Práva otcov. Sú vôbec nejaké?

sonja3k
12. led 2009

syn sa staral od 4 mesiacov o dcéru,jej matka sa jej dobrovoľne vzdala,potom ju chcela spať,ked mala 30mesiacov,súd jej ju dal,lebo je vraj matka.Otec teraz nevie nič o dcére ani ju nevidel od 14.11.2008.Je to spravodlivé,Prešiel s nou v podstate to najhoršie obdobie,v noci nespal,učil ju chodit,hovorit... a potom mu ju vezmú a nedovolia mu ju vídat.Toto je spravodlivost podla zákona,lebo vraj matka je matka,ale toto nie je matka,nevidela jej prvé kroky,nepočula prvé slovo,lebo nemala záujem a zrazu má.Ide jej len o to,aby ublížila otcovi,ale že ubližuje vlastnej dcére jej nedochádza.

skybaby
12. led 2009

sonja da sa to riesit jedine sudnou cestou a ziadat aby malu zverili otcovi alebo aby upravili styk a umoznili otcovi sa s nou stretavat a ak tomu bude matka branit, moze malu ziskat do starostlivosti on. drzim palce

sonja3k
autor
12. led 2009

ďakujem za podporu,už sme to dali na súd,ale oni majú čas,dnes dala "matka" návrh na socialke,že malú može vidiet na 1/2hod. raz za dva týždne,lebo malá ho nechce vidiet.Dvojročné dieta?čo bolo silno citovo naviazané na svojho otca a nechcelo íst ani k "matke"?tomu neverím

kveta
12. led 2009

Prečo sa vzdala dcéry? Súd to nezobral do úvahy, že sa vzdala dcéry? Bol prizvaný znalec z odboru psychológia? Na základe čoho súd rozhodol, že otec nesmie vídať svoje dieťa?

dnada
12. led 2009

sonja - i se soudem je to těžké ... bohužel většina soudců svěří dítě do péče matce,ať je jakákoliv☹ museli byste dokázat,že o dítě nejevila zájem a že neni schopná se o dítě postarat,pak by ho svěřili otci... držím palce,ať vám to dobře dopadne a můžete malou vídat co nejčastěji nebo aby ji dostal tvůj syn do péče.

Je vždy nefér vůči dětem když si je rodiče přetahují jako plyšáka ☹ ☹ ☹

mery.maja
12. led 2009

Sonja to ze ho mala mozno"nechce vidiet" je len z toho dovodu ze ju to "matka"tak naucila.Je to mozno zvlastne ale aj dvojrocne dieta ked mu niekto denodenne hovori nieco zle na niekoho ono same sa to nauci.Hovorim z vlastnej skusenosti ,moj manzel ma teraz uz skoro 4 rocneho syna a bývalo to takto podobne.Trvalo to nesmierne dlho ale podarilo sa nam byt teraz uz z malym pravidelne si ho bravame kedze to vtedy zo strany matky tiez nebolo dovolovane a neskutocne vela krat sme museli volat policajtov nato aby sme maleho aspon videli.
Ucila ho vulgarne nadavat a to mal vtedy len dva roky a uz vedel take slova ktore ja teraz ako dospela nevypustím z ust.Vsetko to je len na trpezlivosti a vysvetlovaní tomu dietatu co je a co nieje spravne a ono nato casom pride aj samo.
Ja viem v slovenskom sudnictve je to tak matka je matka a ma pravo aj po tom co sa vzda dietata po urcitom case si znovu narokovat na jeho vychovu.
Drzim palce aby ste to zvladli a poviem pravdu ze nam velmi pomohol pravnik,bolo to dost mastne 😒 ale co clovek neurobi pre spravnu vec.

sonja3k
autor
12. led 2009

Ďakujem,vzdala sa jej na prvom pojednávaní,psychologička doporučila aby malá ostala u otca,ale všetko záležalo od kolíznej opatrovateľky,ktorá bola voči nám zaujatá od začiatku,komunikovala len s "matkou",synovi povedala,že otec sa nemá starať o dieta,ale má zarábat,keď sme sa jej boli na to všetko spýtat,lebo sudca rozhodol na základe jej doporučenia,všetko poprela,povedala,že ona nič také nedoporučila,že si to sudca všetko vymyslel.Na odvolacom súde to vyzeralo,že nám malú nechajú,ale "matka" začala strašne plakat,a tým sa všetko pre nás skončilo.Ona je totiž velmi dobrá herečka,vie kde čo povedat,kedy sa rozplakat.

