Přehnané uklízení kvůli miminku. Máte podobnou úchylku?

nadik
26. led 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, zda něco podobného taky děláte nebo jsem takový šílenec jen já.... Co jsem s malou doma, tak už vlastně hned jak jsem přišla z porodnice, tak furt uklízím každý den buď vytírám nebo luxuju, kor teď co začala malá lézt a všude šmejdí. Po každé návštěvě hned jdu taky luxovat nebo vytírat ach jo, místo abych si užívala když malá třeba spí, tak furt něco šůůůůruju... ☹. Má taky nějaká z vás podobnou " úchylku". Mame také pejska, takže teď občas naťapká ale fakt nevím i manžela stím občas už otravuju. ☹

jandaj
26. led 2009

ahoj taky hodně uklízím, luxuju, ale víš, co se říká. Nic se nemá přehánět. 😉

cerstvamama
26. led 2009

Tak já jsem taky bývala úchyl na úklid. Ale od té doby co mám dítě a manžela.... 😀 zkrátka jsem si dala limit - jednou týdně vyluxovat celý byt a vytřít ho a pak navíc kuchyň a obývák, kde se s Adélkou zdržujeme, vytírám v průběhu týdne ještě 1x-2x. Psa máme u tchánovců o patro výš, ale občas u nás je a chlupy z něj padají. Ale nějak extra to neřeším, to bych se zcvokla. Navíc Adélka spí denně max. 2x 45 min. a to se toho moc stihnout nedá.

caira
26. led 2009

tak luxovani je taky moje "uchylka" mame cihlovou barvu koberce a vse je na tom videt takze luxuju kazdy den a kdyz se nadela tak i treba dvakrat, teda jen obyvak a kuchyn kde se s malou zdrzujeme.

Co se ostatniho uklidu tyce tak prach a koupelna atd to delam jednou tydne, ale tak po ruznu, jeden den udelam jeden pokoj, pak treba koupelnu atd proste jak se to s malou da, denne uz mi spi tak cca hodinku od 12-13h, nekdy + - pul hodka, driv jsem si vzdycky rikala, rychle poklidim dokud spi a pak si sednu a dam si kafe atd a nakonec jsem vzdycky uklizela a pak se mala vzbudila a ja nemela ani pet minut pro sebe, takze ted vazne jak mala usne tak si udelam kafe, sednu si a treba chvili koukam na tv, dam si v klidu obed nebo si ctu a tu hodku vegetim.

Uklid vetsinou udelam s malou okolo, ona smejdi po obyvaku, ja si mezitim poklidim kuchyn nebo ji posadim na sedacku a rychle preluxuju obyvak atd 🙂

Ja razim heslo, ze bordel v byte=stastne dite 😀 i kdyz bordel nesnasim takze se snazim ho eliminovat, ale s ditetem to proste moc nejde...

mkr
26. led 2009

tak já vysávám každý den máme dlažbu takže na tom je vše vidět, jinak moc neuklízím, nábytek moc nemáme takže prach se na ničem nedrží, koupelnu tak jednou týdně a sem tam kuchyn, ten větší úklid 🙂 takže já to nepřeháním radši si hrajem, ale malá už mi podává příbory z myčky a podává i prádlo při věšení, takže to je supr ona je ráda, že mi pomůže a já že něco uělám 🙂

nadik
autor
26. led 2009

No dokud mi malá vydrží v ohrádce tak to jde, ale pak to taky budu muset eliminovat.... já jí furt i myla hračky každý den, ale to už teď taky nedělám...

caira
26. led 2009

nadik s hrackama uz taky nedelam takovy cirkus, ja presne jako rikas, denne jsem ji je "vysterilizovala" v milton roztoku, porad jsem se bala jak vsechno zuzla, ze neco chytne,ale pak jsem se na to po case vykaslala, ted je vezmu jednou tydne je ve drezu vydrbu, mekke hracky jednou za cas strcim do pracky a je klid, stejne to strka do pusy jen nase mala tak je to jedno.. 😀

dagina
26. led 2009

Nadik, mě to přešlo co se malá narodila 😵 , zkrátka na přehnané uklízení není nyní čas.

