Pražandy, jaké máte zkušenosti s výtahy v metru?

danae
17. pro 2007

Nemyslím tím, jak jsou posprejované a někdy bohužel i počůrané 😕, ale jestli Vám lidé dávají přednost, nebo jestli čekáte ve frontě, až odjedou všichni "chodící", co jsou z nějakých důvodů líní jet po eskalátorech.

Mně většinou lidi pouští, i když se mi někdy příšerně tlačí pak ve výtahu kolem kočárku, což je o strach, kdo mi na dcerku spadne. Dneska se mi ale stalo, že mi jedna paní vrazila do kočárku, jak spěchala, abych ji náhodou před výtahem nepředběhla. Potom ve výtahu měla problém že se musela trošku zmáčknout (přitom já mám malý kočárek a nijak jsme ji neomezovali) a při vystupování z výtahu se ještě otočila a strčila mi do kočárku. Já měla příšerný strach, že chce nějak ublížit dceři. Ta paní měla úplně vztek a bylo vidět, jak si ho chce na něčem vybít. Úplně jsem uvažovala, jak je strašný, jak jsou ty děti v kočárkách zranitelný. To fakt mít přes kočárek permanentně alespon pláštěnku... No, to jsem odbočila. Jaké máte zkušenosti vy a jak to řešíte, když vám nikdo nedá přednost? Ta dnešní story, že mi ani nedali přednost a ještě byli agresivní, to je snad ojedinělé, ale ty fronty lidí, co dělají, že vás nevidí, to je na běžném pořádku. Co s tím? Jde s tím něco dělat? Máte nějaký trik, co funguje? 😅

zany
17. pro 2007

Danae, sice nebydlím v Praze, ale občas se tam vyskytnu 🙂 Stalo se mi, že nejdřív musí vyjet důchodci a pak teprve jsem vyjela já... Na Budějovické je malý výtah, takže by se nás tam víc nevešlo!
A je fakt, že někteří jsou bezohlední!!! A to nejenom ve výtahu, ale i v normálním provozu!!! 😠
Holt se musíme obrnit 🙂

eva265
17. pro 2007

Ja teda vic jezdim tramvaji nez metrem, takze vic spatnych zkusenosti mam s tramvajemi. Spis me stve, ze jen par vychodu z metra je bezbarierovych. A o tramvajich ani nemluve. Takze porad musim nekomu rikat, aby mi pomohl. Kdyz je tramvaj plna duchodcu, tak to je opravdu zabava. I kdyz me teda prijde, ze se ke me lidi chovaji lip, kdyz vidi kocarek, nez kdyz jsem nemela dite. Casto se se mnou daji do reci uplne cizi lidi kvuli diteti.

danae
autor
18. pro 2007

No jo, asi nezbyde nic jiného, než se obrnit. Někdy to fakt stojí za to, i když v podstatě mám zkušenosti dobré. Někdy je mi nabízena pomoc i v bezbariérových autobusech a lidi jsou milí. Jen se mi zdá, že když si někdo chce vybít zlost, jsme snadnými terči, protože já se bránit a s někým se pouštět do konfliktu nebudu. Já jsem ráda, že jsem ráda. 😅

Kdyby měl někdo nějaké tipy, jak podobné situace zvládat, tak budu moc ráda.

nikka.vo
18. pro 2007

Holky, já teda jezdím MHD po Praze málo, ale když už jedu, tak jsem vytočená a nadávám pak ještě dlouho 😠
S výtahem jsem problémy nikdy neměla, kupodivu se mi nikdy nestalo, že by tam jel někdo jiný něž maminka s kočárkem, dokonce ani na Florenci. Jenže teda zrovna výtahy na Florenci - děs 🙄 . Pro mě teda jo... sem tam jela zrovna dneska - příště to vezmu rovnou po eskalátorech. Výtah je tam jeden do mezipatra, pak se musí přestoupit na jiný výtah a ten vás vyhodí ven na ulici - k ,,Mekáči,, a pak stejně musíte jít kus k metru 😲 a tam si sjet pár schodů po eskalátoru na Céčko... Nevim jestli tam byl ještě jiný výtah, já ho každopádně nenašla 😒
Ale zatím jsem se setkala párkrát, že mi někdo nabídl pomoc s kočárkem, 😠 jednou se mi stalo taky, že chtěli pomoc v nískopodlažním 😅 Já teda ještě před těhu s kočárkama pomáhala, nechápu že jsou ty lidi tak sobecký a neochotný 🙄 . Co mě štve, tak že jsem za poslední asi měsíc narážela pořád jenom na nefunkční rampy, nebo nefunkční výtahy 🙄 , přitom jsem si cestu komplikovala, že jsem vyloženě na tu bezbarierovou stanici šla a prd z toho 😠 Tak vždycky kočárek zdrncávám dolů a chlapi čuměj 🙄 a pomoc žádná. 😔
Jednou si celá rodinka (s velkým synem) rychle utekla do jiných dveří, než aby mi pomohli do autobusu.
Nevo když vlezu do soupravy metra, na místě pro kočárky stojí lidi a čuměj na to, jak se marně snažim dostat dovnitř, pak jakože laskavě uhnou 5 cm v domnění, že to mi asi stačí 😕 Já tam stojim vypí*ená s kočárem 🙄 ... Nejsem ten průbojnej typ, co by si vynutil místo 😔