sonja3k
autor
12. led 2009

Len je to strašné,celá naša rodina trpí,strašne to bolí,už nevieme čo robit dalej,už to vysielal tv JOJ,písal o tom Nový čas,nič nepomáha

mery.maja
12. led 2009

Sonja a mate pravnika??lebo taketo pripady aj ked je clovek vyrecný predsa len pravnik je pravnik a ako hovorim nam velmi pomohol a dokaze sa viac v tom obracat ako bezny clovek,rychlejsie reagovat,davat lepsie otazky,argumenty....

prasiatko30
12. led 2009

v spanielsku uz bolo zopar rozsudkov v prospech otca z takeho dovodu ze matka proste "znepriatelila" alebo lepsie povedane znemoznila normalny vztah dietata s otcom - dokonca v jednom pripade mu ich zverili na nejaky polrok do vylucnej opatery - trochu kontroverzne lebo tie dievcata sa tvrdo branili co i len vstupit do domu ich tety z otcovej strany - najprv tam malo byt nejake obdobie na aklimatizaciu- 😒
niektore zeny su fakt na nervy a co je najsmutnejsie je to ze vacsinou su to tie matky ktore nemaju dovod - chlap ako otec nezlyhal 🙄 😠

geminis
12. led 2009

sonja3k,
přečetla jsem si Váš příběh a je mi moc smutno z toho, co Vás potkalo.
Považuji to za obrovskou nespravedlnost.
Taky si myslím, že by bylo nejlepší obrátit se na nějakého právníka. Už z důvodů, jaké uvádí mery.maja.
Už proto, že není možné, aby Vašemu synovi bránila ve styku s dcerou. Na základě čeho? Jejího tvrzení, že ho holčička nechce vidět?
To nevzal nikdo v potaz její rozhodnutí na tom prvním pojednání? Uvedla důvody, proč se jí vzdává a teď důvody, proč tak najednou otočila.
Moc Vám i celé rodině držím pěstičky. Vaše snacha prohrála morálně. Je to tak, jak píšete, nevstávala k ní v noci, neviděla její první krůček, úsměv, neslyšela první slůvko. To Vašemu synovi nikdo nevezme.
Hlavně, že se stále všichni ohání tím, že se musí jednat v zájmu dítěte. Tohle je k pláči.
Držte se a dejte vědět, jak se to vyvíjí...ten soud.

sonja3k
autor
12. led 2009

Právnikov sme mali dvoch,ale nestály za nič,len ťahali z nás peniaze,nič nerobili,nedali jej na súde žiadnu otázku,nič,nekomunikovali s nami,no proste otras,syn teraz založil stránku,ak sa na ňu pozriete najdete tam viac,je tam aj článok z Nového času,video z tv JOJ a iné veci o tomto prípade.www.dukelc.sk,kliknite ak chcete sa zaregistrujte,ale to nie je podmienka,dá sa pozriet aj tak.Velmi dakujem,že ste s nami-pomáha to

sonja3k
autor
13. led 2009

Ak chcete vidieť moju vnučku o ktorú som prišla jej foto aj videá na stránke www.dukelc.sk

geminis
13. led 2009

sonji,
věřte a doufejte, že není všem dnům konec a že jste o malou ještě nepřišla!!!
Držím pěstičky.

geminis
13. led 2009

Už jsem tu stránku zkoušela dvakrát, ale nic jsem nenašla a ještě to vždy chtělo registraci. Fotky žádné.

sonja3k
autor
14. led 2009

skús cez google,možno ti to naskočí

geminis
16. led 2009

sonji, mě to naskočilo, ale na té stránce nic není (fotky, video), nic tam nemohu najít, žádný odkaz, a vždy to chce registraci, aby mě to někam dál pustilo.

