Přemnožily se mi doma octomilky. Co pomůže?

kyri
4. zář 2008

... nevíte někdo, jak na ně?

už je to pár týdnů a zkoušela jsem načas zrušit koš na bioodpad (kde to původně začalo), levanduli a repelent (nastříkat do koše), ale jak máme navrchu v kuchyni nějaký ovoce, příp. čaj, tak už tam sedí a sosaj, zabít se nedaj, jsou děsně rychlý - existuje na ně něco - třeba vykuřovadlo, já nevim - už mě děsně se*ou 😠 😅

sisstin
4. zář 2008

kyri: mě serou taky..ale nedá se s nima dělat nic..voni zas pak zmizej 😅 😅 😅

dida_tn
4. zář 2008

Kyri, čo sú to octomilky? 😅 Malé vínne mušky?

kyri
autor
4. zář 2008

siss: a kdy? až přijdou mrazy? já chci dřííív!
(když jich bylo 10, tak to šlo, ale teď už jich je asi 30 🙄 )

dida: jj, vinné mušky - takový to rezatý, malinký a všechno ti to naďobe 😝

sisstin
4. zář 2008

kyri: my máme období, kdy jich je mrtě..i když věčně utíráme desku a nenecháváme nic válet..prostě jak se jednou přemnožej..tak to je konec..ale trvá to třeba měsíc..a pak zas n ic 😕

eliade
4. zář 2008

kyri,dobrý je takový malý plastový jablíčko,prodávaj to v drogerce(DM)...naliješ návnadu a ony se slítavaj a hynou převážně v něm 😉

gedren
4. zář 2008

Ja jsem proste vzdycky vyhazela vsechno, kde byly...vetsinou to byla nejaka kytka, nebo treba dzban, kde jsem pestovala kombuchu, a tak.

johanda
4. zář 2008

Kyri, jak píše Siss, nech je vychcípat. Pokud se přemnoží, stačí jabko nebo nějaký sirup a dost dlouho udržují populaci. Můžeš pozorovat, jak se jim mění barva očí. 😀

sisstin
4. zář 2008

johanda: ty jim vidíš oči? 😲 😅 😅 😅 😅

johanda
4. zář 2008

sisstin, to je takový biologický vtípek, ale lupou to jde 😀

sisstin
4. zář 2008

jako..ale nepomáhá na ně ani Raid a podobný kraviny na lítající...vosu to zabije..ale ty malý mršky neee 😅

kyri
autor
4. zář 2008

johi: my se zas na octomilkách ve srovnávačce učili - no, a ani si už nevzpomenu, jak se to jmenuje (přecijen to byl prvák 😀) - prostě to, jak funguje nervová soustava, která už má levou a pravou stranu 😀

eliade: díky!!!!!!!!!!!!!!!!! jupí, to zní nadějně 😉 😵 😵

gedren: jj, do kombuchy mi kdysi nakladli vajíčka, pak tam byli červíci - vypadala jak posypaná kokosem 😀 😖

tictac
4. zář 2008

co je to kombucha? 😀

mne se ted ty potvory male taky premnozily, porad myju kuchyn a porad tam jsou, si pripadam, ze mam doma spinu, kdyz se jich nemuzu zbavit 😖

papaya
4. zář 2008

já ještě slyšela,že je dobrý dát přes noc do misky trochu octa a ony se tam utopěj,u nás to zabralo tak na 20%. Tak jsme pár dnů poctivě vynášeli všechny bioodpady hned do popelnice (dřív jsme to střádali pro švagrovy kozy) a vypadá to,že už je klid.

dida_tn
4. zář 2008

Kyri, kedysi to mali doma naši - mamina kúpila raid alebo niečo také a pred odchodom z domu (išli sme niekam na celý deň) s tým vystriekala byt - po návrate sme povysávali mušky, vyvetrali byt a bol pokoj 😉

nobody
4. zář 2008

odstěhovat se 😉

nikka.vo
4. zář 2008

Voe, nobody to je rada 😀

Prodává se takový jablíčko od Raidu, ale to je asi na h.vno, co? 😕 Je to vyloženě na octomilky. No ale ty Mrchy se vždycky drží u nějakýho zdroje, tak ten v první řadě ZLIKVIDOVAT!!! 😅

Nejvtipnější na tom je, že radim a vim o tom prd 😀

nobody
4. zář 2008

nikkino jedna, nemůžeš radit, když o tom víš velký kulový 😝 😀
octomilky se používají v genetice ... nachytat a někam zavést ...
miluje octomilka ocet? 😝

nikka.vo
4. zář 2008

noboďáku - http://cs.wikipedia.org/wiki/Octomilka nemá ráda ocet, ale přezrávající nebo hnijící ovoce 😝

nobody
4. zář 2008

jupí, celý život jsem hledal něco, co mi chybělo .... a je to octomilka 😀

nikka.vo
4. zář 2008

Kyri, nebo to vem z druhého konce a udělej si chov 😀 http://tera.poradna.net/question/view/17563-cho...

kyri
autor
4. zář 2008

jj, jablíčko radila eliade, tak to vyzkoušim, misku s octem asi ne, 20% je mi málo 😀

nobody, založ si doma nádobu na bioodpad - čím dýl ji nevyneseš, tím víc octomilek budeš mít 😎
a třeba tě budou milovat víc, než ten ocet 😉

tictac: taková čajová houba

nobody
4. zář 2008

kyri ... a nemají tam někdě hnízdečko?

scai
5. zář 2008

já je beru vysavačem 😀

kyri
autor
5. zář 2008

scai - vidiš, to je myšlenka - hned, jak se mi glumíček vzbudí, jdu na ně 😀
(teda, asi jim tam podstrčim tu nádobu na kompost, aby se mi hezky shlukly, a pak se na ně vrhnu 😀) i kdyby jich tu lítalo o 10-20 míň, tak to bude dobrý. a zítra se asi vydáme pro to "jablíčko" 😉

supina
6. zář 2008

Zrovna jsem někde četla, že se má do misky s octem přilít jar a ten je zahubí..

kyri
autor
7. zář 2008

😕
to by člověk nevěřil, kolik existuje způsobů, jak je hubit 😅

nobody
7. zář 2008

chuděrky octomilky 😅

bedik
11. pro 2008

odstěhoval jsem se do Grónska a mam klid(doma mě to štvalo)

bedik
11. pro 2008

až zas odletěj ta přiletim.Ale chistám si tam udělat chalupu(v Grónsku) 😠

bedik
11. pro 2008

někdy mě i štvali komáři a měl jsem samí pupence 😝 ale octomilky jsou FAKT HROZNÝ 🙄