Přítel bral drogy a teď má psychické problémy. Co s tím?

ikar
28. kvě 2008

Ahojky, obracím se na vás s prosbou o radu. Přítel v minulosti bral drogy. Experimentoval s hlaucinogenními drogami, bohužel užíval i nitrožilně pervitin. Vždy si však dával pozor, aby nepoužíval stříkačku po někom. Už rok je čistý. V současné době však začíná dělat pro mě naprosto nepochopitelné věci. Nejprve se se mnou rozešel, pak chtěl abych se vrátila a teď zase, že potřebujeme čas, abychom se setkali. Mluvil o sebevraždě jako že ji vykonal nebo co. Ráda bych věděla zda někdo nemá zkušenosti s touto problematikou a jaku máte radu pro mne. Děkuji

danka2
28. kvě 2008

Ikar myslím že tvoj priatel potrebuje odbornú pomoc lebo toto nie je sranda ☹

ikar
autor
28. kvě 2008

Osobně si myslím totéž, jen nevím jak ho přesvědčit, aby si vyhledal. Bojím se, že to, co v současné době vyvádí je reakce psychiky na dlouhodobé odloučení od drogy. Zvláště, když nedávno začal pít, teď pít přestal, ale má depresivní stavy. Zároveň si uvědomuji, že ač sama mám psychologické vzdělání, nejsem ten pravý člověk, abych mu pomohla. Co jsem udělat mohla, jsem udělala

yvka
28. kvě 2008

Ahoj,
a si si istá že ich neberie naďalej???? Prepáč, ja viem že láska je láska ale choď od neho čo najďalej. Takému človeku nepomôžeš pokiaľ on sám nebude na dne a nezačne sa liečiť. Drogy sú svinstvo!!!!

nensy
28. kvě 2008

ikar skus si sním promluvit at si dojde k nákému psichologovi nebo udělá nákou hloupost kor když už mluví o sebevraždě. ☹

ikar
autor
28. kvě 2008

On rád používá silná slova. Jeho slova o sebevraždě vůbec nevyjadřují podstatu tohoto slova, to prostě vím. Půl roku jsme teď spolu bydleli. Jeho kamarádi, teří ho znají již delší dobu, vědí, že v drogágch jako v perníku už nejede. Spíš to vnímám jako že mění drogu za drogu.

ikar
autor
28. kvě 2008

matou mne jeho slova. Přijď, ať se mám na koho těšit a pak se dvě noci neukáže, protože prostě tvrdí, že potřebujeme čas. V sobotu jsem udělala hloupost a ponížila jeho sebevědomí. Za to jsem se omluvila, ale on se opil a že se se mnou rozchází. V opilosti mi brečel do rukou a pak utekl. Pak probíhala debata, já jsem byla dva dny úplně vedle a odstěhovala jsem se ze společného bytu. Pak právě chtěl, abych se vrátila. Udělala jsem to, a on nepřišel domů. Vždy mi teda napsal kde je, ale že potřebujeme čas. Dnes ráno začal něco o čtvrtletním testu a že jsem to nepochopila a že se delší dobu neuvidíme a že udělal sebevraždu, včera se nepovedla, dnes ano. U něj pojem sebevražda neznamená ukončit život, říká tak něčemu, co je pro něj hodně bolestivé.

ikar
autor
28. kvě 2008

Kdysi tak pojmenoval rozchod s dívkou, která jej však psychicky vydírala a v podstatě právě perníkem řešil situace v jejich vztahu. Já mu na začátku našeho vztahu řekla, že drogy jsou něco, přes co nejdu. Občas má docela úlety, na počátku vztahu, krátce poté, co zkončil s drogama začal mít depresivní stavy. Ty pak pomalu odeznívaly. Teď ale začal více pít a deprese se vrací.

