Pracujete na sobě? Na svých vlastnostech, kvalitách

bublina25
3. srp 2009

Ahoj holky,

jen jsem se chtela zeptat, zda na sobe pracujete 🙂.

Nemyslím tím, zda pouze pestujete své fyzické telo, ale zda nejak pracujete i na své dusi, na svých kvalitách, vlastnostech.

Pokud ano, zda to ocení i nekdo krome vás ...napríklad vase polovicka 🙂

Hezký den

jeudi
3. srp 2009

na dusi ne ale telo se snazim drzet dietu(nak mi to nejde ,uz se zase cpu)a ty se udrzujes dusevne??povidej..zajima me to

anatanka
3. srp 2009

Co jsem na MD, tak mi prijde, ze nejak zakrnuju, tak mam chut se do neceho pustit, ale zatim zustava jen u te chute. Jde o lenost a taky o ztizene podminky vzhledem k Mirince.

martinka79
3. srp 2009

já dietu nedržím a ani se nesnažím...bylo by to zbytečné. 😀 jinak duševně jéééééééééé já čtu tak to by se k tomu dalo přidat a občas si udělám nějaký kurz na rozšíření rozhledův profesi... jinak NIC. jsem na Dovolené ne? duševně mě rozvíjí možná tak děti.... 😉
jestli bublino nějak pracuješ ty..... a ocení to druzí tak šup sem s tím. jsem zvědavá jak se bublinko duševně rozvíjíš... nechám si ráda inspiraci.

majdula
3. srp 2009

Mno, ja se loni rozhodla udelat si, byt v pokrocilem veku, konecne doktorat. A muz me hodne podporoval, ba rekla bych, ze byl na me pysnej... takze minimalne on moji snahu ocenil a verim ze by ji ocenil i zamestnavatel.

Takze dusevne se na sobe makat da, ne ze ne. Staci cist, sebevzdelavat se, udelat si statnice z nejakyho jazyka a tak podobne...

(Ale byla to naivni predstava ze to zvladnu pri materske 😀 pred mesicem jsem to prerusila a hodlam stravit minimalne dva roky mentalnim krnenim a relaxaci...)

ygreen
3. srp 2009

já dostudovávám vysokou školu, za pár dní mám státnice a těším se až budu mít po a budu mít konečně čistou hlavu, ale znám se 😉 než nastoupím do práce, chci mít v ruce papíry na jazyky, chci si udělat Stanag 2 z Aj a Stanag alespoň 1 z Frániny. A hrozně ráda bych studovala tvůrčí psaní, ale literární akademie je soukromá a manža už mi nedovolí si platit soukromou školu, když by mi v zaměstnání nebyla co platná. Ale chci se v tvůrčím psaní vzdělávat sama. A jelikož chci ještě druhé dítko, tak mám ještě pár let. Navíc si přivydělávám tak, že píšu bakalářky a diplomky (nebo je opravuji, přepisuji, apod.) A díky drbárně na koníkovi a celkově internetu nemám vůbec pocit, že by mi zakrňoval mozek. Knihy čtu pořád, nepřestala jsem ani po klukově narození, na to si čas vždy najdu.

U mě je problém v péči o tělo 😝

sarkabrezen
3. srp 2009

ahoj holky, já jsem si myslela, že první půlrok - to nejmenší miminko bude nejhorší, tak jsem všechno odkládala až na pak... no a pak jsem zjistila, že ležící miminko je brnkačka a to nejhorší je teprve rok, dva... 😅 určitě víte, o čem mluvím 🙂

občas jsem doma pracovala, když bylo pro koho a když už nebylo, tak jsem se zcvokla úplně 😅 a přihlásila se na výšku... v září začínám 😎

různé kurzy jsou super, ale je to drahé jak sfiňa 😢 ale kvůli malé i tak obecně komunikaci jsem nás přihlásila s manžou aspoň na RaBR (Respektovat a být respektován manželů Kopřivových) a příští rok bych si chtěla udělat radost a vyrazit s kamarádkou na víkendový kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou.

