Předzdívky pro naše mimi. Jak jim říkáte?

bublina7
15. bře 2008

Ahojky holky. Zajímalo by mě jak říkáte svím ratolestem. Vím každé mimčo má své jméno, ale určitě má i nějakou předzdívku, kterou ho doma oslovujete. My máme doma dva klučíky. První se jmenuje Šimonek a říkáme mu koloušku a druhý se jmenuje Toník a říkáme mu rambousku. Jak jste na tom vy? 😝 😀

berynka
19. bře 2008

Tak my máme různé zkomoleniny Hedviky - Heduš 😉 , Hedouši, Hedu, Hedulíno. A pak podle situace... smraďoško, vřeštítko, kočko, švestičko 🙂 . A manžel má od dětství přezdívku Bery, takže potomek je samozřejmě "malá Beryová" 😀 .

macanet
19. bře 2008

Jo a ještě jedna divná, nevím jak vznikla A CO TO ZE MNĚ vylezlo, ale říkáme jí po jídle pan Bucala 😀 asi že je nabucaná, někde jsem to slyšela v telce a už to bylo 😀

ivousek
7. dub 2008

Naše dcerka se jmenuje Jolana ,ale tak ji teda řekneme málo kdy zatopřezdívek má strááášně moc např.Jolinek.Jolda,Žolinek,Žolda,Žoloušek...ale na 1.místě je Žolda a tak ji hl.říkají její sestřenky.Jednou mě hlídala před obchodem Jolanku její sestřenka.Přišla tam paní daly se do povídání a ptá se ji jak se jmeuje ta holčička a ona na to to je Žolda.Paní nechápala co to je za divné jméno,tak jsem ji to pak uvedla na pravou míru 😀

alcatko.j
7. dub 2008

Nase Nelinka je Ušoplesk, koblížek, Nelík, Neloušek, Nelušak, Smraďoch 😀 malej zmeteček a žabka 😵

makelka
7. dub 2008

Náš Tobiášek je Tobísek, Tobouš, miloušek, lumpík, čertík, satan 😀 😀 😀 😀 ale taky bobišek, brouček,Tobišák 😉 😉 😉

kitty68
7. dub 2008

tak nam tatinek rika baba, a ja Ellucek, protoze vypada jak chlapecek 😀

malovani
8. dub 2008

U nás se přezdívky pro Evu taky mění, te´d momentálně od doby, co začala lézt jí říkáme Lezinko Bezinko

zuz11
7. kvě 2008

nissanek • 1d • Dnes v 16:15
tak naší Kristýnce je už 7,5 měsíce a já jsem si uvědomila, že jí vlasně vůbec neříkám jménem (ani Týnko, Kiko, Kikčo,...někdy Kristýnko). S manžou jí nejčastěji říkáme panenko (teď už míň, to když byla úplně malinká tak vypadala jako panenka 🙂 ) ale nejvíc Čuldo. Prostě jsme jí párkrát řekli Kočuldo a pak z toho zůstalo Čuldo, Čuldisto, Čuldino,... No a tak si řikám, jestli vůbec někdy začnem třeba Kikčo. Teď už docela vnímá, na Čuldu zareaguje a na Kiku ne.... 😅 Co s tím? 😅

kristi • 1d • Dnes v 16:17
rikame ji Miuš, Miuše, Mio a nekdy Cheeto - podle nejaky opicky....neslysi na nic, takze je to jedno 😀

maakule • 1d • Dnes v 17:27
Naší malé jsou jen 3 měsíce, ale je pravda, že jí taky vůbec neříkáme jménem, říkáme jí bobule, bobulko, bobísku, když nechce spinkat, tak opičko, ale Šárinko jen hooodně málokdy. Myslím, že to nevadí.

coxa • 1d • Dnes v 17:40
Kristi 😀 😀 😀

nensy • 2d • Dnes v 18:22
neli ,sluníčko ,andílku lásko ,miláčku 😀

kamcatko • 1d • Dnes v 18:47
Tak mi ji říkáme jedině bublinko,kočičko,beruško,sluníčko,prďolo ale jménem skoro vubec 😅

xsuzzi • 1d • Dnes v 18:51
bobišku a miláčku 😀 😵 😵

megee • 1d • Dnes v 19:07
Domišku, domino, domišto, bublinko, prdelko, pusinko, opiško.... 😀 😀 😀

ina.b • 1d • Dnes v 19:35
My té naší: Aduš, Adý, Adunko, Adule, Bobeši, Májo (podle včelky Máji), Princezno.... 🙂

schwarzovka • 1d • Dnes v 19:38
já říkám Ráďulko, Ráďo, Radečku, Schwarzíčku...MM mu říká kozle nebo,že je pytel 🙂 a babička mu říká Pupínku (dodnes nevím proč) a Pindíku 😀

reruna • 1d • Dnes v 19:53
Míšo, mišičko, míšánku, mišinečko, miško, mišpulínku, michálku, michulko, miláčku, pusenko, prdelečko, lásko moje největší 🙂

tlapicka • 1d • Dnes v 19:54
opičáku

jaku • 2d • Dnes ve 20:05
Onďo, zlatíčko, miláčku, sluníčko, taťka po jídle před jídlem hladovče, po jídle napucánku a taky řehořku

kacka79 • 1d • Dnes ve 20:36
Tak my lásko, trdýlko, kulíšku a nejvíce Pušítko - to vzniklo od Filipušítko...

