Přístroj na výrobu čokolády a kapučína. Poraďte

zdenicka
13. lis 2008

Potřebovala bych poradit ňáky přístroj na výrobu čokolady a capučína případně.Jakou máte značku a jak jste s ním spokojení .Je toho tolik, že se v tom neorientuji.Dík.

zdenicka
autor
14. lis 2008

Holky díky moc, my jsme u známých měli čokoládu, jenže oni mají náký starý tip, ktzerý už se neděla.Mrknu na vaše odkazy a jak se liší ceny .Myslím mezi přístrojem na čokoládu a nebo tím jak umí i latté, capučíno apd.
Dolce Gusto je jen jeden typ nebo s víc druhů? A jaký máte vy?
Já si říkám, že ho taky nepotřebuju, ale fakt lepší si něco vybrat, než dostat nákou blbost.

blka
14. lis 2008

Dolce Gusto je jen jedno ve třech barvách. Teď na to běží reklama, jak v ní jakoby "tancujou" nebo co na hudbu.

andelka
14. lis 2008

Mně se taky kdysi Dolce hrozně líbil, málem jsem si ho přála jako svatební dar, ale pak mě odradia cena těch kaslí a taky to, že já mám ráda různé druhy kafe a v těch kapslích je asi jen jeden druh, ne? A taky bych se bála toho, že sž opadne dolce šílenství, tak se třeba přestanou vyrábět, nebo se budou vyrábět jiné a co pak s tím? Taky jsem četla, že se vyplatí jen takové presovače a podobné věci, které nejsou složité na čištění a obsluhu a jsou vychytané, jenže ty jsou pak šíleně drahé. Takže zatím nemáme žádný kafovač. 😒

blka
14. lis 2008

Andelka: přesně, taky jsem si říkala, co když to přestanou vyrábět. Pak půjde celej přístroj pryč a to se mi vyhazovat teda nechce.

A existuje nějaký kávovar, který by uměl udělat to, co dolce gusto jen bez kapslí? Presso a cappucino jo. Ale tu čokošku a latté? To asi bude drahé, co?

kristi
14. lis 2008

ono si to clovek musi spocitat, ja kdyz si jdu v lete kazdej den na kaficko ven, tak je to 100 Kc ani nemrknu, ze jo. Vodicku k tomu.....ja jsem to propocitala, ze i pri investici napr. 15tis. do super presssovace se mi to vyplati, navic jsme 2 a oba kafe radi

kacka.va
14. lis 2008

jééé, já taky nejdřív chtěla dolce gusto, ale kvůli kapslím jsme to nekoupili

elitera
14. lis 2008

Doma nic nemáme, ale v práci máme presovač, co se do něj sype zrnkový kafe a prej je dobrý (já kafe nepiju, tak to neposoudim). Je to značka Jura, umí i cappuccino (aspoň ten, co máme my, jinej možná bude umět i tu čokoládu). Ten Dolce Gusto si myslím koupila ségra a zjistila, že se vyplatí kupovat si ty kapsle v Německu, mají jich mnohem víc druhů. S cenou nevim.

blka
14. lis 2008

Kristi: tak to jo, to se vám vyplatí i něco dražšího a tím pádem i lepšího. Ale když já kafe nepiju (nedělá mi dobře), manžel jen příležitostně a kamarádi, co k nám chodí, nechodí na kávu 😀 .
Já bych to využila spíš na to cappuccino a čokoládu. Ale kdyby to mělo stát 15 tis., tak se mi to nevyplatí. To si radši budu pořád kupovat čokoládu v sáčku a moje oblíbené 3v1 🙂

blka
14. lis 2008

Tak Jura je pěkně drahý.

kacka.va
14. lis 2008

No, ono to Dolce gusto bylo ze začátku za nějakých 5 tisíc s teď už je za 2,5. Hodně lidí si to rozmyslí, když vidí cenu kapslí 🙂

lennis
14. lis 2008

Holky, já bych taky chtěla nějaký presovač na kafíčko, jsem na to úleťačka 😀 . Moje švagrová má Dolce, kafe dobrý, jí chutná, kapslí mají doma mraky, ale já bych chtěla takovej, abych si do toho mohla koupit jakýkoli kafe, dělat pěny kolik chci na lattéé atd... kámoška má nějakej cca 3000Kč a kafčo dobrý, jen to trvá, než to ušejkuje, ale je to o ceně!!! Já si počkám, až to bude i tady vymakaný. Myslím, že to bude jak s mikrovlnkama nebo s myčkama. Když presovač, tak min co má 15barů ten tlak, moc tomu nerozumím, ale u těch lepších (dražších) to píšou kolik to má barů, u těch levnějších to vynechávají. 😉

zdenicka
autor
14. lis 2008

Jé, tak teď jste mi zamotali hlavu.jé o žádných kapslí neměla ani páru. Ta kamoška co ho mají, tam prý lejí mléko a kafe a z toho vznikne čokoláda.Měli jsme u nich světlou i tmavou. My kafe taky nepijeme, jen já vyjímečně a to ješte 3v1 a nebo rozpustný s mořem mlíka.

sisstin
14. lis 2008

já dneska měla čokočíno z Dolce gusta..a bylo mnam mnam 😀

blka
14. lis 2008

Zdenicka, tak to asi měla ten výrobník čokolády, jak jsem dávala odkaz nahoře na této stránce.