martinka79
3. srp 2009

ovšem kurz ti pomáhá taktéž když už vzdělání máš..... 😀 a studium při dětech tak to mám za sebou..... 😝
MM právě konstatoval, že na mě náramně hrdý už jen když vidí slušně vychovanou slečnu doma u stolu.... 😅 t

kubaka
3. srp 2009

JA si zacala pred rokem na MD privydelavat a rozrostlo se to v docela trvaly byznys, jsem hrdým majitelem dvou uzitných vzoru, 😝 zamestnavam ctyri svadleny, takze dusevne rozhodne nekrnim. Musela jsem se stat odbornikem na latky, druhy dratu, manazerem, ucetnim, reklamnim strategem, nakupcim a porad vymyslim novy sortiment. Sijeme doplňky na kocarky. Takze vlastne diky druhemu synovi jsem se nasla a zjistila jsem, ze delat na sebe a byt vlastni pani s praci, kteoru si ridim sama, dokazu dobre a uspokojuje me to. Takže do medií a k novinárské praci se už nevrátím ani omylem.- me puvodni povolani...
Navic MM uspokojuje výrazný prirustek do rodinneho rozpoctu. Ale bacha - ze by mi nejak ulevil, nebo pomohl, to zase ne - jen se v praci chlubi, jak ma uspesnou zenu. Ale stejne mam vsechno na hrbu ja.

Pri prvnim synovi jsem nevedela co s casem a typicky jsem trpela nevyzitim, ted mam plne ruce a hlavu prace, ale pritom si maleho uzivam maximálne. Na konikovi si procvicim psani, abych nezapomnela a jsem naprosto dusevne saturovaná 😅

A taky mam problem v peci o telo - teda velky. A nevim, co s tim.

martinka79
3. srp 2009

kubaka tak to chce nějakou spolehlivou kámošku co tě vytáhne na masáž a dalších radovánek pro ženy+bazén a cvičení a protože s humorem jde všechno líp. 😉

berenika39
3. srp 2009

kubaka, neboj, jestli tělo bereš jako problém, tak na to zapomeň...jsi jaká jsi, sice to chápu, že drobné nedostatky nejsou zrovna k chlubení, ale prostě jsi to ty.máma, chytrá ženská, aktivní, máš zdravý děti. co víc?
tělo i duše jedno jsou....

já jsem se rozhodla, že na téhle mateřské, dva roky minimum, na sobě budu pilně pracovat - a to tím, že si odpočinu. dlouhý roky jsem hodně pracovala, vzdělávala se, dosáhla, co jsem chtěla...takže ted jsem na takovém "zaslouženém odpočinku" (jééé to vypadá jako důchod, no věk už bych měla 😀 😀 ). Jinak podnikám, ale kupodivu to jde i ted bez moj superaktivní účasti, takže pro sebe dělám, že nic nedělám 😀 😀

lenkabu
3. srp 2009

Já začala podnikat na MD,duševně se rozvíjím díky tomu,pořád se něco novýho učím,pracuju s lidma............a díky tomu zaostává péče o tělo, páč nestíhám posilku ani orientální tanec.

soanpe
3. srp 2009

kubaka
to chce ty masáže 😉

binki
4. srp 2009

v září mne čeká promoce magisterského studia
cestuju a učím se místní jazyky
dělám dekorace
píšu články
potkávám nové lidi
jednou za čas jdu na seminář nového tance

manžel je rád, že jsem dokončila studium, je rád, když dělám nové věci, asi proto, že jsem pak moc milá a příjemná 😀

martinka79
4. srp 2009

jak se žena zaměstná a najde si koníčka, dá chlapovi pokoj a nežvaní neustále o blbostech, protože jinak není vybouřená... 😀 spokojená žena spokojený muž a celá rodina.

sisstin
4. srp 2009

tak já se snažím nejvíce pracovat na výchově a celkově přístupu k synovi, snažím se pracovat na mém partnerském vztahu...hodně pracuju na svém vzhledu...na mentální zdokonalování nějak už není síla 😝

kubaka
4. srp 2009

soan - berenika, jo, chce to masáž a plavat. Chodila jsem na orientální tanec, ale už me to tu Aishy nebaví, je to jak spartakiáda 😢 a takny na keramiku, tam se vyžiji výtvarne, ale na telo to neni.
Bazén je dobrý nápad, musím si udelat systém a dokopat se.

