Předškolní a mimoškolní pedagogika na 4 roky dálkově

delf14
8. dub 2012

Ahojky mám dotaz prosím studoval někdo Předškolní a mimoškolní pedagogika dálkově?Je to na 4 roky zakončení maturitou,momen­tálně jsem na rodičovské dovolené a mám jen SOU a láká mě další studium.Jenom se děsím se vrátit do školy zpátky,zda bych to zvládla,je tu někdo kdo to studoval prosím?Je to hodně těžké?Chtěla bych pak pracovat ve školce,jako učitelka.Předem děkuji za jakékoli názory rady atd.

dana3262
8. dub 2012

Ahoj, ja to studovala, ale na denním studiu. Nejsem studijní typ, vlastně jsem spíš naprostý opak, nenávidím školu 🙂 maturitu jsem dělala na 2.pokus, ale byla jsem mladá a měla jiné starosti 😀 Není to težká škola. Šla jsem tam právě proto. Tedy hlavně proto, že slibovali, že od 3.ročníku tam nebude matika atd, ale pak to bylo jinak. Máš male dítě, studovat by určitě šlo, jen nevím, jak je to na dálkovém s praxí. My chodili vždycky na 6 tydnu, nebo tak nejak. Presne si nepamatuji.

kapulka
9. dub 2012

Studuji dálkově sice jiný obor, ale celkově Vám chci studium doporučit. Pokud máte podporu rodiny a hlídání pro dítě v době školy, tak není co řešit. Půjdete do školy dobrovolně a na vztahu k učení a schopnosti přijímat nové informace to bude znát. Spoustu věcí budete lépe chápat, než byste je chápala okolo puberty, máte už víc životních zkušeností a to se ve škole bude hodit. Poznáte nové lidi, utrhnete se od každodenní rutiny doma a to vše s dobrým pocitem, že děláte něco prospěšného. Pokud bude dítě hlídat manžel, bude to přínosné i pro něj a pro dítě. Bude s ním trávit ještě víc času, než teď a to není na škodu, třeba by si jinak ten čas ani neudělal, takhle bude muset a nakonec to ocení.
Ve škole to budete vnímat už trochu jinak, než dřív. Učitelé se k Vám budou chovat jako k dospělým rozumným lidem, kteří vědí, proč v té škole jsou. Sami si tu výuku budou víc užívat, protože nestráví polovinu času krocením divé zvěře, ale budou učit lidi, kteří dokonce budou dávat pozor a nebudou se stydět na cokoli zeptat, uvidíte, že budou vznikat daleko živější debaty, než dřív. Učitelé to, že si k dálkařům přijdou trochu odpočinout a zjistit, že jejich práce má smysl, určitě ocení a nebudou vám dělat naschvály, budou se vám snažit vyjít vstříc.
My třeba na škole nemáme žádné přepadovky, vždy víme dopředu kdy a z čeho se bude psát test. Testy jsou často na a,b,c. Na odborné předměty a předměty potřebné k maturitě se klade větší důraz, než na ty ostatní předměty, které tam prostě musí být, ale každému je jasné, že nejsou stěžejní a nikdo vám kvůli nim nebude zbytečně přidělávat práci.
Nejvíce energie a času Vám možná zabere praxe, s tím musíte počítat. Ale jste na rodičovské a nemusíte si na to brát volno z práce. Možná budou na dálkovém studiu kratší praxe, než u deňáků, to si zjistěte. Nám zaberou dva týdny celkem ve školním roce, každý rok. Pokud během studia nastoupíte do práce, může být problém s uvolňováním do školy a na praxe, ale nemusí, podle toho, kde budete pracovat. Musíte to zvážit. Bylo by škoda nechat rozdělané školy kvůli nějakým organizačním problémům. Škola se dá většinou případně i přerušit a pokračovat později, pokud by se vyskytly nějaké životní komplikace.
Popisuji to z vlastních zkušeností, předpokládám, že to na Vámi zvoleném oboru bude podobné. Přeji mnoho zdaru.

janinininka
22. led 2013

DObrý den,můžu se zeptat,na jakou školu byste se chtěla hlásit? já jsem taky maminka na md a mám dilema,mám maturitu ale obor Podnikání a ráda bych pracovala s dětmi,ale takhle se k nim nedostanu:(chtěla bych školu někde poblíž,jsme z kolína,nevíte někdo o něčem,ale aby netrvala moc dlouho,popravdě si to neumím představit hlídání tatínka,babičky atd..ale všechno jde když se chce,prosím o rady,děkuji,klidně do interní zprávyv🙂