Pověry v těhotenství. Platí? Co myslíte?

prdecek
11. zář 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat co je pravdy na tom, že se nemá mít kočárek doma a že se nemají před 12tt kupovat oblečky a vecičky pro mrňousky.
Mám pokušení už začít nakupovat, protože tady u nás mají až 80% slevy, ale jen jeden den. takze bodýčka a tak třeba za 8-28Kč a tak. tak nevím...

smoulinda
11. zář 2007

Siss v Pardubkách a nemají tam dětský zboží 😕 😕 😕
A už s touhle debatou končím nebo vám to admini zavřou. Nadpis Pověry a brbleme o Hypernově 😀 😀 😀

sisstin
11. zář 2007

smouli: dětský tam je..ale jen plíny, kosmetika, kočáry a cestovní postýlky..hadříky veškerý žádný 🙄

prdecek
autor
11. zář 2007

😀 jdu se dívat na tv.zatím

smoulinda
11. zář 2007

Tak tady zase nejsou kočárky ani cestovní postýlky. To jen v akci 😝

chechta
11. zář 2007

ahojte čekala jsem s nákupem oblečků až po třetím trimestru víceméně,a le né kvůli pověrám, ale spíš, že kdyby se něco stalo, aby se na to doma nemusela dívat.
Kočík mám doma v chodbě už asi od konce července a postýlku už mám složenou taky asi 2 týdny a nachystaný absolutně všechno asi taky 2 týdny(možná i dýl) - spíš bych byla nervní, kdybych neměla všechno v cajku. jeslti se má něco podělat tak se to podělá ať máš doma kočárek nebo ne. A taky nevím kam bych ho dala - tchánovci - byt 2+1? tak trošku sci-fi a naši přestavují barák takže za 1.není kam dát a za druhé , bych v něm měla asi dvě tuny prachu 😀

tygrous
21. říj 2009

Ahoj holky, obnovuju diskuzi. Ale já mám pověru trochu jinou než nakupování oblečků. Mamka mi zakázala dívat se na obrázky šimpanze a bílých tygrů z liberecké zoo (přišly mi emailem, fakt roztomilé, tak jsem to přeposlala i mamině) - mamka se prý vyděsila, co jí to posílám, hned to smazala a ja to mam udelat taky a nedivat se na opicaka. A vsechny plysaky, co mam doma, mam dat do krabice a proste se na zadna zvirata ted nedivat. Muzu se divat jen na hezke panenky a miminka... Tak ted nevim, jestli se mamka nezblaznila... ☹

marketa137
21. říj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 tak to je zajímavá pověra 🙂 . já na pověry nevěřim, to by člověk nemoh ani nic dělat 😒 . každej to má jinak a asi bych dělala jen to co je mě příjemné. nevim proč nekoukat na plyšáky? jako že se mě taky narodí plyšový zvíře 🙂

tygrous
21. říj 2009

Ja nevim, asi ze to dite pak bude mit podobu toho zvirete???
Odmitam tohle s mamkou resit, protoze me tim akorat vystresuje. Vubec jsem ji na to neodpovedela a ani odpovidat nebudu. Nekdy mi zustava rozum stat nad jejimi zastaralymi nazory☹, i kdyz ve spouste veci je jinak moderni...

marketa137
21. říj 2009

😀 😀 😀 tak to je fakt síla. Já na pověry ani nevěřim, jedině snad mě přijde jako blbost nakupovat věci od // na testu. já zatim nekoupila nic ale to jen proto že se zatim mimís neukázal a mě se věci v neutrálu moc nelíbí 😒 . myslí si jak pomůže a akorát je to horší. mě tedy naštěstí nikdo nic neříká ale možná tim že se s nikym o těhu radši nebavim, mě stačilo kolik stresů bylo jen v začátku a spíš se divim že jsem nepotratila ☹ a ještě poslouchat pověry. u malýho jsme kolem 30tt měli doma kočár a i postýlku a vše bylo ok. tak hlavně klid a pkud se vám zvířátka líbí tak bych klidně koukala dál. myslim že na UTZ by doktoři už poznali že to bude malej tygřík nebo opička 😀 😀 😀

