Prací prášky z Německa/Rakouska, máte zkušenost?

nika_sp
7. črc 2016

Máte někdo zkušenosti s nějakými zahraničními pracími prášky/gely, které by opravdu praly lépe než české? Případně s nějakým přípravkem na fleky. Asi tedy hlavně bílé prádlo. Kupuju v Rakousku OMO, které mi neuvěřitelně voní, ale nějak mi nepřijde, že bych měla bílé prádlo bělejší, než s českými. Na fleky teda používám žlučové mýdlo z DM, což mi na fleky vlastně stačí, ale na dětský bílý (zašlapaný) ponožky už moc ne☹ Nechám odmočit, vydrbu tim mýdlem v ruce a pak peru, ale bílý (ani ty dospělácký) už prostě nejsou.

veraga
7. črc 2016

Mám ty nejlepší zkušenosti se značkou Dash. Vyzkoušela jsem kapsle, prášek i gel a vše naprosto bezva. České prášky už nepoužívám... Prádlo mám krásně bílé a dlouho voňavé. Na fleky biologického původu používám taky žlučmýdlo, na ty žažrané pak obyčejnou Žabku za pár kaček a nebo Ariel na skvrny. Ten mi vyčistil a vybělil zatím všechno.
Na zašlapané fusekle a jinak zašedlé prádlo vyzkoušej pytlíček od Denkmit (cca 15,-). Mám s ním taky dobré zkušenosti. 🙂

mirusak1
7. črc 2016

ja kupuju v Rakousku praci gel od Weisser Riese - kupuju na barevne a ted jsem vyzkousela i na bile. Prijde mi super pomer kvalita vyprani/cena. Doted jsem pouzivala persil sensitiv a weisser riese podle me pere lip. Jsem fakt spokojena...

nika_sp
autor
7. črc 2016

@veraga A pytlíček přidat do praní nebo v tom odmočit?

nika_sp
autor
7. črc 2016

@mirusak1 Ten nasi taky kdysi vozili z nemecka. Ja si koupila pred rokem prasek a pulku jsem ho vyhodila, protože mi hrozně zanášel sušičku☹ Pořád mi zustával ve filtru takovej sypkej bordel...

veraga
7. črc 2016

@nika_sp Přidávám do praní k sypkému prášku. 🙂

nika_sp
autor
7. črc 2016

@veraga Díky. Kouknu a zkusim.

michaelamen
7. črc 2016

Aviváž - Softlan je dobrej, ale ten nechci používat na miminko. A prášek - Speed, Weisser riese, frosch

mirusak1
8. črc 2016

@nika_sp no ja pouzivam jen gel a susicka v pohode.... ja prasky skoro prestala pouzivat, prislo mi, ze jsem je z pradla nikdy uplne nevymachala...

mateson
8. črc 2016

top prášek na bílé je ten DMkový- denktmit. Ve fialovém sáčku na barevné a v bílo zeleném na bílé. Nic lepšího na bílé prádlo jsem neměla.

nika_sp
autor
9. črc 2016

@mirusak1 dokud jsem nemela susicku, tak jsem to nijak neregistrovala, ale takhle jsem si aspon vsimla, ze ten prasek v pradle zustava☹ Ted jsem koupila jednu krabici toho omo, protoze tekutej nemeli a taky se uplne nevymacha. Sice lip nez ten waise riese, ale hur nez gel...

mateson
9. črc 2016

@nika_sp no to bude asi chyba pračky.

nika_sp
autor
9. črc 2016

@mateson to nevim. Pracku mame rok starou Boshku, tak si skoro nemyslim, ale buh vi😉 Budeme se stehovat a kupovat zase novou, vetsi, tak treba zmenim na prasky nazor😉

mirusak1
9. črc 2016

@mateson
@nika_sp nemyslim si, ze by to byla chyba pracky... ty prasky obecne vic zustavaji v pradle...

katushka82
13. zář 2017

@mateson no já teda denkmit nee. Teď jsem ho koupila a už toho lituju po druhém prani. 😈 prášek se nerozpustí a zůstává v prihradce a nevypere. To co Ariel nebo Persil zvládl v pohodě denkmit ani náhodou a zůstaly tam fleky 😈

lisianne
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terel
17. říj 2017

@nika_sp Zvažuji koupi pracího prášku OMO Color, můžu se zeptat, jak dlouho vydrží na prádle vonět a jestli vůbec to po vyprání voní? Děkuji 🙂

nika_sp
autor
19. říj 2017

Me voni krasne, nicmene myslim, ze to jak moc vam pradlo bude vonet a jak dlouho zalezi spis na vode. Pouzivam stejny prasek v praze a na chate a na chate vzdycky voni pradlo mnohem vic nez doma.

