Práva otcov. Sú vôbec nejaké?

sonja3k
12. led 2009

syn sa staral od 4 mesiacov o dcéru,jej matka sa jej dobrovoľne vzdala,potom ju chcela spať,ked mala 30mesiacov,súd jej ju dal,lebo je vraj matka.Otec teraz nevie nič o dcére ani ju nevidel od 14.11.2008.Je to spravodlivé,Prešiel s nou v podstate to najhoršie obdobie,v noci nespal,učil ju chodit,hovorit... a potom mu ju vezmú a nedovolia mu ju vídat.Toto je spravodlivost podla zákona,lebo vraj matka je matka,ale toto nie je matka,nevidela jej prvé kroky,nepočula prvé slovo,lebo nemala záujem a zrazu má.Ide jej len o to,aby ublížila otcovi,ale že ubližuje vlastnej dcére jej nedochádza.

mataharyy
23. říj 2011

@irriss Však to že máš jiný názor než já neznamená že ho nemůžeš prezentovat, já vám ten názor neberu, pouze ze životních zkušeností mám ten názor jinej, v konečném důsledku je to stejně jedno, protože ať tady budeme psát cokoliv, svět za oknem to nijak nenapraví, neudělá lepším a chleba nám to taky nekoupí. Je to pouze zpestření dne 😉 a vyjádření vlastního názoru

irriss
23. říj 2011

@mataharyy
kdyz se nad tim zamyslis, zjistis, ze mame sice jiny nazor, ale jdeme spolecnym smerem😉

a jak uz napsala @sisaha..vzdyt i ja Te mam rada.. 🙂
Preji pekny den, nebo mne "prestanou mit radi" me hladove deti 😉

sisaha
23. říj 2011

@mataharyy v niektorych veciach mas pravdu, len kazdy jeden pripad je iny..Mozno teraz prezentujes, ze aj po rozchode bude otec na vysokej priecke, ale realita moze byt uplne ina, podla toho co vsetko sa medzi vami moze stat, co ti ublizi a co ta naopak posilni.. 😉

mataharyy
23. říj 2011

@sisaha Já to právě vidím tak že odhlédnout od toho co ublíží mě, případně otci, jde o děti, takže osobní nevraživost mezi rodiči by měla jít stranou a měli by řešit pouze zájem dítěte. Opět zdůrazňuji že nepočítám případy kdy je jeden z rodičů tyran...
@irriss ano v konečném důsledku by jsme se všichni rádi dopracovali ke šťastnému dítěti 😵
Loučím se, jdem na procházku, tančit mezi kapkama deště 😎

sisaha
23. říj 2011

@mataharyy dobre píšeš - nevraživost mezi rodiči by měla jít stranou a měli by řešit pouze zájem dítěte. Stále je tam to slovo BY Lenze v prípade rozchodu to tak vela krat nie je... Aj u nás prší...tak pekný den 😉

anngee
23. říj 2011

v diskusii sa vyjadruje svoj názor k veci, mali by sa dať návrhy riešenia a zhodnotiť výsledky, k akým sme sa dopracovali...aby teda bola konštruktívna...nestranne ak môžem poviem, že najviac sa mi pozdávajú riešenia mataharry, práve preto, že MÁ NIEČO ODŽITÉ...zažila to bezprostredne na svojej koži, svojou psychikou a srdcom ako dieťa...na základe týchto skúseností chráni svoje deti, ale aj seba a aj otca svojho dieťaťa a vlastne celú rodinu...jej riešenia sú zrelé a predvídavé a umožňujú každému slobodnú voľbu ale s tým, že sa musia dodržiavať aj povinnosti a zodpovedne k nim musí každý pristúpiť...používa v rodine komunikáciu a ona sama má veci pod kontrolou, určite nie je typ ženy, ktorá sa celá obetuje, ako tá, čo má neskutočne dobré srdce, ale nevie riadiť situácie, alebo vlastne chlapa...lebo medzi nami babami, chlapi sú fajn, ale netreba očakávať, že rodinné veci vedia, treba im jasne a presne povedať, ako to treba robiť...vtedy to berú, lebo tak to chodí medzi chlapmi(v každom športe sú presne dané jasné pravidlá) a vtedy aj veci v rodine fungujú...a fungujú tak aj po rozvode...a aj to si mataharry uvedomuje...a ak je aj chlap podvodník, sukničkár či manipulátor, treba s ním len jednoducho a priamo a tvrdo...tomu on rozumie...určiť si podmienky, dohodnúť sa na kompromise a trvať na dodržiavaní...v porozvodovom čase je každý a aj muž emotívne zranený a nerozumie , prečo sa žena odrazu chová inak ako celý čas, čo ju poznal...možno si preto myslí, že je to z jej strany vychcanosť, či manipulácia a môj záver...aj otec má svoje práva a má si ich obhájiť, ale nezabúdať pri tom aj na svoje povinnosti, a práva iných