klouzavka
26. led 2009

Taky po narození Dády jsem dost uklízela, byl spavý miminko a lux mu nevadil. Doma máme psa - hrubosrstýho jezevčíka. V bytě máme i velké místnosti, z kuchyně na chodbu a rovněž i do obýváku nemáme dveře, v podsatě máme i 2 chodby, tak že otevřený byt. Nejvíce mě štvalo, že když jsem utřela prach, za chvíli šla kolem, tak to bylo skoro to samé.
Teď Dáda leze a všude šmejdí, když usn, tak jsem ráda, že mám chvilku pro sebe. Tak už i úklid jde do ústraní. Manžel říká, že jsem doma, kvůli Dádovi a né kvůli úklidu, tak , ať to nepřeháním.

garfieldmail1
26. led 2009

Tady má někdo nějak moc času,ne? 😀 Já mám taky ráda pořádek, ale průběžně během dne uklízím jen nádobí a oblečení a tak, takže doma je na první pohled pořádek. Ale co se týká podlah, prachu, koupelny, tak jednou týdně. Když byl syn malý, tak stejně ležel na jednom místě, v postýlce nebo na dece, k ničemu se nedostal a když začal lézt a chodit a já viděla ty hrstě písku, co si cpe na pískovišti do pusy a další mňamky, co venku našel... Přehnané uklízení doma pak opravdu ztrácí na významu 😉

evitek
26. led 2009

Já nejsem nijak přehnaně na pořádek, ten dělám až když je to nezbytně nutné a drobečky mě píchají do noh.
Když se malý ale začal plazit po zemi, tak jsem vysávala minimálně co dva dny, protože sebral a dal do pusy sebemenší drobeček, co našel. A že jich našel i po mém vysátí ještě spoustu. Nevím, jak to dělal. Od známých jim to děti nedělaly, takže vysávali jednou týdně. To by u nás ale nešlo.

meleri
26. led 2009

ja vytiram a vysavam 2x tydne, plus 2x tydne umyvani koupelny. prach moc neresim, jak se nahromadi, tak utru. spis me deptaji roztahane kramy protoze manzel je bordelar.

ja mam celkem hodne mimco, takze kdyz usne tak muzu delat co chci, ale asi to taky skonci, jak bude vetsi....

kijonkova.k
26. led 2009

Teda umývat každý den hračky,na to bych se mohla z vysoka.... 😉 Vždyť ty děti musejí někde budovat imunitu,ne?
Já každý den vysávám nebo zametám a 3x týdně vytřu.Prach utírám o víkendu všude,koupelnu tak 2-3x týdně.Máme velkého psa,chlupy jsou stejně všude.Ale abych vysávala i po navštěvě?To už bych si teda připadala divně. 😉 🙂

kalo
26. led 2009

Bohužel se psem v bytě se musí uklízet permanentně...my měli v bytě psa, když se malá narodila a asi do jejího roku, kdy lezla po zemi. To jsem vysávala až 2x denně a vytírala každé ráno. Šílené!!! Teď už hafííí není a té špíny je třetina. Luxuju denně, ale vytírám tak 2x týdně...pohodaaaaaa!!! 😎

kacka.va
26. led 2009

my luxujeme jednou týdně, hračky skoro nemyju, jen když jsou vyloženě moc oslintané

meleri
26. led 2009

jej, no tak to jsem rada, ze psa nemam. mam akvarium a to taky staci. 🙂 to se musi kazdy tyden cistit, ale me to bavi.

nadik
autor
26. led 2009

jo tak mi máme jak psa tak akvárium a nato je manžel, ale už ho to taky nebaví, je to nimračka.
garfieldmail1: není to otom mít hodně času.... prostě místo abych šla vařit tak jdu uklízet je to priorita.... ale vím je to fakt nahlavu.... no také si myslím,že jak budu teď furt za malou lítat až nebude chtít být v ohrádce.... tak bude mnohem míň času a její spaní budu využívat právě nato vaření.... Když jsme doma jen my je to ok... oba máme rádi pořádek, ale horší je to po hlídání, babičky to neřeší a tak ven na zahradu a po bytě chodí v jednech pantoflích a to je pak něco pro nás, když se večer vrátíme domů, do noci pak uklízím 😖

