Přítel se nám vyboural v autě

rova
7. pro 2006

Před 2 hodinama jsem se vrátila od přítele z nemocnice, kde leží na chirurgii s několika šitíma (obočí, tvář), rozsekaným kolenem a lehkým otřesem mozku - dnes k večeru se vyboural, prý mu tam vlítlo nějaké zvíře, tak zabrzdil. Jsem úplně mimo..mluvila jsem s nim, že prý za dvacet minutek bude doma, po třičtvrtě hodiny mu nasraně volám: "Kde séšš??" a on mi říká že naboural a že má v p*deli koleno a někdo vzadu říká, aby sebou nehejbal..Šmarjá já začala plašit. Pak musel končit, že přijela sanitka, pak volal nějakej policajt, že ho odvezli do nemocnice, a že má nějaké šrámy a otřes mozku..a že je auto na šrot a mám zařídit odvoz.
Tak jsem jela v 7 večer k našim, uřvaná jak debil, máma volala do nemocnice, naštěstí nám řekli vše, i když nejsem "rodinný příslušník"! Pak volal přítel, že chce abych přijela (bylo asi 9 večer), tak máma pohlídala malou (nemohla jet s náma, sedačku měl v autě přítel). Návštěva proběhla rychle, jen jsem přivezla pár věcí, uklidňovala přítele a rozdala pár pusinek..strašně mi chybí a chtěla bych vedel něj usínat.jsem úplně mimo..při představě, že to mohlo dopadnout hůř..nevím proč to tady píšu, asi se vykecat a taky vzkázat, aby si člověk vážil každé hezké vteřiny ve svém životě, protože nikdy nevíte, kdy skončí ☹

womann
7. pro 2006

Rova,to je mi lito,co se stalo.Bud statecna,urcite to zvladnete.Zaplat Buh,ze to dopadlo takhle.Za par dni mas pritele doma.Vim co to je za hruzu a strach,mam podobnou zkusenost,take nastesti dopadla relativne dobre.Uz bych to nikdy nechtela zazit.To si clovek zacne vazit obycejnych veci.Jako by nam to neco chtelo pripomenout.Ale to tak trochu filozofuju ☹ Hodne sil,at se z toho co nejdriv pritel dostane 🙂

mnauu
7. pro 2006

rovo, pri vsi smule je dobre, ze to dopadlo "jen" tak, jak pises... moc drzim pesticky, at mate pritele a tatinka brzy doma a jste vsichni spolu. V tehle situacich clovek opravdu pozna, co je to strach o druheho a jak moc znamena stesti. Neboj, vsechno bude OK 🙂

lujza41
7. pro 2006

rova, velmi malo sem chodim ale asi viem, preco som si prave teraz precitala tvoj prispevok 🙂 Mate uzasnu holcicku a teda neexistuje nic, preco by si mala mat pesimisticke vnimanie... vies kolko holiek by bolo stastnych, keby im po buracke vobec niekto odpovedal... a to o tak duchapritomnej reakcii o akej ty pises ani nehovorim... z vlastnej skusenosti ti poviem jedno... vsetko zle je na nieco dobre i ked tomu zo zaciatku vobec nerozumieme... uvidis 😉

lujza41
7. pro 2006

pozeram tvoj album rova, vsak ja ta "poznam" z nejakej tej temy o priprave na babo... tak optimisticky si tam posobila, ze si to teraz nemozes pokazit... uz viem, ty si taka mladucka mamina... drzim palce a budem na vas mysliet... ale uvidis, ze to dopadne lepsie, ako ocakavas 🙂

hanka274
7. pro 2006

rova drzim vam vsetkym palce ! Dobre, ze to nedopadlo horsie! Drzim palce!!!