sisaha
23. říj 2011

@anngee mataharry si moze uvedomovat vela veci...ja si ich uvedomujem rovnako, len dovody pre ktore sa dve strany rozchadzaju sa vacsinou prenasaju na dieta... a vtedy aj vopred dohodnuta komunikacia meni pravidla...a ako som uz napr. pisala, ja som sa so svojim ex rozisla v dobrom. 2 roky fungovali nase dohodnute pravidla...potom stretol svoju terajsiu a pravidla su v cudu..takze chlapi su velmi lahko manipulovatelnými zo strany zien.. a velmi oplyvnitelnymi tymito zenami... Takze jedna vec je ako to chceme mat a druha vec ako to naozaj bude a je..

lypka
23. říj 2011

@barilak nie ste sám s takým problémom môj brat je na tom podobne, len oni majú tri deti. jeho drahá o syna nemá záujem tak je zverený jemu a dievčatá jej lenže najmladšia sa jej bojí a od januára žije s bratom, takže návštevy sociálky a policajtov majú na dennodennom poriadku, uvidíme kam to až zajde a čo sa podarí vybojovať lebo ženské slzy sú viac ako pravda a slová detí...

anngee
23. říj 2011

@sisaha ja ťa chápem, tvoj život nebol či nie je jednoduchý...žiješ pre deti a tvoje deti sú s tebou šťastné...ja tomu verím, lebo to cítim z tvojich príspevkov...si silná a osudu sa nepoddáš...no chlapi sú chlapi a sú a vždy budú iní ako ženy...ich myslenie je iné...chybu robia ženy, ktoré ich ako iných neakceptujú...berme ich ako iných a profitujme z toho...v športe sa pravidlá NIKDY! nemenia...preto ich ani chlapi nemenia...ale vždy ich OBCHÁDZAJÚ!...takže ak muž nedodržiava pravidlá, treba mu znovu tvrdo a jasne pravidlá pripomenúť, poprípade pohroziť trestom za nerešpektovanie (ako ked idú hokejisti na trestnú lavicu za nepovolené správanie)...tomu oni rozumejú...my ženy robíme chybu (a za to sa neobviňujme, ale poučme, chyby robí predsa každý aj niekoľkokrát denne), že OČAKÁVAME, že muž bude konať tak, ako si myslíme, že by mal ( veď však už je dospelý, zrelý, veď je či nie je to morálne a pod)...ale fakt je že NEBUDE! ak na tom nebudeme trvať...a sama píšeš, že chlap je manipulovateľný...no zbytočne ho bude niekto nahovárať na ľade, aby hral vysokou hokejkou, že sa mu nič nestane, keď mu rozhodca vždy ukáže, že za vysokú hokejku je bez ľútosti trest

sisaha
23. říj 2011

@anngee mylis sa, nemam tazky zivot a ani som ho nemala. Ja dospelemu chlapovi nebudem pripominat pravidla hry...On ich obisiel, zmenil. Ja nie som jeho matka, aby som mu nieco pripominala. To, že sa niecoho dobrovolne vzda je iba jeho problem. On nakoniec na to doplati...nie ja... 😉.

filipal
23. říj 2011

@anngee prepac, ale strasne teoretizujes. chlapi pravidla obchadzaju.....to je akoze co?

