Pračka AEG, Electrolux Lavamat. Jaky program používáte?

prde_lina
16. lis 2010

Mám pračku AEG Electrolux Lavamat 72850 a přijde mi, že pořád dokola používám jeden program (ten první zprava - vanička s trochou vody) s tím, že jen přidám podle potřeby předpírku, měním teplotu, otáčky.. Jaké používáte vy? Občas si říkám, že bych třeba mohla použít i jiné, třeba by to bylo efektivnější a šetrnější k prádlu..

Dál by mě zajímalo, používáte předpírku u oblečení? Já ji dávám, když peru dětské.. A lijete odstraňovač skvrn k prášku nebo nastavíte skvrny a dáte to do toho speciálního šuplíčku?

Díky za odpovědi

martek
16. lis 2010

ahoj, mam Aristonku a vyuzivam vetsinu programu. na rucniky mam spesl program, na barevny pradlo, na bily pradlo, na periny taky, jenom si upravuju teplotu, vetsinou barevny peru jen na 30°C, svetly obleceni taky na 30°, rucniky a spodni pradlo na 50°, periny na 40°
predepirka nevim co je 😅 takze asi nepouzivam 😀

prde_lina
autor
16. lis 2010

No na ručníky program teda nemám.. Na barevný jo, ale trvá dvě hodiny, takže to mi nevyhovuje. Takže dávám ten na bavlnu (bílou i barevnou) na 40 s tím, že ten jde zkrátit a peru cca hodinku.. Ručníky na 60 na ten samej, ale nechám dlouhý program.. Ale prostě fakt jen ten jeden, asi jsem divná 😀

berynka
16. lis 2010

já taky víceméně používám jeden program - 50 min., 40 stupňů a 1000 otáček 😉 . Na bílé dávám 1 hodinu 20min, 60 stupňů a 1000 otáček. Když si něco koupím, nebo je to háklivější materiál, tak stačí 15 min 30 stupňů a 800 otáček.
Do prášku na bílé prádlo dosypu rovnou Vanish a na tmavé mám prášek na tmavé prádlo tekutý.
Nepředepírám nic, všechno se mi tak nějak vypralo napoprvé. No a na fleky naleju před praním tekutý Vanish přímo.

Taky jsem zkoušela barvu na prádlo do pračky z DM a super! 😉