terra
8. pro 2006

Ahoj Rovo,je mi moc líto,že teď v době adventu,se ti přihodila tak strašná událost. Buď hodně silná a čerpej sílu z vědomí,že to dopadlo ještě relativně dobře. Promiň mi ten výraz,ale při představě,že by partner nejel sám a seděla jsi vedle něj ty a v zadu v sedačce malá,tak mi fakticky běhá mráz po zádech.
Příteli přeji ať se brzo uzdraví,aby mohl být opět se svými nejbližšími.
Tohle jsou přesně ty situace,kdy člověku dochází,jak strašně moc toho druhého miluje a jak nesmírně by mu chyběl. Jen je strašné,za jakých okolností. Člověk si v těchto situacích vyčte každé křivé slovo a pohled,kterými toho druhého kdy obdaroval.
Drž se a určitě nám dej vědět,jak se daří. Člověku se lépe snáší bolest i trápení,když si může s někým popovídat a svěřit se.

dludli
8. pro 2006

cauky, vim presne jak ti je, me se pred rokem stalo neco podobneho, v sobotu tyden pred vanoci volam mamce, at v nedeli zajde k nam na kafe, jeste u nas s tehdy pritelem nebyla. A ona do telefonu mluvi jak kdyz ji do pusy pobodalo hejno srsanu, nemohla vubec artikulovat. Chudinka moje snazila se mi rict ze bourali, ale ze jsou vsichni zivi, a jak se mi snazila rict z evseho nejdiv ze jsou vsichni zivi tak se nemohla vymacknout, ja to vubec nechapala, kdyz si na ten hovor vzpomenu tak je mi zle jeste ted. Mamka byla v soku, v aute byl i deda a babicka a maly bracha - deset let, ten mel jen modriny nastesti, ale jinak vsichni skoncili v nemocnici s pomerne vaznymi zranenimi. Mamka se lecila az do brezna (tedy nastesti ne v nemocnici)a do ted neni z toho venku, jelikoz mamka ridila, a v druhem aute zemrela matka ridice, ktery tu nehodu zavinil. No takze vycitky i kdyz za to vubec nemohla. ALe nebudu se vic rozepisovat, chtela jsem jen rict ze z toho co pises dopadl pritel dobre, zadna vazna zraneni, presne jak psaly holky. Urcite se tu najde vic lidi kterym se stalo neco podobnyho. Kazdopadne ti muzu garantovat ze tohle budou nejkrasnejsi vanoce, tak jako byli ty nase loni, vsichni zivi a pohromade. Takze nemej uz strach.Je to pryc a pritel je zivy a podle vseho cely. Vim ze to nemuzes nejspis dostat z hlavy, ale myslim ze ted te hlavne on potrebuje veselou, pro nej to musel byt take otresny zazitek. Jak se rika zenska vydrzi vic nez clovek tak se drz a smutek a obavy si prijd zase vypsat sem 🙂

Myslim na tebe a mooooc drzim palce 🙂

rova
autor
8. pro 2006

Holky, já vám strašně děkuju za příspěvky a za slova útěchy..jenže je mi z toho strašně smutno. Určitě jsem šťastná, že je relativně v pořádku. Ale nevím, jak dopadne to koleno - prý je hodně rozsekaný. No ale máte pravdu - pořád je to "jen" koleno..Teď mi volal, není na tom opravdu nejlépe (co se týká psychiky) a ta nemocnice je trochu z ruky, takže musím počkat až přijde večer mamka z práce, aby pohlídala malou a táta mě tam mohl dovézt, protože bez sedačky si opravdu netroufnu, hlavně po tom všem. A já bych s ním chtěla být pořád..Dneska jsem měla jít do školy, ale vůbec na to nemám myšlenky..
Vím, že nejsem sama, vím, že to mohlo dopadnout hůř, ale v takovýhlech chvílích má asi člověk pocit, že je na tom nejhůř..
Dludli: Určitě není jednoduché smířit se s tím, že někdo zemřel v autě do kterého narazíte, ale útěchou snad trochu může být vědomí, že to nebyla ona, kdo tu nehodu zavinil. Slabá, ale přece! Hlavně, že je vaše rodina živá i přes ty vážné zranění..tak jsme u toho. Ano, štěstí v neštěstí. Ale je mi tak smutno.. ☹

dludli
8. pro 2006

jo ja to vim, hlavne ze jsou zivi, no ale mamka to ma porad pred ocima, sla do toho druheho auta sama desne potlucena, jeste pomoct, takze to vse videla, no pak mela strach o svoji rodinu, deda si zlomil krom jineho hrudni kost, tak se zacal dusit, no mamce muselo byt v ten moment naprosto priserne vubec si to neumim predsatvit. Maly braska byl chudak tak vydeseny, stalo se to mimo mesto, a mel chuderka starost, jak se dostanou zpatky, ale mamce rek ze at si s nim nelame hlavu ze on klidne dojde pesky 😅 , byl zlatej. No je to ted takove zive jelikoz se blizi "vyroci" Ale nechci ted rozebirat detaily. Kdyz si zpetne uvedomuju ze zejmena mamka to opravdu prezila jen o vlasek tak se mi dela zle.

Byla jsem za nimi v nemocnici kazdy den, byla to skoro sranda, pac vsichni tri lezeli na jinem pokoji, takze cela nase familie oblehala nemocnici a postupne jsme se v pokojich tocili 🙂 Ze jsme tam byli bylo hlavne pro mamku myslim moc dulezite, skoro porad plakala, nemohla spat, vracel se ji ten obraz. A vycitky. Clovek ji to nemoh vysvetlit, ze za to nemohla a naopak tim jak zareagovala nasi rodinu zachranila od horsich nasledku. Ale rozumim tomu, ja byt na jejim miste tak me to taky nikdo nevymluvi.
No ale my mame nemocnici kousek.

Na skolu se ted vybodni, tam ti nic neutece. Vsechno jde nejak dohnat. Bud v klidu doma s malou, na ni se tvuj strach a stres muze prenest, deti na tohle byvaji vnimave. Nejradsi bych ti malou pohlidala sama 🙂 a hned abys mohla za pritelem. Ale mam to z ruky 🙂 Vydrz az prijde tvoje mamka a pomuze ti s hlidanim. Bez sedacky rozhodne nikam nejezdi! Za to to nestoji a pritel je dospely a chlap a lecos taky zvladne. Jestli to jde tak mu volej, pokud tedy neni pro nej lepsi aby spal. Psychicka pohoda je dulezitra, telu je pak taky hned lip. On jel v aute sam? Psalas ze jsi pri telefonu slysela nejaky hlas v pozadi.

rova
autor
8. pro 2006

Ano, jel sám, to tam na místo někdo přijel a čekali na sanitku, takže proto ten hlas, víš? Určitě je důležité, aby spal a bude líp, ale prostě bych chtěla být u něho a držet ho za ruku..volal po vizitě, že za pár dnů by ho měli pustit, ale to léčení s kolenem vypadá na 4 měsíce, takže vůbec nevím, jak to zvládnem s penězma..ale teď je hlavní to zdraví.
No a tvojí maminku samozřejmě chápu, žít s tím..a prožít takovou strašnou nehodu ☹ Byla u nějakého psychologa? A jak je na tom teď?

swetlus
8. pro 2006

Holky prolitla jsem to jen letecky a nechci vypadat jako zla megera, ale myslim ze pokud pritel zije, dycha a mluvi tak se nestala zadna tragedie. U nas v rodine uz bylo nekolik bouracek a pak nasledovaly nekonecne mesice krmeni rozmixovanymi pokrmy pres zadratovanou celist apod.
Rova, vezmi to pres JIPku a uvidis ze je hodne lidi co jsou na tom hur a pak si uvedomis jake mate stesti ze tvuj pritel vyvazl takhle "lehce" a hlavne mu pomuzes tim ze budes optimisticka a v pohode. Lehce se to rika, ja vim, ale ver ze to jde a navic pokud mate takovou krasnou dcerku tak uz kvuli ni hod zbytecne starosti za hlavu 😉 Hodne stesti!

dludli
8. pro 2006

swetlus, myslim ze rova moc dobre vi, jake mel stesti. Jen je to cerstve a cloveka to vzdycky zaskoci, zvlast pokud vola telefonem a chce druhemu vynadat kde se zdrzel. Taky si myslim ze se dohromady nic nestalo, koleno vezmi cert, jen rovu a jeji pocity chapu, zvlast kdyz u nej nemuze poradne byt a skutecne videt, ze je v podstate v pohode.

