Přepážka v pochvě. Co to je?

catarina
12. srp 2008

Ahoj. Potřebovala bych s něčím poradit. Jsem panna. Ještě jsem nikdy nebyla na gynekologii. Už se tam ale chystám. Dřív než se tam dostanu bych se chtěla zeptat na jednu věc. Když jsem si zavedla ukazováček do pochvy, našla jsem si tam takovou svislou jakoby blánu nebo přepážku. Je uvnitř na délku necelého ukazováčku a vede od shora dolů. Když si na ni přitlačím, nebolí to, ale cítím takový tlak a táhnutí. Původně jsem myslela, že se na to zeptám svého gynekologa, ale jsem objednaná až skoro za měsíc, a tak se ptám nejdřív tady. Chci se vás zeptat, jestli tam ta přepážka patří a co to je. Slyšela jsem totiž o vrozených vadách, kdy je v pochvě přepážka a mám velký strach, aby to nebylo ono. Moc díky za odpovědi. Caty

asitka
12. srp 2008

😉 a neni to náhodou panenská blana???? 😀

catarina
autor
12. srp 2008

Tak hluboko? Ta bývá přece u vchodu do pochvy, ne?

s.arik
12. srp 2008

ještě to může být kromě pan.blány konec pochvy...nebo děložní čípek - jestli je ta "přepážka" spíš v horní části pochvy.
každopádně, pokud jsi panna, tak tě gynekolog asi nebude vyšetřovat vaginálně....tož pokud tě to vážně trápí, připomeň se mu sama 😉

catarina
autor
12. srp 2008

Je jakoby přes celou pochvu od shora až dolů. Tak to cítím když po ni přejedu prstem.

nikka.vo
12. srp 2008

Tak pokud si zavedeš celý ukazováček a až tak daleko to cítíš, tak bych teda řekla, že je to čípek 😕 Ale zase asi poznáš blánu a pevnou tkáň 😕

nobody
12. srp 2008

tak pravila nikka

caty, taks mě donutila přemýšlet..což běžně nedělám ... a je fakt, že nevím ... mezi náma - tam je blán .... ale nevím ... já než najdu skripta ..a v jednu ráno asi těžko...ale mrknu na to
ale momentálně mě nic nenapadá podle tvýho popisu
jako přepážky jsou a není to nic závažnýho....ale řekl bych bych, že je to u tebe nějaká prkotina...no najdu ... kdybys to mohla ještě upřesnit, tak by to bylo lepší

catarina
autor
13. srp 2008

nobody: Moc děkuju za tvůj zájem. Fakt mi to dělá starosti. No, nevím, jak bych to upřesnila. Jak jsem řekla - je svislá, nemůžu nahmatat její konec, protože je prostě od shora až dolů. Vlevo a vpravo od ní je kousek volného místa a vzadu už jsou nějaké pevné tkáně. Myslela jsem, že uprostřed pochvy má být děložní čípek, ale místo něj jsem našla tu blánu (přepážku). Je hodně výrazná. Napadlo mě, jestli to není nějaký vaz, co podpírá dělohu, ale nevím. Ach jo. Fakt nevím.

kacka.va
13. srp 2008

jenom jestli si tu zase někdo nedělá legraci 😉

janina77
13. srp 2008

kacka.va - jj, sledujem to tu od vcera, a tiez mam z toho taky pocit 😉

catarina
autor
13. srp 2008

Srandu si fakt nedělám. Ale už si tu začínám připadat jak nějakej marťan. Je mi 16, skoro každý je tu starší než já a diví se tomu, co píšu. Vy to, holky, fakt nemáte? Ta blána nebo co to je, je fakt nepřehlédnutelná. Tak proč se tomu každý diví?

maruschka
13. srp 2008

ak je tá blana po celom obvode pošvy-taká bariéra,tak je to panenská blana.Každá panenská blana má otvor na odtekanie menštruačnej krvi.Tie otvory sú rôzne-bud v strede blany,na niektorom mieste na boku-skrátka rôzne.

Gynekológ ťa pri prehliadke vyšetrí cez konečník-keďže si ešte panna a tak ti určite neporuší paneskú blanu.

a smelo sa spýtaj aj svojho gynekológa,rád ti odpovie na všetky tvoje otázky-na to tam je. 😉 😉

etuska
13. srp 2008

Nobody-ti si medik,alebo gynekolog? 😕 🙂

catarina
autor
13. srp 2008

Jo, gynekologa se zeptám. Ale myslím, že mě bude mít za blázna. Jako někteří lidi tady. Panenská blána to fakt asi nebude. To co mám není po obvodu pochvy, ale vevnitř a vede to jakoby od břicha k zadku. spojuje to ty dvě stěny. A myslím, že je to o něco hrubší než panenská blána. Asi mi moc nedokážete poradit, bohužel. Já se spíš ptala na to, jestli jste si vy holky u sebe něčeho takového všimly, když jste si z nějakého důvodu strkaly prst do pochvy. Já na to totiž přišla, když jsem si poprvé zkoušela dávat tampon.

