Pračka se sušičkou. Je prádlo opravdu suché?

mlevickova
18. led 2010

Ahojek,
chtěla bych si koupit pračku se susičkou, ale okolo sebe slyším různé názory...ponejvíce ten, že jsem rozmazlená, a že je to zbytečnost. Chtěla bych se zeptat vás, které tuhle pračku máte doma na vaše zkušnosti. Zda je prádlo ze sušičky skutečně suché a potom také, s jakou značkou jste spokojené. Bydlím v bytě a máme malou holčičku a neustále roztahování věšáku už mi leze na nervy 🙂.
Moc děkuji za všechny příspěvky.

salenas
25. led 2016

@vojtisek2007 když ony ty pračky se sušičkami v jednom nejsou nic moc .. hlavně některé sušky v pračce mají menší kapacitu než pračka samotná ... jasně, chápu kvůli místu, ale co budeš dělat, až se po.. sušička a oni ti odvezou i pračku?

vojtisek2007
25. led 2016

@salenas no to mě nenapadlo...myslela jsem, že když už se bude muset koupit, koupím se sušičkou - jako bonus (asi by mi bylo jedno, že by měla každá jinou kapacitu) - na ponožky a spodní pádlo a tak....nevím co všechno se smí sušit a co ne.. (zvlášť v tomhle počasí, kluk rybář, takže dennně tuny mokrých hadrů,který ovšem vozím jen na víkend a to pak opravdu sušit nestíhám)..ale jestli je to takhle, koupím jen pračku bez sušičky, jako jsem měla dosud a je to

salenas
25. led 2016

@vojtisek2007 já mám třeba sušku ve skříni schovanou,kondenzační,nepotřebuje odtok,sušit můžeš téměř vše

vojtisek2007
25. led 2016

@salenas ani do skříně u mě nehrozí...mám pidi byt

mish_ka
25. led 2016

@vojtisek2007 kvůli místu taky zvazujeme kombinaci, i když je to samostatně lepší. Vybírali jsme podle výsledků dTestu, tam jako nejefektivnější vyšla LG F84A8YD asi za dvacet litrů. Bohužel tam 2v1 celkově nedoporučovali, ale když uz to musí být, tak co neděláme

br_han
27. říj 2016

@mish_ka holky obnovuji téma, taky potřebuje akutně pračku (se dvěma malými dětmi se mi stará porouchala a ručně prát opravdu nestihnám🙂), máte prosím někdo výsledky dTestů u praček? Zvažujeme taky sušičku, a jsem na vážkách jestli 2v1 nebo zvlášť, moc děkuji předem za jakékoliv reakce

mish_ka
27. říj 2016

@br_han podle dTestu je jednoznačně lepší pračka a sušička zvlášť, takže pokud na to máte místo, volila bych určitě takto. I z toho důvodu, že když pračka pere, tak sušička může sušit. Jakmile máš kombinaci, tak se to časově dost natáhne, navíc ta sušička z 2v1 je koncipovaná na míň kg prádla, než pračka. Takže člověk vypere a musí sušit třeba nadvakrát. Kdyby tě pak zajímaly konkrétní výsledky samostatných praček a sušiček, napiš

salenas
28. říj 2016

@br_han 2v1 nééé, rozbije se ti sušička, odvezou ti i pračku :D. Pokud máš místo, je fakt super mít sušku zvlášť, mám kondenzační, tak nepotřebuje ani odpady. Prostě po každým vysušení vyleju vodu ze šuplíčku.

a co mít je postavené na sobě ? do výšky místo máš ?
@vojtisek2007

br_han
28. říj 2016

@salenas to mě právě taky napadlo, raději bez sušičky než bez pračky a sušičky 🙂, na sebe bych je dala, i když to budou dvě velká hebla, hlavně se dívám, že ty sušičky jsou jakoby rozměrově větší, teď jen vybrat ty správné kusy 🙂

salenas
29. říj 2016

@br_han prodavaji sety nebo si to od stejne znacky poskladas sama a mezi prackou a suskou je spesl dil, ktery je drzi

marta41
27. bře 2019

je to trochu vlhčí, ale jinak v pohodě