jitka83 • Dnes ve 21:14
Když byla holka malá, tak kóčo, bobísku a tak a jménem sem jí říkala snad až kolem roku. Pořád mi to k ní nesedělo říkat jí Terko. A klukovi od malička jménem. Ondrášku a postupně to zkracujeme a pitvoříme. Jako Ondášu, Oďane, atd. A taky se mi tam připletou bubáku, lumpe, opičáček. Co mě zkrátka napadne. 😅

niega • 1d • Dnes ve 21:34
Kromě vlastního jména, který furt prosazuju, aby se mu tak výhradně říkalo (ale marně 😀 ) mu říkáme nejčastěji Lumpíku, Šmudlíku, Pupíku nebo Pejsku (páč když lítá po čtyřech, tak fakt vypadá jako pejsek).

petamarketka • 1d • Dnes ve 21:39
Tak já říkám Markétce výhradně jménem... Marký, Markétí, Markynko, Markét, Markétko... manža jí zase říká výhradně Poklade... jinak jí neřekne. Mně to přiznám se docela vadí, že ji vůbec neoslovuje jménem... Samozřejmě že jí občas řeknu prdelko nebo kočko,...... ale jsou to spíš vyjímky. Má přeci krásné jméno 🙂

pirlenka • 1d • Dnes ve 21:42
Štěpánku, Štěpulko, Štěpí, Štěpo, Špekánku, želvičko, pane řediteli 😵 😵 😵

petamarketka • 1d • Dnes ve 21:44
Špekánku 😀 😀

mobina
9. kvě 2008

Když pominu zdorbněliny a zkomoleniny jména, tak mu říkáme spráťo, fakoši, prevítku, mrňousku, klučino, pinďo...

frog
9. kvě 2008

my říkáme Aničce:ančí,anýsku,žabičko,šmudlíku,čertíku,prdelko moje..

barbara74
9. kvě 2008

Ahoj,našemu Martínkovi říkáme : Marťa,Maťo,Martis,Marťásek,broučínek,kulíšek,mazlivka,mimísek a když zlobí tak je to bubřina,marťan a makrela 😀

bambulik
10. črc 2009

tak naše Kačenka je hlavně DRNDA 😀

bambulik
10. črc 2009

taky bobeška, milísek, kočička a někdy malej rozmazlenej sprateček

peppapig
10. črc 2009

Nase M je od narozeni Micinka (kdyz je zla, pak je Micina 🙂 ), Mici, Pocoyo

lucenek
11. črc 2009

Jé hezké téma 🙂
Tak Sáře říkám Gojgy od narození, ted občas Tuty..Tutynko, sérédečko moje milované...a Tutynko na ni volá i náš papouch 😀

jabjunka
17. črc 2009

Nejstaršímu Járovi už asi na pořád zůstane Jájina,Terezka je Téte,protože si tak říkala jako malá sama ,Matěj je Ňuňo a Štěpánek je Pucle ,Pucek,nebo Puclík. 😀 Nutno říct,že slyší všichni spíš na přezdívky než na jména. 😅

grettka
17. črc 2009

ja som svojmu synovcovi, neviem preco od narodenia hovorila bimbo, alebo macko (vola sa Max), a co sa nestalo, jedno z prvych slov, ktore povedal, bolo prave slovo "bimbo" 🙂

jakoubka
17. črc 2009

´já Kubíkovi říkám Jaky,Fantozzi Konvička 😀 ,opičí hlavička 😕 ,moje malý ,sluníčko 🙂

kaleilah
18. črc 2009

Danito, Pane Dane, Danďuláku panďuláku a hlavně Prdlísek 😀

lenkanemeckova
18. črc 2009

U nás jsou taky přezdívky v převaze, teda pokud nemluvíme přímo na ni... to se snažíme držet a říkat jí jménem 😀
Takže:
brambůrka, prďolka, píďalka, mazílk, tulínek... když je hodná...
Hanica, baba, ječidlo... když zlobí...
smraďoch, prďoch... asi víte kdy 🙂
a manža jí začal bůhví proč (asi proto jak začala stoupat v postýlce a koukat) surikato... od toho surouš, suroušek 😀 a pak mě manža ještě překvapil podobou jména Hana, mě by to asi vůbec nenapadlo... ale on jí někdy říká Haňulenko... což je nádherný, protože je tam schované vlastně moje jméno 😵

dludli
20. črc 2009

my máme Pusáčka 🙂

kubaka
20. črc 2009

Puberťák už striktně vyžaduje oslovení Dan - ovšem od malého bráchy si nechá shovívavě říkat Daninka. Malému říkám štěňátko, pusinko, šudlí, jméno nijak nezdrobňujeme- je to Marián- stejně neslyší na žádné z nich a dělá si co chce 😀 😀 😀

dludli
20. črc 2009

jo a v brisku to byla Těšánek, nevedeli jsme jesti budeme mit holcicku nebo chlapecka

bibnka
20. črc 2009

Krásné téma 😵 😵
My Robinkovi říkáme Robísku, Bibísku, Bibinko, Robulko, Robúsko, Rybičko, ale hlavně chlapečku náš sametový

demian
1. črc 2013

Nejčastěji je to brouček a sluníčko, ale taky pidimaschulinus, trojzubec (i když už má víc zubů) nebo hystérie, když ječí.
Z Jáchyma je taky Jáchymus nebo Jáchymoslav, výjimečně Joachim.