Prac. poměr ukončen v průběhu MD - na co je nárok po RD?

esuska
29. kvě 2012

Ahoj všem, možná tu už taková otázka zazněla, to se předem omlouvám.
Potřebuju poradit. V říjnu mi bude končit rodičovská, pracovní poměr mi skončil ještě v trvání mateřské - byl na dobu určitou. Malou mi nevzali do školky. Na co všechno mám a nemám nárok??? Mám nárok na podporu? Mám nárok na to, aby mi stát platil zdr. pojištění? Nevím nic 😅 , tak budu ráda za rady a návody jak postupovat.
Moc děkuji.

j.a.n.i
29. kvě 2012

@esuska No, buď se můžeš přihlásit na UP, pak budeš mít cca 3000,- podporu a placené zdravotní, ale musíš se tvářit, že máš hlídání a pokud tě budou posílat po pohovorech, tak si ho zajistit a jít tam.
Nebo se můžeš nahlásit na zdravotní pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let, pak nic nedostaneš, ale zas nikam nemusíš chodit a zdravotní za tebe taky bude platit stát.

esuska
autor
29. kvě 2012

@j.a.n.i moc děkuji.

andrisek07
3. čer 2012

Ahoj,mě teda končí mateřská až za rok,ale zase dělala sem barmanku,bar úplně zrušili a že sem měla smlouvu na dobu neurčitou nikoho nezajímá..Do školky mi vzali jen jedno dítě,což mi je naprd a taky vůbec nevím jak to bude,asi půjdu hold do září napracák a budu doufat že mi je vemou oba do školky

j.a.n.i
3. čer 2012

@andrisek07 Ano, v tomto případě to nikoho zajímat nemusí, když se ruší celá firma, tak prostě mohou výpověď dostat všichni.

andrisek07
3. čer 2012

@j.a.n.i No ona měl právě dvě pobočky a zrušil jen jednu a s nikým nekomunikuje :(

j.a.n.i
3. čer 2012

@andrisek07 No, pokud si pracovala v té zrušené, tak výpověď dostat můžeš, nicméně pokud si ji nedostala, tak bys teoreticky měla být stále zaměstnaná.

andrisek07
3. čer 2012

@j.a.n.i No právě mě nic nepřišlo,prostě zrušil rady bar kde sem dělala a v dalším městě si ho nechal..Tak to se ještě uvidí jak to bude dál,jestli třeba nezruší i ten druhej

petruskaaa
3. čer 2012

Až ti skončí rodičák,tak se běž nahlásit na úřad práce(teda jestli chceš mít aspoň minimální příjem),budeš dostávat 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti a po celou dobu na ÚP za tebe budou platit pojištění.Budeš dostávat první dva měsíce něco málo přes 3500Kč,další dva měsíce něco málo přes 2800Kč a poslední měsíc nějak přes 2600Kč.Jestli jsi samoživitelka nebo je třeba manžel taky na ÚP,zkus si zajít na sociálku,jestli by ti ještě něco nedali.Stejně tak po těch 5 měsících,kdyby si práci nenašla,tak se zkus přeptat na sociálce,jestli ti něco dají,to jsem zatím nějak nezjišťovala,jsem na pracáku teprve 3. měsíc.Jinak při registraci na ÚP musíš předložit rodný list dítěte,občanský průkaz a vyplněnou přihlášku.Taky musíš nahlásit na zdravotní pojištovně že jsi se zaregistrovala na ÚP,píšou že do 8 dní,jenom že tam musíš předložit Ukončení rodičovské dovolené (pošlou ti automaticky) a Potvrzení o registraci na ÚP,což do 8 dní nestihneš.Raději si tam pak zavolej,ale nejspíš ti řeknou,ať tam přijdeš až s těmi doklady 😉 ...tak snad jsem na nic nezapomněla 🙂

tibysek
3. čer 2012

Ahojky holky chci se zeptat, jsem v půlce osmého měsíce a od 5.6. nastupuji na mateřskou.Teď mi to platí zaměstanavtel nebo sociálka?Jak to je a když mám v práci smlouvu na dobu určitou a končí mi příští rok jak to budu mít?To bude mít malý rok a já jdu na 3 roky.Děkuji

j.a.n.i
3. čer 2012

@tibysek Mateřskou platí vždy OSSZ. Pak budeš dostávat rodičák, ten platí UP a to, že ti skončí smlouva má vliv pouze na to, že bys u případného druhého dítka neměla nárok na mateřskou a že se nebudeš mít kam vrátit.

tibysek
17. únor 2015

Zdravím ,chci se zeptat když jsem v období RP podepsala v práci výpověd a budu se hlásit až za půl roku na úřad práce budou mi něco přispívat?Vadí tam to rozmezí půl roku?Já hloupá si to neuvědomila v tu chvíli,jinak bych to nepodepsala.Děkuji za odpovědi