Přepážka v pochvě. Co to je?

catarina
12. srp 2008

Ahoj. Potřebovala bych s něčím poradit. Jsem panna. Ještě jsem nikdy nebyla na gynekologii. Už se tam ale chystám. Dřív než se tam dostanu bych se chtěla zeptat na jednu věc. Když jsem si zavedla ukazováček do pochvy, našla jsem si tam takovou svislou jakoby blánu nebo přepážku. Je uvnitř na délku necelého ukazováčku a vede od shora dolů. Když si na ni přitlačím, nebolí to, ale cítím takový tlak a táhnutí. Původně jsem myslela, že se na to zeptám svého gynekologa, ale jsem objednaná až skoro za měsíc, a tak se ptám nejdřív tady. Chci se vás zeptat, jestli tam ta přepážka patří a co to je. Slyšela jsem totiž o vrozených vadách, kdy je v pochvě přepážka a mám velký strach, aby to nebylo ono. Moc díky za odpovědi. Caty

elitera
13. srp 2008

Já se objednávat musím - na preventivku klidně 2 měsíce dopředu, akutně se najde místo obvykle ten den.

K problému - já teda svou panenskou blánu nezkoumala a teď už je, ehm, pozdě. Caty, tady ti myslím nikdo svou zkušenost v tomto směru nepředá, protože tu jsou minimálně snažilky a spíš mamky, ty těch panenských blan mají jen dost málo 😉

binki
13. srp 2008

catarina: hele proč se ptáš na webu pro matky s dětmi a nev svých spolužaček? předpokládám že tady není nikdo s neposkvrněným početím

monkula
13. srp 2008

binki, asi tak... 😀 😀 😀

nikka.vo
13. srp 2008

binki, ale asi jsme taky kdysi byly neposkvrněný, ne? 😝 😝 😝 ... ikdyby byl tenhle dotaz vtip (to je teď vedlejší) , tak pořád mi nepřijde divný, že se zeptá na portálu, kde jsou ženský 😝 🙄 A stejně staré holky vedí stejný prd jako ona. Vy jste byly panny stejně jako ty šestnácky 😝

Tak pravila nikka 😀 😀 😀 , viď nobody 😀

simply.vero
13. srp 2008

Nikko, no to máš recht, na strankach vsepromuze.cz by s tím Catarina asi neuspěla. 😀 No ale ať vzpomínám, jak vzpomínám, já si prostě fakt nepamatuju, jak zrovna ta moje panenská blána vypadala a kde se přesně nacházela, nejspíš jsem ji nikdy nezaznamenala (btw. panenství jako takové je zajímavé téma, já bych panenské blány zrušila úplně, je to diskriminace 😀).

Nobody, tak co, už jsi našel nějaký skripta? Mě to taky zajímá.

nikka.vo
13. srp 2008

simply.vero : Já taky nevim jak ta moje chuděra nebožka vypadala 😀 , nikdy jsem to nezkoumala, ale snad všechny jsme jí měly kousek za vchodem, vstupem...kurnik jak to nazvat... prostě za vrátky 😀

elitera
13. srp 2008

Já jsem přišla o panenství téměř před 10 lety a tohleto si teda fakt nepamatuju :-P
simply, budeš dávat dohromady nějakou petici? Bych se podepsala 😀

simply.vero
13. srp 2008

nikka.vo, za vrátky 😀 ještě že ne za závorama 😀

simply.vero
13. srp 2008

Eli, mohla bych, co? 😀 Třeba ještě někoho na to zlanaříme 😀

nobody
13. srp 2008

nikka.vo 😀 😀 😀

se tu cítím jak úchylák, v tomto tématu..fakt

jdu se po nich podívat, mám je někde zaházaný ... ale spíš by to tam nemělo být ,,, ale kdoví .. nobody knows vlastně 😀
a s tím medikem dejte pokoj, jsem blbý dispečer a dělám při tom d. divadlo. hudbu a film 🙂 ale lékařství jsem chvilku měl, ale nic s nima nemám společnýho..děkuji za pochopení

a já dneska napíšu, co jsem zjistil

kitty68
13. srp 2008

no holky definitivne je to cipek 😉 , podle toho jak to cat popisuje, kdyz si kontroluju telisko tak to citim uplne stejne.

monkula
13. srp 2008

a záhada vyriešená....

catarina
autor
13. srp 2008

kitty68: jsi si jistá? Slyšela jsem, že čípek má být tvaru válce a v něm má být malá dírka. Nic takového tam necítím. Jen takový jakoby tenký spoj - přepážka. Jinak pro všechny ostatní - všechno, co tu píšu, je pravda.

kitty68
13. srp 2008

jsem si jista na 1265465654milion %, ono to nahmatane jde citet jinak nez kdyz to oci vidi na obrazku, taky js se poprve divila kdyz js si to telisko kontrolovala 😀

simply.vero
13. srp 2008

Kitty, no já nevím, podle mě to Catarina popisuje dost jinak. Čípek je přece jenom takový kulatý "výčnělek" nahoře (a přesně tak ho taky cítím, když si ho nahmatám, teda aspoň já). Prostě dá se obkroužit, je kulatý. Cat říká, že to, co jí dělá starosti, je nějaká plochá blanka od shora až dolů, pokud jsem to pochopila správně.

