Povrch dětského hřiště

hhranolka
3. čer 2012

Ahoj, potřebuju poradit, chystame se vytvorit detske hriste u rd. Plocha cca 4x4m, klasika houpacky, skluzavka, domecek... Jde mi o nejvhodnejsi material na zem. Zajima me
1. Jaky material maji nejradeji vase deti, na cem se jim nejlepe hraje(predpokladam, ze pisek bude jednicka, ale na pisku zase asi nejezdi auticka....)
2. Jaky material je nejlepsi pro vas maminky(z travy maji deti mozna zelene obleceni, z pisku aby je clovek vyklepaval, dlazba je moc tvrda.... Nevim, piste prosim i duvody proc neco ano a proc neco ne, materialu je urcite jeste vice...)
3. Jak hluboke piskoviste potrebuje vas drobecek? Jak hluboko do stredu zeme hloubi vasi broucci diry?

Moc dekuji!

ivett
3. čer 2012

tak naše malá má rok a půl a upřímně si nedovedu zatím představit, že by jsme venek trávili jen u domu, my tedy dům zatím stavíme (resp. doufám, že brzy kopneme do země) a jednou tam určitě nějaké to vyžití bude, ale přesto na "hřiště" jako takové stejně budeme chodit mezi děti do parků apod.
ale k tématu, přesně jak jsi napsala, z trávy jsou zelené hadry, písek mají až v plíně, na dlažbě rozbité hlavy a kolena, mě nejlepší přijde tartan, aspoň u nás ve městě se z toho nová hřiště dělají a je to čisté, měkké, podle mě se to i dobře udržuje, asi bych volila něco takového...
a hloubka pískoviště, teď pod barákem máme pidi pískoviště (hrajeme si na něm jen my 😀) a přijde mi hluboké málo, jestli tam je vrstva 10cm písku, tak je to moc, pak je folie a země, takže určitě bych volila tak 30cm vrstvu písku...

jinak co se týče hraní děcka v těchto zařízeních, písek je baví chvíli, průlizky z pohledu matky jsou nebezpečné jak šlak 😀 a to jsem otrkaná a malá je dobitá věčně, no přesto z průlizek mám fakt hrůzu...klouzačka je fajn, tu bych asi na zahradu dala a pak houpačka, ta u nás je teda v kurzu hodně...domeček bude taky super...

camelinka
3. čer 2012

@hhranolka ahoj, taky planujeme stavbu nejakyho hristatka,ale asi az pristi rok a nechame to na travniku, no bude mit zeleny hadry, ale stejne ikdybych tam dala sebelepsi povrch, tak bude litat po cele zahrade, tak bude jak cune tak i tak 😅 , trava je mekka tak to nebudu zas tak moc resit 😉

tymothy
3. čer 2012

Tak nejlepší pro maminky je bezesporu tráva. Zelené oblečení se dá vyprat. Mé děti nejvíce oceňují oblázky (takové, co jsou na nových dětských hřištích), vyloženě si užívají různé zahrabávání, přenášení kamenů, sypou je na klouzačky a následně do nich klouzají...Nicméně domů bych je nechtěla. Ty kamínky jsou potom opravdu všude, asi bys riskovala rozbité okno od sekačky, až by se dostaly na trávu vedle. Dlažbě bych se rozhodně vyhla - je opravdu tvrdá a případné pády na ní bolí. Písek bych tam také nedávala - máme doma "jen" pískoviště a písek vymetám z domu po lopatách.... 🙂
Písku máme v pískovišti necelých 10 cenťáků - možná už ani to ne. A stačí to bohatě, děti si z něj dělají různé kopice a hromady, přemísťují si ho po pískovišti, jak je potřeba. Když ho tam mají hodně, láká je vyhazovat ho ven.

