Pověry v těhotenství. Platí? Co myslíte?

prdecek
11. zář 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat co je pravdy na tom, že se nemá mít kočárek doma a že se nemají před 12tt kupovat oblečky a vecičky pro mrňousky.
Mám pokušení už začít nakupovat, protože tady u nás mají až 80% slevy, ale jen jeden den. takze bodýčka a tak třeba za 8-28Kč a tak. tak nevím...

murasek
11. zář 2007

ahoj, ja bych na ty povery moc nedala, teda krome kocarku a postylky, klidne bych si to za ty ceny poridila, i kdyz ne prehnane 😀 muzes si to prece schovat a ikdo to nemusi vedet, pak se ti bude hodit kazda koruna.. 😀 😀

kristynaw
11. zář 2007

ja na ty povery neverim. nechapu,jak to,ze mas neco doma,muze ovlivnit neco,co se deje ve tvem tele...pokud mimi utece,tak utece tak jako tak...takze vyuzij slev,vecicky nejsou levna zalezitost!

prdecek
autor
11. zář 2007

díky holky,
řekla sem si, že budu v té slevě kupovat jen když se mi bude něco opravdu moc líbit. Hlavně budu koukat i na to aby to nebylo špinavý a aby to byla bavlna, třeba nic nakonec nekoupím.
JInak já na pověry taky nevěřím, ale nemám to ještě potvrzené od Dr., jdu příští týden....ale testy jsou pozitivní a už silná druhá čárka, tak to asi budu těhu.

bledulka
11. zář 2007

prdecku-co je na tom pravdy? Asi jen to,že se část maminek tím řídí a část ne.Jsem přesvědčená,že si tím,že máš kočárek doma nepřivodíš žádné neštěstí apodobně. Na druhou stranu můj názor je takový,že kupovat věci již v 5 týdnu je krapet brzo.A proto hodně maminek čeká až překoná ten první trimestr,kdy se relativně často stává,že o miminko někdo přijde.
Chápu,že některé maminky své štěstí z těhotenství ventilují i nákupem oblečků pro svá dítka,ale chápu i maminky,které nakupují až co nejdéle -to byl i můj případ,kdy jsem čekala na výsledky AMC. Záleží na Tvé nátuře-pokud to budeš kupovat s tím,že "kdyby nedejbože přišel problém,tak to třeba prodám nebo schovám na příště a hotovo" tak asi proč ne.Ale pokud bys měla něco koupit a pak doma nad tím přemýšlet a stresovat se,zda jsi něco nepřivolala atd,tak se radši vyprdni na slevy-budou zase další určitě a buď hlavně v pohodě...každá jsme jiná,nejlíp se znáš ty sama

😉

prdecek
autor
11. zář 2007

bledul: tak já nevím, tak radši asi nic kupovat nebudu....snad fakt jen kdyby tam měli něco úžasnýho. Si říkám bud mimísek u mě zůstane nebo ne. a když ne, tak vím, že nám to jde a povedete se to zase. 🙂

mobina
11. zář 2007

Já čekala s nákupama až po prvním trimu, kdy se fakt může stát cokoliv. Ale rozhodně bych to nepřisuzovala hadříkům nebo kočárku v baráku 😉

kristynaw
11. zář 2007

jj,to je to ceho bych se bala ja,ze kdyby s eneco stalo,tak bych to mela doma a brecela nad tim,protoze 5tt je fakt brzo.ale kdyby mi to melo zkazit jen to,ze protoze to mam doma tak se neco stane-na to neverim...my prvni vec kupili v 18tt myslim,a pak pozdeji jsme zacli delat pokojicek...ale taky protoze mam rizikovy tehu a vedeli jsme,ze pak budu mit klid na luzku,atd a mimi prijde pravdepodobne driv..tak pak by to bylo jen na manzelovi a ja si to zaizovani chtela taky uzit...
uz ted manzel musel jet koupit kocar sam,protoze ja jsem doma na luzku,ale nastetsi jsme ho meli vybranej...
takze je to na tobe🙂