paola.o1
26. led 2009

ja mam tiez rada poriadok, ale odkedy sa maly narodil nemam tolko casu a tak som si cez inzerat nasla taku mladu zensku, co raz to tyzdna pride a vsetko vylesti. je to uzastna pomoc a nieje ani draha. pyta 5 euro na hod. a za styri hodky je s nasim bytom hotova a to teda lesti lepsie ako ja. dokonca aj mikrovlnu a odsuva nabytok ked vysava 😲 😲

lucenek
26. led 2009

Tak já jsem tím posedlá.....
ono když se Sára narodila měla jsem doma tedav ložnici sterilní operační sál 😀
ale už je to semnou lepší...denně vysávám a vytírám tak 1x týdně

paola.o1
26. led 2009

no to ja vysavam denne tak akurat malemu frňák. ale ked zacne liest po zemi budem musiet vysat denne aj zem 😖

meleri
26. led 2009

me to nejvic popadlo behem tehotenstvi, to jsem uklizela jak maniak 😀 tedkom se snazim, ale nejde to vzdycky a kdyz to jde tak jsem unavena 😅

Paolo,

jo takova pomoc je super, zvlast kdyz je to pani co uklizi dobre..

gabinaf
26. led 2009

Tak koukám, že nejsem sama 🙂
co se malý narodil a hlavně co se začal v 6,5 měsících pohybovat z bodu A do bodu B, tak nedělám nic jiného než šůruju. Chápu, že musí mít imunitu, ale bydlíme na vsi, máme dva psi (jsou jak na zahradě, tak v baráku), a tak nechci, aby lez v bahně. Takže když spí, tak zametám, vytírám, peru, utírám prach. Prckovi je 14 měsíců a přes den jsem si lehla asi 1 za celou tu dobu 🙂
teď už začíná chodit, tak snad mně ta mánie pustí (i když jsem si zatím zvykla na krásné čisté podlahy) 😝

frog
26. led 2009

Pracj utírám jednou týdně,luxuju denně,páč s enemůžu dívat na ty drobečky co za sebou malá nechává 🙂 a vytírám tak 1-2 krát týdně,prostě podle potřeby.Nic se nemá přehánět,protože stejně strčí do pusinky co kde najde a nikde není stoprocentně čisto,takže ani já jí v takovém prostředí nechci vychovávat..

schwarzovka
26. led 2009

tak já nikdy nijak neuklízela...ale co se malej začal pohybovat, tak jsem se to musela naučit 😀 😀 , hlavně teď když chodí, tak mu musím z cesty pořád sbírat hračky, jinak on nějaký překážky nebere v potaz 😀 😀 Jinak my máme akvárek plný jeden pokoj...manželovo hobby 😠 ...no aspoň nám tím přidává do rozpočtu...nejsou to okrasný akvárka, ale pěstírny...a to vám přeju vidět ten bordel a taky vlhkost...no a o plísních ani nemluvim 😝 jinak já vysávám každý den, máme plovoučku a tam je vidět každý smítko...nehledě na to, že malej strčí do pusy, každej drobek 😀 , prach, koupelnu, záchod..tak průběžně 1x za týden...jo a vytírat už musím taky tak jednou za 2-3 dny...jelikož malej hrozně slintá a rád to všude rozpatlává 😝 a na těch podlahách to pak vypadá fakt příšerně...jsem si uvědomila, že mi nepořádek nikdy nijak nevadil, teď už jo...a to jsem myslela, že nikdy nebudu jako máma 😀 😀

kacka.va
26. led 2009

nadik: tak jim to vysvětlete, uklízet po každé návštěvě je na hlavu. U nás teda nikoho ani nenapadne, aby chodit ve stejných pantoflích venku i uvnitř.
holky, hlavně to s tím uklízením nepřehánějte, děti si pak zvyknou na přehnanou čistotu a nebudou vůči tomu imunní. 😉

