Příběh o holčičce a dece, které říkala "kika"? Znáte?

dukie
6. pro 2011

Vzpomněla jsem si na jeden příběh, který jsme četli kdysi na prvním stupni základní školy. Nevíte někdo, jak se to jmenovalo nebo kdo to napsal? Ráda bych to našla...

Pamatuji si, že to bylo o malé holčičce (myslím si, že to byla holčička, ne chlapeček), která měla svoji oblíbenou deku (mám pocit, že ji snad dostala, aby ji chránila nebo tak něco, ale to už nevím jistě). Všude ji sebou nosila, neuměla říkat "deka", tak jí říkala "kika" (opět - pokud si pamatuji správně). A celý příběh končil tím, že deka už byla hodně roztrhaná a holčička ji nechtěla dát z ruky, až jednou ji položila vyvětrat na okno, a to už z deky bylo jen pár provázků... a ty si odnesl ptáček a postavil z nich své hnízdo. 🙂

Víc si, bohužel, nepamatuji. Poradí někdo? 🙂

dukie
autor
6. pro 2011

Našla jsem něco podobného... Holly Keller: Geraldine's blanket . Akorát tam to nejspíš končí tak, že z deky holčička ušije panenkám šatičky. Tak nevím, asik to ještě pořád nění ono.

A povídám si tu sama se sebou. 😀

danavla
23. dub 2014

@dukie
Dobrý den našla jste nakonec tu knížku o holčičce a její dece? Já jsem ji také měla moc ráda a teď ji právě někde hledám, protože bych ji potřebovala k výstavě - O spaní a stlaní.tak jestli máte nějakou informaci ta mi ji prosím napište.Diky Dana

dukie
autor
23. dub 2014

@danavla Dobry den, nenasla jsem vic nez vyse uvedenou Geraldine's blanket. Bohuzel...

danavla
23. dub 2014

Tak to je škoda, pamatuje si ji i moje sestra, tak třeba ten příběh dáme nějak dohromady.Díky za odpověď. dana

danavla
23. dub 2014

Tak to je škoda, pamatuje si ji i moje sestra, tak třeba ten příběh dáme nějak dohromady.Díky za odpověď. dana