Navic tady na beremese je fajn ze se clovek muze sverit celkem s cimkoliv ( i kdyz cetla jsem par diskusi kde to autorka docela schytala 😕 ) no takze proc ne 🙂

Jinak Rovo myslim ze pokud bys opravdu propadala beznadeji kvuli pritelovu zraneni a nic nepomahalo tak neni marne to pres tu JIPku vzit, a uvidis ze neni tak zle 😉

no a jeste k te me mamce nikde nebyla, i kdyz o tom silne uvazovala. Lepsi to je, nicmene tim ze se blizi to "vyroci" jak jsem psala ma ted takove litostive stavy

gedren
8. pro 2006

rovo, neboj, hlavne ze je celej, brzo budete zase spolu.

Vim, jaky to je, kdysi jsem absolvovala hnusnou bouracku, ze ktery jsem jedina vyvazla relativne v poradku (muj tatinek zemrel, druhej ridic taky a kamaradka byla dost rozsekana a davali ji dohromady hodne dlouho, i kdyz dali). Clovek po takovy zkusenosti opravdu zacne koukat na svet trochu jinak, a jak holky pisou, vsechno zly je k necemu dobry. Treba Tvuj pritel ted bude davat na silnici trochu vetsi pozor a diky tomu se vyhne necemu horsimu, co by ho mozna jinak cekalo (proboha nechci stasit, ale snad vis, jak to myslim).

Budte radi, ze se mate, vazte si akzdy hezky chvilku, co spolu muzete prozit, davejte na sebe pozor...ja treba nemam auto ani ridicak, vsude jezdim MHD nebo vlakem, protoze i kdyz je to min pohodlny, tak se od ty doby do auta docela bojim..

expertka8
8. pro 2006

..rova...dôležité je..že ste priateľ je v poriadku...aj keď s určitými zraneniami..ale podstatné je..že žije..a máte pred sebou celý spoločný život 😔 😵
..neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi..aby mu policajti prišli oznámiť domov..že "otec" neprežil autonehodu 😔

silente
8. pro 2006

Rova - však oni ho určitě "spraví" natolik, že na Vánoce bude doma a budou to - jak už tady někdo psal - nejkrásnější Vánoce 😀 . A jak jsi psala o financích - neměl přítel nějakou životní pojistku spojenou s úrazovým pojištěním + trvalé následky? To by Vám mohlo pomoci 😉

Gedren - hrozné, čím si člověk musí někdy projít ☹

zonja
8. pro 2006

Rova: je mi moc líto, co se vám stalo,je toho teď okolo strašně moc a tak opravdu buď šťastná, že je přítel relativně v pořádku. určitě ti ho v nemocnici dají do pořádku, dneska je takových možností. a až se vám vrátí z nemocnice, budeš ho mít zase u sebe a nebude chodit pozdě z práce, budeš ho mít chvilku doma, a penízky se najdou vždyčky. já si vždy říkám, jiní museli zvládnout těžší situace, tohle přeci musím zvládnout také. moc držím palečky a hlavně mysli na malou, určitě ti dodá sílu, hodně síly.

ukana
8. pro 2006

rova, ver, že nie si sama.Tento týždeň bol otrasný aj pre mna ☹ . Mamu v stredu operovali, mala zápal ucha, prepichovali jej to, ale stále sa jej to nehojí. Asi naň bude nedoslýchavá. Sestre bolo dva týzdne zle, tak jej doktorka vzala krv- a už je dva dni na infekčnom so zltačkou. Tak sa starám aj o jej syna. Nastastie decká to nechytili, dali sme ich hned vyšetriť a zaočkovať.Manžel nemože chodit dva týzdne do práce, je časník, tak budeme aj bez penazí.. ☹ Ked sa to zacne sypať, tak nie postupne ale naraz..Nechcela som vás deptať, len sa niekomu postazovať, lebo meliem z posledných síl 😢

cat
8. pro 2006

rova, neboj, rany sa priatelovi zahoja a budete opäť spolu. Pri takej búračke mal obrovské šťastie a podstatné je že žije. Mne zabil opitý šofér kamarátku keď sme mali 19 rokov, ona to šťastie jednoducho nemala.
Tak hore hlavu, už bude len lepšie 😉

draga
8. pro 2006

rova to je teda strašný ale na druhou stranu to dopadlo ještě dobře...držím palečky a moc vám přeju aby se přítel co nejdřív vrátil domů...snad ho pustí brzičko a kolena dneska dávají umělý 🙂) fakt neboj nic není tak strašný jak ti připadá...myslím na tebe a drž se!!! D.

