Přístroj na čištění vzduchu Ionic Care, máte zkušenost?

tystynka
20. lis 2012

Milé maminky,byla bych ráda za jakékoliv zkušenosti s tímto přístroje.Chtěli bychom ho koupit,ale nevím,jestli je opravdu tak účinný nebo jestli je to jen reklamní tah.Už o tom rok uvažuji,protože malej i manžel jsou těžcí alergici a v letáčku jsem četla,že i na toto dobrá,ale pořád je to jen letáček.Děkuji za příspěvky 🙂

barborka09
22. lis 2012

My pořizovali čističku na základě doporučení alergoložky před rokem. Malá trpí často nočním kašlem, tak nám toto doporučila. Bylo jí celkem jedno jakou pořídíme, měla však jeden požadavek - aby čistička měla samostatně vypínatelný ionizátor. U hodně čističek ty ionizátory nejdou samostatně vypnout což nám nebylo doporučeno. Prý když je to s tím ionizátorem dlouho zapnuté, tak to u jedinců kteří mají problémy s dýcháním může při delším používání vyvolat ještě větší problémy. Takže my nakonec pořídili Bionaire BAP 1700. A jestli pomohla? Myslím že určitě - používáme celou zimu tak hodinku před spaním to zapnem a určitě to nebyly vyhozené peníze. Malá je na tom opravdu líp. No a když čistím ty filtry, tak se ani nedivím - toho svinstva které by dýchala tam je zachyceno opravdu hodně. Takže za mne určitě ano, máte-li problémy tak čistička pomůže (aspoň u nás to tak bylo). Teď je otázkou ten ionizátor. I podle mne je lepší když jde samostatně vypnout. Když jsem doma sama tak si čističku zapínám i s ionizátorem a opravdu to navozuje takovou tu situaci jako když jsi po dešti někde v lese. Ale když jsem jí měla zapnutou dýl, tak už mi to bylo takové nepříjemné a musela jsem to vypnout. Tak držím pěsti při výběru čističky!

tystynka
autor
22. lis 2012

@barborka09 No pořídit jí chci určitě,protože naše dr. nám to taky doporučila.A myslíš,že to stačí mít zapnuté jen hoďku před spaním?My máme bohužel ještě jednu velkou nevýhodu,že máme přes silnici kamenolom ☹.Sice bydlíme v lese,ale tím kamenným prachem se to bohužel dost anuluje ☹.Proto jsem i z tohoto důvodu chtěla nějakou pořídit.Já umyju okna a za 2 dny už na nich leží prach.takže fakt bomba.Sice jedou jen do 14.30,ale i tak to stačí a v létě se přesouváme na prázdniny na chatu,protože jak je sucho,tak je tu neviditelno a nedýchatelno.Od toho září je to mnohe lepší.A můžu se zeptat,kolik tě stála penízků?Ten Ionic Care stojí 3.333 Kč.Děkuji 😵

barborka09
23. lis 2012

@tystynka Co se toho zapnutí týče, tak ta hodina je minimum, ale měla by stačit. K večeru vyvětrám a pak to na tu hodinu zapnu. Někdy je to i dýl, je to individuální, ale podle parametrů té naši čističky by na vyčištění pokojíku od malé měla stačit ta hoďka. Hlavně ta naše čistička když se zapne na automatický provoz, tak si sama reguluje na jaký stupeň pojede - sama si vyhodnotí znečištění vzduchu a podle toho nastaví na jaký stupeň pojede. A ono po té hodině už většinou jede na ten nejnižší stupeň, takže si myslím že už by to mohlo být OK. Když malá začne kašlat mám zapnuto většinou pořád, ale když je bez problému tak to zapínám jenom před tím spaním. Mám tak trochu strach aby když bude mít doma neustále čistý vzduch a pak vyleze do toho ostravského smogu aby z toho neměla šok. No a jestli máte před barákem kamenolom, tak to myslím stojí za pořízení i kdyby jste byli všichni zdraví. Přece jenom ten prach dýcháte, tak proč si to před tím spaním nevyčistit. Jesli si ji pořídíš, tak uvidíš na těch filtrech co jste dýchali za svinstvo. Co se ceny týče tak se pohybuje kolem 5000,-.

tystynka
autor
23. lis 2012

@barborka09 no je mi jasné,že se asi zděsim,až uvidim ten zašlehaný filtr co jsme do sebe 8 let pouštěli 😝 .A hlavně malýmu i manželovi se tu rozjelo astma ☹.Sice teď mají oba skoro rok celkem klid,ale nebudu to řešit a pořídíme to.Zdraví máme všichni jen jedno 🙂.Já si teda pak na netu najdu ten přístroj,co máš ty.Podle toho co píšeš to vypadá,že je mnohem vymakanější než ten co jsem našla 🙂.A s tím vaším Ostravským vzduchem vám tam vůbec nezávidím ☹.To musí být strašný.Hlavně teď,když o tom mluvili v TV.To abyste tam nosili plynový masky.

kettynka1234
3. led 2013

Ahojky, tak já jsem dnes objednala http://www.prozdravi.cz/cisticka-vzduchu-ionic-... tak jsem zvědavá. Na doporučení od známích, kteří tento stejný používají. Chtěla bych to vyzkoušet u malých dětí v pokojíčku když budou spinkat a přes den v obýváku. Jestli se dobře osvětší, koupíme ještě jeden. Je tam doprava zdarma, tak je to bezva 🙂

mina_
12. lis 2014

@kettynka1234 Ahoj, také uvažujeme o koupi tohoto přístroje. Můžu poprosit o info, jak jste spokojení po delší době, jestli přístroj opravdu funguje, snížila se prašnost a pod?
díky

myskin
12. lis 2014

@mina_ přístroj nemám ale logicky čistička musí jet pořád, větrat se musí. A tím jak jde přes ní vzduch tak se ten prach rozvíří a stejně než doputuje do čističky tak se ho nadýcháte. Nějak mi to hlava nebere. Pokud chce někdo doma méně prašné prostředí, tak jedině řízenou ventilací kdy jde přívod vzduchu přes filtry. Jinak je to podle mě blud.

jeha
13. lis 2014

@myskin uplne blud to neni, vysavac mame doma taky kazdy. ale ionic-care je hloupost a lakadlo na lidi. kdo ji nepotrebuje, tomu staci. kdo ji potrebuje, driv nebo pozdeji se stejne poohlidne po necem smysluplnejsim....