Praní bez žmolků. Jaké prací prostředky používat?

lucie.krajcarova
29. pro 2008

Holky, maminky, máte nějaké doporučení, jak se při praní vyhnout žmolkům?

skuli
29. pro 2008

Nemám.Ale kup si žmolkovač 😀

lenkabu
29. pro 2008

Kvalitní oblečení a žmolkovač.

lucie.krajcarova
autor
29. pro 2008

myslím, že žmolkovač není řešení... radši bych chtěla odhalit tu příčinu. tvoří se to praním, tak jsem myslela, že existuje nějaký lepší prací prostředek. nemám zkuš. třeba s Arielem nebo Persilem, dělají se žmolky i při nich?

paula
30. pro 2008

existuji specialni praci prostredky na svetry, nebo jemne latky - treba perwoll. Taky pomuze kdyz snizis otacky pracky, zdimat na co nejnizsi otacky...nebo prat v rukach?! 😉
fakt je ze kvalitni obleceni se zmolkuje min. 😉

lucie.krajcarova
autor
30. pro 2008

paula, díky za tipy 🙂

skuli
31. pro 2008

Svetry peru odjakživa ručně v šamponu na vlasy.A žádné žmolky na nich nemám.Prášek používám Ariel a nezdá se mi,že by bylo na prádle nějak moc žmolků.Spíše výjímečně na hadrech od Vietnamců.Když nějaké někde jsou,přejedu to žmolkovačem.

lenkabu
31. pro 2008

Používám persil a méně kvalitní oblečení žmolkuje i v něm. Na svetry mám v pračce šetrný program,ale časem taky žmolkují.

aponchie
31. pro 2008

peru to v Perwolu a na program vlna a nedela mi to,jen jeden svetrik ,ale to je hodne narocnej matros a asi sem to spatne oprala jednou,ten odzmolkovac budu muset koupit 😀

lucie.krajcarova
autor
2. led 2009

díky holky, ptám se zvlášť kvůli dětskému oblečení, které se pere poměrně často kvůli blinkání atd. Souhlasím s tím, že na žmolky může mít vliv i kvalita oblečení, což se tedy brzy prokáže. A dá se perwoll používat pro prádlo novorozenců a kojenců?

Lenkabu, jaký je ten šetrný program? Pereš v něm i dětské oblečení?

lucie.krajcarova
autor
15. led 2009

Nějaké nápady na praní?

zdeni1
15. led 2009

na barevné prádlo lze použít prášek z Eurony, je se speciální složkou, která zabraňuje žmolkování prádla. Ale určitě záleží i na kvalitě oblečení. Pak také tu složku má tekuté na černé a tmavé, na džíny, na vlnu a jemné prádlo, tekutý na barevné.

lucie.krajcarova
autor
17. led 2009

Zdeni, a kde se dá ten prášek koupit?

zdeni1
18. led 2009

Lucko, Eurona se kupuje pouze u registrovaných poradců. Já jí také prodávám.

kacka.va
19. led 2009

Podle mě taky záleží na kolik kdo pere a hlavně na kolik otáček ždímá

lucie.krajcarova
autor
26. bře 2009

Kačka, takže neždímat na 800 a víc otáček, to může mít taky vliv?

kacka.va
26. bře 2009

lucko, já myslím, že jo, už jsme doma měli i svetr, kde bylo napsané něco v tom smyslu, že ždímat na nejnižší otáčky. 800 otáček si myslím není zas tak hrozný, ale co jsem se bavila, tak někdo permanentně ždímá na 1000 nebo i víc 1600 otáček, aby prádlo bylo dřív suché.

lucie.krajcarova
autor
13. kvě 2009

kačka, tak to je fajn, naše pračka víc než 800 otáček neumí, tak snad se tím prádlo tolik neničí.