zuzik03
26. led 2009

jejda, ted si pripadam skoro jako prase 😅
me by myt hracky, co se vali doma, asi ani myt nenapadlo, pokud by teda nespadly do chuchvalcu prachu nebo nejakeho bordelu (treba do kocicich blitek 😀 ) kdyz je v detskem koutku, taky ozuzla na co prijde a co pred ni zuzlalo x dalsich mimin, myslim, ze sterilita se neda uhlidat a nema se prehanet 😉
vysavat musim kazdy druhy den, mame 2 kocky a prasi se u nas o 106. ve vytirani mam teda znacne mezery - chtela bych 1x tydne, ale realita je jina - jakmile fleky na parketach prekroci mnou (pomerne vysokou) snesitelnou hranici, tak vytru, ale rekla bych, ze je to tak 1x za mesic 😉

timbouctou
26. led 2009

holky, že se honíte... já nejvíc uklízela co jsem odešla z práce na mateřskou a pak ty první dva měsíce po porodu, kdy prcek skoro celý dny spal. Teď jsem zjistila, že je lepší si s ním jít přes den lehnout, kdo ví, co na mě chystá v noci že jo 😀 😝 😀 A navíc, i když luxuju s brejlema, stejně náš drobek najde VŽDYCKY nějakej drobe co jsem přehlídla, sebere ho a sní. Tak co si budu drásat nervy.

nadik
autor
27. led 2009

No tak to jsem ráda,že vtom nejse sama. Moje malá je zlatíčko moc hodná a vnoci spí, takže já už to luxování a vytírání mám spíš jako hobby, něco dělat musím a hejbat se taky.... jelikož máme terasu, tak malou dávám když je hnusně jen tam a sama ven chodím tak ob-den, u nás není moc kam chodit. S těmi zvířátky v bytě je to hrůza.... My máme světlou plovoučku a starého jorkšíra, takže se občas poblije i počůrá, naťape.... Přes léto je pes furt venku, ale teď je to hrůza ani ostříhat jí nemůžu když jsou ty mrazy, takže sním mám skoro víc práce než s malou.

millist
2. únor 2009

My máme doma bílýho dlouhosrstýho psa, takže je to hrůza, pořád z ní lítají chlupy. Snažím se je sice pořád zametat a dostávat z koberečku, kde malá leží, ale stejně se tam vždycky někde dostanou, ale psa kvůli tomu přeci pryč nedám, je to takový moje první dítě 😅 Sice dávám pozor, aby ty chlupy nebyly na cumlíku a hračkách, ale stejně jsem je už u malý v kakání našla, to jsem se docela vyděsila, ale malý to zřejmě nic neudělalo. Ale jinak místo lehnutí si, když malá spí, taky věčně něco dělám, neumím si totiž moc sednout a nic nedělat 😒

balisek
1. bře 2010

Ahoj holky, super diskuze,máme doma menšího hafana, má strašně tvrdé chlupy, ty krátké a všude se nám zapichují..zakázala jsem mu chodit do postele, každý den ho trimuju,ale chlupy jsou tady pořád, pořád vysávám, vytírám,jenže nnepomáhá..malej je má i v plínce, někdy chlup i spolkne,a kašle, je to nějak pro mimi nebezpečné?jsem z toho celkem hodně zoufalá:(

kveluse
1. bře 2010

Ahoj balisku,

ju, tak to bych nepřežila. Sice jsme vedla boje proti tvrdému odpůrci, ale nakonec jsem bitvu vyhrála a psa máme venku. Taky jsme dřív měli pejska vevnitř, ale právě, že si pamatuju na ty chlupy, který mi lezly i do pusy, když jsem ji otevřela 😉 , tak jsem chtěla, aby byl venku. Tedy, jsem moc ráda, že máme tu možnost. Jinak bych ho samosebou pryč kůli tomu nedala, ale asi bych nebyla vůbec spokojená a pes by byl jen na chodbě.

Jinak já se tedy s úklidem taky nepřetrhnu. Vytírám max. 2x týdně a to už se musím lepit na dlažbu. Jediné co, že každý večer luxuju koberec v obýváku, protože tam potvorky strašlivě drobí a nechci to zašlapat. Ale nevím, jak dlouho mi to vydrží 😉 .