Přemýšleli jste, jaký význam má jméno vašeho mimča?

ninja
8. únor 2007

Uz jste premysleli jaky vyznam ma jmeno vaseho mimca?

hankah
8. únor 2007

doporučuju podívat se na www.vestirna.com - v sekci jména je hodně dobrcýh info

ninja
autor
8. únor 2007

no diky ale spis jsem se chtela zeptat holek,podle ceho vybirali jmena a zda znaji vyznam toho jmena ktere chtely

hankah
8. únor 2007

vím, to bylo jen malé info🙂
já nechci křestní jméno kolem vánoc a kolem datumu narození mimíska, a taky aby edlo k příjmení - ale najít pěkné je fakt dost težký!!

rova
8. únor 2007

Vybírali jsme podle knížky, kde byl napsaný význam jmen. Takže když se nám líbilo jméno, přečetli jsme si, co znamená.(Ale nedávali jsme tomu velkou váhu.) Dcerka Vanesska má jméno vytvořené uměle podle anglického spisovatele Swifta a také znamená druh motýla a to se mi moc líbilo! 😀 😉

zevina
8. únor 2007

My jsme Zahrádkovi, tak jsem si dělala legraci, že můžeme mít jedině Růženu, Jiřinu a Květoslava 😀 a dali jsme Jirku, protože je klasické, krátké, má hodně variant a teď momentálně tolik nefrčí. A jen tak mimochodem, znamená to rolník, zemědělec 😀 😀

lucisa
8. únor 2007

Noemi je z hebrejštiny a znamená radost, půvab - a jméno se mi líbilo i předtím, než jsem znala význam. Nela je zkrácená domácká podoba jmen typu Petronela, Kornélie.
Anna - to je jasné, to snad zná každý a Natálie je tuším z lat. natana - (právě) narozený(á), zrozený(á).
Akorát jsme nechali jména ve francouzské podobě, protože s manželem oba milujeme francouzštinu.

P.S. malý dovětek pro clou (i když se tady už možná neobjeví pod stejným nickem) - reakce na jí založenou diskusi "Dost bylo Natálek a Nilokek", francouzsky se věta Mluvíte francouzsky?, kterou nenapsala správně, píše: Vous parlez francais?

chaluska
8. únor 2007

Zevino, já mám gynekologa Jiřího Zahrádku. 🙂

zevina
8. únor 2007

chaluska 😀 😀 😀

jita2
8. únor 2007

no ta věštírka, to je pěkná ptákovinka....chodily jsme tam s holkama, když jsme chtěly zabít čas...ale ne že bysme tomu věřily 😉

jita2
8. únor 2007

My jsme dali jméno Marie, napadlo nás to až cestou do porodnice, tak nám ho tam pochválili, že jsme nevybírali mezi moderními, co dnes dává každý, tak jsme moc spokojeni, jinak významů je více: jednou bohem milovaná, pak hořká, jindy kapka moře a ještě krásná....

hankah
8. únor 2007

když koukneš na té věštírne na jména,tak tam jsou přesně vypsaný významy jmen a odpovídá to knížce o jménech co vydala naše autorka...........

lucisa
8. únor 2007

Miloslava Knappová, hankah, ne?
Mám ji doma a taky jsme z ní čerpali. Ale já ji mám doma jen sporadicky, právě se rozrodily mé kámošky, tak to teď koluje po těhulinkách 😀

hankah
8. únor 2007

jo,jo,jo Lucisa - to je přesně ono........ 😉
je to tam tak shrnutý, ta knížka od je pěkně tlustá-taky jsme jí měli doma půjčenou 🙂

1980mat
8. únor 2007

zevino: Moje babička má doslova kytičkové jméno - Jiřina Fialková. Jiřinu jí dali rodiče, aniž by tušili, že si jednou vezme nějakého Fialku. Já jsem taky příjmením Fialková a moc mě mrzí, že o své příjmení letos přijdu tím, že se vdám. Ale časem si snad zvyknu. 🙂

habrva
8. únor 2007

Ahoj, když sem byla těhulkou poprvé (konečně po několika letech a se všemi těmi peripetiemi se zkumavkami), vybírali sme jméno jen pro holčičku - byla sem si jistá s děvčátkem. Líbilo se nám židovské Andrejka a Rebecca. Jak se na nás ještě na sále v porodnici koukala těma svýma mandlovýma očima, připadlo nám, že ta malá "rebelka" jí padne spíš. A je čestnou nositelkou svého jména. (znamená to i líbezná) Tehdy to byla spíš vzácnost, dnes se s tím jménem potkáváme dost často. A Samko si svoje jméno "vybral" sám. Líbil se nám Tobias, Matyas a Samuel. Jemu to jméno opravdu padne jako ulité. Brali sme v úvahu i spojitost s příjmením manžela. Dlouho sem se nemohla "sžít" s manželovým příjmením. To bylo ale jen při výběru jména pro naši malou princeznu. Ale to sem nepatří.
A v jednoduchosti je krása. Mě by se líbilo Ivo, Jiří, Vojtěch Zahrádka. Martin a (vznešené)René Zahrádka se taky hodí.
Určitě se tím netrap, samo se ti to "ukáže" až bude čas. A určitě se nebude tvůj výběr líbit všem členům rodiny (asociace). A tím bych se trápila nejmíň. Hlavně si to spolu s manželem a juniorem při výběru hezky užijte...

