Používáte menstruační kalíšek?

filipatereza
27. pro 2012

Já jsem ho vyzkoušela a používám půl roku od první menstruace od porodu a jsem nadšená. Hygienické, ekonomické, ekologické.
Zajímalo by mě, kolik z vás ho používá? Event.co používáte a proč vám to příjde lepší...
Děkuji za odpovědi...

ikarkulka
28. pro 2012

Používám. Jako první jsem si kdysi pořídila Mooncup, po prvním porodu potom Ladycup, přijde mi lepší, měkčí, přizpůsobivější. A má krásné barvy 🙂
Nedám na něj dopustit, jednoznačně jeden z nejlepších výrobků pro ženy.

kuratkol
28. pro 2012

Nepoužívám, nemám v něj důvěru.

schnek
28. pro 2012

mám 5 let LadyCup a nedám na něj dopustit. Zmizely mi mykozy a podobný nepříjemnosti, je pohodlnej, podle mě mnohem hygieničtější než vložka nebo tampon, nemusím řešit, jestli mám nakoupenou dostatečnou zásobu, o ekonomičnosti a ekologii ani netřeba mluvit 😉

lamarika
28. pro 2012

Před týdnem jsem si ho objednala, tak jsem zvědavá až přijde. Dlouho jsem nad ním uvažovala, zdá se mi jako dobré řešení. Jen z toho zavádění mám obavy, ale to se naučím 😉

jmisa
28. pro 2012

Používám léta, nejdřív Mooncup a teď jsem neodolala barvám Ladycupu, ikdyž to nikde není vidět, ale jsou tak krásné 😀
Mně to přijde pohodlnější - vložky jsou strašný pro mě a tampon jsem používala, problémy jsem neměla,ale kalíšek není třeba tak často měnit a třeba na kole mi přijde pohodlnější 😀

maudn
28. pro 2012

ahoj, mám a použivala jsem, za symbolickou cenu ho prodám, používaný 3 ms, pak jsem měla gyn. operaci a už jsem se k tomu nevrátila

pablinka
28. pro 2012

ahoj, taky mám a používám. Zhruba půl roku po prvním porodu jsem si objednala první ladycup a ten mám pořád, po druhém porodu jsem se k němu zas vrátila a jsem teda pořád stejně nadšená 😉. Nejspíš kombinací toho, že jsem přestala brát HA a začala používat při MS ladycup, mi vymizely mykózy apod.

zelva
28. pro 2012

Ahoj, nepoužívám, ale teď jsem si o tom něco přečetla a musím říct, že zřejmě neexistují žádné mínusy, jen plusy. Tak uvažuji, že ho také vyzkouším

lenka.landova
28. pro 2012

Mám Ladycup, ale stihla jsem ho vyzkouset jen jednou, pak jsem otehotnela 🙂 Ale uricte se k nemu pak zase vratim, vyhovoval mi - zadne zasoby vlozek a tamponu a citila jsem se s nim lepe.

andelka
28. pro 2012

Čeká na mě Ladycup, doufám že budu spokojená, přijde mi to jako super věc. Čekám ještě na MS po porodu a pak jdu na něj 🙂 mám fialkový 😵

zuzanka.k
28. pro 2012

Já mám nějaký úplně obyč Ladycup - používám ho už no dlouho... od té doby co ho mám, mi MS nijak extrémně nevadí - měním ráno a večer a přes den bohatě stačí. Už teď mám ale hrůzu, že po porodu budu muset mít vložky... ☹ Pak určitě hned koupím ten větší a budu dál vesele používat 😉

muffi10
28. pro 2012

Ahoj, mám, používám Mooncup, Ladycup je prý česká kopie Mooncupu, který se vyrábí v Anglii. Jsem z něj nadšená, mám ho asi půl roku a už teď se mi vrátily náklady na jeho pořízení. Za mě jenom plusy, i když jsem s ním zezačátku trošku bojovala a musela si navyknout na jiný režim používání než u vložek a tamponů, ale myslím, že se vyplatilo.

lucista
6. únor 2013

já o něm uvažuji narazila jsme na kalíšek Luno máte někdo zkušenost i s ním?případně poradíte jak volit velikost?

rozarka65
7. únor 2013

Já mám kalíšek YUUKI a ještě jsem nepřišla na to jak ho zavést,takže jednou, dvakrát vyzkouším a pak stejně skončím u tampónů...ale doufám,že si na něj brzo zvyknu... 😉

zuzule
22. únor 2013

Ahoj holky. Koupila jsem si ten od firmy Luno, měli ho na jednom slevovém serveru, takže za super cenu. Je bezva, jen bych potřebovala poradit čím ho vymývat? Potřebovala bych vedět přesně jaký přípravek. moc díky Z 😉