editah222
21. říj 2009

Pověry jsou stresující pro ty co jim věří, já je ignorovala. Kočár jsem objednala už ve 14tt (čekací doba byla dlouhá tak pro jistotu dřív než pozdě) a od 28tt jsem ho měla doma. Oblečky jsem nakupovala asi od 20tt, vždycky když jsem viděla něco pěkného a navíc za super cenu tak jsem neodolala, ale já jsem věděla že budu mít holčičku.

O tom, že když se matka dívá na něco škaredého nebo se lekne a bude mít divné dítě jsem slyšela a 100% na to nevěřím. Myslím si, že jsou to pozůstatky z doby dávno minulé kdy se tak vysvětlovalo proč jě některé dítě třeba postižené. Je to blbost, já byla v těhu několikrát v ZOO a naše mala jako opička nevypadá, to spíš jako MR. Propper 😀 😀 Tak to je jasné, příští těhu nebudu stírat zem 😉

marketa137
21. říj 2009

no tak ještě že na pověry nevěřim, už jsem byla těhu ale nevěděla jsem o tom a byli jsme v dinoparku 😀 😀 😀 , ale prý čekam zdravé miminko tak snad dinosaura by na UTZ už poznali 😀 . Já taky na to nevěřim, to by se člověk musel zbláznit. já počítam že kočár koupíme po 30tt. minule jsem byla už od 34tt v nemocnici a tak te´d to chci mít vše hotové včas, aby pak manžel nemusel ještě něco kkupovat, přece jenom se bude muset postarat o domácnost, psa a syna a ne aby někde ještě něco dodělával 🙂

maka123
21. říj 2009

pridavam se k vam do diskuze taky na povery neverim ja mam kocar uz od sestacteho tydne doma,a oblecky uz mam vsechny nakoupene,nekdo si mysli ze jsem blazen,ale nedovedu si predstavit kdybych nedej boze mela lezet v nemocnici a muj by mel neco vybirat,ne ze bych mu neverila ale.... 😀 zname ty chlapy

jijitka
21. říj 2009

Náhodou jsem nakoukla do diskuze a dobře se bavím 😀 Na pověry byla expert tchýně od mé známé - ta nesměla nic. Ale to už přestávala být legrace, protože ona to brala smrtelně vážně. Nesměla do ZOO, protože když se bude dívat na chlupatý zvířata, bude mít chlupatý dítě 🙂 - no díváním se na tchyni taky dost riskovala 🙂 , pak nesměla nevím co, aby se jí neomotala pupeční šňůra kolem mimča .. atd.
Jinak já na pověry kašlu, ale kvůli rizikovému těh. jsem začala nakupovat až kolem 20 týdne (drobnosti, oblečky atd.). A kočárek, postýlku a další podstatné věci chci mít koupené teď co nejdřív, ať mám později klid. Můžu skončit v nemocnici nebo porodit dřív a opravdu si nedokážu představit,že by to zůstalo jen na tatínkovi 🙂

janeyzelvicka
22. říj 2009

Ahoj, tak já byla v těhu dokonce v Osvětimi, což taky někteří nemohli pobrat, věci na malou jsem doma měla před porodem a dokonce jsem byla i několikrát v zoo. Malá není ani divná, ani chlupatá 😀 I když někdy se jako opice chová, tak bacha na to 😀 😀

kamilka007
23. pro 2013

Ráda bych obnovila diskuzi, ale z trochu jiného pohledu: co je pravdy na řečech, že v těhotenství se nesmí zvedat ruce nad hlavu nebo žehlit a dělat podobné práce? To žehlení mi teda vyhovuje 😀 , ale je na tom opravdu něco opodstatněného?