sonja3k
autor
16. led 2009

ahoj,tak sa zaregistruj,je to zadarmo,len vyplníš meno,heslo a prihlásiš sa malo by ti to potom fungovat,zatial to fungovalo,ale pozeranie videí a foto zaleží aj od toho aký maš počítač,

ondro.t
7. říj 2009

mmm je zaujimave čitat vaše nazory niečo pravda je ale niektore dievčatka čo su tu si pekne ... do hubyčky.....Ja mam tiež dieta moja manželka sem tiež chodi takže si sem tam pri nej prečitam čo sa tu deje.... Jednu osobku tu poznam a ta tu pekne okydava tu vam rozprava a pane bože radi jedno ale v skutočnosti robi opak a niči rodinu niekomu druhemu a vobec na to nema pravo.... Je nam z nej zle a ked si tu čitame čo tu trepe a vy jej davate za pravdu tak to je non sens... Ja viem že ked sa nepoznate všetky osobne a fakt dobre tak je to tažko lebo každy sa tu snaži byt naj no ked poznate osobne a dobre fuu a potom si tu taketo niečo prečitate ako sa tu zalieča tak to je sila ... Možno je to tym že ich manželstvo nie je až take ukažkove ako sa tu hra ale za to nemusi svoje komplexy riešit ohovaranim niekoho kto si to nezaslužo namiesto toho by mala ešte podakovat a ked tak radšej sa nestarat ked na to nema pravo. Dufam že si to tu prečita a spozna sa a nech sa uvedomi lebo človek sa snaži ale ked ma niekto v hlavičke blok tak to asi nijako nepojde čo ma mrzi... aj ked deva vizera možno ako že ja stelesnene dobro ale vnutro ma uplne že zleee............... Ja by som bol rad len aby sa tu na fore zučastnovali osoby ktore to myslia važne a uprimne lebo aj žena si mysli že si piše iba s takymi ale ked sme tu natrafili na tuto dievčinu tak sme a hlavne ona začala pochybovat.....viete manželka ked som v praci je rada že si može s niekym pokecat aspon takto ale chce to naozaj uprimnost a o tom by to tu malo byt a nie opak.... aj ked tu polovina nema foto a ani my myslim že to nie je problem ked pišete pravdu..radšej nebudem mat foto ale som uprimny ako davat si fotky a byt falošny jak .... aj by som sem napisal ten jej nick ale ja myslim že ona na to pride aj sama a vy by ste boli dost prekvapene a keby vam poviem všetko myslim že komunikacia s tou osobou by bola na bode 0.... ja viem že mi verit nemusite no vidim do toho viac ako vy všetky... ak by ste mali zaujem a chceli sa spytat napr.o koho ide možno vam to prezradim ale nie takto na fore....

lenkatakacs
31. říj 2009

Volám sa Lenka mám26 rokov v januári 2009 som opustila svojho psychopatického druha jednoducho som utiekla .Po tom ako sa situácia ukľudnila sme spolu komunikovali a dohodli ,že si dcérku zoberie na týždeň verila som ,že to myslí aspoň tak dobre ako ja: nechcela som žiadne súdy ani výživné vôbec nič len sa dohodnúˇˇt ako normálni dospelí ľudia .do dnes som dcérku nevidela jednoducho mi bránia/on a jeho rodičia), mám všetky možné papiere zo súdu, ten sa prikláňa na moju stranu .Ale najhoršie na tom je ,že dcérka so mnou už 3 týždne odmieta hovoriˇˇt neviem čím to je .Telefonický kontakt bol jediný prostriedok ako som mohla s ňou rozpávaˇˇt a počuˇˇt jej sladučký hlas .Je to tým ,že už neovláda slovenský jazyk ??alebo ma nenávidí??,alebo sa hnevá:???poradte

ria80
31. říj 2009

Ahoj,to je strašný.Pak se někdo diví,že jsou matky při styku dětí s jejich otci opatrné.
Jak dlouho už jsi malou neviděla?A kolik je malé roků?
Tady těžko radit.Už proběhly nějaké soudy a máš nějaký rozsudek?Jestli ano,tak vymáhej vykonání rozsudku.A jestli ne,je to těžký.Zkoušelas žádost o předběžné opatření?