prdecek
autor
11. zář 2007

ok 🙂 tak já radši počkám, kdyby se mimís neudržel

bledulka
11. zář 2007

prdecku-já Tě nechci odrazovat.Ale myslím,že nejdůležitější je pohoda.A pokud Ti k pohodě přispějí i nákupy tak proč ne.Ale jak říkám-nestojí to za to,pokud bys nad tím pak měla přemýšlet zda jsi přeci jen neměla počkat atd...
Já si ještě před tím než jsem otěhotněla říkal-jen co otěhotním koupím tohle a tamto...Pak jsem otěhotněla a říkala jsem si-až mi to potvrdí lékař,až uvidíme srdíčko,až bude za mnou 12 týdnů,až mi řeknou výsledky AMC-pořád jsem prostě najednou chtěla počkat a oddalovat to 😉Do té doby jsem se na věcičky spíš chodila jen koukat a obhlížela trh 🙂

smoulinda
11. zář 2007

Ahoj prďo 😉
Myslíš Hypernovu ve čtvrtek od 22:00h? Taky se tam chystám 😀

makelka
11. zář 2007

Holky co jsou to za slevy a kde?

petisan
11. zář 2007

Já se o těch pověrách dozvěděla až když to na mě přislo 🙂 Nikdy dřív jsem nic takového - jako že bych neměla mít doma kočárek apod. - neslyšela. Ale s nakupováním jsem taky počkala až po konci prvního trimestru - jeden fakt nikdy neví. A taky jsem tak měla dost času si zjistit, co vůbec na mimčo budu potřebovat, jaké jsou velikosti apod. Zdraví mimča určitě může dost věcí ovlivnit, ale rozhodně to nebude moje nákupní horečka 🙂 a to jestli mám doma postýlku a kočárek.

katarina82
11. zář 2007

ahoj prdecku 😉 Já na pověry taky nevěřím. Jestli se má něco pos..t, tak to žádný kočár doma ani nezaviní, ani nezachrání. S nákupama bych sice počkala, ale zase jestli tam máte tak veliké slevy, tak nakupuj. Já jsem nakupovala, když byly výprodeje, ještě předtím než jsem otěhotněla. Ušetří se tím totiž fůra peněz 😎

prdecek
autor
11. zář 2007

smouli: myslím hypernovu, loni tam měli oblečky třeba tepláčky a mikinku celý za 28Kč nebo čepičky za 8Kč a tak. No myslím, že je to skvělá příležitost to nakoupit, ale ted nevím, zda radsi nepockam aspon do toho 12-13tt.

prdecek
autor
11. zář 2007

no čekám ze tam bude mrtě lidí!!! jdu s kamarádkou a už půjdeme kolem půl 22, aby jsme tam byli mezi prvníma. tada pokud důchodci tam nebudou stepovat uz od zavíračky v 20hod. coz je mozny, pac maji slevy nejen na obleceni ale i na vina a tak.

mobina
11. zář 2007

Holky a to mají ve všech Hyper nebo jen někde?

svetluska.l
11. zář 2007

Ahojky,ja teda na povery docela verim...hlavne ten kocarek bych doma nemela,ale oblecky jsme zacala kupovat uz driv,asi v 10tt a mimi se udrzelo..dnes jsem byla na kontrole a mimisek roste,takze se neboj,ja zas kupovala v Tescu a CaA...meli tam tak hezke vecicky,ze jsme neodolala🙂

sisstin
11. zář 2007

já mám kočárek doma skoro 14 dní...košík tak dva měsíce..naprosto na pověry nevěřím 😎

drago
11. zář 2007

Ahoj Prdecku. Já na ty pověry taky nedala a kolem 7měsíce jsem začala nakupovat věcičky. Měli jsme vše doma nachystané než se malá narodila. Já jsem pak nechtěla všecko shánět po porodu a stresovat se, že něco nemám.Pro mě to byla spíš radost ty věci si kupovat dopředu a taky jsem si tím krátila čas. Ono ty pověry jsou spíš o tom, že když se něco zlího stane, tak je pak strašný se na ty nachystané věcičky pak doma dívat.

