Přináší smůlu třikrát stejné jméno za sebou?

martinka24
12. bře 2013

Znáte někoho, kdo by třikrát za sebou dal stejné jméno po otci a dědovi novorozenému chlapečkovi? Slyšela jsem, že to přináší smůlu, že to nemáme dávat, ale přítel si ho hodně přeje, tak se chci zeptat, zda ve vašem případě nebo v okolí jsou nějací a co si o tom myslíte?

matvej21
12. bře 2013

Ahojky u nás je jméno Jiří, napříč 3 generacema. A zatím se život mého manžela,který je třetí v pořad, jeví naprosto standartně 😉

berenika39
12. bře 2013

@martinka24 máme to taky tak, tchán, mm i syn se jmenují stejně a ani jsem nic takového nevěděla. myslím si o tom to, že život nedělá jméno, ale vztahy mezi lidmi. dej takové, jaké se vám líbí a na pověry nehleď.

martinka24
autor
12. bře 2013

Děkuju za odpovědi, asi taky budeme mít jiříčka 😀

maruja
12. bře 2013

@martinka24 u nás se taky jména dědí 😉 a o tomhle slyším poprvé

betelgeuzz
12. bře 2013

@martinka24 ještě jsem nic takového neslyšela. V rodině máme takhle 3 jména (tchán, švagr, synovec) a i známý to tak má. Mně osobně se to nelíbí, ale proti gustu ... 🙂

yogino
12. bře 2013

Moji bratia maju tri mena po otcovi, dedkovi a svokrovi. Osobne neviem prečo ale dať deckám meno Michael Thomas Peter a druhému Thomas Michael Peter neviem sú jednovaječné dvojčata a keď sa niekomu predstavia celým menom tak si ľudia myslia,že im hrabe. Mňa to naštastie obišlo mám len dve 😀

anina32
12. bře 2013

Děda byl Antonín, táta je Antonín, brácha je Antonín😉 a aby těch Toníků nebylo v rodině málo, tak ségra se provdala za Antonína a narodil se jim Toníček😉

berenika39
12. bře 2013

@yogino to nebylo myšlený tři jména jednomu dítěti, to bylo myšlený jedno jméno pro tři generace, ale vykonstruoval jsi to bravurně!!!!!! 🙂.

brego112
12. bře 2013

@berenika39 myslím,že on to pochopil ale myslel to ako zaujímavosť

@yogino a ty sa nevyťahuj! 😀

silviesoldanova
13. bře 2013

Ja jsem zase slysela,ze se nema davat jmeno po zemrelem.. I kdyz moc poverciva nejsem,tohle me trochu vydesilo 😀

pampalin
13. bře 2013

Tak u nás byl můj děda Václav, stejně tak i můj otec, bratr a dokonce i bratrův synek je Vašík.

martinka24
autor
15. bře 2013

Tak vidím, že to je hodně oblíbené, tatínkové jsou asi hrdí, když je synáček po nich 🙂

babanci
23. dub 2019

My máme taky jedno jméno už třetí generaci.