lenkatakacs
1. lis 2009

ria80 ahoj ďakujem ,že reaguješ nevidela som Simonku od februára Predbežné opatrenie mám odsúhlasené už aj Krajským súdom platné je od marca 09 dokonca mám platný výkon rozhodnutia najprv ex dostal pokutu a teraz mu hrozí ,že mu malú zoberú aj polícia sa tým zaoberá a budú to riešiť ako marenie úradného rozhodnutia čím mu hrozí väzenie 1-3 roky .To by ani nič nebolo len dcérka sa so mnou nechce zhovárať má 4 roky a zjavne sa ma bojí alebo nenávidí???ja neviem som zúfalá moc ju milujem a každá noc je pre mňa ako nočná mora .20 novembra privediem na svet dcérku .a to ma drží nad vodou som konečne šťastná mám milujúceho manžela a ten ma nesmierne podporuje, dcéku miluje a bojuje so mnou ako sa len dá.Ale k úplnému šťastiu ,aby sme boli všetci spolu je ešte dlhá cesta .Bojím sa hlavne toho ak to všetko víde a budeme konečne spolu či jej tým vlastne neublížim počula som jej reakcie keď som s ňou chcela hovoriť ,dostala amok skoro plakala ,že sa s ňou chcem rozprávaŤ nechcela ma ani počuť.Ona mi totiž asi ani nerozumie žije na juhu a viac menej rozpráva maďarsky a ja zasa maďarčinu neovládam .a chcela som zistiť či je moja dcérka zmanipulovaná alebo to bude trvalé ???

lenkatakacs
7. lis 2009

Poradí niekto?

barilak
16. říj 2011

@sonja3k Ahojte!Na slovensku súdnou cestou dosiahnuť pravdy?!Tu sa prikláňajú k tomu kto vie lepšie klamať a predvádzať sa,a nebodaj keď je to sympatická mladá žienka a má pekný ,milí nevinný úsmev,nemáte šancu!Dal som moju bývalú na súd lebo mi neumožňovala stretávať sa zo synom!Prosil som ich o pomoc,aby som sním mohol udržiavať kontakt,aby na mňa malý nezabudol a na moju dcérku ktorú mám z prvého manželstva!...Dneska sa mi už ani nechce žiť,síce rozhodnutie ešte nepadlo ,ale už teraz je zo mňa agresívni otec, klamár ,alkoholik a bitkár čo nemyslí na nič iné okrem chlastu a kuriev a dokonca aj neplatič alimentov!Nikto sa ma nespýtal čo kde a ako bolo,stačilo že ona raz zabékala že vraj som ju chcel zabiť, a koniec !Už sa so mnou bavili ako s nejakým trestancom!Bolo mi pripomenuté aj to že keď chcú ,môžu mi zakázať aj styk s malým! A kolízna opatrovatelka??? Aké má právo na to aby neumožňovala vzťah otca a syna? Nemala by najprv spoznať tých ľudí a presvedčiť sa o určitých veciach predtým ako niečo povie s čím môže ovplyvniť celú vašu a aj budúcnosť vášho dieťaťa!?Ale nedajte sa odbiť!Ja tiež budem bojovať dokedy nedosiahnem pravdy !

diabolico
17. říj 2011

@barilak úplne s tebou súhlasím v dnešnej dobe je to naozaj tak ako píšeš. Zažívame niečo podobne ohľadom môjho priateľa a jeho syna. To čo povie jeho ex je sväta pravda, ale to čo povie on je vždy len klamstvo, ale nik si nezistuje ako to skutočne je ☹ každopádne tebe držím palce a pevne verím že raz sa to všetko zmení.

sisaha
17. říj 2011

@barilak nejdem sudit, lebo nepoznam situaciu vo vasej rodine a mozem vychadzat iba z toho co si tu napisal. Už len to, ako sa vyjadrujes o svojej ex, že zabékala...Čo je to nejaka ovca? Je to matka tvojho syna a uprimne ked ti mam povedat pravdu, ja by som si rovnako rozmyslela, či by som svoje dieťa dala do rúk niekomu, kto ma znevažuje a nedajboh by mohol dieťa voči mne húckať, alebo by malo počúvať takéto vyjadrenia o svojej matke. Píšeš, že si ju chcel zabiť. Je to pravda? Tak isto sa jej necudujem, ze sa ta bojí.. Pokial sa s nou nenaucis komunikovat na urovni, tazko dosiahnes co chces. Pretoze nech ste sa rozisli pre cokolvek, obaja ostavate rodicmi a dieta by malo byt na prvom mieste. ale ked sa s niekym dohodnut neda, tak sa neda..