To ne, že by mi vadilo nejake ovadle ňadro, 😀 ale spíš ty zdravotní problémy tela: ztuhlé zkrácené svaly, nejsem rozhýbaná, nemám fyzičku. Vzhled, vrásky neresím, na to jsem už dost stará, aby me to trapilo Hi hi hi.
Jak to bereniko delaš, že podnikáš, ale neangažuješ se?? Me sice šijou svadleny, ale všechno ostatní delám já...

berenika39
4. srp 2009

😀 😀 😀 tajemství.....před mateřskou se mi podařilo zapojit na moje místo - tak z 80% - mého bratrance, který je z oboru a přišel o práci. Náhoda. Jednak mu můžu věřit, jednak ví, co chci a pochopí, co mu řeknu. Zbytek - mzdy, dph,podklady k účetnictví a správu účtů si dělám sama, doma od pc, dneska to jde snadno....nemusím sedět v kanclu. A do práce zajedu i s pétou tak jednou za týden, dva, aspon se trochu poveselím prací a neblbnu. Mám běžný maloobchod a u toho občanské sdružení - sport - žádná věda, neřídím jadernou elektrárnu 😀 😀 😀 😀

Jianak abych nekecala, že se úplně válím, právě to co píšeš - zkrácené svaly, nulová fyzička, plandající podzadek a tak, mě donutilo si koupit kolo a obden večer, když dáme prcka spát, kolem osmé do devíti jezdím dvacku na kole. To je takový univerzální...dřív jsemběhala, jenže mám operovaný kotník a v ně šrouby a tyč 😀 😀 , takže běhat nemůžu 😝 😝

soanpe
4. srp 2009

kubaka
keramika? po tom toužím od dětství, vyzkoušet si to, ale nevím kde a s kým 😒
na orientální tance jsem chodila taky, ale mně se líbí spíš turecký a většinou se učí egyptský styl
konečně jsem překonala strach a vlezla na in line brusle a přežila jsem 😎 sice se mi svíraly půlky, ale pak to šlo

astrane
4. srp 2009

já se chci taky vzdělávat...nemám hotovou Vš a už ji ani dodělat nemůžu... 😖
jak to děláte,že něco děláte?čas by se ještě našel,ale co s dětma,když chlap je v práci a já nevím kdy přijde,babičky v nedohlednu.... 😒

berenika39
4. srp 2009

...já práci řeším s malým a kolo večer. taky žádná babička a manža se vrací kolem půl sedmé, ale od té doby je petas jenom jeho, jsou stastný oba. takže já připravím večeři, nakrmím prcka, a zmizím. oni si pohrajou, dokonale obrátěj byt vzhůru nohama, jak se perou v pěřinách a nakládaj hračky na tatrovku, vykoupou se a malej okamžitě usne. v devět jsem doma.

astrane
4. srp 2009

hm,tak já ještě válčím s tím,že on dítě ani nepřebalí...hrít si to jo,ale přebalit nikdy...takže až teď co jsme bez plín to můžeme nějak řešit...no aspoň nějakej kurz by to chtělo...aspon ˇsenaučit šít nebo účetnictví nebo tak....ale zase kde na to vzít,když peněz nezbývá....

kubaka
5. srp 2009

soanpe - keramiku pro dospělé dělají často v kulturních domem, my máme na sídlišti dva a do jednoho chodím. Zkus to tam. Na in line brusle se zase marně chystám já. Kolo mi ukradli ze sklepa, tak chci něco, co uskladním v bytě. Ale než na ně vlezu, tak mám pocit, že se musím rozhýbat, protože jinak si akorát něco natáhnu. V zimě jsem začala jezdit sama na jednodenní zájezd na hory, nakoupila si novou výbavu. První den byl ale šílený, bolelo mě celé tělo, pak se to zlepšovalo. Jezdím sama, chlapi jsou peciválové.