sisstin
14. lis 2008

mně už to nepřijde tak drahý, těch 16kapslí za 119, ale to za 243byl nářez 😅

luucia
14. lis 2008

Mně to taky nepřijde nějak extra drahý! nepiju to každej den...ta 2-3x do týdne a hlavně si fakt pochutnám 😝 to radši zaplatím víc než abych byla nějakej blivajz za levnějc 😅

zdenicka
autor
14. lis 2008

Lucci to určitě je lepší si připlatit než pít ňáký hnus.
Já nevím, co ten jejich přistroj vše umí,ale čokoláda z něj byla výborná a hlavně plno pěny.Fakt dobrá.
Blka, jak jsi dávala ty odkazy, tak tam píší, že se smíchá mléko a tabulka čokolady, a oni tam dávali mléko a rozpustný kafe.
MM na to moc není a teď mi řekl,at´najdu něco co umí i to kafe za 50kč, co jsme si dávali v carefuru🙂)

andelka
14. lis 2008

Já piju kafe hodně, pokud jsem doma tedy, jinak jsem 5 let prožila na kafech z automatu a jaksi mi to zůstalo 😅 Mám nejradši Latte nebo Latte Machiato a taky preso s mlékem, smetankou, nebo i jen tak. Piju rozpustné (značky měním) i překapávané (ráda mám ty dražší nebo i Bio a pod). Čokoláda je na mě trochu moc sladká, ale zas manžel rád Capucino. Jenže vážně, vybrat dobrý silný automat, který má snadnou údržbu, je těžké a navíc drahé. Já ale do kavárem chodím ráda, číst si, pozorovat lidi a tak, jsem takový kavárenský povaleč a asi bych se toho nevzdala, ani kdybych ěla doma automat. 😀 I když mě to láká, ne že ne.

kacka.va
15. lis 2008

andelko, já taky miluju Latte Machiato 🙂

blka
16. lis 2008

Zdenicka: z kávy a mléka vznikne čokoláda 😕 ? Tak to zjisti, co má za přístroj, to by mě zajímalo, který toto umí 😅

sisstin
16. lis 2008

😅 😅 😅 😅 😅

estrellita
16. lis 2008

blka: kdyz koukam na ten pristroj, ze vlastne zahreje mleko a rozpusti coko a k tomu mich a chteji za to 1400 kc, tak to bych radeji u te plotny stala a udelala si to na sporaku 😉 a aby se to nepripalilo, tak bych proste strcila maly hrnec do velkeho do vodni lazne, pak u toho ani nemusis stat a nechas to, az se to rozpusti, zamichas a je cokolada 😉

novako
16. lis 2008

Estrellita: Problém je, že ať mícháš jak mícháš, takovou pěnu neuděláš. Bohužel ani ručním mixérem. Kamarádka má přístroj na vaření čoko a musím říct, že čoko z něj je prostě lepší.

blka
16. lis 2008

Estrelllita: to asi jo, ale jak píše Novako, pěnu si sama neuděláš.

estrellita
16. lis 2008

jj, penu ne, to je pravda, ale nevim nevim, jestli by mi stala za 1400 kc 🙂 ale to bude tim, ze jsem ji z toho neochutnala, ze jo? 😉 ale asi bych si spis tyhle veci uzila v kavarne 🙂
treba horkou cokoladu - kde fakt lzice stoji, delaji v kavarnach Cafe Emporio - takze tam vzdycky rada zajdu, vyvalim se do kresilka a vychutnavam si to 😉

zdenicka
autor
16. lis 2008

blka, ja si to jen myslím, nevím, musím to zjistit, ale když jsme u nich byly, tak něco takovýho říkala, ale šlo mi to jedním uchem tam, druhým ven.Musím se jít ještě informovat.Ten přístroj co mají se jmenuje SPIDEM,ale už se prý nevyrábí.
Novako a jak se jmenuje ten přístroj , co má kamarádka a to je jen na čoko?

haluskacz
16. lis 2008

fakt je cokolada z pristroje lepsi? No je fakt, ze ja kdyz uz cokoladu, tak nejradsi hustou, z pravy cokolady a kondenzovanyho mlika. Je to sice silena kaloricka bomba, ale je to vyborny. Capuccino nemusim, latte tedy jo, na tom ujizdim, ale delam ho bez pristroje a zatim jsem o koupi neceho takovyho nezauvazovala.

blka
16. lis 2008

Estrellita: já za to ty peníze taky nedám 🙂

Zdenicka: tak pozorně poslouchej a pak nám poreferuj, taky by mě to zajímalo 😉 . Ale jak říkám 1500,- za přístroj, který umí vyrábět jen čokoládu bych nedala 😖

novako
16. lis 2008

Bohužel značku nevím a i když mne ta čokoška uchvátila, zatím si ho pořizovat nebudeme. Přeci jen je to další krám do domácnosti. 😉

zdenicka
autor
16. lis 2008

Tak jsem zjistila jak to doopravdy je.Takže nalejí mléko do přístroje, nechaji ho projít všema procesama a pak ho vypustí do hrnečku, kde mají připravenou rozpustnou kávu.Smíchají a je to🙂)¨Ta káva se normálně dává do ňáký nádoby přímo na tom přístroji, ale oni si ho nechtějí špinit, tak to dělávají takhle.
Já bych za to ty peníze taky nedala,ale potřebuju si vymyslet ještě ňáký dárek od našich.