Příčná flétna. Jak se na ní hraje?

zejm
2. lis 2008

Ahoj,
občas si s manželem uděláme mezi pečováním o ratolesti chviličku a hrajeme - manžel na klavír, já na flétnu. Většinou bohužel na zobcovku, protože se mi během všech těch mateřských vykouřily z hlavy hmaty na příčce. Poradíte mi, prosím, někdo? Mám krásnou příčku a je mi to trochu líto, že toho na ni moc neuhraju... Děkuju! 🙂

jaajaa
2. lis 2008

Ahoj, ja na pricnou fletnu hrala dlouho. Ted se porad snazim prinutit si ji zase poridit, ale zatim se nepostestilo. Jak to myslis s hmaty, ty se asi zapomenout nedaji. Jinak bych se asi podivala do nejakych not, tam to bude. Hlavne jde o natisk a ten se ziska jen poctivym treninkem, ale trva to. ☹

schwarzovka
2. lis 2008

jaajaa, zejm se vykouřily hmaty na příčce, protože na zobcový fl. jsou jiný...já hrála na sopránku a altovku a na tu altovou už si to taky nepamatuju 😉 🙂

nobody
2. lis 2008

já hrál v druhý třídě kvůli jedný slečně .. ale ani už nevím, jak se to drží v pařátech 😀

jaajaa
2. lis 2008

aha, no tak to je asi nejlepsi si domluvit nejake hodiny.

balsiger
2. lis 2008

ja uz na moji asi 8let hraju tim stylem, ze ji jednou za rok vytahnu a tak po 10min hrani mi "roztuhnou" prsty...

schwarzovka
2. lis 2008

zejm: možná se to dá někde najít na netu, nebo si kup takovou tu příručku pro začátečníky, co jsme nosili do hudebky 😀

kili
2. lis 2008

vôbec neviem, o čom tu melete, ale ja som sa napríklad naučila háčkovať pomocou www.youtube.com , tak možno sa dá náisť niečo tam

leishmania
2. lis 2008

ja som hrala aj ked nie vela rokov doteraz si pamatam hmaty...akurat mam flautu pokazenu, a oprava vyjde pomaly ako nova, takze si pockam az kym mamina kupi sestre malej, a potom si na nej zahram 🙂 tiez mi je luto ze uz nehram...

luciar79
3. lis 2008

nejaké noty s hmatmi sú najlepšie. moja chudinka je uložená vo futrále a raz za rok sa prevetrá.asi by tiež potrebovala generálku ale hraje zatiaľ dobre. len tie moje prsy už nie sú to čo bývali 😀

pulji
13. črc 2013

dobrý den,

mohl byste mi někdo poslat tabulku s hmaty pro začítečníka na příčnou flétnu na mail pulji@seznam.cz? díky

aja4
30. dub 2015

dobrý den, mám dotaz. líbí se mi příčná flétna. pořídila jsem si tuhle: http://www.notovna.cz/fletna-pricna-yamaha-yrf-... je možné se na ni jako samouk naučit nějaké základy, které by se daly využít při hře na klasickou kovovou flétnu?

rachelkostkova
19. bře 2016

Dobrý den, mám malý problém, nevím jak se na příčnou flétnu hrají nížší tóny než c1 , konkrétně h
. prosím poraďte čísla tímto způsobem např a1 = 0128. Předem děkuji