bereniko - tak to můžeš být zastupitelná.To máš dobrý. Já taky delegovala vše, co nutně nemusím dělat na jiné, ale vlastně mám výrobu a internetový prodej, takže všechny objednávky, komunikace i plnění nestandartních přání, které musím hlavně vymyslet a vyrobit, včetně balení, rozesílání ,dělám sama. A na tu poštu často posílám i Dana, takže si takhle přivydělá. Ale vlastně úroveň a kvalita služeb, komunikace a ochota udělat i nemožné, rychlost - tedy to, co dělá živnosti pověst, vlastně stojí na mé osobě 😒 Což je fajn na jednu stranu, jenže na druhou to se mnou stojí i padá. Ale baví mě to moc. Navíc to dobře uživí jen jednoho člověka a švadleny si pěkně přivydělají.
Sice je to teď náročné s malým, taky nemám žádné babičky, řeším to baby sittingem, ale až bude ve školce, budu to mít jako plný úvazek. Za půl roku mi končí MD. A to jsem si dělala starosti, kam se vrtnu, protože jsem se neměla kam vrátit a neměla jsem ponětí, co budu po MD dělat. Takže se to pěkně vyvrbilo samo 🙂

soanpe
5. srp 2009

kubaka
tak to je fajn,že se ti "tunning" kočárků takhle rozjel 🙂
já mám taky cukání, jít něco dělat.hlídání mám.chlap je taky částečně doma, ale zase si říkám, makala jsem fakt bez přestávky 8let na ŽL.Musela jsem svůj čas přizpůsobit nájemním smlouvám, takže veškerý svátky, volna atd.jsem musela být v práci 😝
dovolená s chlapem nepadala v potaz, protože aspon jeden z nás musel být k dispozici kvůli nákupu zboží, řešení reklamací 😝 😝 😝 atd.
stalo se mi, že paní mi přišla reklamovat zboží polité savem nebo nějakým jiným bělidlem.já jí t s vysvětlením neuznala a ještě měsíc mi s manželem chodili vyhrožovat 😖
takže na jednu stranu jsem ráda, že mám klid 😅

kubaka
5. srp 2009

soanpe - to se se nedivím, vím, jak dokáží někteří zákaznící vymýšlet neuvěřitelné věci. Takže s tím savem úplně rozumím.
Já vydržela takhle nečinně něco přes dva roky - celé těhotenství a až když bylo malému přes rok, mě začal svrbět mozek. Možná to na tebe ještě skočí. 😉

Ale dovolenou taky plánuju až mimo sezonu, koncem září a zase mám výhodu, že když stáhnu inzeráty, omezím příliv objednávek. Akorát v sezoně je to škoda. Čas šít na zakázku mám taky až večer, stříhat látka se s mrnětem co mi hned vleze na záda, když si kleknu na zem nedá a žádné výkendy nepěstuju - prostě podle práce.

mimochodem pro zasmání:
Taky jsem řešila fakt jednu úžasnou "reklamaci". Naštěstí mi ale nikdo nevyhrožoval... Paní mi psala, že sluneční clona moc necloní, pač skze ní děsně svítí dítěti do očí, ale zároveň jí vadilo, že přes ní vůbec na dítě nevidí, že ji musí zvedat. 😅 😅 Čímž je vlastně úplně špatná. NA tohle si teda ještě nikdo nestěžoval - měla jsem pocit, že argumentovat nelogičností stížnosti by bylo asi zbytečné, tak jsem jí raději vrátila peníze. měla jsem za tu dobu asi čtyři opravdické reklamace, ( 😵 ), takže tuhle blbost jsem raději uznala jako reklamaci, pač mi nějak vyschly argumenty 😀 😀 Výrobku nic nebylo, obratem šel dál . To je stížnost jako o mrzutém Trautenbergovi z Krkonošských pohádek: kyselo je moc kyselý a bramboračka je moc bramborová. 😅

binki
5. srp 2009

😀 kubaka - ta reklamace

takže nápad tě napadl náhodou nebo jsi nějak pátrala, co bys mohla dělat po md?