danae
autor
13. led 2008

Nikko, ten výtah na Céčko je jakoby z druhé strany od McDonalds, hned u vlezu do metra u autobusové zastávky. Určitě to najdeš, jen projdi kolem McDonald, nepřecházej žádnou ulici a koukej po autobusové zastávce. Je to ale i tak nadvakrát, že jedeš do mezipatra, pak musíš projít podchodem do metra a tam sjedeš dolů. Přestup na Florenci s kočárkem je minimálně na 20 minut, když na to nemám čas, jedu výtahem jen do toho mezipatra a pak už po jezdicích schodech.

Když ale pomyslím na lidi na vozíčku, tak nám s kočárky je vlastně hej. Pro ně to musí být hrozně moc frustrující a limitující... ☹

draga
13. led 2008

čus pražandy 🙂 musím se přiznat (dřív jsem v Praze bydlela 15 let, před porodem jsem se stěhovali na Kladno) že jsem se naučila být hajzlík už dávno k těm co jsou drzý a nevychovaný, jasně že jsem pouštěla sednout těhulky a pomáhala s kočárkama...takže nedávno jsem byla na výletě a jeli jsme metrem a narvaný jak to bývá na můstku plno lidí vystoupilo pár nastoupilo...u místa na kočárek stáli mládežníci 🙂) kluci hned uhnuli ale taková pipinka snad 16?17? tam stála furt tak jsem jí řekla dost důrazně, že toto je místo vyhrazené pro kočárky ať si laskavě postoupí dále do vozu (bylo tam místo!!!) a ona čuměla jak pitomá a měla kecy tak jsem tam drze najela a přejela jí její krásné značkové botičky...začala něco frflat ale kupodivu ostatní cestující se mě zastali, že jako to je opravdu pro nás maminky a ať se hne..nesmíte se holky bát ozvat se...já vím, že to je blbý ale prostě to jinak nejde....jinak jsem byla rozhozená z plošiny na strašnický, jsem těch pár schodů vyjížděla snad 20minut 🙂) to je všude tak rychlý???? 😎 JInak do tramvaje mi pomáhal mladík tak 15 let 😀 takže i mládež má budoucnost 😀

morusa
15. led 2008

Ahojte,

já se cestování MHD vyhýbám, jak jen to jde, radši pěšo nebo auto,dřív mi to tolik nevadilo, ale ted ,co musím jet s kočárkem, tak to fakt špatně snáším, jednak mi vadí neochota lidí a jednak mi vadí natřísklé tramvaje plné různých smradů, nicméně čas od času MHD cestovat musím stejně jako včera a opravdu zase jsem měla zážitek zážitků, který mě tak neuvěřitelně naštval a rozčílil ,že jsem nelenila a poslala stížnost na dopravní podnik.
Tramvaj přijela, já čekala u prvního vagonu, bohužel tam už byl jeden kočárek, takže jsem si to rychle nasměrovala k druhému vagonu, cestou jsem oslovila pána, který nastupoval veprostřed, jestli by mi mohl přijít pomoci k zadním dveřím, pán ochotně souhlasil, dojdu k zadním dveřím, zmáčknu čudlík, dveře se otvírají, otáčím kočárek,abychom ho mohli vynést a jaký bylo překvapení, že tramvaják dveře zavřel a odjel. Můžu vám říct, že jsem tam stála jak opařená, nevěděla jsem, jestli mám řvát vzteky nebo řvát, naprostá bezmoc. Řidič o mně samozřejmě celou dobu věděl, přesun od prvního vagonu k druhému trval minimum času, no asi to bral jako dobrej forek mi zavřít dveře před nosem.
Jsem vytočená ještě ted, když si na to vzpomenu a jsem opravdu zvědavá, jestli mi na moji stížnost vůbec někdo odepíše.

danae
autor
20. únor 2008

Drago, jo taky mám docela dobrý zkušenosti s mládeží, když to teda nejsou takový ty týpci s lebkama, že se člověk bojí, kouřící a machrující, jak mají život na háku 😅 Jinak mi přijdou mladí lidé tak nějak vnímavější.