smoulinda
11. zář 2007

Jo je to myslím skoro ve všech Hypernovách 😉 Na letáku je to na poslední stránce. 13.9.2007 od 22h velký výprodej, slevy až 80 procent 😝

Prdi, s těma důchodcema je mi to jasný. Ty tam budou stepovat jako první 😀 😠 😀

A co se týká těch pověr, tak já jsem nakoupila jen pár maličkostí ve 13. týdnu nebo tak nějak, pak dlooouho nic a od 20tt jsem oblečení nakupovala jak mourovatá. Kočárek jsme kupovali kolem 29tt, ale zůstal až do porodu u mamky a postýlku jsem složila kolem 32tt 😉

sisstin
11. zář 2007

holky, abyste nebyly zklamaný..já teda v Hypru žádný skvělý věcičky na mimina nikdy neviděla 😕

mobina
11. zář 2007

No tak to bude asi pěkný maso 😅

prdecek
autor
11. zář 2007

mobi: slevy jsou v Hypernovách ve městech: Beroun, Brno, Břeclav, Hradec Králové, Havlíčkův Brod, Hranice na Moravě, Chrudim, Jindřichův Hradec, Klatovy, Kunovice, Liberec, Mladá Boleslav, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň - Černice, Praha - Nové Butovice, Praha - Průhonice/Čestlice, Praha - Ruzyně, Teplice, Rakovník, Svitavy, Šumperk, Třebíč, Trutnov, Vyškov, Znojmo.

no korarek asi budou mit doma nasi, teda pokud uz budeme bydlet sami 🙂 jinak se rozhodnu az tam jestli neco nakoupim nebo nee 🙂

smoulinda
11. zář 2007

Siss mně se tam vždycky pár věcí líbilo, ale na neznačkové oblečení mi to přišlo dost drahý 😝
Mobinko jestli chceš mrknu ti do letáku a zjistím ti pobočku jestli tam jsou. Jen mi řekni, kterou přesně 😉
A musím se teda omluvit, že úplně naprosto ujíždím od názvu diskuze. Už se to nebude opakovat 😀 😀 😀 😉

sisstin
11. zář 2007

smoulinda: já tam fakt nikdy nic neviděla..tuším potřeby a pár fusaklí..a to bylo vše 😕

prdecek
autor
11. zář 2007

me se tam moc libily takovy bodycka, meli je baleny po trech kusech, koupila sem je kamosce kdyz se ji narodilo v cervenci mimčo 🙂 a maji tam i pěkný dupačky a ponzticky. uvidíme co tam bude 😉

smoulinda
11. zář 2007

Chi chi chi, tak prďa mě předběhla 😀
Siss, tak u nás toho mají hafo. Dupačky, overálky, bodýčka, šatičky, rifličky, čepičky, je toho dost 😉

sisstin
11. zář 2007

smouli: tak to je dobrý 😠 my máme Hypr jak kráva..ale teda tyhle věci tam nemaj 🙄

prdecek
autor
11. zář 2007

😀 no jo no, no kazdopadne loni tam měli hafo věcí jeste druhej den, takze uvidíme no. NO uz se tesim na tu mackanici a jak budu nadavat na duchodce, bude to takovy rozptyleni 🙂 duchodci budou brblat jak sou mlady lidi neslusny atd. no bude to mazec!!!!

lenkabu
11. zář 2007

Já čekala do konce prvního trimestru, teď občas něco koupim. Pořádně to rozjedu po triple testech 😉 Všechny pověry o tom co nemáš mít doma jsou naprostá blbooost (vdávala jsem se v květnu, vím o čem mluvím 😀 ).

Dobrý slevy mívá Cherokee.