zevina
8. únor 2007

No jo, některá příjmení si žádají klasiku, jiným naopak sluší jména cizí nebo neobvyklá.
1980mat, moje kamarádka vždycky toužila poznat nějakého Fialku nebo Růžičku, aby měla hezké příjmení, nakonec se zakoukala do Macka 😉 a z další se po svatbě stala Pokojová Růženka 😵

happykaty
8. únor 2007

Ahoj holky, někdy jsou ty významy jmen opravdu zajímavé. Např. moje sousedka má vnoučka, který se jmenuje Šimon, v knížce o jménech jsem si přečetla, že to znamená "slyšící, naslouchající" a v půl roce chlapečkovi zjistili, že je chluchý ☹ To mi přijde jako dost zajímavý paradox...

romana27
8. únor 2007

ninjo - bohužel musím na tvou otázku, zda jsem si zjišťovala význam a vhodnost jména pro dítě, říci ano. No a hned jsem znejistěla, když jsem zjistila, že Michaela se prý raději nemá holčičkám dávat 😢 Samozřejmě racionálně uvažující člověk by řekl, že jsem asi divná, když ho kvůli tomu nechci dát, i když se mi předtím zdálo dobré, ale přece bych si pak za 20 let mohla říct, vidíš to, nevěřila jsi tomu a teď to máš za to 🙂))
Takže už radši nic nechci vědět, u kluka máme jasný - Daniel a u holčičky uvidíme, Gabriela nebo možná Zuzana a možná přeci jen ta Michaela 🙂
Jména taky vybírám podle příjmení, máme relativně krátké, takže křestní jméno chci delší.

macanet
8. únor 2007

Romčo a proč se nemá dávat Michaela, já jich znám dost a u žádný to nebyl problém,tak ji klidně dej, jestli se ti líbí, pak by sis zas mohla vyčítat, proč jsi jí to nedala. 😉

happykaty
8. únor 2007

romana: Mě by taky zajímalo, proč by se neměla dávat Michaela. My už totiž máme asi 3 roky jasno, že naše mimčo bude Míša, ať už to bude kluk nebo holka.

jiji
8. únor 2007

Ahoj Romi, tak to jsi mě překvapila. Michaela je totiž jediný holčičí jméno, který se nám líbí oběma - teda zatím jsme nic jinýho neobjevili 😉 .
Taky znám několik Michael, konkrétně jedna, moje spolužačka ze základky, je naprosto pohodovej člověk. Pokud vím, šlo jí vždycky všechno perfektně, jak sport tak studium a povolání si vybírala podle toho, kde by mohla být nejvíc prospěšná lidem - no, je z ní lékařka, ale asi by levou zadní vystudovala, cokoliv by si vzpomněla. Pamatuju si, že byla hodně oblíbená a skromná je zřejmě pořád, i když jsem ji teda dlouho neviděla ... ale pevně tomu věřím 😀 . To jen tak na okraj. Pověry se najdou všude ...

andik
8. únor 2007

my máme Tobiase,je to staré hebrejské jméno a v překladu znamená Bůh je dobrotivý.

Taky by mě zajímalo,jak je to s tou Michaelkou????? 😲

jiji
8. únor 2007

Andik, co jsem koukala na tu věštírnu - co je na ni odkaz na začátku stránky - tak tam ten výklad byl celkem pěknej, i když velice stručnej. I když co tam psát, že stačí 2, 3 slova, který to charakterizujou...

mona81
8. únor 2007

tak naše malá se bude jmenovat MONA a to vím že znamená ušlechtilá 😉 Ten můj je cizinec, takže jsme hledali jméno takové, aby se hodilo i k nám do čr i k nim 😉

andik
8. únor 2007

já jsem se taky dívala na význam jména Michaela a píše se tam,že jméno je také herbrejského původu a znamená podobná Bohu,nebo někdo jako Bůh.

Tak nechápu,co je na tom jméně Michaela tak špatného?Vrtá mě to hlavou 😀

andik
8. únor 2007

mona81 to je hezké jméno,moje známá má dceru a ta se jmenuje Mona Maria,v cizině se docela často k jménu Mona přidávají další jména.Zní to taky moc hezky.Pokud se nepletu,tak jsi psala,že manžel je pakistánec?Pokud se mýlím,tak mě omluv,zajímalo by mě,jaká jsou typická jména v Pakistánu?

macanet
8. únor 2007

Já to taky nechápu, Romča je registrovaná u nás, tak se jí zeptám, a vyřídím, ať nám to napíše, jak to je, já na to taky koukala.

andik
8. únor 2007

asi to bude nějaká pověra o které my nevíme.Ale přijde mi to divný. 😲

ijetka
8. únor 2007

My máme Kubu, moc se nám líbil a vyhrál z 5ti jmen i kvůli příjmění 😀
až potom jsme zjistili co to znamená.....svátek a narozeniny má holt v jeden měsíc 😅

mona81
8. únor 2007

ne ne pakistánce má Alcavhabibi 😀 já mám kurda z Iráku 😉 Takže u nás(teda u nich)jsou typická arabská jména. Mě se ještě moc líbilo Leila, ale je to moje druhý jméno a Samira, ale to zase nechtěl ten můj. No a ještě je moc krásný arabský jméno Zejnab,ale to by se zase špatně udávalo tady. Možná by to nebylo špatný mít dvě jména, ale až dám malé(později ji musím nechat přejmenovat) příjmení po otci, tak by to měla složitý. Dám příklad...jakože se bude jmenovat Mona a příjmení po otci jsou dvě jména Hassan Mustafa. Takže to zní celý Mona Hassan Mustafa. Teď si představ, že bych jí dala ještě dvě jména, tak by to byla např. Mona Maria Hassan Mustafa. To už by mě asi ukamenovala 😅 😀 😀