katia7
28. kvě 2008

ahoj ikar,sama som brala drogy som styri roky cista a je to mozno to co pocut nechces ale daj ruky prec. jedine tak mu pomozes. v prvom rade nejde pit a nefetovat ver mi viem co hovorim.jedina sanca je liecenie a ak nechce chod od neho. ak mas nejake konkretne otazky kludne mi napis do ip. drzim palce

ikar
autor
28. kvě 2008

Já se hodně obávám, že k drogám skutečně sáhne, ale proto, že bude něco řešit. I když on mi říkal, že přestal právě proto, že mu to nic nedávalo, naopak ho to ničilo. Proto přestal. S alkoholem měl potíže vždy, snad i situace v rodině. Já mu chci v současné době jen pomoci. Poté co mi v sobotu řekl, že se rozchází, vlastně mi to vyřval do očí, a vypadal silně zhrouceně, a co jsem se vrátila, on je však pryč, nějak dospěla do stavu, kdy jsem se odpoutala. Ale stejně ho čekám a vím, že miluju. |To je věc, kterou si uvědomuji. A chci jen, aby nespadl do drog zpět a aby se z toho všeho dostal

kometka5
28. kvě 2008

Ikar, přesně tak jak píše Katia7. Dej ruce pryč a nech ho vyhrabat se z toho samotnýho. Přesně to, co píšeš jsem zažila, chodila jsem taky s podobným klukem... ☹

ikar
autor
28. kvě 2008

Dneska ráno mne napadlo, abych šla zase spát jinam. Abych si sbalila věci a odešla na pár dnů pryč.

oazapokoja
28. kvě 2008

ja som mala smolu ja som sa za takého aj vydala 😢 nemala som v tej dobe šajnu o drogách,nepomáhali prosby ,hrozby ☹ až došlo k fiz. napádaniu a nasledoval po 3 rokoch rozvod,on dnes aj so svojou teraj. priatelkou sú závislí obaja 😒

alififi
28. kvě 2008

ikar ruky prec, toho panacka budes riesit cely zivot a mozes byt bez toho
to lepsie nebude

ikar
autor
28. kvě 2008

No v mém případě jsem se rozhodně nechystala se ještě vdávat. Ale srdce je srdce, bolí to stejně. Možná ta reakce, abych skutečně na pár dní odešla a nedala o sobě ani vědět není marná. A´t už v drogágch jede nebo ne. Možná si musí uvědomit co vlastně chce a jestli chce mne. Na jednu stranu nepřijde domů a čeká až já budu pryč, aby pak sestavil větrák a nakoupil jídlo. Toto nikdy neudělal. Ale dnes mluví jak kdyby byl mimo.

alenka83
28. kvě 2008

Ikar, jak Ti tu všichni radí, jdi od něj pryč. Vím, že je to těžké, i já vím o čem mluvím, ale tento člověk TI udělá jedině ze života peklo, nic jiného, tak dokud je čas, stáhni se a nekontaktuj ho a nech ho, ať si poradí sám! Podle toho co píšeš, on vůbec neví co chce, jak chce žít a co je pro něj důležité. PRostě se motá v začarovaném kruhu a pomoct mu může jedině odborník. Nemyslím si, že by s drogami přestal...

ikar
autor
28. kvě 2008

Nevíte náhodou někdo o svépomocné skupině, kde by byli sdružení závislý, kteří se svou závislostí bojují a to v Brně?

ikar
autor
28. kvě 2008

Prosím, nevíte někdo o něčem takovém

suzief
1. srp 2013

@ikar ahoj, jak si to nakonec vyřešila?

kristyneckaa27
6. pro 2023

@ikar ahoj,já i manžel jsme bývalí uživatelé. A věř tomu že to co se u vás děje,nebude pravděpodobně z čisté hlavy. On musí chtít přestat sám,jinam mu nikdo nepomůže. Odpoutej se,podle toho co píšeš,tak on za drogami tlustou čáru neudělal. Kdyby jsi chtěla klidně mi napiš. Hodně štěstí ❤️