anngee
23. říj 2011

správne, nepoznám všetky fakty, preto ani nemôžem viac, než len teoreticky vyjadriť svoj názor...len v globále hovorím že ak žena vie, ako chce aby sa veci vyvíjali, má to dať jasne najavo a trvať na tom (aj ked chlap samozrejme nechce, robí prieky, mŕtveho chrobáka či manipuluje)...tie, čo čakajú, že sa muž sám dovtípi, sa sklamú (ak je pre muža niečo dobré, prečo by to menil?)...aj tie, čo si myslia, že mužovi časom napr. po rozvode docvakne, sa tiež mýlia...muži sa neotáčajú...idú za novými cieľmi (napríklad za novou partnerkou, či aj rodinou)...dôkazov na to dalo mnoho žien tu na fóre...no a ako myslím, že obchádzajú pravidlá?...jednoducho ako sa dá...uvediem príklad úplne od veci, aby som sa nikoho nedotkla...chlapík sedí na obede s kolegyňou a posťažuje sa, že by mal zhodiť, ale nedarí sa mu ...kolegyňa v dobrej snahe hovorí o zdravom stravovaní, pohybe a vynechaní sladkostí....potom si odskočí na wc a všimne si, ako sa muž lačne díva na stolík so zákuskami...hned ho upozorní, aby si z toho stolíka neopovážil niečo objednať...ked sa vráti, chlapík vyjedá zmrzlinu...zareaguje nevinne, že však tá zmrzlina na tom stolíku nebola...ak si dobre všimneme, zakázaný bol stolík, nie sladkosti...pre nás ženy je toto nepochopiteľné, možno z nášho pohľadu detinské..ak muži obchádzajú pravidlá, absolútne to neznamená, že ich neuznávajú...naopak, celý ich svet je založený na pravidlách, a oni to uznávajú...preto ich len obchádzajú, ked s nimi nesúhlasia...čo iného je výhovorka mužov pri nevere, že však o nič nešlo, bolo to len telesné?....to je môj pohľad na vec ked prispievam do diskusie...

filipal
23. říj 2011

@anngee pacila sa mi tvoja rada, dievcine, co isla slepo do Prahy za tym chrapunom....(zabudla som ako sa ta tema vola)
tu sme sa trochu zamotali do vlastnych zivotnych skusenosti a odvodzujeme z toho co je spravne....
a ci sa na Slovensku respektuju prava otcov. co myslis, respektuju?

filipal
23. říj 2011

@irriss je to v Italii ine? ake tam maju postavenie matky a ake otcovia? a teraz nemyslim len zo zakona, ale aka je verejna mienka? kde zije najcastejsie dieta po rozvode?

anngee
23. říj 2011

@filipal ak sa pýtaš konkrétne mňa, ja neviem, či sa rešpektujú práva otcov...u nás dieťa patrí k matke...myslím, že kolízne opatrovníčky sa prikláňajú dať dieťa matke zo skúseností...myslím, že muži vedia o dieťa bojovať na súdoch, vedia argumentovať a aj si pozháňať dôkazy a aj svedkov...ale skôr im ide o to ublížiť bývalej partnerke...časom ich záujem o dieťa vyprchá...o tom tu tiež písali baby zo skúseností...a najväčší dôkaz o tom, že veľké množstvo otcov nemá až taký vzťah k vlastným deťom je to, ako muži nechcú platiť výživné, zatajujú príjem, znižujú určenú výšku či vôbec neplatia...sudkyne na súdoch zo skúseností vedia, že matky sa o svoje deti postarajú vždy( výnimky len potvrdzujú pravidlo)...skoro každá rozvedená matka má druhú prácu, druhý príjem aj za chlapa, aby deti uživila...tieto ženy žijú len pre deti, dajú im zo seba to najlepšie...koľko je mužov, čo by sa takto obetovali?...u nás muž rozvodom získa slobodu, spústu času, financie, nové ženy do svojho života...nič ho neobmedzuje...žena je k deťom pripútaná a zodpovedne sa so situáciou popasuje...aj ja poznám úžasného otecka, čo za dieťa bojoval 3 roky a teraz sú spolu šťastní...no práve to, že to nevzdal je dôkaz, že to myslel vážne s dieťaťom a nie proti bývalej partnerke...a poznám aj otca čo sám vychováva 4 deti, lebo manželka bola alkoholička...ten chlap žije od výplaty k výplate, obezita u neho nehrozí, ale stálu priateľku nemá a ani kariéru nespravil...a zas len táto výnimka potvrdzuje pravidlo...ženy sa o deti chcú postarať zodpovednejšie...a zas zopakujem, ak žena vie jasne povedať čo treba, prinúti aj chlapa plniť si povinnosti...no práve s tým mali tie rozvedené problém...preto ich chránia kolízne opatrovníčky

filipal
23. říj 2011

@anngee ano tak som to myslela, ze ake mas osobne skusenosti ty, lebo si pisala, ze si ucitelka mš, takze urcite si poznala vela pripadov....
mali sme tu taky rozpor, ze ci su u nas zakony spravodlive voci poziadavkam otcov. mozno ani nie zakony a ich vymozitelnost, ale aka je prax.
v podstate si potvrdila to, ze zalezi od pripadu k pripadu. neda sa pausalizovat, ale kedze sme zeny, mame v tejto diskusii viacere pochopenie pre problemy zien, lebo sme tie situacie prezili.....snad aj z nejakej spolupatricnosti.
niektore zase hneva nespravodlivost voci otcom.
ja uznavam, ze muz ma po rozvode omnoho mensie sance, ze bude dieta do starostlivosti pridelene jemu.