sophia26
16. lis 2017

Nemecko?
Holky mozna vas prekvapim, ale jeste kvalitnejsi prasky (a i telova kosmetika) je ta Italska! Uz nekolik let nekupuji ceske praci prasky. Asi dva roky jsem objednavala z Rakouska Omo. Prasek byl dobrej, ale za tu cenu mohl byt i lepsi. Nicmene oproti Ceskym byl velmi dobry. Az jsem se po letech setkala ls moji kamaradkou ktera se vdala do Italie a zacaly jsme se bavit o drogerii atd, vsak to znate -babske kecy. A rekla mi, ze Italie ma z cele EU nejen nejkvalitnejsi potraviny (tak to asi vime vsechny, neni nad Italskou kuchyni), ale i drogerii. Rekla mi, ze podle Italske legislativy se v Italii mohou prodavat pouze koncentrovane praci prasky, tzn. neredene nicim navic. Konkretne pry pouziva Dixan, Dash a Spuma Di Sciamoagna (snad jsem to napsala dobre🙂. Ten den, jsme se setkaly v kavarne, ale o par dnu pozdeji jsem sla na kafe k ni a dala mi trochu toho Spuma Di Sciampagna na zkousku. Holky, byla jsem hotova. Tak krasnou a svezi vuni jsem jeste nikdy necitila. Pradlo bylo krasne vyprane, hebke a vune byla citit cely den po celem byte. Dokonce i ruce mi krasne vonely. Je to vune Marseillskeho mydla, ale strasne svezi. Takova ta typicka vune cerstve vypraneho pradla. No nadhera. Od te doby jsem dala sbohem Rakouskemu Omu a uz mam jen ten Italsky. Jeste bych chtela zkusit ten Dash. Jo jeste rikala, ze i Rakusaci a Nemci si objednavaji tu Spumu a prodava se i v Nemecku.

dominika1986
16. lis 2017

Já mám ráda prací gely Spee, mají jich hodně druhů, hodně jsem si oblíbila sensitive např. na prádlo, teď mají novinku pro snadnější žehlení, výsledek mě docela překvapil. Cenově jsou velmi výhodné a dají se koupit menší balení na zkoušku.

sophia26
17. lis 2017

@dominika1986 Spee pouzivala ma sousedka, taky objednavala z Nemecka a spokojena nebyla. Pry moc nevonel a obcas zanechaval stopy na pradle. Ale mluvila o prasku, ne o gelu. Uz taky pouziva Italskou Spumu. Ja se Spee zkusenost ale nemam zadnou.

dominika1986
17. lis 2017

@sophia26 prasky ja nemam rada od zadne znacky, jenom gely, prijde mi, ze ty prasky zanechavaji bile fleky skoro vsechny, i ty drahe znacky

sophia26
18. lis 2017

@dominika1986 Dominiko, vsechny urcite ne. Jinak bych je nepouzivala.

dominika1986
18. lis 2017

@sophia26 pisu skoro vsechny, vsechny na trhu jsem symozrejme nevyzkousela, ale ponevadz to delaly i znacky jako persil nebo ariel, tak jsem presla ke gelum. Na bile pradlo to nevadi, videt je to na barevnem.

zuzimuk
7. pro 2017
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Doma jeden mam je pro alergicky a citlivou pokozku

smetttanov
12. pro 2017

A opravdu zabira? Kde jej kupujes?

terel
16. pro 2017

Tak jsem koupila OMO prací gel na bílé a světlé prádlo a táák krásně voní, není třeba aviváž 🙂 děkuji za doporučení.

liduska66
4. led 2018
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

Take mam doma jeden z Německa a jsem s nim spokojena, nedrazdi pokozku, pro citlivou plet

sophia26
8. led 2018

Omo fakt hezky voni, ale me nevypralo vsechny skvrny, treba od kavy nebo rajcete. Kdezto ta spuma vyprala i to na 40.

lisianne
13. led 2018

Holky, mám super tip na českou ekologicky šetrnou drogérku, která opravdu funguje. A nemusíte se tahat s práškama až z Německa.Mě jí vozí kurýr až do domu, je bez škodlivé chemie, chloru a opravdu účinkuje. Můžu poslat soukromou zprávou ať nedělám reklamu.

hz
13. led 2018

@lisianne tak to by me ta drogerie zajimala, prosim sz.