlední!!

katerinka.kr
18. pro 2007

lukin-nevím, jestli je to někde v jízdním řádu ustanovené, ale já si myslím, že by to mělo být automaticky-vidím tehu, bříško, sotva se drží, tak automaticky vstávám. Něco jako slušné chování, morální jednání a to se někde těžko zaznamenává, to prostě v člověku je nebo není, nebo se to musí učit...

sisstin
18. pro 2007

r123:já vim, jenže ono u nás není KAM uhnout..at jedeš kdykoliv..a ta nepřestupní jízda stojí 14 Kč..tak mi zas přišlo hustý, že chtěl ty lidi vyhodit z busu..je to těžký no..já všude chodim s kočárem pěšky radši 😒

katerinka.kr
18. pro 2007

sisstin-máš recht, je to zdravější 😀

sisstin
18. pro 2007

katerinka.kr:no někdy se mi to nehodí..do města to mám pěšourem víc jak půl hodiny při svižné chůzi..ale do toho busu se fakt bojim 😒 a zas jsme u toho, že ještěrky(důchodci 😅 😅 😅 )jezdí od pěti od rána do deseti do večera 😠 a je jich jak malejch psů s milony taškama..a pak to místo fakt není 😠 😠 😠

katerinka.kr
18. pro 2007

sisstin-chápu, já tohle sice zatím neřeším (jsem na počátku těhu),ale pravda je, že jít do města pěšky by mi vzalo hodně času, a pak cestou jsou takové čtvrti, kde bych sama nešla ani za zlaté prase, prostě proto, že bych se tam bála. Ale to je zase úplně na jiné téma.... 😨 ☹

sisstin
18. pro 2007

katerinka: já zas tak od 32tt skoro nic neušla..tak jsem jezdila jen narvaným busem, kde mě ještě narvali na tyč..hlavně, aby si sedli 😠