bambola
3. čer 2012

@hhranolka Ja mam najradsej ked su na ihrisku tie take okruhle kamene 🙂
Nemusim to z malej vytriasat, prenasa si ch vo vedierku, hra sa s nimi a ked padne tak to nie je zase nejaka tragedia 😉 neprasi sa tam tolko atd... proste mam najradsej tie kamienkove 😉
ALE
ak by som mala mat pri vlastnom dome , pre moje deti tak normalne dam na travnik 🙂 nerobila by som kvoli tomu speci tabulu 😉

ivett
3. čer 2012

k té trávě jsem taky chtěla napsat, že jde v pohodě vyprat, nehledě na fakt, že na ven - písek apod. malé stejně oblíkám teplákovky a věci, u kterých mě nebude mrzet, když se zničí 😉

bledulka
3. čer 2012

před nedávnem jsme se stěhovali-máme pidipozemek ( řadový domek, takže k němu opravu kousek pozemku)
Koupili jsme klukům lezecí stěnu s třemi houpačkami. Teprve děláme na pozemku úpravy ,ale už teď vidím, že tráva,která byla přímo pod houpačkami je pryč a místo toho tam je udusaná hlína... takže u nás asi nemá cenu zakládat trávník přímo v těchto místech
Takže příšt rok tam dáme mulčovací kůru-nebude se roznášet jako písek, není to tak tvrdé jako dlažba...od trávy to oddělíme úzkým obrubníkem nebo dřevem (to sice v půdě bude časem na vyhození,ale nebude problém ho jedou za čas vyměnit..)

hloubka pískoviště - nemáme doma,ale u babi a dědy a tam máme cca 20-25 cm písku(možná i víc) ..kluci dělají tunely,...a písek tak nevysychá

lenka311
3. čer 2012

Najlepšie ihrisko aké poznám je toto - viď foto.Povrch ihriska je guma, čo je ideálne pri pádoch... Ihrisko je zložené z kociek cca. 5krát5m a sú mäkké. Je to fakt paráda, ale asi finančne náročné.
Tráva čo Ti radia je asi najlacnejšie a naideálnejšie riešenie v rámci RD... a pieskovisko Ti stačí cca tých 10cm hlboké.

ikke
3. čer 2012

no, piesok ak budes mat pieskovisko, budes mat aj tak este tak pol metra okolo neho
piesok je dobry aj ako "doskocisko" pod smyklavkou (skluzavkou)
auticka jazdia mozno lepsie v piesku nez v trave 😉
trava sa ti pod hojdackou "vyjazdi"...
u nas v skolke maju pod hojdackami a pod hrazdami take gumove dlazdice, stvorce velkosti asi 40x40cm, celkom dobre to tlmi pripadne pady

ak by som mala neobmedzene moznosti ohladne financii a pracovnej sily, asi by som volila kombinaciu piesku (smyklavka, pieskovisko), gumovych dlazdic pod hojdacku a travy pod domcek. podla mna aj rozne povrchy-materialy stimuluju dieta k poznavaniu 😉
a hlbka pieskoviska u nas zatial staci nejakych 15-20cm 😅 ale dala by som nejakych 30cm, nech je rezerva do buducna 😀

hhranolka
autor
4. čer 2012

@ikke neomezene finance rozhodne nejsou :( ale ty dlazdice se mi moc libi 🙂

mamkamarketa
4. čer 2012

ja bych byla urcite pro tartan. kaminky,dlazba urcite ne. mozna trava,ale zase kdyz je treba mokro...dala bych tartan

