Povrch dětského hřiště

hhranolka
3. čer 2012

Ahoj, potřebuju poradit, chystame se vytvorit detske hriste u rd. Plocha cca 4x4m, klasika houpacky, skluzavka, domecek... Jde mi o nejvhodnejsi material na zem. Zajima me
1. Jaky material maji nejradeji vase deti, na cem se jim nejlepe hraje(predpokladam, ze pisek bude jednicka, ale na pisku zase asi nejezdi auticka....)
2. Jaky material je nejlepsi pro vas maminky(z travy maji deti mozna zelene obleceni, z pisku aby je clovek vyklepaval, dlazba je moc tvrda.... Nevim, piste prosim i duvody proc neco ano a proc neco ne, materialu je urcite jeste vice...)
3. Jak hluboke piskoviste potrebuje vas drobecek? Jak hluboko do stredu zeme hloubi vasi broucci diry?

Moc dekuji!

ivett
4. čer 2012

@reruna tak my hlavně kvůli dětem a zahradě ten dům stavíme, a je to určitě super, jezdím zatím na zahradu k sestře a nemužu si vynachválit, jaká je to pohoda, takže chápu jak to myslíš, ale i tak prostě na hřišě mezi děti chodíme, naštěstí u nás ve městě a i tam, kde budeme stavět dům, jsou hřiště nová, z toho tartanu měkkého, takže mi to přijde super, ale malá je stejně ještě malá a moc se tam nezabaví, písek na zahradě mít určitě budeme 🙂

kaja73
4. čer 2012

my sme dako speci nic nerobili,ale zaklad mame velke a hlboke pieskovisko-ja som ho kopala 😝 ale vysledok stoji za to-sluzi uz 13 rokov a je stale dobre a starsi syn sa tam vedel vyjasit aj ako 11 rocny cele hodiny -kopal hadam az do stredu zeme vojenske zakopy-to sa v tych maly pieskovisach neda robit a teraz zas sluzi mladsiemu synovi.
Dalej mame nezastupitelnu trampolinu-3 metrovu-ta sluzi už 6 rok a je to uzasne vecicka-uz aj mladas na nej fici a starsi ani nehovorim 🙂 a to ma uz cez 13 rokov.
Na kyrtej terazse je hojdacka na casy dazda,no a dolezita cast je velky bunker v poraste s "boredlom" v nom - co k tomu patri.
Vsetko mame na inej strane domu,takze decka lietaju okolo a vzdy maju nieco ine k dispozicii. 🙂 proste to vsetko sluzi neilen 2-3 roky ale ozaj roky rokuce.

kaja73
4. čer 2012

a k teme 😲 -povrch je vsade trava,ci zemina -v bunkri.

tin007
4. čer 2012

@bledulka mulcovacia kora sa musi obnovovat, uz po necelom roku po jej nasypani pod preliezku zacina hnit cca 5 cm pod povrchom (overene min. tyzden osobne som do toho strcila ruku, fuj!)

tin007
4. čer 2012

@lenka311 tie gumene stvorce su fajn riesenie, ale stoja od 40 eur/m2 plus praca :(

reruna
4. čer 2012

@ivett u nás jsou všechna hřiště ve městě s podkladem z písku a mě to hrozně otravuje, protože nejen, že děti mají ten písek všude - to by mi ani tak nevadilo, tam se s tím počítá - ale já taky, pokud si náhodou vezmu otevřené sandále v létě.....ale jasně že taky tam chodíme, změna musí být, nebavilo by mě být pořád jen doma.

tin007
4. čer 2012

Obly strk je celkom dobre riesenie, lebo tlmi pad a je samoosetrovatelny - naprsi a tak sa z neho zmyva prach. Nevyhoda je, ze sa prasi, takze je oblecenie biele, ale je ovela hygienickejsi ako piesok (ktory by sa mal kazdu sezonu mienit, kazde 2 tyzdne prekopat a popolievat pitnou vodou).

hhranolka
autor
4. čer 2012

@tin007 je pravda ze sterk by se mi libil vzhledove - hodil by se do nasi zahrady... Ten tartan neni az tak hezky, ale je funkcni - uvidime, az to vytycime, kolik to presne bude

ikke
4. čer 2012

a tartan nie je problem vyprat z oblecenia? ja si teda pamatam, ze na bielych trickach na telesnu, ked sme spadli na bezeckej drahe, to bolo vidiet aj po oprani... 😕

dodinie
12. srp 2016

Ahojky, a víte, kam ve vašem okolí vyrazit na dětské hřiště? Mrkněte na tyhle zajímavé stránky, které pomůžou:

https://www.venkazdyden.cz/ 🙂 🙂

jananova1970
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jananova1970
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
leneee
25. zář 2018

@hhranolka mame hriste u chaty a doporucuju nechat travu,jakozto nejvic prirozeny prirodni povrch.Skoro nic nestoji, je uklidnujici diky sve zelene barve 😉 a za dalsi je mekka-dobre se po ni leze i chodi i zacinajicim chodcum,dobre se do ni pada a pokud se dite uspini-da se vyprat.Nase deti tedy na zahrade litaji v tmavych teplacich i softshelacich a na tom trava neni skoro ani videt. Nemate z ni ani binec v dome. Vsechny ostatni povrchy jsou podle mne vysadou obecnich hrist. Jinak pisek cim vetsi a hlubsi,tim lip 🙂 idealne se striskou proti slunicku a kryci plachtou aby po desti deti nebyly cele od bahna 🙂