Pověry v těhotenství

klararas
27. kvě 2007

Ahojky holky, chci se vás zeptat, jak se postavili Vaši rodiče k tomu, že jste si přivezli kočárek domů před narození miminka. My jsme si tento týden dovezli kočárek i s autosedačkou a místo radosti od rodičů (z obou stran) jsme dostali sprduňk. Jak jste na tom vy s pověrama okolo těhu?

lenkabu
27. kvě 2007

Ahoj, tak u nás byl ten samej problém se svatbou v květnu...manželova babička se mohla pos... A s kočárkem, resp. postýlkou to bude úplně stejný, hlavně teda od obou babiček a tchyně. Naši jsou v pohodě.
Já teda tyhle pověry naprosto ignoruju, jsou trapný.

smoulinda
27. kvě 2007

Ahojík, já teda většinu pověr moc neřeším, ale pravda je, že kočárek máme schovaný u našich.
Jinak od 30tt už mám věcičky vyprané, vyžehlené, nachystané, i postýlku už mám složenou a povlečenou 🙂

klararas
autor
27. kvě 2007

To já ten kočárek mám u manželovi babičky, ale mamky to prostě nemůžou překosnou. Já říkám, kdyby se něco mělo stát, tak se to stane a kočárek na to nebude mít vliv. U druhéhé děcka jsme měli kočárek od 25tt a Lenďa se narodila v 37tt a měsís jsme to měli z obou stran na talíři. Ale myslím si, že to kočárkem nebylo

smoulinda
27. kvě 2007

klararas kočárkem to nebylo určitě. Je fakt, že když se má něco stát, že na to nemá kočárek absolutně žádný vliv. Ale asi se to tak dřív dělalo a ti naši rodiče to nemůžou překousnout 😠 😖

sisstin
27. kvě 2007

pověry jsou fakt trapné 😖

klararas
autor
27. kvě 2007

sisstin: to máš pravdu, pak je člověk jenom nervózní a přemýšlí

nikeske
27. kvě 2007

to su uplne blbosti... vobec to neries, je to len na tebe, co si kedy zariadis...
ono nikdy nevies, kedy sa mimcu zachce na svet, a potom bude chudak tatka zmagoreny, co vsetko vam treba... 😀
ja som mala nachystane uplne vsetko, akurat postielka nebola poskladana....a mimco je zdrave,a ja tiez...
drzim palce, a nevsimaj si pozostatky feudalnych cias bez racionalneho opodstatnenia!

chechta
28. kvě 2007

Ahojda, já jsem začala nakupovat věci tak od 20tt, ale né kvůli pověrám, al eprostě proto, že kdyby se fakt něco stalo, abych se na to nemusela koukat ( a taky porotže mi bylo zle a nemohla jsem chodit nakupovat 😀 😀 😀 ). Kočík už mám vybraný měsíc a s objednáním čekám jen na to až jedna kamarádka porodí ( má úplně ten samej) a poví mi jeslti na něm nenašla nějkaou zásadní závadu - kam kočík dáme ještě netuším. Postýlku už mám doma taky a další věcičky budu kupovat až přichystám pokojíček kde budu soustřeďovat všechny věci pro mimi 😀

prada
28. kvě 2007

ahoj holky!
Já na pověry taky nevěřím, kočárek už máme asi 3 týdny doma(teda ne doma, ale v garáži,takže pod střechou bytu není). Jinak co se týče postýlky, tak tu máme v pokojíku už složenou. Kdybych se měla řídit pověrami nebo tím, že je ještě na všechno čas, tak by se mimi narodilo a neměla bych ho do čeho oblíknout. Ke všemu bydlíme v místě, kde nic neseženeme, takže za nákupy musíme vyjíždět do Prahy nebo Liberce(a pokud bude léto jako loni, tak bych cestu autem a prolézání obchodů asi nesla špatně). A taky když si představím, kolik věci pro mimi stojí, tak to chci nakupovat průběžně...