Nobody, cožééé ?!? 😀 😀 😀 To jako fakt? Já taky myslela, že jsi medik, případně nějakou fyzioterapii jsem ještě tipovala, tělovýchovu, rekreologii nebo tak. 😀 Btw. kde se takový obor studuje, na fildě? Se ti ani moc nedivím, že si tu připadáš trochu jak úchylák. 😀 😀 (Nic ve zlým, dělám si srandu 😉 hlavně pokud nám tady tu záhadu rozluštíš 😀)

nikka.vo
13. srp 2008

souhlasím se simply 😉 ... to snad pozná, jestli je to blanka, nebo je to zakulacená pevná tkáň
Já si čípek taky v pohodě nahmatám a vím jak ho cítím a rozhodně bych ho nezaměnila za blánu 😕 😕 😕

catarina
autor
13. srp 2008

Já bych fakt řekla, že čípek to nebude. Nevím, jak blíž bych to ještě mohla popsat. Víš, Kitty, ono je možné, že tu přepážku tam máš taky, myslíš si, že to je děložní čípek a ono je to něco jiného. Holky, vám se nikdy nestalo, že jste si zaváděly tampon a vevnitř jste narazily na něco, co vás tak zatahalo, nebo způsobilo takový tlak? Ach jo. Fakt by mě zajímalo, co by to mohlo být. Ale fakt si myslím, že to s panenskou blánou nesouvisí. Proto se ptám. Dost mě to děsí. Je mi 16 a možná mám něco, co ostatní nemají ani jako starší. Ach jo. ☹

elitera
13. srp 2008

katy, tak se hlavně zbytečně nestresuj a počkej na verdikt gynekologa 😉

simply.vero
13. srp 2008

Cat, zase z toho nedělej drama, pokud tam máš doopravdy nějakou přepážku, která tam nemá být, tak to půjde určitě snadno odstranit jen v lokálním znecitlivění. Jinak, k tvojí otázce - ne, znám se "tam" docela dobře a osobně jsem nikdy nic takového "uvnitř" necítila ani nenahmatala. Ale fakt to neřeš, rozhodně to nebude nic komplikovanýho. Hele, a čípek si nahoře nahmatáš? To jsi asi nezkoušela, když jsi panna, viď?

catarina
autor
13. srp 2008

simply.vero: ne, čípek ne. moc nevím, kde má být. jen jsem četla na netu, jak má vypadat, proto vím to, co jsem o něm psala.

nikka.vo
13. srp 2008

catarina, když si zavádim tampon, tak ten tlak cítím taky, ale to je tím, že ho natlačim na ten čípek 😉 ... On ten čípek je na omak jemnější než poševní stěna, tak třeba proto ti to přišlo jako blanka. Nejdřív jsem si říkala, že je blbost, že by sis to spletla. Ale tak jak to popisuješ s tím tlakem při zavádení tamponu, tak už se k tomu taky přiklánim. Ale samozřejmě to fakt může být srůst 😔

simply.vero
13. srp 2008

Nikko, taky mě to pak napadlo, proto jsem se ptala na ten čípek. Cat, mrkni sem: http://www.drzdravicko.cz/Main/drDefault.aspx?T... Na tom prvním obrázku je čípek vidět nad horní částí pochvy (tu tam snad poznáš 🙂 to je to dole, nad tím ten "trojúhelník" je děloha a spodní část dělohy je děložní čípek), pročti a uvidíš.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
simply.vero
13. srp 2008

Upřesňuju, pokud jsem to nenapsala jasně: děložní čípek je ten "výčnělek", co jakoby z dělohy "vyčuhuje" dolů do pochvy.

nikka.vo
13. srp 2008

čípek je asi na délku ukazováčku uvnitř... což odpovídá přesně tomu co jsi psala na první stránce 😉

tady je popis děložního hrdla co jsem našla na netu: Děložní hrdlo (syn. děložní krček, lat. cervix) je nejspodnější část dělohy, která představuje bariéru mezi dutinou děložního těla a pochvou. Má velmi silnou stěnu, která je tvořena hladkou svalovinou a velkým množstvím hustého kolagenního vaziva.

takže tím že je hladké a je na něm koagenní vazivo ti může připadat jako blanka

simply.vero
13. srp 2008

Gedren, tak to je síla, to já bych snad s takovou blánou zůstala "neposkvrněná" doživotně. 😀

haluskacz
13. srp 2008

ja mela taky drsnou blanu 😀 jinak me k tomu napada, ze si catarina mohla tu blanu nejak treba jenom trochu poskodit, a vysledek je, ze se tam nejak posunula ci co. Nicmene to je opravdu ukol pro gynekologa, to zjistit

nikka.vo
13. srp 2008

simply 😀 😀 😀

Gerden, ale panenská je přeci hned na kraji a ne hluboko uvnitř 😕

Trocha té chytré literatury 😅 : http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/143075-pane...

haluskacz
13. srp 2008
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz