Přítel se svatbě vyhýbá. Přemýšlím, že bych ho požádala

lucinka_jirackova
20. črc 2011

Chtěla bych se vdávat, ale přítel se tomuto tématu vyhýbá a vždy mi řekne že si mě někdy vezme, a už jsem několikrát přemýšlela o tom že bych mu to navrhla já. I když mi to přijde divné, protože vím že by to měl navrhovat kluk...a bojím se, že budu čekat dlouho 😢

petkave
21. črc 2011

@evitaa Hromadné rodinné akcie sú mi proti srsti. Nerada sa ich zúčastňujem, nerada ich organizujem. Aby som bola stále iba v strese? Či sú všetci spokojní? Či sa im to páči? Či sa cítia príjemne? Všetkým by som sa aj tak nikdy nezavďačila, iba by som bola nervózna, či sa náhodou môj svokor nepochytí s mojím otcom, či teta nebude otravovať svojimi historkami všetkých dookola, či sa švagor neopije tak ako vždy? Rozhodne nie! Zamknutá doma nebývam, rodinu mám rada, ale návštevy organizujem tak, aby nevznikli nepríjemné situácie, prípadné poblémy a pod - napríklad zásadne nedávam dokopy ľudí, ktorí sa moc nemusia.

beruska24.9.
21. črc 2011

@petkave - to není o tom, že bych se nechtěla sejít s rodinou. Scházíme se dost často, příležitostí je spousta. Je nás jak psů, takže každý měsíc má min. jeden (většinou nejen jeden) člověk narozeniny nebo svátek. A když není tato příležitost, tak se sejdeme jen tak. A o Vánocích?? Na Štědrý den jsme každý s těmi nejbližšími, 25-tého se všichni sejdeme u táty a 26. objíždí táta nás. Takže vidíš, že se před sebou nezamykáme.
U svadby jde o to, že to má být moje svadba a já nejsem ráda středem pozornosti. Prostě si chci ten obřad užít. A posezení s veškerým příbuzenstvem udělat až jiný den.

beruska24.9.
21. črc 2011

to nemělo být pro @petkave ale pro @evitaa
Nějak jsem se přehlédla 😔

beruska24.9.
21. črc 2011

@petkave - přesně tak 😉 Při hromadných akcích člověk příp. nepříjemnosti (někdy mírně řečeno) přežije, ale proč si kazit vlastní svadbu?? 😎

mami29
21. črc 2011

@lucinka_jirackova Ahoj me pritel "zadal" o ruku asi 3krat a pokazde se to nejak zamluvilo. Letos kdyz cekame druheho prcka to asi uz myslel vazne ale zase jsem to odpiskala ja. Bud by byla narychlo v lete s briskem nebo na podzim s malym miminkem. Tak jsem mu rekla ze pockame na pristi rok. Ale nijak to uz nehrotim, jsme spolu skoro 10let a svatba pro me neni to nejdulezitejsi. A chci aby se trochu zapojil do priprav a ne abych vse resila ja. 😉

petkave
21. črc 2011

@beruska24.9. Presne tak, bol by to môj deň a chcela by som si ho užiť a nie sa iba trápiť, či to všetko dobre dopadne. A duhá vec, ak by to mala byť svadba so 100 hosťami, tak by musela byť na kľúč od nejakej agentúry... Keby na to boli peniažky... aby som sa nemusela o nič starať.

qitecek
21. črc 2011

@petkave A vy jste neuvažovali o nějaké romantické svatbě jen ve dvou v exotické zemi (či kdekoliv jinde, kde to máte rádi, a zároveň je to dostatečně daleko, abyste se nemuseli zdlouhavě zpovídat, proč jste ostatní nepozvali.. zkrátka letenky na Seyshely jsou drahé 😀)? Nedivím se, že s takovými problémovými hosty se člověku do toho dvakrát nechce... ale právě, že je to Váš den a měli byste si ho užít 🙂 místo velké hostiny, kde by si hosti stejně nesedli si můžete dát dovču a k tomu přidat obřad v moři 😀

jop
21. črc 2011

@evitaa no kdybys měla rozvedené rodiče, kteří se od rozvodu x let neviděli a jeden o druhém neřeknou dobré slovo, a tyto rodiče (oba výbušné povahy) bys samozřejmě musela pozvat na svatbu oba ještě k tomu se současným přítelem matky, tak bys byla hoooodně napjatá, jestli po sobě nevyjedou a z tvé svatby nebude spíš tragédie. To byl můj případ. Podobných příkladů se určitě najde spousta. Moji rodiče se naštěstí na mé svatbě nepřizabili, ale stejně tam to napětí pořád bylo, i když teda mně to bylo ten den už úplně jedno, já jsem byla totálně happy 🙂 Ovšem dopředu jsem je řádně upozornila, že jestli se nehodlají chovat slušně, tak tam nemají chodit, takže si dali záležet. Je to smutné, ale rodinné vztahy nebývají vždycky takové, jak by sis přála.

petkave
21. črc 2011

@qitecek tak to by bola paráda... No možno raz, keď malý trošku vyrastie... Ale u mňa je ten problém, že mne sa do svadby celkovo nechce... nejako v tom nevidím zmysel a romantická duša rozhodne nie som... Takže uvidíme...

lucinka_jirackova
autor
9. pro 2011

@berenika39 to já chci ten první způsob svatby...moc bych si přála ten den zažít se svým přítelem...nejde mi ani tak o příjmení, hypotéku máme i bez manželství...ale oslavit naší lásku s přáteli a rodinou...syn má příjmení po taťkovi...tak doufám že ten krásný den někdy přijde...🙂

anysek85
9. pro 2011

@lucinka_jirackova Taková mladinká nevěsta! 🙂 Luci a plánuješ ještě studium? Nebo už máš hotovo? Nebo třeba nějakou VŠ?

anysek85
9. pro 2011

Já bych se bohužel přidala k holkám, co říkají, že není kam spěchat, ačkoliv plně chápu, že chceš, abyste byli rodina i "ofiko" 😉. Taky jsem se vdávala mladá a toho samotného závazku, co jsem dala manželovi nelituji a nikdy jsem nelitovala, ale ta pakárna kolem svatby, řešení rodinných vztahů, prachy, co jsme do toho museli vrazit... 😝.

No kolem a kolem jsem šťastně vdaná, máme miminko, ale papír pro mě opravdu neznamená nic 😉. Všechno má svůj čas a není podle mě moc dobré věci uspěchávat. Teď se teprv budeme přesouvat do Lucemburska kvůli manželovu zaměstnání, za dva roky plánujeme Ameriku (jako dovču, ne pracovně) - no prostě kdybychom nezabili jeden rok a tu hromadu prachů svatbou a jejími přípravami, zvládli bychom toho asi více a to pěknějšího a zajímavějšího než svíčkovou a bílý šatičky 😀. V dalším životě se nevdám vůbec a nebo až po padesátce 😀 - na lásku papír není třeba... ale je fakt, že jsem k tomu došla až teď, dříve jsem měla názory spíše opačné.

lucinka_jirackova
autor
9. pro 2011

@anysek85 plánuju příští rok od září aspoň výuční list...odešla jsem z 2.ročníku obchodní akademie...protože jsem otěhotněla...