claudica
17. říj 2011

@barilak Súdy nie sú o pravde, spravodlivosti... Bola som naivná, keď som si myslela opak. Môj priateľ vychytil tiež sudkyňu, ktorá bola pravdepodobne nejak zakomplexovaná alebo zmanipulovaná... Má svoje deti nadovšetko rád a spravila z neho s kolíznou dobre že nie kriminálnika, pričom exmanželka klamala, aj to priateľ dokázal a nič sa nedeje... Takže smelo sa môže klamať, nikto ma nepresvedčí o opaku. Hlavne na galantskom súde!

lollia
18. říj 2011

@sisaha Pokud rozumíš psanému textu, doporučuji si příspěvek otce přečíst ještě jednou. Btw to, že dítě je velmi často pouze zbraní matek a otcové mají nárok pouze klopit každý měsíc peníze, je prostě fakt. Sice jsi nechtěla soudit, ale tvůj příspěvek apriori vyznívá proti otci a podporuje matku. A přitom situaci neznáme - matka může být jen vychcaná mrcha, která se mstí svému bývalému partnerovi tím, že ho vydírá dítětem.

sisaha
18. říj 2011

@lollia ja velmi dobre rozumiem psanemu textu. Takisto som si tam precitala, ze matka nerozprava, ale béka a takisto som si tam precitala, ze ju vraj fyzicky napadol. A prave preto, ze nepocujem druhu stranu, vyjadrovala som sa len k tomu, co som si precitala. Netvrdim, ze niektoré matky sú vychcané a dieta pouzivaju ako zbran, ale takych je urcite menej ako chlapov, ktorí sú alkoholici, nasilnici, neplatici alimentov a vydieraci zien, ktoré neraz nemajú moznost od takého odíst, ale nechajú sa otlkat. Takze este raz si precitaj co som napisala. dohodnut sa musia oni dvaja. pravdepodobne je tam aj iny ako komunikacny problem a nemusi to byt to co pise prispievatel. preto ich sudit nejdem. Ja napr so svojim ex komunikujem na urovni, dieta si moze brat kedykolvek chce. My sme sa ale nerozisli v zlom..

bodka70
20. říj 2011

@sisaha , ty si si príspevok od @barilak naozaj neprečítala dobre. Citujem ťa: "Píšeš, že si ju chcel zabiť. Je to pravda?"
On nič takého nenapísal. Napísal, že to tvrdila (zabékala) jeho partnerka. A hneď v druhom príspevku, v ktorom píšeš, že rozumieš písanému textu napíšeš, že si si prečítala, že "vraj ju fyzicky napadol".

A ohľadom použitia slova "zabékala", no ja osobne chápem, že keď je človek frustrovaný a citovo veľmi zainteresovaný, tak použije aj expresívnejšie slovo. Napokon, nikde v texte nepoužil na expartnerku nejaké neslušné či tvrdšie slovo. Nemôžem samozrejme posúdiť, kde je pravda, kedže samozrejme tak ako každý na tomto fóre, kto ich nepozná osobne, ťažko môže vynášať nejaké súdy. Ale prinajmenšom automaticky nepredpokladám, že pravda je na jednej či druhej strane.

sisaha
20. říj 2011

@bodka70 v tomto momente je uplne jedno, ci som napisala, ze ju chcel zabit, alebo ze ju vraj fyzicky napadol. Otazne je, kde je pravda.., preto som napisala, ze ich nejdem sudit, kedze pravda sa tazko hlada. Napisala som len svoj nazor, a to, ze sa tu niekto postazuje,neznamena, ze ma automaticky pravdu a ze pouzil expresivne slova? To tiez o niecom svedci..Expresivne slova sa pouzivaju, ked je niekto v danom okamihu v afekte.., tak neviem ci on o takmer pol siestej vecer bol tak rozruseny, ze jeho byvala béka a potreboval to hned "pustit" do sveta...o jeho slovniku si tiez ludia budu robit mienku.. A uplne na zaver dodam, ze doteraz sa k tomu nijako nevyjadril, takze moje prispevky k tomuto tiez koncia.