@hhranolka

norwayka
4. čer 2012

Ahoj, ale zase 4x4m ja fajn, ale je to tak akurat, ked tam clovek chce mat aj smykalu, aj domcek, aj pieskovisko+++. Na nejake bicyklovanie a jazdenie auticok tam podla mna aj tak nebude az tak miesto. My sme to poriesili tak, ze sme spravili velku kamennu terasu a tu sme prepojili chodnikmi s dalsou terasou, tam sa mozu bicyklovat a tam sme dali aj domcek, lebo ked prsi a je to na trave, tak je to potom o nicom a za chvilu tam trava nebude a dlho to trva, kym to uschne, musis potom menit miesto toho domceka. Pieskovisko sme dali do travy. My sme nehlbili do zeme, ale postavili sme asi 40cm klady, takze asi tak hlboke. Aj smykala a ine hracky su na trave. A nezabudni, ze o rok-dva musis mat este miesto na trampolinu 😀

hhranolka
autor
4. čer 2012

@norwayka trampolina se mi nelibi! Domecek se da hezky zakomponovat do zahrady, ale ta trampolina je fakt des :(

norwayka
4. čer 2012

@hhranolka Hehehe, des moze byt, ale ked to deti miluju... My teda urcite budeme mat aj trampolinu, ale nedam ju do stredu zahrady. Ale tak my sme vyclenili 400m stvorcovych pre deti 🙂 Takze niekde na kraji sa urcite da. Samozrejme, kazda zahrada je ina, urcite to budete mat pekne. Drz sa a daj potom fotky 🙂

hhranolka
autor
4. čer 2012

@norwayka chich 400m2 pro deti 🙂 chci byt vase dite 🙂

norwayka
4. čer 2012

@hhranolka Hehehe, no, to oni si vyclenili sami skoro celu zahradu. Kludne, najde sa tam miesto aj pre teba. Prave som kupila nove sedenie pre dospelych, ze mozno si tam aj niekedy posedime, ale tak s dvoma malymi piratmi som rada, ked si vypijem pol salky studenej kavy plnej piesku na okraji pieskoviska. Asi som tych 400m prehnala, asi to bude len 300 😀

tea333
4. čer 2012

@hhranolka tie gumove dlazdice su naj.dobre sa udrzuju, da sa po nich jazdit a nie su tvrde. ale su fakt drahe 😒

tea333
4. čer 2012

@norwayka ja by som si na zahrade chcela vyclenit par metrov pre seba 😀 lebo mame momentalne mensiu zahradu, a vsade su detske hracky, preliezacky, domcek, pieskovisko a hracky 😀 😎

hhranolka
autor
4. čer 2012

@tea333 nasla jsem cca 700kc za m2

hhranolka
autor
4. čer 2012

@lenka311 dekuji za foto!

sharlotta
4. čer 2012

@lenka311 prosim ta, kde je to ihrisko? Myslim, ze toto je uplne najsamsuper povrch pre detske ihrisko. Tie kamienky mi lezu pekne na nervy, aj ked malej sa pacia, ale musim vzdy striehnut, aby si ich nedavala do pusy a ma z toho vzdy spinave ruky.

tea333
4. čer 2012

@hhranolka my trampolinu mame, ale je fakt bokom, lebo to nie je velmi esteticka zalezitost 😅
ja som si ju kupila pre seba (je to super cvicenie) ale teraz aj tak skakat nemozem, zato maly si ju oblubil 🙂
v istom momente som zacala kupovat aj veci co sa mi fakt nepacia, len preto, ze zabavaju dieta 😀

tea333
4. čer 2012

@hhranolka ja som videla aj vyssiu cenu. konkretne nam ju ponukali ludia, co robia drevene detske ihriska. samotna guma pod hojdackou mala vyjst cca 300 eur, a to bolo fakt mozno 8m2
ale pri tvojej cene by ta tych 16m2vyslo okolo 450 eur, co nie je take zle. my tu gumu urcite planujeme
chceli by sme co najskor zacat stavat na vacsom pozemku, a tam bude na gumu miesta dost 🙂
momentalne mame aj preliezacku so smyklavkou, na trave.trava je hned druhy najlepsi dopadovy povrch 🙂

juliagregor
4. čer 2012

@lenka311 ten povrch je ozaj skvely... u na svsade je nasypana kora a to je des...ked boli mali a padli 😒 v topankach napichane...
vcera sme cestovali a zastavili sme na odpocivadle Povazska Bystrica a je tam super ihrisko...