rova
autor
8. pro 2006

Holky strašně moc vám děkuju, teď zas slzím dojetím, že jsou i lidi, které v podstatě neznám a dokážou potěšit. Vidím, že opravdu mnoho lidí zažilo mnoho bolesti a nehody, které opravdu skončili hůř. Já jsem Míšu poznala v době, kdy jsem na tom nebyla nejlíp, protože se zabila kamarádka na motorce a týden na to zemřela sestřenka na leukémii. Měla jsem v té době dost blbý období a chudák mamka to se mnou neměla jednoduchý..nebyla jsem zrovna vzorová dcera, ale když jsem poznala přítele, tak mě z toho vytáhl. No teď je to asi na mě, abych mu to oplatila..
Nebudu tady vypisovat jednotlivě každému.. Prostě všem jen chci říct, že vám moc děkuju, strašně jste mě potěšili! Když vidím, jaké životní situace se stávají, opravdu můžu být ráda, že to takhle dopadlo. A už se moc těším, až budem mít tatínka doma a budem si ho rozmazlovat! 😉 A hodně sil těm, kteří něčím špatným prošli, procházejí, nebo procházet budou..

hanka274
8. pro 2006

babule ako to tu tak citam, aj rovu aj odpovede. sesternica na leukemiu, kamoska to neprezila, tatinka zabili.....kristepane!
neviem, je to strasne !!! niekedy ten zivot je svina, ze? niekedy!
VELA VELA VELA VELA NAJVIAC SIL VSETKYM KTORYM SA TAKETO DACO PRIHODILO !!!
rova aj vsetky drzte sa!
rova a skus tu poistku, teraz aspon tu na SR sa biju o klienta vsetky poistovne, su schopne pomaly aj platit za klienta, tak skus nieco vytiahnut, vela stastia !

bianca
8. pro 2006

rova:silne nervy.Ked sa mi vybural brat,bola som mrtva od strachu.Asi aj preto,ze robym na ARE a viem co vsetko sa stat.Drz sa.Vsetko bude O.K.

tilly
8. pro 2006

rova, držím palce, hlavne, že je priateľ OK, že nemá nič vážnejšie, toto prejde...

inak, viem si predstaviť, ako si sa asi cítila, ja som v sobotu v noci prežívala niečo podobné, len v menšom...

môj muž jazdí ako taxikár a v sobotu ho nabúral opitý vodič, našťastie to schytalo len auto a nie on a zákazníci, ale prídeme teraz pred vianocami o dosť peňazí, lebo oprava bude trvať takmer dva týždne...

ale je to hrozný pocit, keď príde muž domov, vy spíte, dieťatko vedľa vás, muž sa v tme nakloní a povie, "zlatko, nabúral som" nevidela som, či mu niečo je alebo čo, bol to hrozný pociť...

a som strašne naštvaná, lebo ten opitý išiel po obchodnej, to je taká ulica, po ktorej chodí veľa ľudí pešo, nie je tam klasická cesta, len električkové pásy a cez deň tam autá ani nesmu, toto sa stalo v noci... chodia tade opití mladí z krčiem, a ten vodič mohol niekoho zabiť, veď si nevšimol stojace auto!!! tak si nemusel všimnúť ani človeka...
ja by som spravila z alkoholu za volantom trestný čin, priestupok je nedostačujúci...

drž sa, hlavne, že ste zdraví 😉 aj priateľ onedlho bude a budete na toto len spomínať a budete si viac vážiť pekných chvíľ...

nika
8. pro 2006

rova hodně sil a dobré nálady do uzdravování, neboj půjde vše, a buď opravdu moc moc šťastná že tvůj milovaný je jen potlučený. já při bouračce přišla letos o milovanou švagříčkovku, sestru manžela, a dala bych cokoli aby byla jen potlučená ale mezi námi. maminka dvou dětí,a hlavně jedna z nej ženských pod sluncem ☹ chybí mi, moc 😢
uvidíš, bude dobře, léčení uteče a budete zase vedle sebe.