mataharyy
24. říj 2011

No tak jsem se tu (více, méně) dohodli na tom, že jsou otcové (a já jich chvála bohu znám víc, než těch, co na děti kašlou, ale i takové poznám) kteří mají opravdu zájem o děti a ne o to dělat napriek. A tací otcové to opravdu mají u soudu x krát složitější (až nemožné) aby měli děti ve výhradní péči, protože musí dokazovat kde co, narozdíl od matky, které nemusí dokázat nic. Nikdy nezapomenu co řekl právník mému otci "A proč neudáte svou ženu, za to že vám neplatí (při střídavé péči) výživné?" na to mu otec odpověděl že přece nemůže nechat zavřít matku svejch dětí a to hlavně kvůli dětem a právník naprosto s klidem řekl "No jo, ale u soudu vahrává ten kdo přiveze větší kolečko hnoje..." Nechť si z toho každý vezme co potřebuje 😉
Ale jinak jsme se tu sešli vlastně na tom samém, jen každá jinýma cestama 😎
Ještě k těm pravidlům, tak úplně jsem to nemyslela, i když je to podnět k úvaze, myslela jsem to spíš tak že pokud žena x let jede na 100% přes den se stará o děti, učí je, doma má naklizeno, když přijde manžel má teplou večeři o třech chodech a večer se ještě nahodí do prádélka a stane se z ní postelová dračice, tak po určité době, kdy dojde poslední zásoba energie a začne to být něco na úkor něčeho (například zaobstarané děti, na úkor plného dřezu nádobí atp.) tak chlap po těch letech/měsících asi nebude chápat co se děje, když do teď to fungovalo, do hlav nám nevidí, tak si udělá svůj závěr a začne (dejme tomu) nějakou tu 100% zase hledat, jenže pak je opravdu otazné kde je chyba... Proto si myslím že fungující vztah samozřejmě má určitá pravidla a každý člen má své povinnosti, ale pokud se mi (nebo jinému členu rodiny) něco nezdá, tak to musím říct a ne čekat že se někdo sám domyslí. To je jako čekat že pubertální dítě napadne že by mohlo samo od sebe vynést koš (například). Chlap taky nejdřív řekne že se mu něco nelíbí (ne vždy zrovna s citem), například přijde domu a řekne "tady je bordel", ale řekne to, ne hned utíká najít milenku co má doma naklizeno 😉 Opravdu je podle mého dobrých 95% v komunikaci a pokud ta vázne, tak se k tomu jen nabalují další a další potíže a rozvod je na světě. Jistě zase záleží na tom zda je komunikace možná, jsou lidé, kteří jiný jak vlastní pohled nevidí a ani nemají snahu vidět, ale to většinou bývají ty vyhraněné situace kdy převládá nadřazenost (tedy určitý druh týrání) jednoho z partnerů a chraň bůh, jak ten druhej se ozve...

anngee
24. říj 2011

@sisaha ...myslela som to tak, že na tvojich pleciach bolo dosť starostí...ale ospravedlňujem sa...naozaj nič o tebe neviem

sisaha
24. říj 2011

@anngee zalezi co je myslene pod dost starosti, ale ak myslis bezne starosti tykajuce sa fungovania rodiny, tak ano, ale tak funguju zeny bezne. 😉

majka1987
15. pro 2011

@irriss Potrebovala som vedieť ako dlho a koľko moču treba odobrať. Hľadala som túto informáciu v tých témach, ale som ju tam bohužial nenašla, tak som si dovolila spýtať sa.

majka1987
15. pro 2011

@irriss prepáááááč, to som reagovala na inú tému 😀

irriss
15. pro 2011

@majka1987 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

No vzhledem k teme, zrejme tady by se melo odebirat a rozebirat neco jineho, nez "moc".. 😀 😀 😀 😔 😔 😔

elizabet18
3. srp 2012

ahojte cakam babetko moj byvali partner zapiera ocovstvo. Po narodený dietata ma nejake prava na neho? poradte mi dakujem

ria80
4. srp 2012

@elizabet18 Ahoj, jestli zapírá otcovství a nebude v rodném listě dítěte, pak nemá žádná práva, ale ani povinnosti, nemůžeš po něm žádat alimenty. Radím ti, to tak nechat. Jestli on sám nemá o otcovství zájem, asi by z něj žádný dobrý otec nebyl, ale měl by práva a když by se naštval, že chceš po něm peníze, mohl by je začít vymáhat.