Pral někdo potah na kočárek Jané v pračce?

mildickova
9. srp 2009

Ahoj, mám prosbu...
jezdíme s Nomádem Jané, samozřejmě už v tomle věku malýho vypadá dost děsně ( jídlo, pískoviště atd. ), takže bych ho chtěla celý sundat a hodit do pračky na 30, ale mají na štítku pouze ruční praní, manžel mě od toho taky zrazuje aby jsme ho neponičily a nešlo to pak navlíknout zpátky 😒
Tak by mě zajímalo, jestli už to třeba někdo vyzkoušel a bez problémů ??
Díky moc, hezký den.

motylek
9. srp 2009

Pračky taky mají režim ručního praní. Já nemám Jané, ale kočár normálně peru. Na 30 a nic se s ním nestalo. Kukni do návodu, třeba taky máte ruční praní v pračce 😉

niki2
9. srp 2009

Taky nemam Jane, ale kocar normalne peru. Na 30 bez zdimani. Vypada pak jak novy 😉

pipisek
9. srp 2009

ahoj, já to prala vždycky v ruce ve vaně a fakt jsem dávala pozor, abych to moc nenamočila...dala jsem si do vany lavor a do něj teplou vodu s nějakým tekutým práškem (jen trochu, z DM jsem měla jejich značku,tekutý na tmavé prádlo) a používala jsem takovou tu mikroutěrku, tu jsem namočila a otírala a pak jsem si vodu vyměnila v lavoru za čistou a otřela to tak 2x a vždycky byl pěkně čistý.
Ve větším množství vody jsem prala nánožník a pak jsem ho dala párkrát otočit do pračky na ždímání na nejmenší otáčky a můžu říct, že se mi pak někde udělaly při schnutí fleky od pracího prostředku, asi jak to bylo hodně mokré a já se bála to hodně ždímat, takže jsem to pak čistila znova a opatrně jako vždycky předtím. Ale pračku s programem "ruční praní" mám až teď, jenže to už jezdíme v golfkách...takže to fakt vyzkoušené nemám.

lenycka
9. srp 2009

Mildickova, já mám Jané Slalom Pro a vše, co mi jde z kočáru sundat, to peru v pračce na 30 - boudičku, tašku, nánožník a takový ten podhlavník. Sedák ze sporťáku drhnu buď ve vaně nebo venku. Normálně mám vlažnou vodu s tekutým práškem a houbičku a jde to pěkně. Pak se to jen musí dobře omýt čistou vodou, aby nezůstaly fleky po prášku. Když je venku teplo, tak mi kočár uschne během jednoho dne, když ho peru doma, tak je to horší, to schne klidně 3 dny, jak se nacucá vodou. Ale barvy nepouští, to se bát nemusíš 😉

mikulka
9. srp 2009

Prala jsem potah s kočárku chicco v pračce na ruční praní na 30 a vypral se pěkně. Pratelný by měl být každý potah. 😉

anatanka
9. srp 2009

Jane jsem prala na 30 a bez ujmy.

kacka79
9. srp 2009

Ahojky, prala jsem jané asi 5 x v pračce na 30 + tekutý prášek a v pohodě, vždycky jsem si pak říkala jakej je hezkej 😉 Poprvé jsem to zkoušela růčo - jen tak ve vaně a to se nedá srovnat

mildickova
autor
10. srp 2009

díky moc všem za rady, mám na pračce také ruční praní tak to tam hodím na 30 a budu se těšit na nový kočár, tedy ne chvíli, že ano.... 🙂

kubaka
10. srp 2009

tyjo, to musím zkusit taky. Mám Verve, ten se dá celý stáhnout, ale neměla jsem odvahu - třeba by se mi srazil a zpátky bych ho nenarvala 😀 Řeším to ale ochranou vložkou ušitou na míru z MMB, igelitovou ochranou na madlo vlastní výroby, takže potah nijak moc netrpí, ale když říkáte do pračky a OK, tak to udělám 🙂 .

lennis
10. srp 2009

Měla jsem Nomada a teď mám slaloma, oba peru růčo tekutým práškem rozpuštěným ve vodě a jemným kartáčem, jde to super a lehce, brzy suchý, nemusím to celý sundávat, vysavačem vysaju (trubicí) spáry a dám na sluníčko uschnout, všechna špína hned sjede... 😉

sju.v
16. srp 2009

My máme Slalom a sporťák jsem prala poprvé nedávno. Ve vaně s tekutým práškem, pomocí kartáčku na ruce, pořádně vymáchat čistou vodou a menší věci jsem dala do pračky pouze chvilku vyždímat. Až jsem to věšela, tak jsem si všimla, že ta základní konstrukce (na které se sedí) se má čistit na sucho a nenamáčet. 😕 Tak jsem se modlila, ať je v pohodě a dopadlo to dobře, i když jsem ho pěkně ponořila do vodičky. Do pračky bych si netroufla ani na to ruční praní! Možná za můj strach může paní, která měla stejný kočár jak my (oranž-tyrkys) a měla ho šíííleně vybledlý. Nevím, ale jestli díky praní a nebo jí stál celé dny na sluníčku.. V každém případě si radši dám tu prácičku příště zase a vyperu ho ručně, ať mám jistotu. Vlastně ani nevím, jak bych tu sedací část rvala do pračky a taky to hrozně nasaje vodu, takže musí být zátěž té pračky hrozná. Radši si máknu, než riskovat opravu pračky. Ale jak už holky psaly, určitě dobře máchat, ať nezůstanou fleky a ždímání v pračce, taky doporučuju. Jen ne asi ten sedák a díl s igelitovým průhledem!:o) No a schnutí paráda, do večera byl suchý a to nebyly tropy! 😎