Přemýšleli jste, jaký význam má jméno vašeho mimča?

ninja
8. únor 2007

Uz jste premysleli jaky vyznam ma jmeno vaseho mimca?

lucisa
8. únor 2007

proč budeš, mono, dceru později přejmenovávat? to jako po otci potom nebo teď? proč nedáš rovnou to, které má mít nebo chceš, aby měla?

mona81
8. únor 2007

je to složitější. Nevím jestli jsi mě už někde zahlídla v nějaké diskuzi, ale ten můj je azylant s falešným jménem. Potřebujem čas na to aby se vyřešila situace a my mohli začít vše vyřizovat se jménem pravým. 😉 Je to složitější. ☹

mona81
8. únor 2007

proto ho ani teď ještě nemůžu uznat za otce. Musíme mít prostě strpení. Jen co bude mít svoje jméno, tak ho dostanu i já s malou a jeho budeme moct uznat za otce. 😉

mona81
8. únor 2007

jinak Noemi se mi taky strašně líbila, jsi první u koho to jméno vidím. Museli jsme ale dělat kompromisy aby to bylo i arabské i evropské. Nelinku mám sestřičku a Natálka mě taky vždycky lákala 😉 Nemáš vůbec špatný výběr 🙂

pet.run.ka3
8. únor 2007

Ahojky holky co si myslíte o tom když by měla žena dceru Janu a druhou by dala taky Janu? 😉

mona81
8. únor 2007

ahoj, u sourozenců je zakázaný dát dvě stejný jména 😕

pet.run.ka3
8. únor 2007

mona jo to sice jo ale myslim že v Rusku ne

mona81
8. únor 2007

máš to dokonce popsaný i v knížce JAK SE BUDE VAŠE DÍTĚ JMENOVAT od Miloslavy Knappové. Mám ji zrovna před sebou. Pokud máš možnost někdy si knížku půjčit nebo koupit, určitě to udělej. Dozvíš se tam mnoho zajímavých věcí.

pet.run.ka3
8. únor 2007

mona myslim že ji má sousedka, tak Ti děkuju za typ 😉 🙂

mona81
8. únor 2007

Pet.run.ka3:za jakej typ? Ohledně té knížky? Jo jo je parádní. Nalezneš tam všechny jména, která jsou povolena dát v čr. Pokud bys měla nějaké jiné, tak si zajdi na matriku(každým dnem dostávají nová jména, která ještě v knize nejsou) a poptej se tem. A kdyby ani tam tvoje vysněné jméno neměli, tak za poplatek u paní Knappové(ta co napsala tu knížku) a ona ti to jméno sežene jak se píše, vyslovuje a dá ho zapsat na matriku 😉 nebo ti sežene nějaké to povolení dát to jméno nebo kýho výra 🙂

lucisa
8. únor 2007

jo, mono, znám tě z nějakých diskusí ohledně dávek mateřské nebo něco takového, tak to potom jo, máš to holt složitější.... 😒

jinak noemi neuměli dlouho vydýchat hlavně babičky, ale jak jsem později zjistila, tak snad jen v opavě jich je asi 2-3, tak to zas tak zvláštní nebude... 😉

jinak knížku paní knappové taky máme doma, je celkem často v knihkupectvích nebo k nahlédnutí na matrikách. je to údajně jediný expert na křestní jména u nás a ten poplatek je asi 500 kč. vlastně ti pro matriku potvrdí, že top jméno někde ve světe existuje, není hanlivé, není to název místní nebo zeměpisný apod. pokud to tak tedy je. pokud zjistí něco jiného, tak máš smůlu a jméno ti nepovolí.
ale mám za to, že v dnešní době je ten výběr tak široký, že nebudeš mít problém něco vybrat.
a petrunko, dvě stejná jména sourozencům (žijícím) dát opravdu nemůžeš, a to dokonce myslím ani, pokud mají jiného otce.

mona81
8. únor 2007

lucisa: Možná z adopce nebo tak něco. No jsem taky rozlezlá všude, ale tvoji fotku znám, často tě vídám 🙂 My jsme se zatím rozhodli pro jméno Mona. 🙂

lucisa
8. únor 2007

jojo, četla jsem to výš....

ještě by špatně neznělo mona lisa, bylo by to super 😉 🙂
víš, jak by vaše malá byla vzácná?...

dělám si samozřejmě legraci, neuraž se prosím... 😕

romana27
9. únor 2007

K té Michaeli - probíralo se to v diskuzi Jméno pro miminko, stačí dohledat.
Existuje knížka význam jmen, ale je pravdou, že je pouze přeložená do češtiny.
Tam Michaelu prostě nedoporučují, toť vše 🙂

ladenka
9. únor 2007

To petrunka, dvě stejná jména je u nás možné dát sourozencům, ale jen za předpokladu, že ty dvě Jany mají každá jiného otce.
Ještě na praxi jsem byla na matrice, a měli tam případ, kdy chlap jménem Zdeněk měl tři syny pokaždé s jinou ženskou a všichni bli taky Zdeněk. Děs.

andik
9. únor 2007

mona81 tak to se omlouvám,spletla jsem si to s jinou uživatelkou 🙂 Mona je hezké jméno,hodně štěstí!!!

mona81
9. únor 2007

lucisa: Neva, já jsem pro každou srandu 😉
andik: Jo já vím s Alenahabibi. My si taky dopisujeme tak vím o jejím že je pakistánec. 😉

anavka
9. únor 2007

Naše malá se jmenuje Michaelka, takže by mě zajímalo, co je na tom špatného? Romana27, ještě jsem nikdy neslyšela, že by nějaké jméno nedoporučovali 😉

kiara2
9. únor 2007

ahoj máme Patrika v angličtině to je ze slova Patriot a v češtině je to vlast a jméno z toho z češtiny je Vlastimil takže máme vlastně Vlastimila přeloženého do angličtiny 😀

gita06
12. únor 2007

my máme Biancu,to je v překladu BÍLÁ 😀 Z italštiny 🙂

dashak
19. únor 2007

Tak jsem se podívala do té věštírny a zjistila jsem, že Ivanka znamená bůh je milostivý 🙂 Přijde mi to strašně hezké, protože musela hodně bojovat, když přišla na svět a hodně si vytrpěla. A teď je to tak šťastné a vysmáté miminko 😀

andik
19. únor 2007

Dashak,to je fakt krásný!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

balsiger
16. bře 2008

nase mala se jmenuje annika a je to slovanska forma jmena anna 😉

draga
16. bře 2008

hmmm tak Dalimil se našla jen Dalimila ale to neva význam je stejný 😀 ale moje křestní tam opět klasicky nenalezeno 😉 ale i tak jsou to moc hezký stránky kocurek díky 😉

binki
16. bře 2008

Amir = princ 😎

lada82
16. bře 2008

Davidek = milacek 🙂

sylvar
16. bře 2008

naše Sofi znamená moudrost 😵
a já lesní žena 😀

karotky
16. bře 2008

Náš synáček je pozemšťan z černí hlíny. 😅
Já radostná,radující se. 😀
Manžel on(bůh)přidá,rozhojní.......... 😕 Tak to jsem nepochopila. 😀

astrane
17. bře 2008

Petr-manžel i syn-skála
Stanislav-získavající slávu vytrvalostí
dcera by byla Antonie-vynikající.vyčnívající z řady
O významu jmen jsem věděla,když jsem vybírala