klararas
autor
28. kvě 2007

já mám mimo postýlky a pár drobností, doma taky vše připravené. Proč to ti rodiče nemůžou brát s nadhledem

leni77
30. kvě 2007

Ahojky, patřím mezi ty, kteří na pověry nevěří, ale když přeběhne černá kočka přes cestu, pro jistotu si třikrát na každou stranu odplivnu. Můžu se přesvědčovat jak chci, ale nedokážu to v sobě potlačit. Postýlku na mimi jsme dostali ke svatbě a skoro tři roky čekali, až se nám zadaří a kdyby nepomohli doktoři, čekáme dodnes. Kočárek vybíráme, nějaké oblečky taky mám, ale stejně jsem opatrnější v rychlosti nákupu všech potřebných věciček. Na druhou stranu mám strach z letních veder, takže jsem dost rozpolcená ☹ .

kasli
30. kvě 2007

Abych řekla pravdu, tak já trošku pověrčivá jsem, ale tak zdravě. Je ovšem pravdou, že když se u nás dozvěděli, že bude mímo, tak mi tetka domu nastrkala všechni věci po jejím malém, takže já už mám doma prakticky od 9tt dvě bedny oblečků a autosedačku, ale co se týče kočárku, tak ten šel okamžitě z baráku. 😅

anney
30. kvě 2007

No pověry jsou úchylný, ale kdo na ně občas nedá????já mám kočík doma, bo mám všechny příbuzný moc daleko.Na černou kočku nevěřím,ale občas taky se přistihnu, že dělám nesmyslný věci.Jako, že chytám knoflík,když potkám kominíka atak....Souhlasím s pradou, nedá se čekat na bůhví kdy, stojí to plno peněz naráz a taky náhodou příjdou komplikace a co pak, že??? 😕

christine
30. kvě 2007

na povery kaslu a manzel celkem taky, zato tchyne 😒 Ale uz se mi ji povedlo nahlodat, uz spolupracuje 😀 Akorat kocarek zustane az do porodu v obchode a to ne kvuli poveram, ale kdyby se nedejboze neco stalo, vezmou ho zpatky. Kdyz bychom si ho vzali domu, zadnou reklamaci z tohoto duvodu by neuznali. A nedovedu si predstavit mit pak doma kocarek a chodit se na nej smutne koukat ☹

gondola
31. kvě 2007

Ahoj, holky. Pověrčivá nejsem, ale když potkám kominíka, chytnu se za knoflík a před jeptiškou si uplivnu. Ale kočárek máme doma od početí, či dřív (po prvním synovi )i oblečení. A když mi někdo řekl, že v 7. měsíci nemám věšet prádlo (zvedat ruce nad hlavu), že prej se miminu zamotá pupeční šňůra kolem krku, tak jsem se už musela smát. Nevím co bych totiž dělala s prádlem za 3 měsíce, chodili bychom asi nahatí. A ta okna za mě taky jaksi nemá kdo umýt. Ale poněvadž jsem toto vše praktikovala už v prvním těhu a syn se narodil na den v termínu a v poho, myslím si, že neúspěchy budou fakt v něčem jiném než v nedodržování pověr. Přeji vám všem krásné a zdravé dětičky.

mihapiha
8. čer 2007

No, já ty pověry musím taky ignorovat, protože kočík už máme doma. Sestřenka ho ted prodávala, tak kam s ním, že? 🙂

klararas
autor
11. čer 2007

Kolikrát ty pověry opravdu stojí za prdíka, ale asi pověrám od lidí se nevyhneme, kor v tom těhu 🙂

theresa2
11. srp 2009

Tak ja vám ešte nejaké povery pre zdvihnutie nalady posielam:

Co se tvrdí o těhotenství...

* Těhotná nemá podlézat šňůru na prádlo, aby dítě nemělo omotaný pupečník kolem krčku.
* Když se těhotná lekne a sáhne si na některou část svého těla, děcko bude mít tamtéž znamení.
* Podívá-li se těhotná do ohně, bude mít děcko ohňové skvrny.
* Žádný jiný pohyb v těhotenství nenahradí vytírání podlahy. Jedině tím se zabrání, aby lůžko nebylo přirostlé.
* Má-li těhotná v obličeji hnědé skvrny, bude mít dceru, která ubírá matce krásu. Nemá-li skvrny, bude mít syna.
* Když v těhotenství bolí zuby, bude to děvče, když pálí žáha, bude to hoch.
* Bolí-li těhotnou stolička, bude to holčička, bolí-li řezáky nebo špičáky, bude to chlapeček.
* Má-li těhotná břicho dopředu špičaté, bude mít dceru - pyšní se. Je-li břicho pěkně kulaté, bude mít hocha.
* Kope-li dítě hodně, bude to holka.
* Když jí těhotná mnoho chleba, bude mít dítě velkou hlavičku.
* Pohlaví dítěte se přesně určí pomocí prstenu, přivázaného na nitce. Konec nitky drží těhotná klidně a čeká, až se prsten začne sám pohybovat. Kývá-li se, bude mít chlapce, otáčí-li se, bude to děvče.
* Výbavičku a kočárek nesmí rodiče pořizovat před narozením miminka, jinak miminko zemře...