Moruso, to je fakt síla! Odpověděli ti? Já jsem jim zas psala kvůli vyhledávání bezbariérového spojení na internetu. Vůbec to totiž nezohledňuje fakt, že to přes ty výtahy a pochodem mezi nimi nejde stihnout, jako při normálním přestupu, tudíž pak nejde stihnout návazné spoje. Fakt by mne zajímalo, jak chtějí, abychom třeba na Muzeu stihly za 4 minuty vyjet výtahem nahoru, přejít magistrálu, jít asi 50 metrů a pak zas jet výtahem. Na Florenci je to ještě větší vopruz, protože se musí jet čtyřma výtahama z různých míst a venku obejít McDonalds. No, stihněte to za 5 minut... Jsem dost zklamaná, protože jsem myslela, že ten dopravní podnik funguje jakž takž dobře, ale skončilo to na tom, že si to mezi sebou posílali jak horký brambor, až se poslední osoba vyjádřila, že oni poskytují pouze data, ale neodpovídají za zpracování těch dat. Nic se nevyřešilo, protože se vůbec nenašla osoba, co by za to byla zodpovědná. Tak jsem z toho byla celá tumpachová 😖

jabber
20. únor 2008

morusa - odepíšou, já jsem asi před rokem psala stížnost kvůli autobusu, který přes den mimo špičku jezdí jednou za půl hodiny a on ještě vynechal. Bylo to v zimě, mráz, no vytočilo mě to. Napsala jsem jim který den a v kolik hodin na které stanici nejel. Nejdřív napsali, že to prošetří, to trvalo asi měsíc, no a pak samozřejmě (jak jinak) napsali, že je to pravda, nejel, ale oni za to nemůžou, byla zácpa. No haha, to jsem se pobavila, protože bych čekala, že teda přijede pozdějc a ne až ten další na čas.
S tou tramvají je to teda síla......napsala sis aspoň její číslo, to jsi asi nestihla, viď? Si myslím, že to ten řidič samozřejmě zatluče, takže to půjde zase do ztracena 😠

danae - já jezdím na Muzeu na přestupu normálně po eskalátoru, ale je pravda, že na vozíčkáře se třeba nemyslí, ten asi pojede po eskalátoru dost ztuha 😒

Nové stanice v metru už mají všechny výtah, ale nechápu, proč nejsou schopný udělat v těch ostatních aspoň takovou tu jezdící plošinu pro vozíčkáře jako je to třeba na Chodově 😖

minea
20. únor 2008

Moruso, úplně chápu, jak ti bylo, protože já jsem zažila něco podobného a taky jsem nebyla daleko od psaní stížnosti...
Malé byly tři týdny a já jsem měla trauma už jenom z toho, že s ní musím do tý zimy. Stála jsem sama na autobusové zastávce a čekala na nízkopodlažní bus. Byla jsem nachystaná přesně v místě, kde jsou dveře, že jenom vjedu dovnitř. Jaké bylo mé překvapení, když řidič přejel zastávku o tři metry a ještě metr od chodníku. Začala jsem se vztekat a rychle přesouvat kočár. Řidič začal zavírat dveře, tak sem mu hodně nahlas dala najevo, že to snad nemyslí vážně. Diskuze pokračovala ještě v autobuse, řidič (starší zapšklý, v čepici, znáte ten typ 😝 ) tam na mě držkoval jak kdybych byla malej fracek, všichni důchodci na mě koukali, a ukázalo se, že to udělal schválně, z "výchovných důvodů", protože jsem nemávla, že nastupuju. Chápete to? Byla jsem na zastávce, kde jezdí jedna jediná linka, stála jsem nastavená s kočárem a byla jsem na zastávce sama, takže mě dobře viděl. Vážně nepoznal, že chci nastoupit? Strašně jsem se tehdy rozčílila, pronásledovalo mě to ještě další dny...

jabber
20. únor 2008

minea - no jo, na to jsou alergičtí, když s kočárkem nemávneš 😖 , to pak stačí narazit na nějakýho blba a ten se po člověku hned sveze 🙄

janah.
20. únor 2008

Ahojky,

je to jen o lidech. Já jsem vytočená z výtahů. Někteří lidi nebudou jezdit po schodech, proč, když tam maj výtah, že?? S tím se asi nic nedá dělat, jen se obrnit trpělivostí. Když jsem byla těhotná a jezdila s dvouletým prckem po eskalátoru, myslíte, že někdo slušně počkal?? Cpali se přes nás, když už jsem nevydržela a ozvala se, stejně jim to bylo jedno. A autobusy nebo místo v metru řeším většinou tak, že zkusím hlasitě slušně požádat, že je to vyhrazené místo... Teď radši jezdím autem, než pár stanic busem, mám to bez nervů.. 😝