rova
autor
8. pro 2006

Pojistku naštěstí máme (a máš pravdu, určitě je to moc dobrá věc!!)- moje mamka dělá pojištění, takže už několikátý měsíc jí přítel má, tak uvidíme jak to bude.
Tak jsem se večer dočkala návštěvy u zlatíčka. Vypadal o něco líp, jen strašně unavenej, jak mu pořád něco dávaj. Dovezla jsem mu něco dobrého (no to mi nedošlo, že toho asi moc jíst nemůže), jeho oblíbený časopis a naše fotečky, aby věděl, že jsme stále s ním! Nevím, kdy ho pustí, koleno je dost špatné, prý se na něj musí zítra na vizitě doktor podívat..prý mu ho včera operovali, měl ho zlomené a ránu do jabka.. já nevím, já tomu vůbec nerozumím.. 😒 V každém případě se na něj zítra těším moc moc..
Bianca: Tak musím říct, že jsem dnes hrozně přemejšlela nad tím, jací jsou doktoři, sestřičky apod. frajeři. Já bych na to neměla - nesnáším krev, smutek, bolest a neustále se setkávat se smrtí by mě asi psychicky odrovnalo!! Takže si jich fakt strašně vážím..
Tilly: Tak se můžem aspoň utěšovat, že to odnesla hlavně ta blbá auta!
Nika: No ona ta má sestřenka měla taky malé dítko. Jenže přece jen u ní se to čekalo, už dlouho procházela léčbama. Je to hrozné, když takhle někdo umře a navíc má svou rodinu a děti!

Omlouvám se, že jsem tu založila takovéhle téma, které se sem moc nehodí a zbytečně asi rozrušuje těhulky a maminky, ale opravdu jsem se potřebovala vykecat a moc jste mi všechny pomohli!!Děkuju!

hanka274
9. pro 2006

rova neospravedlnuj sa, to my uplne chapeme, kazdy sa potom potrebuje vykecat. A inak uz som si povedala, ze tuto temu nekuknem, pretoze ma to tak nadialku trapi ked vzdy niekto nieco hrozne dopise. A nedalo mi to, otvorila som zase, a pisem zase! A kazdej z vas by som dokazala venovat aspon stranu slov, viet. No ale to nejde, tak som len taka smutna co sa to deje :o(((
😢 ☹ ☹ ☹ ☹

bianca
9. pro 2006

rova:je to uplne normalna tema.Akurat smutna.Kazdy potrebuje odventilovat a hlavne v takej situacii v akej si sa ocitla.

rova
autor
9. pro 2006

Holkyyy!! Tak 14.12 jde na cétéčko a když bude mít hlavu v pořádku, tak mi ho pustí domů!! Huráá!! No a zítra jde na řezání kolena, aby mu vyndali hnis a vodu (no to asi slyšet nemusíte, že? 😀 ) A psychicky už je na tom taky líp! Už mu otrnulo, tak machruje! 😀 😀 No jo, ty chlapy 😉 Já se tak těšíím!

bianca
9. pro 2006

rova:v podode.Som pisala kde robym 😀 To koleno je malickost.I ked chlapi divne reaguju i ked im clovek berie iba krv. 🙂

dorotka
9. pro 2006

rova ja len taku prakticku vec tu sedacku z toho auta uz v ziadnom pripade nepouzivaj
a naozaj to nebude az take zle pokial neslo o nehodu kde sa nikto nezabil to preboli
mam tiez skusenost s dvoma autonehodami kde sa nastastie nic nestala ale pri tej prvej som videla ako sa dymi z auta a ani moja mama ani kamoska sa odtial nemozu dosta hnusny zazitok
nastastie raz som sa jednej nehode vyhla mala som byt v aute kde jeden clovek aj zomrel sofer mal velmi podobne zranenie ako tvoj priatel ale on mal naviac ten pocit viny hoci nehodu nezapricinil
tak sa drzkajte a neboj jemu sa ta psychika zhorsi