sisi.v
5. srp 2009

ahoj holky, já se před dvěma měsíci dopracovala k ing titulu a celý poslední rok, jsem si říkala, až to bude...to bude paráda, nebudu se muset nic učit, chodit na přednášky atd. a teď mám diplom doma a už jsem se přistihla, že kdybych tak ještě jeden 🙂...ale manžel se tedy netváří 😉, poslední půl rok před státnicemi byl náročnej.

jinak pracuju 2 dny v týdnu, hlídání řeším babysittingem, babička pracuje a druhá je moc daleko, čtu, to moc ráda. ale to tělo...to je bída - jsem líná, jako že jsem nikdy nebyla, tak teď jsem a mooooc, celý tělo povolený, záda ztuhlý, a vyřídí mě dvoje schody 😕

soanpe
5. srp 2009

kubaka, taky dobrý 😀
já si myslím, že Sofí dovrší 2let a půjdu aspoň pomáhat kamarádce do čajovny, nebo se vrhnu na tu keramiku a budu úspěšná 😅
ted se to zatím fakt nedá a hlavně si nedovedu představit,že by poznávala nový věci a já bych u toho nebyla.
např.dnes byla úplně u vytržení z kočky 🙂 přišla nám na zahradu a Sofí málem vylezla z cestovní postýlky,jen aby si na ní sáhla. 😀

kubaka
6. srp 2009

binki - shoda náhod, okolnost a nápad: koupila jsem kočár Moon, když bylo malému15 měsíců a nešel na něj přidělat slunečník. Narazila jsem na clonku, která ale neclonila a padala, tak jsem ji zgruntu vyřešila jinak a řekla si, že se třeba někomu taky bude hodit. Hodila inzerát na MMB a byla jsem během dne zavalená objednávkami. 😀
Mám pořád nějaké nápady,( jsem švadlenka samouk, ale tady jde spíš o to vymyslet než o složitost ušití), a v téhle oblasti se ukázaly životaschopné -takže pořád vymýšlím nové vychytávky na kočárky.
Trápila jsem se, co půjdu pak dělat a ono se to samo vyřešilo. 😵

Sissi. už pálí prsty a mozkové závity. Učení je návykové 😅 Fyzicky jsem na tom asi jako ty, ale podle fotek jsi štíhlá, krásná. To já bych potřebovala 8 kilo shodit a zpevnit se.

sonape - určitě není kam spěchat, fakt je nejkrásnější si užívat miminko a jeho objevování, - já práci tak brzo neplánovala. Vyplynulo samo. ...Náš Marián takhle žasnul nad morčetem, když začal lézt. Zkusím najít fotku a hodit ji do alba, taky to byla sranda je pozorovat - okukovali se zvědavě oba.

Soanpe, Berenika, sissi - jsme všechny z Prahy - co kdybychom si chodily trápit těla společně? Dokopeme se a namotivujeme. Takhle pravidelné plavání by nebylo špatné. Pokud by vám teda nevadilo vylézt z anonymity. Jen házím nápad... 😉 Stěžujeme si na to samé a jednotlivě máme problém...

astrane
6. srp 2009

hm...musím se sebou taky uzačít něco dělat-podám si v zimě přihlášku va výšku...dívala jsem se,že na přírodovědecké fakutě lze studovat jednooborově matematiku i dálkově...třeba mě vezmou 😀

tak na MU píšou,že mají takovej obor,na přírodovědě ne....ale je tam i něco bez přijímaček 😉 tak uvidíme...

sisi.v
6. srp 2009

kubaka - kdepak, to je foto před těhu 🙂, a stálo mě velkou náááámahu a hlad 😉, ale teď mi chybí ta vůle, však to znáte 🙂. odkud jste holky?