Předporodní kurzy v ÚPMD, chci se zeptat na obsah

inkognita
11. kvě 2015

Ahoj holky,

chci se zeptat na obsah předporodních kurzů v ÚPMD. Viděla jsem na jejich webových stránkách, že nabízí předporodní, o šestinedělí, o kojení, o manipulaci s miminkem.. Jedná se o jednotlivé kurzy, které nabízejí, nebo jeden kurz obsahuje všechny tyto části? V ceníku je napsáno pouze "předporodní kurz - 1000 kč", tak bych ráda věděla, zda je v té ceně všechno, nebo zda jsou kurzy dělené a zaměřené každý na jinou oblast. Zavolala bych tam, ale to můžu až ve středu 😀 a nějak mi to nedá, tak se ptám 😉 děkuji moc!!!

gepe
11. kvě 2015

@inkognita myslim, ze se moc nezmenilo... v 2013 bud jednotlive ci balicky vcetne otce u porodu. My tenkrat zaplatili myslim 2850,- tri kurzy, o porodu, sestinedeli, kojeni, vcetne manipulace s ditetem, a take otce u porodu. Kurzy se nam libily, neco jsme vedeli, neco noveho hlavne pro manzela, a ptali jsme se na cokoliv nas napadloa dostalo secnam i dobre odpovedi. Jo jsou v tom i prohlidky porodnich pokoju.
Kompletni nabidka by mela byt na netu, ci se urcite muzes mrknout dole naproti registracim jak je pokladna.

gepe
11. kvě 2015

Aktualnejsi jsem nenasla http://www.upmd.cz/?page_id=648 .
Jeden kurz, vsechny 3 cast co cast to 2hod trvani. Jo a je lepsi zavolat hned po ranu.
A ty balicky jsou take v ceniku.

inkognita
autor
11. kvě 2015

Děkuji 🙂 tak to bude asi tedy jeden celkový kurz, který všechno obsahuje..

gepe
11. kvě 2015

@inkognita cena urcite 🙂 ty 3x 2hod nemusis absolvovat i ve stejny den, zalezi i jak se Ti to bude hodit a jak bude i volno 😉 s manzelem jsme se objednali nechtic tak, ze jsme prvni dve hod meli sestinedeli vcetne te manipulace, pak 2 hod kojeni ktere ovsem manzel vynechal a skoncili jsme porodem. Vzali jsme to pozpatku 😀 nicemu to nevadilo a prednasejici jsme pobavili 🙂 sli jsme na kurz i kdyz jsem pravdepodobne mela rodit sekci, coz se i stalo (planovana pouze ve spinalu), a i tak byly ty hodiny tam prinosem a hlavne i prijemne stravenym casem 🙂

inkognita
autor
11. kvě 2015

Supr, děkuji 🙂 jde mi především o manipulaci s miminkem.. Myslíš, že obsahově ten kurz stačí? Zkouší si to tam rodiče na nějakých modelech? Čekám první miminko, tak chci být dostatečně připravená 🙂

gepe
11. kvě 2015

@inkognita za malo 🙂 urcite staci, pokud Te bude cokoliv zajimat, ci se chtit na cokoliv zeptat, udej to 😉 my se ptali, teda vic ja nez muz a dostali jsme na vse odpoved a byly to i otazky i nejen strikne obsahove k tematu kurzu. Sice nekteri lide blbe cumeli, vic jich bylo spokojenych, ze maji vic jasno diky odpovedim, ci se i nekdo pridal. Na manipulaci nevim jak teda ted, ale my tam meli panenku, kopii mimca a jmenoval se Pepa 😅 pani nam ukazovala jak drzet, zvedat, koupani, apod.,, manzel chtel vedet co je na tygrika drzeni a i se zeptal zda muze zkusit. Nebyl problem a hned zkouseli i dalsi 🙂 nas teda dve pani zabily pohledem pri konci te dvou hodiny, kdyz jsme odchazeli, nenapadne jsem delala kraviny s Pepou, s manzelem se chechtali pri mackani gumove hlavicky Pepina 😀
Jo a hlavne jsme ignorovali nektere zapskle obliceje a nenechali si zkazit dobrou naladu 😉 taky... sedi se v kresilkach, pokud by se Ti spatne sedelo, staci se ozvat, ja dostala pod zadek penovou skladacku. Kdyz bys mela problem s otoky nohou (koukala jsem, ze mas termin v srpnu), tak rict a dostanes bud pod ne zidli ci over ball. K tomu srpnu a horku, maji tam v te kurzove mistnosti mobilni klimatizaci 😉 my chodili ten kurz posledni 2 tydny v cervenci, termin 21.8., naplanovali sekci na 13.8.

inkognita
autor
12. kvě 2015

Děkuji! Hned zítra tam brnknu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru