Prečo ste začali fajčiť (kouřit)?

aniska
22. únor 2008

By ma zaujimalo, ako to začína.. Ja su nekuře, tak nevím. Nejni to žiadna provvokácija, tak ma to proste napadlo, že v čom to má korene?.. Že niekto fajčí a druhý nie? No, neskor je to vecou závislosti, ale kýms a tá vytvorí? Lebo prvýkrát to asi nechutí nikomu

bubba
22. únor 2008

si myslim ze ked zijes v takom prostredi kde vsetci hulia a fukaju ti to pod nos tak uz tam zacinaju prve znamky zavislosti a ked z toho prostredia odides,zacne ti chybat nikotin tak zacnes sama

bubba
22. únor 2008

aj napr.koli partii

bubba
22. únor 2008

aj napr.byt inym alebo zaujimavym....

eva4444
22. únor 2008

ja som zacala lebo som bola straaasne zalubena do chalana kt. fajcil, zdalo sa mi vtedy ze som mu 'blizsie' 😅 ale do nejakej zavislosti to nepreslo, trvalo to par mesiacov 😅 😅 😀

kacka.va
22. únor 2008

tak naši nekouřili, jen strejda a děda, a já neměla v životě cigáro v hubě. Vadilo mi, když mi někdo smrděl pod nosem, takže jsem to sama ani nikdy nezkusila.

dominica
22. únor 2008

ja som začala v 16tich a preto, že to vtedy robili všetci, hlavne naj kamošky a spolužiačky. Bola som závislá a niekoľkokrát som si povedala, že prestanem, ale nemala som pevnú vôľu. A jedného dňa mi to nejako prestalo chutiť, alebo som sa nakoniec zaťala? Jednoducho som to obmedzila a nakoniec som fajčila len príležitostne, ak bola nejaká akcia, alebo diska. Ale potom som otehotnela a povedala som si nikdy viac, tak dúfam, že to dodržím, len keby aj môj muž chcel prestať. Síce je zlatý, lebo fajčí už veľmi málo a v môjej prítomnosti skoro vôbec a nechodí zafajčený, lebo ináč by som ho hnala a vie, že by sa malého nemohol ani len dotknúť - aj keď teraz išiel s kamošom na pivo a príde celý zahúlený 😀

irenkat
22. únor 2008

anka, ja fajcim este stale 😀 cize od 15tich (ach, uz 7 rokov) a jedine co ma donuti prestat budu //. tak dufam ze to bude cim skor. a preco som zacala? ani neviem, chcela som to ochutnat a nejako mi to zachutilo. nebolo to kvoli ziadnemu chalanovi ani kvoli tomu ze by som chcela niekam zapadnut, proste mne to chuti...

dominica
22. únor 2008

aj mne to potom chutilo, ale pamatám si na prvé "šluky", baby sa na mne hrozne rehnili 😀

A kamoška prestala tiež, keď našla //, ale keď prestala kojiť, začala fajčiť znova, tak to nechápem, keď už toľko vydržala... ☹

A neznášam maminy, ktoré idú v jednej ruke s kočíkom a v druhej cigareta a vypaľujú zobáky, fuj, to je nechutnééé

janickabez
22. únor 2008

tak já jsem kvuli // přestala, jak to nikdy nešlo, tak to s // šlo ze dne na den. Dneska přiznám se chuť by byla, ale když si ke mě stoupne nějaký kuřák, tak mi ten smrd hrozně vadí, uvidím, zda odolám, na prvním povyražení s děvčaty 😀 😎

caira
22. únor 2008

tak ja zacala stejne jako spousta "deti" z frajeriny, na zakladce jsem to parkrat zkusila, kdyz mi bylo tak 15.. a pak na stredni v prvaku to bylo desne cool, kdo kouril byl desne "IN" takze jsem zacala..pak uz se to proste tahlo.. naprosto debilni zvyk..nastesti ja byla socialni kurak... takze jsem nemusela kourit, kdyz jsem proste nechtela, vetsinou jsem si zapalila u sklenicky nebo proste kdyz se slo parit.. pak jsem objevila // a okamzite prestala a vubec ale vubec mi to nechybi..i manzu jsem donutila prestat, protoze mi proste uz cigarety desne smrdi 😅

jak se rika, nejhorsi jsou odnauceni kuraci..me ted kazdy kurak prijde pekne smradlavy 😀

mallorry
24. únor 2008

ahoj holky, no tak ja zacala s kourenim, protoze vsichni to zkouseli🙂)) a clovek si pripadal i dospelejsi, kourila jsem od sestnacti do konce minuleho roku, jakmile jsem videla //, tak jsem prstala ze dne na den! a je zajimave, ze jsem na cigaretu od te doby nemela chut, proste jako bych nikdy nekourila 😕 ono to tehotenstvi dela divy, taky mi to pachne a kdyz se vidim nekde na fotkach, kde sem s cigaretou, tak si tam pripadam, takova hruba nebo jak bych to rekla...tak snad mi to taky vydrzi i po ukonceni kojeni 😉

nobody
24. únor 2008

já už moc nevím
ale bylo to kdysi kvůli dvěma slečnám
no a já neuměl šlukovat 😀

a pak začli kouřit i kamarádi a kamarádky, kteří byli vysvoveně proti kouření
a pok račuje to až doteď

a kouřím většinou, když jsem ve velkým negativním stresu anebo se hodně nudím
a taky mám určitý návyky, že v té a té situaci si mám zapálit

jinak bych asi ani cigaretu nepotřeboval
je to o zvyku a lenosti ho měnit

misicka455
24. únor 2008

No já souhlasím 😉 Já začala na střední jelikož okruh mích přátel byli většinou kuřáci tak asi proto abych zapadla. Bohužel to už trvá skoro osm let a to už na nikoho dojem dělat nemusím. 😀 Ale jsem pohodlná stím přestat a taky jsem navyklá třeba u kafe nebo v hospodě si prostě zapálit. Taky tím řeším stres, cigareta mě uklidnuje. A většina mích znamích jsou kuřáci tak mě ani nic zatím nepřemlouvá k tomu abych přestala. 😠 😠

klbikes
24. únor 2008

Ja som fajcila....ked som zistila, ze som tehotna, chcela som prestat, ale dr. mi povedala, ze nemozem zo dna na den....pre telo je to strasny sok a mohla by som uskodit strasne malemu....tak som uz nefajcila 7denne, ale 1 a po niekolkych mesiacoch som prestala uplne 🙂

klbikes
24. únor 2008

A zacala som z frajeriny..... 😒

misicka455
24. únor 2008

Mám taky někdy dny kdy se přemlouvám k tomu že přestanu, ale nějak se mi to pořád nedaří. Doufám, že až se budeme snažit od dítě tak se mi podaří přestat jelikož prostě budu mít důvod 😉

klbikes
24. únor 2008

misicka, kolko vyfajcis denne???
Skus znizovat pocet.... 😅
Je lepsie prestat skor, nez otehotnies.....

misicka455
24. únor 2008

Tak průměr desítka denně 😒

klbikes
24. únor 2008

to znizis 😉
drzim palce 😉

misicka455
24. únor 2008

Děkuji 🙂

mallorry
24. únor 2008

misicka, jak sem psala, ja prestala ze dne na den diky tehotenstvi a pro me to sok nebyl, jak treba psala klbikes, bo sem ani nepocitovala a ani nepocituju nejake abstinenci priznaky, proste nekourim a pripada mi, ze jsem nikdy nekourila...ono je to asi hodne o psychice, pro me je tehu tak dulezite, ze by me ani ve snu nenapadlo, abych v koureni pokracovala...takze drzim palecky 😉

misicka455
24. únor 2008

Kéž by to i pro mě bylo tak snadné 😉

mallorry
25. únor 2008

misicka bude, az otehotnis a uvedomis si, jak je to koureni hnus i pro dite, tak prestanes raz dva, neboj 😉 ja kourila treba tak 6-10 denne a u vinka i krabicku za vecir uplne v pohode a vidis, prestala jsem hned. 😉

terezzka11
25. únor 2008

ja som fajcit zacala, lebo som to videla vsade, rodicia obaja , dedko, stryko, vsetci okolo mna. Pripadalo mi to prirodzene. A teraz sa toho neviem zbavit. Ked som otehotnela, prestala som okamzite. Najskor to bolo v pohode, po troch mesiacoch som musela zuby nechty zatinat, ked som videla niekoho s cigaretou. Ale vydrzala som. Bola som na seba pysna. Vydrzala som aj 15 mesiacov kojit a nefajcit. A potom zo dna na den zam zas zacala. Ani neviem preco. Len som sa jedno rano zobudila a sla si kupit cigarety ☹ A teraz mi je zle samej zo seba. Neviem s tym prestat. Ale aspon davam pozor, aby ma mala nevidela s cigaretou v ruke. Aj aby som nesmrdela od cigariet. Snad sa mi zas podari prestat.

scai
25. únor 2008

já začala na vysoké, na chodbě jsme měli schody a krásný výhled ven,chodila jsem si tam při učení odpočinout,pak tam chodili i kámoši a kouřili a já si zvykla tam kouřit.prostě vždyckly přestávka mezi skriptama na cigárko,pohodička... No a zůstalo mi to,ale to tak že první 2 roky po škole jsem kouřila i občas venku,pak vždycky v hospodě,pak jsem to omezila a kouřím už jen v hospodě (takže v průměru tak 1* týdně 2-3 cigarety)a,le ted jsem nějak přestala. Už jsem neměla měsíc cigáro. Nechci říct že už si nikdy nedám, ale doufám že už mě to nebdue ani tak lákat v té hospodě. Stejně když jich vykouřím víc,je mi pak špatně,nadávám si... ale pak si zas třeba dám. Ach jo. Ale snad už jsem našla cestu ven...

scai
25. únor 2008

terezzka to je škoda,že jsi zase začala. Tak dlouho vydržet a pak zas začít,zkus z nova zabojovat. S mimčem to je blbý,to mu pak musí maminka smrdět. Já chci právě přestat ještě teď než budu mít miminko,aby mě to pak už nelákalo vůbec. A nejhnusnější pohled je na maminu jak tlačí kočár a u toho kouří (a jde to do kočáru) no to bych vraždila 😠

pattie
25. únor 2008

Raději jsem ani nikdy nezačala 😉

zuzka.l
25. únor 2008

to ja prestala hned u prvniho jak jsem se dozvedela,ze jsem tehotna,jelikoz mi bylo zle,tak jsem nemela ani pomysleni,nedelalo mi to sebemensi problem a uz by zacit nechtela,ted se mi to naopak hnusi 😠

misicka455
27. únor 2008

No já včera viděla těhuli pupkem snad v osmém a normálně na ulici kouřila a vůbec jí to nebylo blbé . no takhle bych teda dopadnout nechtěla 😠

dididi30
27. únor 2008

ahojte......tak ja som pri kazdom tehu prestala fajcit, ale nefajcila som vela, len sem tam....inak v anglicku fajjcia tehotne bezne, ich to netankuje 😒