Používáme cookies. Více informací zde. OK

Příklad z matematiky - umíte ho spočítat?

sim244
9. zář 2019

Ahoj, je tu někdo kdo se v tom orientuje? Ať počítám jak počítam, tak prostě nevim...
ptají se na x=?

pavlinar
9. zář 2019

@sim244 ta druhá strana je 2z - 4 ?

sim244
autor
9. zář 2019
mimi1004
9. zář 2019

x = 5/3 * (2z - 4) - 2y/3

pavlinar
9. zář 2019

x = (-2y + 10z - 20)/3

sim244
autor
9. zář 2019

@pavlinar děkuji moc

kamino
9. zář 2019

Tak vážení, to bude paráda.. jaká to je třída? Předpokládám, že budu stíhat max do třetí třídy.. ( kdy nastupuje písemné dělení? ) 🙂

sim244
autor
9. zář 2019

@kamino tohle je prvák, ale prej se to učili už v 8 a 9 🙄 no my na to taky celá rodina koukali..

kamino
9. zář 2019

@sim244 no nazdar.. to abych už ted odkládala stranou na doučko:_)

pavlinar
9. zář 2019

@sim244 ale vis postup? Poslu kdyz tak do sz...

sim244
autor
9. zář 2019

@pavlinar děkuju, došlo mi to podle výsledku. Já se furt snažila zbavit všech neznámých, aby bylo x číslo a to nešlo, takhle zakončit mě nějak nenapadlo...

fyii
9. zář 2019

@sim244 tomu se rika lomene vyrazy🙂 pokud se dobre pamatuji

te_reza
9. zář 2019

Tak přesně kvuli tomuhle jsem prvak opakovala 😂

sim244
autor
9. zář 2019

@fyii já už uplně nevím, asi ano. Já oprašovala postup z paměti a dost to drhne.

@te_reza já taky propadla v prváku z matiky. 😂 ale na zdrávce. 🙄😃

hezz17
9. zář 2019

No já teda měla na gymplu s matikou problémy, ale tohle teda asi i půlnoci že spaní 😀

fyii
9. zář 2019

@sim244 postup je jednofuchy a.) musis se zbavit toho pod delici carou- tim, ze to tim cislem cele vynasobis b) pak dostanes normalni rovnici o 3 neznamych c) no a pak uz je to sranda🙂 na jedny strane si nechas x a ostatni prevedes na druhou stranu d) pro esteticnost pokud u x je nejake cislo tak se ho snažíš prevest jeste na druhou stranu..
je to jenom matika a ta se da mechanickym pocitanim naucit, vim o cem mluvim. pozdravuj potomka😉

jironymou
9. zář 2019

@sim244 no tvl...ani za rok bych to nespocitala... nemuze moje dite chodit jen do prvni tridy 😂😂

sim244
autor
9. zář 2019

@jironymou tak moje ségra chodí do druhé třídy (jsem ze 3 dětí, už mám i své, na nejmladší segru čekali dlouho proto ten věk. rozdíl) a slovní úlohy? Já nevim jestli mám rozbředlý mozek z mateřské, ale kolikrát nad tím s našima sedíme a lámem si s tim hlavu, obzvlášt když každému vyjde jiný výsledek. 🙊😂😂😂 takže nevim co je lepší. 😃

sim244
autor
9. zář 2019

@hezz17
@fyii
Já jsem na matiku marná prostě, tohle jsem i zvládla, ale já se snažila nějak odstranit i y i z. Což nejde a mé to nedošlo. 😃 hold na tohle opravdu talent nemám..

fyii
9. zář 2019

@sim244 🙂 klid bude hur🙂 a hlavne, tohle ma umet potomek nikoliv rodice😉, my uz to mame za sebou, tak at se mladi taky snazi.Jinak jde odstranit i y,z promenna tkzv. dosazovaci metodou, ale to uz neni stredoskolska matika, takze ve vysledku jsi na to sla vedecky a temer spravne😅

jironymou
9. zář 2019

@sim244 buďte radi, ze vam neco vyjde.Ja se priznam: na tohle jsem uplne tupa!

Sem začni psát odpověď...

Odešli