poletucha
13. srp 2008

catarina- a ty vis,jaka je panenska blana? ...kdyz pises,ze tahle je hrubsi a na jinym miste 😕 popravde ja o ty svoji nikdy nevedela, dokonce ani pri prvnim pohlavnim styku jsem necitila bolest atd. 😀

sirinka
13. srp 2008

catarina..tazko ti niekto poradi, pokial to nevidi..... 😅 takze ti ostava tvoj gyn.... 😉

catarina
autor
13. srp 2008

poletucha - já tu svou viděla. je hodně tenká, skoro průsvitná. tu vevnitř jsem samozřejmě neviděla, ale na dotek je dost hrubá. o to, jestli vím, jaká je panenská blána tu ale přece vůbec nejde.

catarina
autor
13. srp 2008

sirinka - jo, já vím. já se tu chtěla zeptat jen než tam půjdu. ale překvapuje mě, že žádná z holek tady nemá potuchy, oč jde. To znamená, že to asi žádná nemá. Takže jsem nejspíš nenormální nebo nemocná. ☹

monkula
13. srp 2008

tiež mám pocit, že sa niekto baví..
To si teda dobrá artiskt,a keď si si videla blanu 😀 😀 😀

catarina
autor
13. srp 2008

monkula - jo, v zcrátku. To je věda, co? Dát si mezi nohy zrcátko a kouknout se. Už toho mám dost, jak si tu ze mě všichni utahujou. Jak by vám bylo, kdyby jste měli strach o svoje zdraví a někdo se vám pořád vysmíval?

sirinka
13. srp 2008

catarina co ja viem, ja kym som bola panna, popravde ani ma moc nezaujimalo, co tam mam...proste som sa takto podrobne neskumala 😅
teraz by som sa asi musela spytat manzela...ale po porode to tam asi vyzera zase inac, co ja viem...
catarina a nerob paniku, neboli, nezavadzia, asi to tam patri 😉

monkula
13. srp 2008

kto sa vysmieva? Tak choď k lekárovi hneĎ a hotovo....
len podobne ako sirinka, ani ma v čase puberty nenapadlo pozerať si medzi nohy zrcátkem... a ani neviem, či by som tam niečo videla, blana je dosť hlboko, nie? 😕

poletucha
13. srp 2008

monkula- 😀 taky si to nedovedu predstavit 😀

sirinka
13. srp 2008

monkula panensku blanu maju dievcata v odlisnej hlbke, niektorym je v pohode vidiet, niektore sa nahladaju... 😝 a niektore v 15 uz ani nenajdu.... 😀

anky
13. srp 2008

catarina asi bude nejlepší zajít za svým gynekologem, tady ti fakt nikdo nic neporadí, přeju ti, aby to bylo v pořádku

Jinak holky, já byla teda v 15 letech a teda i dřív dost zvědavá na to, co tam dole mám a taky jsem mrkla zrcátkem a myslím, že na objevování nic špatného není. Tampony jsem začala používat ještě před 15 rokem a taky jsem nejdřív chtěla vědět, kam že tu věc mám zavést a jestli je tam na to vůbec prostor.

anky
13. srp 2008

jo a panenská blána je hend u vchodu do pochvy 😉 je světlejší než okolí, já ji teda měla dost pružnou a ani při prvním styku jsem nic necítila

catarina
autor
13. srp 2008

anky - jo, asi to bude nejlepší. už jsem i objednaná, ale ještě musím, skoro měsíc čekat a jsem z toho dost nervózní, takže jsem se zkusila zeptat tady. ale tady mně asi většina lidí má za podivínku. děkuju za přání

konoupek
13. srp 2008

Cat a co tak se spíš zeptat holek ve tvým věku,spolužaček...tady ti asi opracdu nikdo nic neporadí krom toho dr.,ale tam už jsi objednaná,takže není co řešit.A myslím,že to nic nebude,zbytečně bych nepanikařila 😉

luciar79
13. srp 2008

Asi som z malého mesta ale ja sa u gynekológa objednávať nemusím, proste príde a počkám si až pôjdem na radu. Objednávam sa len keď to chcem hneď a nechce sami čakať. Ale to vyzerá asi takto: Máte v stredu voľno? Nie. Tak v štvtok. Áno. Ale mesiac.....Možno ti žiadna nevieme poradiť preto, že sa až tak podrobne neskúmame, ja si tam strkám prst len keď treba zaviesť tampón...by som sa musela opýtať muža či tam niekedy niečo nahmatal 😅

monkula
13. srp 2008

lucia, ja chodím ku gyn. do BA a ani raz za 5 rokov som sa nemusela objednávať... 😉

andrea1984
13. srp 2008

Ahoj,chtěla bych se k vám připojit a chci ti napsat Cat:pokud jsi ještě panna,tak se ničeho neboj a bud trpělivá.Moje kamarádka má pětiletou dceru a musí si roztrhnout kačenu,protoz´že jí to zarustá z ní to divně,ale je to tak,možna to máš zarostrý.Nechci tě strašit,ale když ses dívala na přirození,jak to tam máš a vidíš tam pružinu,tak to je banenská blána.Dneska je to hrozný,taky musím čekat,když mě objedná sestřička na gindě,taky se mi stane,že až za 14dní.Když chci napsat recept,tak musím sestřičce zavolat měsíc dopředu.Když jsem přišla o banenskou blánu,tak tekla ze mě spoustu krve,ale u každý je to jiný.ahoj.