fatulda
4. čer 2012

Ahoj @hhranolka my mame toto detske ihrisko http://www.mojeihrisko.sk/obraz.php?foto=Rozmer... + hojdacky, povrch pod tym su male kamienky, su bezpecne, aj ked deti padnu, neublizia si, baby sa vyhraju aj s nimi, len sme museli okolo ihriska dat gumenny obrubnik, lebo kamienky sa casto vysypali do travy a robilo to problem pri koseni, teraz je to uz ok. Pod vezou budu mat pieskovisko. Travu som nechcela, lebo mam skusenosti, ze na tych zatazovanych miestach sa trava vyderie a nasledne po dazdi vznika blato a je to neesteticke, tieto kamienky rychlo vyschnu, to je tiez vyhoda. Gumenny povrch sme zvazovali, ale ked sme zistili cenu, tak sme prestali zvazovat, je to straaasne drahe 😲 .

nibiru
4. čer 2012

http://www.gumex.sk/elasticka-protipadova-profi...
piesok by som volila s podmienkou aby mal krit mi budemem mat cely z dreva nech zvieratka don nelezu.. na ihrisku vonku ale malu davam len do kamienkou kedze na ihrisku sme mali v piesku uz stastie na mačacie hovirnko 🙄 pokial je to doma vieš si odsldovat čistotu tak tam je podla mna uplne v pohode piesok.

lenka311
4. čer 2012

@sharlotta V Dubnici nad Váhom. Medzi panelákmi smerom na ZVS - hore do toho kopca, tam sú paneláky a v strede tých panelákov

hhranolka
autor
4. čer 2012

@fatulda foto vaseho hriste bys sem nedala?

fatulda
4. čer 2012

@hhranolka odfotim a poslem ti do IP, ak sa da, ak nie, hodim to sem 😉

norwayka
4. čer 2012

Inak, este som ti chcela ukazat ako sme to mali my predtym ako sme poprerabali a este prerabame celu zahradu. Tak to je asi takej velkosti (mozno o nieco viac) ako vy planujete to ihrisko. Ja ale uprednostnujem travu, lebo ved nech tie deti maju trosku zelene. I ked aj moji miluju male kamienky, ale my tu mame po okoli kopec ihrisk, kde sa mozu vyblaznit s nimi. Doma chcem mat zelen.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/norwayka/alb...

reruna
4. čer 2012

@hhranolka my máme u RD malý dvorek a děti tam mají na hraní klouzačku, houpačku - normálně tam máme trávu, pískoviště máme maličké, hloubku tak 15 cm, stačí to, na celou plochu bych ho nedávala, některé dny si třeba na písku ani nehrají a nemusím pak vytřepávat.... navíc doporučuju aspoň nějaké "chodníčky" na ježdění na motorce, na písku se jezdí špatně, na trávě taky nic moc, my teda máme vydlážděné chodníčky na ježdění na motorce, ten tartan by se na to asi taky hodil.... Trampolínu jsme letos pořídili taky - vypadá to sice děsně, ale je to fakt super zábava.
@ivett a já jsem naopak velice ráda, že ten dvorek máme a že nemusíme každý den na dětské hřiště, máme to daleko, na hřišti je musím daleko více hlídat, navíc se musím oblíct, učesat 😀 na dvorek můžu jít v teplákách, uděláme si tam svačinku, nemusím sebou tahat věci na převlečení atd atd. Jasně že na hřiště chodíme, ale většinou tam nikdo není, tak to kluky stejně nebaví a dvorek máme společný s babi a dědou, tak s nima zalívají kytky, máme tam psa, takže zábava tam je a já můžu aspoň trochu si na dvoře odpočinou, opalovat se, v létě si tam dáme malý bazének a je to pohoda