Fantazie kolem porodu

* Podváží-li se palce rodičce, nevykrvácí.
* Rodička snadněji a rychleji rodí, napije-li se svěcené vody.
* Porod postupuje rychleji, přijde-li sousedka.
* Rodička po porodu nesmí usnout, aby děcko nezemřelo.
* Trvá-li porod dlouho, bude to děvče.

Moudra o šestinedělí

* Po porodu se nemá šest neděl větrat, aby rodička neofoukla.
* Šestinedělce se nemají větrat peřiny ani měnit prádlo.
* Každá šestinedělka by měla denně vypít stopičku slivovice, aby se vyčistila od infekce...

Pověry o novorozencích

* Dítě bude mít kudrnaté vlásky, zabalí-li se po porodu do kožichu.
* Když děcko pláče nebo zvrací, je uhranuté.
* S dítětem do jednoho roku se nesmí chodit k zrcadlu. Jestliže by se do něho podívalo, přestalo by růst.
* Narodí-li se dítě v pátek, je nešťastné.
* Děvčátko se má zabalit do modré zástěry, aby bylo dobrou hospodyní.
* Když se křtí chlapec dopoledne, neopíjí se.

Už sa budem musiet začat dohodovat so susedou🙂))

kikasymi
30. bře 2011

Ahoj o téhle pověře jsem četla že prý vznikla z toho že dřív když měla ženská dítě a neměla manžela byla to děsná ostuda a tak si skovavala tahle žena kočárek ke známejm aby se to dopředu nikdo nedozvěděl a nemohl ji na ulici pomlouvat. Takže myslím že výsledek je daný dnem započetí díděte a zdravotním stavem a zaplať pámůh že rodíme v dnešní době kdy se dá některým nepříjemnostem zabránit.Takže přeju nám všem hodně štěstí a i těm co máme kočárek doma🙂

crca
30. bře 2011

Pověry nepověry-sice na ně nevěřím,ale přeci jen mě to v té hlavě občas zašramotilo 😀 Když jsem čekala děti,dělala jsem vše normálně,byť s opatrností,věcičky už jsem prala ve 25tt,pak už bych se nehla 😀 ,postýlky byli složené už od 7 měsíce,vše už bylo nachystáno a doma-výbava kolem 30tt a jak se to hodilo,když jsem pak najednou musela nečekaně zůstat ve špitále od 32tt-36tt,pak mě pustili na 10 dní domu-měla jsem plánovaného císaře a přišel mě akorád kočárek 😉 měla jsem ho normálně doma na chodbě.Tašku jsem sbalenou od 31tt,jako bych to tušila 😀 a děcka jsou o.k.Na porovnání-bohužel moje kamarádka-kočárek měla u rodičů,výbavu chystala až v 35tt a v den porodu,mě napsala tu nejhorší zprávu co jsem snad kdy v životě četla 😢 Takže pověry nepověra......

makreluska
4. dub 2011

@theresa2 No ještě že nejsem rodička ve středověku,to bych se z toho zbláznila 😀

ssassi
4. dub 2011

@theresa2 to je krááása. dlouho jsem se tak nezasmála. nejlepší je ta sousedka 😀

evuliiinka1
5. kvě 2013

A co vajíčko?Můžu ho nechat třeba v garáži?

janneke
5. kvě 2013

@evuliiinka1 Vajíčko do lednice, aspoň se ti neskazí. 😀 😀 😀

tynkapoky
15. zář 2013

já na to teda veřím mamka měla miminko zdravé a když si koupila kočárek měla ho doma najednou uběhlo jenom 5 dní a o miminko přišla protože bylo vážně nemocné a měla to i přítelova babička tak kočárek v žádném případě doma teda nemáme.. mám ho u tatky kde také zůstane dokud nebudu doma s miminkem